PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiesta ? Punto?

serkandemir
28/10/2013, 08:46
Merhabalar;

foruma ilk girdiğimde punto dynamic 1.4 77 hp aracım vardı pert oldu

sonra bravo 1.6 mjet active ikinci el olarak satın aldım...Başıma bela oldu ikinci eli hem ölü hemde boyalıydı galeriye 3bin düşüğüne verdim hatta 5 bin

şimdi üst limitim 33 bin olmak kaydıyla ;

fiesta trend 1.2 82hp 34.800 liste fiyatı üzerinden 31.300 fiyat aldım.sıfır.koç ailem indirimyle.

punto da koç indirim olayını azaltmışlar punto easy 1.4 77 33.500

siz olsanız punto forum olarak hangisini alırdınız neden kararınız o olurdu..

ikinci ele girmek istemiyorum bir kere ağzım yandı garantili olsun sıfır olsun donanımı biraz düşük olsun mantığıyla giriyorum işe artık

fikirleriniz için teşekkür ederim şimdiden

kadir07
28/10/2013, 09:07
Bence 33.000 civarına düşük kmli,garantisi bitmemiş temiz donanımlı dizel Punto yada Punto Evo almak çok daha mantıklı olur

SaLDo
28/10/2013, 09:22
Sorman bile hata:) Tabii ki punto :=)

yeniuye
28/10/2013, 09:29
aracı satın almadan size en yakın 10 bayiden fiyat alın gidemiyorsanız bile telefonla ulaşıp alın dediğiniz donanım illaki her bayinin elinde olan bir araç dediğiniz fiesta fiyatına punto alabilirsiniz

Evren_c
28/10/2013, 09:29
Fiesta başta sürüş keyfi olmak üzere, birçok açıdan güzel, kaliteli bir araç, severim. Ama ben olsam çok az kullanılmış 2. el, donanımlı bir Punto alırdım. Genel olarak Punto daha rahat, konforlu bir araç. Ama tabii bu benim görüşüm. Sizin araçtan beklentiniz nedir, bilemiyorum.

Trend sanırım başlangıç modeli? Epeyce boş bir modeldi diye hatırlıyorum. Ama arada epeyce fiyat farkı varmış. Zor bir karar.

tayfux
28/10/2013, 10:30
hocam ben kesinlikle dizel evo derim..başınıza kötü şeyler gelmiş olabilir ama gerçekten piyasada temiz araçlar da var..

knidos111
28/10/2013, 12:08
dizel punto taş gibi araba, ikinci eli değil beşinci eli bile alınır

serkandemir
28/10/2013, 17:10
Herkese merhabalar

Uno punto ve bravo kullandıktan sonra ve siz burda fikirlerinizi benimle paylaşırken

Ben gittim fiesta 1.4 titanyum x paket aldım

Dediğiniz gibi trend çok boş geldi ve koç çalışan indirimiyle 37 bin anahtar teslim perşembe alıyorum inşallah

kovboy
28/10/2013, 17:43
hayırlı olsun.

knidos111
28/10/2013, 17:57
puntoforuma gelip fiestamı puntomu diye sorup,cevaben hiç fiesta öneren olmamasına ve tamamen dizel punto önerileri gelmesine rağmen konuyu açtıktan 7 saat sonra benzinli fiesta aldım diye açıklama yapmanız çok ilginç geldi bana :bye10000:

hakan3548
28/10/2013, 18:37
:thumbup1::thumbup1::thumbup1::thumbup1:
puntoforuma gelip fiestamı puntomu diye sorup,cevaben hiç fiesta öneren olmamasına ve tamamen dizel punto önerileri gelmesine rağmen konuyu açtıktan 7 saat sonra benzinli fiesta aldım diye açıklama yapmanız çok ilginç geldi bana :bye10000:

serkandemir
28/10/2013, 19:39

Evet bende almaya değil bakmaya gitmiştim aslında olay bundan ibaret. Almak nasip oldu

Bi de puntoforum olmasına rağmen herkes puntoyu savunacak die bişi yok tabikide herhalde yanlış düşünmüyorumdur.

