PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto harika bir araç

ramazan oktay
02/11/2013, 21:23
1.4 fire active 2009 model brc takili puntoya sahibim Allah a sukur bu zamana kadar hic bir proplem yasamadim bundan once honda euro civic ve skoda fabia sahibi idim ikisindede sorunlarim vardi ozellikle fabia da cok sorunum vardi lafin kisasi memnunum bu aractan ....

serkandikici
02/11/2013, 21:37
Valla hocam ne güzel konu açmışın hep şikayetlerimizi, sorunlarımızı yazıyoruz biraz da memnuniyetimizi yazalım :) 2011 evo 1.4 fire active aracımı 17.000km'de aldım şu anda 31.000 oldu en ufak bi tık yok önceden de 2008 gp 1.4 fire active vardı amortisör takozu, tıkırtı burcu, z-rot hariç o da tık dememişti şu anki sahibi ile hala konuşuyoruz 100.000'i devirmiş hala tık yok :)

Arrest
02/11/2013, 21:37
1.4 fire active 2009 model brc takili puntoya sahibim Allah a sukur bu zamana kadar hic bir proplem yasamadim bundan once honda euro civic ve skoda fabia sahibi idim ikisindede sorunlarim vardi ozellikle fabia da cok sorunum vardi lafin kisasi memnunum bu aractan ....

Allah sorunlarla karşıştırmasın :)

ramazan oktay
02/11/2013, 21:42
tabi bizdende kayanklı sorun olabilir sorunla karşılaşmamak için arabaya da iyi bakmak lazım bazı insanlarda çukurlarda yavaşlama ihtiyacı bile duymuyor bmle oluncada tabi biraz sorun çıkması normal.. Allah kaza bela göstermesin ufak tefek sorunlar sorun değil...

serkandikici
02/11/2013, 23:01
Puntoda kronik city ve airbag çatlaması haricinde büyük bi sorun hiç duymadım. Tabiki bu sorunlar oldukça önemli ama yıllar ilerledikçe city sorununu neredeyse %100 çözdü punto 2008 sonrasında çok çok nadiren, 2010 sonrasında hiç duymadım desem yalan olmaz. Ufak tefek nazarlıkları olacaktır elbet. Bu arada fiatı en çok eleştirebileceğimiz nokta tutarsız davranışları olabilir. Çünkü aynı koşullarda 2 punto sahibinden biri city değişimi yaparken diğeri yapamıyabiliyor. İş mahkemeye vs taşınıyor ondan sonra. Yüksek kalite standartlarını tutturmak isteyen herhangi bi firmanın (otomobil, yapı inşaat, gıda vb hepsi dahil.) standartizasyonu sağlayabilmesi çok önemli. Fiat bu konuda azcık sınıfta kalıyor. Tabiki bir çok sorunlarını çözen arkadaş ve iyi niyetli elinden geleni yapan servis var onları ayrı bi kenara koymak lazım..

biancoangelo
02/11/2013, 23:04
Özünde kimsenin bi skıntısı yok zaten. Sıkıntısı olanlar ya araçla çok fazla oynayanlar-oynatanlar. Yada 35 binlik arabadan 80 binlik araba lüksü bekleyenler. Adam 8 v 77 hp araç alıyo. Bu araba 16v 110 hpden iyi gitsin seri olsun istiyo. Olmuyo işte..

Neyse.....

Allaha şükür bu ikinci puntom gayet başarılı bi araç. Çooook memnunum.

erenemre
02/11/2013, 23:19
2008 grande sahibiyim ufak tefek eksikleri var ama gerçekten çok seviyorum aracımı severek biniyorum en önemlisi bu araca severek binmek.multijet motorundan,tasarımından,rahatlık,konfor ve donanımından çok memnunum.Beğenmediğim tek yönü içinde kullanılan plastik kalitesi ve bazı kalitesiz parçalar ama yinede memnunum aracımdan aslında iç plastik kalitesi kötü diyoruz ama b sınıfındaki bir çok araca bindim polo,jazz ve ibiza haricinde diğer araçların plastik kaliteleride çok ahım şahım değildi hele clio ve fiesta nın plastik kalitesi grande den halliceydi.Evo ve son punto ile biraz iç aksam kalitesi artmış olsada 2015 te çıkacak yeni kasada Fiat ın en çok iç aksamda kullanıcağı yumuşak plastiği arttırmasını bekliyorum.Tasarım ve motor konusunda Fiat a güveniyorum yaptığı tasarım ve motorlar hep başarılı tek beklentim biraz daha kaliteli parçalar ve iç mekanda kullanılan malzemelerde kalite hissi.

tyilgin
02/11/2013, 23:33
Punto, bu arabaya bu kadar para verilirmi deyip aracımı tanıdıktan sonra 2 arkadaşımın araçlarını satıp punto almalarına sebep olan arabadır.