Bi de punto taş gibi falan değil 6 sene kullandım. Evet çok rahat bir sürüş dinamiği olmakla birlikte güvenlik olarak standart bi araba. Defalarca ön takım burçları değiştirdim motor takozu değişti kulelerim değişti. Herkeste olur olmaz onu bilemiyorum tabi belkide bana denk gelmiştir ama 6 senedir bu forumu uzaktan yakından takip ediyorum genel olarak sorunlar aynıydı

Arrest
28/10/2013, 19:43
Evet bende almaya değil bakmaya gitmiştim aslında olay bundan ibaret. Almak nasip oldu

Bi de puntoforum olmasına rağmen herkes puntoyu savunacak die bişi yok tabikide herhalde yanlış düşünmüyorumdur.

Bi de punto taş gibi falan değil 6 sene kullandım. Evet çok rahat bir sürüş dinamiği olmakla birlikte güvenlik olarak standart bi araba. Defalarca ön takım burçları değiştirdim motor takozu değişti kulelerim değişti. Herkeste olur olmaz onu bilemiyorum tabi belkide bana denk gelmiştir ama 6 senedir bu forumu uzaktan yakından takip ediyorum genel olarak sorunlar aynıydı

2006 eylülden beri kullanıyorum sadece standart bakımlarını yaptırdım. Ve ilk kez bu yıl motor takozu değiştirdim. KULLANMAK İLE KULLANMAK ARASINDA FARK OLUYOR GALİBA ???

serkandemir
28/10/2013, 19:55
2006 eylülden beri kullanıyorum sadece standart bakımlarını yaptırdım. Ve ilk kez bu yıl motor takozu değiştirdim. KULLANMAK İLE KULLANMAK ARASINDA FARK OLUYOR GALİBA ???

fiatın bile kabul ettiği kronik arızaları bana savunmayın isterseniz;

-ön takım burçları (ismi böyleydi sanırım)

-city direksiyon arızası

-motor takozu

-ön konsol ve cam birleşim noktasında buluınan uzun plastik parçanın ses yapmasından dolayı garantiden değişimi (birmot beylikdüzündeki servis danışmanı arkadaş 2006 puntolarda çok sık değiştiğini söylemişti)

ayrıca;

-klima motorum garantiden değişti (sanırım kullanmayı bilmiyordum sizin tabirinizle)

-kalkışta titreme olayı vardı özellikle trafikte kalınca aracı aldığımdan beri vardı.bir kaç servis değiştirdim sorunu balata değiştirerek çözmeye çalışıp gönderdiler en son aksaraydaki fiat servisinde volan değişimi ile sorun çözüldü

daha bir kaç örnek daha verebilirim sanırım

Arrest
28/10/2013, 20:02
fiatın bile kabul ettiği kronik arızaları bana savunmayın isterseniz;

-ön takım burçları (ismi böyleydi sanırım)

-city direksiyon arızası

-motor takozu

-ön konsol ve cam birleşim noktasında buluınan uzun plastik parçanın ses yapmasından dolayı garantiden değişimi (birmot beylikdüzündeki servis danışmanı arkadaş 2006 puntolarda çok sık değiştiğini söylemişti)

ayrıca;

-klima motorum garantiden değişti (sanırım kullanmayı bilmiyordum sizin tabirinizle)

-kalkışta titreme olayı vardı özellikle trafikte kalınca aracı aldığımdan beri vardı.bir kaç servis değiştirdim sorunu balata değiştirerek çözmeye çalışıp gönderdiler en son aksaraydaki fiat servisinde volan değişimi ile sorun çözüldü

daha bir kaç örnek daha verebilirim sanırım

Ne güzel işte garantiden değiştiriyorlar sonuçta.. Siz Aynı donanıma sahip aynı modelde PUNTO kadar uygun fiyata başka bir araç alabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Fiestayıda görürsün bence 2 yıl sonra. Arkadaşım şirket aracı kullanıyor fiesta 1.4tdci 2011 model galiba yeni kasa. 110.000 de araba dökülüyor kardeşim. Yatıp kalkıp puntoya dua etmelisin :worthy00: Bende bu saydıklarının hiçbiri olmadı gibi birşey. Motor kulağını yeni değiştirdim 7 yıl olmuş oda olsun dimi ? City arızamda olmadı göğsü çatlamıştı aracımın onuda garantiden değiştirdiler.

serkandemir
28/10/2013, 20:05
Ne güzel işte garantiden değiştiriyorlar sonuçta.. Siz Aynı donanıma sahip aynı modelde PUNTO kadar uygun fiyata başka bir araç alabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Fiestayıda görürsün bence 2 yıl sonra. Arkadaşım şirket aracı kullanıyor fiesta 1.4tdci 2011 model galiba yeni kasa. 110.000 de araba dökülüyor kardeşim. Yatıp kalkıp puntoya dua etmelisin :worthy00: Bende bu saydıklarının hiçbiri olmadı gibi birşey. Motor kulağını yeni değiştirdim 7 yıl olmuş oda olsun dimi ? City arızamda olmadı göğsü çatlamıştı aracımın onuda garantiden değiştirdiler.

ben bi daha 110 bine kadar kullanmam zaten.(Allah kısmet ederse değiştiririm garantisi bitmeden)

garantiden değiştirmesi iyi güzelde bu kadar sık sorun çıkarması normal değil.

ayrıca biraz da fiat harici bi araba kullanalım,kötü mü düşünmüşüz :g0000000:

knidos111
28/10/2013, 20:06
madem punto hakkındaki düşünceleriniz bu düzlemde neden puntomu fiestamı diye konu açıyorsunuz,zaten ikinci mesajınızda ''siz fikirlerinizi paylaşırken ben gidip fiesta aldım'' demişsiniz,kusura bakmayın ama buradan bakınca amacınızın sadece forumu trollemek olduğu anlaşılıyor,size benzinli fiestanızla mutluluklar dileriz :)

Arrest
28/10/2013, 20:07
madem punto hakkındaki düşünceleriniz bu düzlemde neden puntomu fiestamı diye konu açıyorsunuz,zaten ikinci mesajınızda ''siz fikirlerinizi paylaşırken ben gidip fiesta aldım'' demişsiniz,kusura bakmayın ama buradan bakınca amacınızın sadece forumu trollemek olduğu anlaşılıyor,size benzinli fiestanızla mutluluklar dileriz :)

+1

Farklı araca binmek isteyebilirsiniz ama fiesta aynı ayarda bi araç mondeo almışsınız sandım ben bi an :surprise:

serkandemir
28/10/2013, 20:11
+1

Farklı araca binmek isteyebilirsiniz ama fiesta aynı ayarda bi araç mondeo almışsınız sandım ben bi an :surprise:

fiat harici dedim laf sokma yarışına girmeyin lütfen

Arrest
28/10/2013, 20:12

Estağfurullah tercihlerinize saygı duyarız ama bizim tercihlerimizi kötülemeyin lütfen :g0000000:

serkandemir
28/10/2013, 20:14

hocam forumu trollemek ne anlama geliyor acaba?

yani ben sizinde düşüncenizi duymak istedim belkide benden ayrı mantıklı ve kafama yatacak bişiler çıkar die düşündüm herhalde yanılmışım.

sanırım daha fazla zorlamanın anlamı yok değilmi

hayırlı olsun der çıkar gidersin

fikrini söyleyeceksen yazarsın bende eyvallah derim

yukarıda açıkladım bakmaya gittim aldım evet soruda havada kalmış oldu

6 sene foruma üyeyim azıyla çoğuyla katıldım bir sürü konuya sen bana forumu trollemek falan bahsetme istersen

serkandemir
28/10/2013, 20:15
Estağfurullah tercihlerinize saygı duyarız ama bizim tercihlerimizi kötülemeyin lütfen :g0000000:

kesinlikle kötülemiyorum ya dedim ya bu kaçıncı fiatım benim

uno punto bravo 3ünü de baya süre kullandım

bu sabaha kadar da iki araç arasında kararsızdım

eğer öyle olsa punto düşünmezdim

ligdevi
28/10/2013, 22:53
kesinlikle kötülemiyorum ya dedim ya bu kaçıncı fiatım benim