şimdi ben onlara gülüyorum :D :D :D

egeevo
04/11/2013, 13:45
Arkadaşlar B sınıfı araçlarda yumuşak trim kaplamalar, yüksek kalite plastik beklemeyin. İşçilik olarak iyileşme, veya daha kaliteli düğme, kapı kolu vs olabilir ama genel kullanımdaki plastik yine aynı olur...

2008 grande sahibiyim ufak tefek eksikleri var ama gerçekten çok seviyorum aracımı severek biniyorum en önemlisi bu araca severek binmek.multijet motorundan,tasarımından,rahatlık,konfor ve donanımından çok memnunum.Beğenmediğim tek yönü içinde kullanılan plastik kalitesi ve bazı kalitesiz parçalar ama yinede memnunum aracımdan aslında iç plastik kalitesi kötü diyoruz ama b sınıfındaki bir çok araca bindim polo,jazz ve ibiza haricinde diğer araçların plastik kaliteleride çok ahım şahım değildi hele clio ve fiesta nın plastik kalitesi grande den halliceydi.Evo ve son punto ile biraz iç aksam kalitesi artmış olsada 2015 te çıkacak yeni kasada Fiat ın en çok iç aksamda kullanıcağı yumuşak plastiği arttırmasını bekliyorum.Tasarım ve motor konusunda Fiat a güveniyorum yaptığı tasarım ve motorlar hep başarılı tek beklentim biraz daha kaliteli parçalar ve iç mekanda kullanılan malzemelerde kalite hissi.

Evren_c
04/11/2013, 14:37
Zaman içinde sınıflar da sınıf atlıyor (cümle şahane oldu). Yani B sınıfı araçlar C gibi olmaya, C'ler D gibi olmaya başlıyor. Dolayısıyla baştan aşağı yenilenen Punto'da ben de radikal iyileştirmeler göreceğimizi düşünüyorum.

Ama açıkçası benim B sınıfı bir araçtan beklentilerim şu şekilde; ekonomik (hem alırken hem işletirken), güvenli, görece konforlu, görece kaliteli. Yani yumuşak plastik olmasa da olur ama imalat açısından belli bir standart yakalansın. Aracın sağından solundan ses gelmesin. Varsın sert plastik olsun, ama tıkırdamasın, 3 sene sonra rengi solmasın, boyası dökülmesin. Punto benim için bu beklentilerimi karşılıyordu, bu yüzden aldım ve memnunum. Demem o ki ne istediğini bilen bir tüketici için yeri gelir Tata optimum araç olur, yeri gelir Mercedes yetmez olur.

knidos111
04/11/2013, 15:57
hastayım puntoya, çok keyifli bir araba yapmışlar hakkaten.,,, bilmeyenler fiat deyip burun kıvırıyor,bilenler kolay vazgeçemiyor.

serkandikici
04/11/2013, 22:37
Bu konu punto almayı düşünen misafir forumdaşlara da güzel bi referans olacaktır bence :) Bazı marka / model araçlar yalnızca araba olarak görülmez. İnsanın çocuğu gibi olur bunun çok güzel örnekleri var toplumumuzda ( vw tosbağa, civic, BMW, alfa romeo, vw GTI serileri vb.. ) Arabayla yatıp kalkarsın kimi zaman.. Bence punto da bu klasmanda bi araç. Puntosu olup da onu eşeğe biner gibi kullanan sayısı bir elin parmaklarını geçmez herhalde. Hatta bu detayı forumda en saçma sapan şeylere bile konu açan bizlere bakarak da anlayabiliriz.. Arabadan tık gelse hemen yapışıyoruz foruma..
Yıkıyoruz, cilalıyoruz, temizliyoruz.. Seviyoz heralde napalım..

cdogu
04/11/2013, 22:46
Şiir bile yazılır bu arabaya beee!!!

Bir güzel arabam var ismidir puntiş
Tombik çamurlukları gerçekten çok tombiş
T-jet motoru harbi kuvvetli imiş
Çok seviyorum seni punto kardiiiiiş :D:D:D:D:D

... kadar boyun var,
türlü türlü huyun var
açılınca skydome camlar
bakar etraftaki tüm kızlar

punto punto söyle bana
var mı senden daha güzeli bu dünyada
ah gitmeseydin elmadağa
sürerdim seni dağda bayırda :(

şimdi var altımda nissan
ama çok özlüyorum puntoyu inan
city drive arızası oldu bize hüsran
olsun yakında kavuşacağız,sevgiler ,baban..

:D

serkandikici
05/11/2013, 00:14
Şiir bile yazılır bu arabaya beee!!!