uno punto bravo 3ünü de baya süre kullandım

bu sabaha kadar da iki araç arasında kararsızdım

eğer öyle olsa punto düşünmezdim
Talihsizlik sizdeyse fiat ne yapsın, aldığınız araçlar sorunlu araçlarmış demekki, yollarda bir sürü araç görüyorum, kasislerden setlerden çukurlardan insanlar nasıl geçiyor bir görseniz, sonrada aracın alt takımı kötü deniyor, benim ikinci fiat aracım bu, ilki tipoydu ve gerçekten ön takımı hassastı, kusura bakmayında puntoda city arızasından başka kronik sorun yok bence, onuda servis ücretsiz değiştiriyo zaten, puntoyu 1,5 yıldır kullanıyorum 30 bin km yaptım araç 140 binde, daha alt takıma kuruş masraf yapmadım ve araçta tık ses yok, bende kullanıma bağlı olduğunu düşünüyorum, ya da yan sanayi ürünler taktırıyosunuz ....

lithium_
28/10/2013, 23:27
söylenenlere pek aldırmayın hocam hayırlı olsun güle güle kullanın aracınızı.

hanbjk
28/10/2013, 23:44
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.

Evren_c
29/10/2013, 00:29
Hayırlı olsun. Araç gelince en azından ben detaylı foto, donanım bilgisi, tüketim verisi vs. istiyorum :)

alivepro
29/10/2013, 01:18
Bence 33.000 civarına düşük kmli,garantisi bitmemiş temiz donanımlı dizel Punto yada Punto Evo almak çok daha mantıklı olur
Bu arkadaşın dediği mantıklı bence, bende daha önce dizelden benzinliye geçiş yapmıştım (ne kadar kullanıyorumki zaten mantığıyla) ama hiçte öyle olmuyor aldıktan sonra arabaya binmeye korkuyorsunuz benzinli araçta. her ne kadar dizel yakıt fiyatları benzin fiyatlarına yaklaşsada benim için hala dizel araba ile benzinli araba arasında %100 yakıt farkı var diye düşünüyorum. kabaca bi hesap yaptığımda ( 160 tl ye dizel puntonun deposunu fulllüyorum en az 700 km yol gidiyorum, 180 tl ye benzinli aracımın deposunu fullüyordum en fazla 500 km yol gidiyordum)
ama fiestanın dizelini düşünürseniz o ayrı yeni fiesta görünüş olarak puntodan güzel ama bu seferde şöyle bir fark çıkıyor ortaya aynı paraya puntonun en full ünü alırken fiestanın baz donanımlı olanını alıyorsunuz. benim için donanım önemli değil derseniz o ayrı ancak donanımlı araç kullanmak gerçekten eğlenceli ve güzel ayrıca daha güvenli esp, asr gibi.

serkandemir
29/10/2013, 04:57
Talihsizlik sizdeyse fiat ne yapsın, aldığınız araçlar sorunlu araçlarmış demekki, yollarda bir sürü araç görüyorum, kasislerden setlerden çukurlardan insanlar nasıl geçiyor bir görseniz, sonrada aracın alt takımı kötü deniyor, benim ikinci fiat aracım bu, ilki tipoydu ve gerçekten ön takımı hassastı, kusura bakmayında puntoda city arızasından başka kronik sorun yok bence, onuda servis ücretsiz değiştiriyo zaten, puntoyu 1,5 yıldır kullanıyorum 30 bin km yaptım araç 140 binde, daha alt takıma kuruş masraf yapmadım ve araçta tık ses yok, bende kullanıma bağlı olduğunu düşünüyorum, ya da yan sanayi ürünler taktırıyosunuz ....

sizcesi çok önemli değil forumu araştırırsanız kronik arızalar neler olduğunu görürsünüz sanırım. Ama bi yandan haklısınız 2010 üzeri araçlarda normal olarak o kronik arızalar azaldı.Hatta belkide kalmamıştır..

Ben halen anlatamadım derdimi yada heyecan arayan forum arkadaşlarım beni bu şekilde anlıyor :)

arkadaşlar ben puntoyu kötülemedim,iki araç arasında kaldım düşüncelerinizi almak istedim.

bu kadar basit..

lütfen tartışma ortamı olmasın anlamsız şekilde...

serkandemir
29/10/2013, 05:02
Hayırlı olsun. Araç gelince en azından ben detaylı foto, donanım bilgisi, tüketim verisi vs. istiyorum :)

tamamdır inşallah en kısa zamanda bilgilendiriyorum.

dizel için istersen bilgi verebilirim aracım yokken baya kullandım.

hatta Lancia Ypsilon denilen garip bi b segmentte kullandım.(dizelde ilk defa s/s gördüm.bence komik olmuş).yol tutuşunun berbat oluşu bi kenara dizel motorun habire istanbul trafiğinde durup tekrar çalışması kadar kötü bir şey yok bence.

Bu arkadaşın dediği mantıklı bence, bende daha önce dizelden benzinliye geçiş yapmıştım (ne kadar kullanıyorumki zaten mantığıyla) ama hiçte öyle olmuyor aldıktan sonra arabaya binmeye korkuyorsunuz benzinli araçta. her ne kadar dizel yakıt fiyatları benzin fiyatlarına yaklaşsada benim için hala dizel araba ile benzinli araba arasında %100 yakıt farkı var diye düşünüyorum. kabaca bi hesap yaptığımda ( 160 tl ye dizel puntonun deposunu fulllüyorum en az 700 km yol gidiyorum, 180 tl ye benzinli aracımın deposunu fullüyordum en fazla 500 km yol gidiyordum)
ama fiestanın dizelini düşünürseniz o ayrı yeni fiesta görünüş olarak puntodan güzel ama bu seferde şöyle bir fark çıkıyor ortaya aynı paraya puntonun en full ünü alırken fiestanın baz donanımlı olanını alıyorsunuz. benim için donanım önemli değil derseniz o ayrı ancak donanımlı araç kullanmak gerçekten eğlenceli ve güzel ayrıca daha güvenli esp, asr gibi.

evet bu konuda katılıyorum size;

yakıt konusunda dizel almak isterdim ancak dizel parasına donanımlı benzinli veriyorlar.bende mantık gerekirse lpg takarım.şimdilik bi bakalım daha öncede benzinli kullandım ama o zaman biraz daha ucuzdu..Canımız acırsa lpg ye dönüşüm yaparız

biancoangelo
29/10/2013, 12:02
Konuda artniyet var gibi.

sharkemrefb
29/10/2013, 12:30

fiesta yı bana öğretmeyin tam bir takoz içindeki kullanılan plastikte benim grande punto an hallice yeni punto nun malzeme kalitesi çok daha iyi fiesta dan ayrıca fiesta özellikle önden çarpmalarda kesinlikle punto kadar sağlam değil

serkandikici
29/10/2013, 13:56
Böyle konular açıldığında hep taraflı davranıyoruz ister istemez yani punto forumuna fikir almak amaçlı olarak araç sormaka bence yanlış değil ama çok şahsi görüşler içeren bi konu araç karşılaştırması yani profesyonel bir çok firma farklı karşılaştırmalar yaparken biz amatörler (tabiri caizse) binlerce açıdan farklı yorumlarız olayı. Bu arada bu fiesta ve punto karşılaştırması önceden de bi kaç defa yapıldı orlarda da yazmıştım her iki aracın da kendine göre +ları var bu gerçek yadsınamaz. Araçlardan beklentisi son derece farklı olan insanlarız bu yüzden hiç bir araç için daha iyi daha kötü diyemeyiz bence göreli kavramlar bunlar tamamen ne beklentiniz var ve ne kadar paranız var ikilemine bağlı. Bariz olan nitelikler karşılaştırılabilir ama duyu organlara hitap eden kavramlarda yalnızca fikir söylesek sorun olmayacak. Her iki aracı da inceleme kullanma şansım oldu hala da aile içerisinde iki araç da mevcut. Örneğin emre bey beğenmemiş fiestayı ama malzeme kalitesi ve tasarım olarak benim şahsımca (!) puntodan daha iyi bir araç. Bu ve benzeri yorumlar tamamen şahsi olmalı arkadaşa da hayırlı olsun aracı. Kazasız belasız iyi günlerde. Kimse alınmasın bu arada tamamen ortaya ve kendimi de kastederek yorum yaptım :)

görkem koçsan
29/10/2013, 17:46
nasip meselesi bu işler ya hayırlı olsun allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. nasip olduğunda inanın konuyu açarken dahi gelir bulur ne bir saniye ötesi ne bir saniye gerisi.