Bir güzel arabam var ismidir puntiş
Tombik çamurlukları gerçekten çok tombiş
T-jet motoru harbi kuvvetli imiş
Çok seviyorum seni punto kardiiiiiş :D:D:D:D:D

... kadar boyun var,
türlü türlü huyun var
açılınca skydome camlar
bakar etraftaki tüm kızlar

punto punto söyle bana
var mı senden daha güzeli bu dünyada
ah gitmeseydin elmadağa
sürerdim seni dağda bayırda :(

şimdi var altımda nissan
ama çok özlüyorum puntoyu inan
city drive arızası oldu bize hüsran
olsun yakında kavuşacağız,sevgiler ,baban..

:D

13 yıldır şiir yazıyorum daha böylesini yazamadım :D:D:D:D:D:D Süper olmuş eline sağlık kardeşim.. En sevdiğim kısmı

"city drive arızası oldu bize hüsran
olsun yakında kavuşacağız,sevgiler ,baban.." :)

mikili17
03/09/2014, 10:18
2009 model GP 1.4 fire active 43000 kmde aralık 2012 de satın aldım. önceki aracım astra classic 3 lpgliydi ve kmde şehiriçinde 25 30 kr yakıyordu. bu yüzden benzin masrafı çok geldi. 45000 kmde atiker taktırdım. 100 tl fazla verip iyi bir serviste taktırdım. yazın şehiriçi (sakin kullanım) - şehirdışı (basarak) 22 kr yakıyor. kışın 26-27 kr civarına çıkıyor tüketimim. bir astra gibi gitmiyor, astradaki güveni vermiyor, bayırlarda bayılıyor ancak ben de ona bayılıyorum :)
sonuçta bindiğim araç b segmenti daha fazlası için daha fazla para lazım.
servise gittiğimde parça parası ve işçilik beni hiç üzmüyor.
70000 bakımında çatladığı için trigeri değiştirdim, bununla birlikte yağ ve filtre değişimleri için parçalara 250 tl, işçiliğe 120 tl toplamda 370 tl ye servisten güle güle çıktım. 2,5 sene önce astranın trigerini de değiştirip bakım yaptırdığımda 850 tl verip ağlayarak çıktığımı hatırlıyorum servisten.
ailemize ikizler geleceği için araç yetmeyecek ve satmak zorunda kalacağım.
ancak f/p düşünerek araç beğenemiyorum :(
beni üzmeyecek araç sanırım yine fiat olacak. linea 1.3 multijet en uygun seçenek gibi geliyor şimdilik.

fotobelit
03/09/2014, 10:22
2009 model GP 1.4 fire active 43000 kmde aralık 2012 de satın aldım. önceki aracım astra classic 3 lpgliydi ve kmde şehiriçinde 25 30 kr yakıyordu. bu yüzden benzin masrafı çok geldi. 45000 kmde atiker taktırdım. 100 tl fazla verip iyi bir serviste taktırdım. yazın şehiriçi (sakin kullanım) - şehirdışı (basarak) 22 kr yakıyor. kışın 26-27 kr civarına çıkıyor tüketimim. bir astra gibi gitmiyor, astradaki güveni vermiyor, bayırlarda bayılıyor ancak ben de ona bayılıyorum :)
70000 bakımında çatladığı için trigeri değiştirdim, bununla birlikte yağ ve filtre değişimleri için parçalara 250 tl, işçiliğe 120 tl toplamda 370 tl ye servisten güle güle çıktım. 2,5 sene önce astranın trigerini de değiştirip bakım yaptırdığımda 850 tl verip ağlayarak çıktığımı hatırlıyorum servisten.
beni üzmeyecek araç sanırım yine fiat olacak. linea 1.3 multijet en uygun seçenek gibi geliyor şimdilik.
Aynen..Bu markanın sıfırlarını bile parçaları ucuz oldugundan bizim kesim için tercih sebebi..

celenlee
03/09/2014, 12:02

Aynı kaderi paylaşıyoruz sanırım :)
Para yeterse
C4 Picasso, 308 SW
Para yetmezse
2005-2006 Verso LPG ;)

Fiat zamanında dablo dışında,araba tipinde geniş aile aracı yapsaydı kesin onu alırdık....
Linea'nın bagaj dışında bir artısı yok, arkası yine dar...

Bizim için önemli olan ikizlerin ikisinin de birer koltukta/pusette oturması ve annelerinin iki koltuk arasında rahat haraket edebilmesi..
Puntoda da Lineada da bu çok zor... Arka dirsek genişliği 130cm

Bize 140+ Lazım..

Kadir00906
03/09/2014, 14:12
işten yana stresli olduğumda düşünceli düşünceli eve giderken evin önündeki aracımı görüp her türlü stres ve sıkıntıyı unutmaktır puntoya sahip olma :) Allah'ım kaza bela vermesin inşallah :)

byspayn
04/09/2014, 12:14
Yalnız o değilde güzel hortlamış konu :D