Arrest
29/10/2013, 17:53
fiesta yı bana öğretmeyin tam bir takoz içindeki kullanılan plastikte benim grande punto an hallice yeni punto nun malzeme kalitesi çok daha iyi fiesta dan ayrıca fiesta özellikle önden çarpmalarda kesinlikle punto kadar sağlam değil

Aynen Evo fiestadan daha kaliteli sağlam dayanıklı bir araç bu malzeme kalitesi olarak öyle yakıt olarakta aşağı yukarı eşdeğerler. Performans olarak punto 1 adım önde olabilir. Ama aynı fiyata evonun en fulünü fiestanın orta donanımlısını alırsınız.

görkem koçsan
29/10/2013, 17:56
alan almış, bu saatten sonra adamın midesini bulandırmaya gerek yok bence.

ABNEW
29/10/2013, 18:36
Arkadaşımız tercihini Fiestadan yana kullanmış sanırım.Kazasız sürüşler olsun,

İki araç aynı segmentte olduğu için hiçbir disiplinde bariz bir fark yoktur.Beğeniler, fiyat-donanım, satış sonrası hizmetler vb. kararlarımızı tetiklemekte,

Fiesta, Puntoya göre model olarak biraz daha yeni.Dolayısıyla artıları da olabilir.Ancak iç mekan işçilik ve plastik kalitesi olarak Puntodan kesinlikle iyi değil.Tabi makyajlı Fiestaları bilmiyorum.Belki iyileştirme olmuştur onlarda...

tayfux
29/10/2013, 18:50
bu forumda hep bu tarz tartışmalar olmuştur ve her konuda düşüncesini farklı bir markadan yana kullanan arkadaşa çeşitli iltifatlat!! söylenir.. Arkadaşlar canı yanan bilir Serkan aldığı puntodan memnun olmamış tabikide genellemesi yanlış ama bu kadar da sert çıkmayalım hani foruma yeni üye olmuş birisi olsa art niyet aranabilir diyeceğim ama Serkan uzun zamandır forumumuzda takılan bir arkadaşımız bari ona yapmayın!!
bravoyu satarken neler yaşadığını da iyi bilenlerdenim..
https://forum.grandepuntotr.com/satilik-araba/45049-satilik-2008-bravo-1-6-multijet-105-hp.html
https://forum.grandepuntotr.com/genel/44998-bravo-satmak-gercekten-zor.html

birde gelip ben 2 günde sattım diyen arkadaşlarım her kör malın kör alıcısı vardır 1 günde de gider 1 yılda da gider araba piyasasında hiçbirzaman bu belli olmaz..Serkan puntosever bir arkadaşımız ama biryerde o da bıkmış olabilir..bir insan punto forumuna hangisini alayım diye başlık açmış bizde önerimizi yapmışız gidip istediğini alır parayı biz mi veriyoruz sanki? bende sıfır evo alabilirken sıfır astra aldım..bunlar olabilir lütfen Cumhuriyetin yıldönümü olan şu günde demokrasi diyoruz düşünce özgürlüğü diyoruz bunlara biraz dikkat edelim...Serkancım hayırlı uğurlu olsun kardeşim 1.4 benzinlilerin biraz fazla yaktığını duymuştum dikkat et :)

CAN264
29/10/2013, 19:21
Kazasız belasız kullanırsın inşallah...

messi78
29/10/2013, 19:59
Benim müdürümde var aynı araç titanuim x paket benzinli 1.4 Bir kere araç bizim 1.3mjet kadar atak değil hocam ayrıca en pişman olacağın nokta uzun yolda bile 600 km yapamayışın olacak. Hayırlı olsun.

cdogu
29/10/2013, 21:06
Alemsiniz valla. Oldu olacak Fiesta aldı diye adamı dövün isterseniz :) (Şaka yapıyorum gücenme olmasın)

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Titanium oldukça dolu bir paket.

görkem koçsan
29/10/2013, 21:29
Benim müdürümde var aynı araç titanuim x paket benzinli 1.4 Bir kere araç bizim 1.3mjet kadar atak değil hocam ayrıca en pişman olacağın nokta uzun yolda bile 600 km yapamayışın olacak. Hayırlı olsun.
arkadaş fiestayı bilmesek dacıa logan yapacaksın hee, şurda 3 gün önce ben ford alırdım fiata bulaşmam yeni aldığım arabada bi sürü sorun çıktı diyen adam sensin, adama burda akıl veren pişman olacan diyen adam yine sensin :) bırak adam hesabını yapmıştır kaçıncı arabası bu adamın adam bravo multijet satmış vardır bi bildiği, ha ben adamın avukatı değilim ama bugün ona yarın bana.

hanbjk
29/10/2013, 21:50
Serkan kardeş bravoyu kaça sattın :)

messi78
30/10/2013, 09:50
arkadaş fiestayı bilmesek dacıa logan yapacaksın hee, şurda 3 gün önce ben ford alırdım fiata bulaşmam yeni aldığım arabada bi sürü sorun çıktı diyen adam sensin, adama burda akıl veren pişman olacan diyen adam yine sensin :) bırak adam hesabını yapmıştır kaçıncı arabası bu adamın adam bravo multijet satmış vardır bi bildiği, ha ben adamın avukatı değilim ama bugün ona yarın bana.

Arkadaşım evet Fiat Punto aracımdan şikayetçiyim dahada bulaşmam ANCAK! bu ford fiesta benzinli aracın bizim araçlardan daha üstün olduğunu göstermiyor! Benim tek bir cümlem bile olmadı Fiesta araçlarıyla. Ayrıca aynı araç benim müdürümde var birçok kez kullandım 2012 model şehirdışı 600km bile yapmıyor(sakin kullanımda). Ayrıca AKIL isteyen adam kendisi sana ne oluyor birader ?

fotobelit
30/10/2013, 11:08
Bazen insanların kafasında bir fikir olur ama kesin olması açısından formalitedende olsa sorarız.Yani sonradan keşke dememek için..Serkan arkadaşımızda bunu yaşamış..Yani kafasında aslında Fiesta varmış(ben bunu hissettim)ama kesin karar vermeye çalışyormuş ve bayiye gittiğinde ikna olmuş..Bırakın keyfini çıkarsın arkadaş..Hayırlı uğurlu olsun kardeşim..Allah kaza bela vermesin..İyi tercih..Benimde listemde olan bir araçtı..Sadece iç mekanı biraz dar geldiğinden terciğimi evo dan yana kullanmıştım..Ama tasarım ve performans olarak sınıfına göre güzel bir araç..Fikir ve düşünceler farklı olabilir,buna saygı duyulmalı ki Serkan kardeşimizde kötü bir laf etmemiş zaten..Tekrardan hayırlı olsun kardeşim..

görkem koçsan
30/10/2013, 18:57
Arkadaşım evet Fiat Punto aracımdan şikayetçiyim dahada bulaşmam ANCAK! bu ford fiesta benzinli aracın bizim araçlardan daha üstün olduğunu göstermiyor! Benim tek bir cümlem bile olmadı Fiesta araçlarıyla. Ayrıca aynı araç benim müdürümde var birçok kez kullandım 2012 model şehirdışı 600km bile yapmıyor(sakin kullanımda). Ayrıca AKIL isteyen adam kendisi sana ne oluyor birader ?
tutarlı konuşmak lazım birader hem sana ne oluyoda aldıktan sonra akıl veriyosun? adam arabayı almış zaten ondan sonra bırakta yaşasın görsün vardır adamında mulitjete bulaşmak istemediği bişey. adam zaten almış varmı daha akla ihtiyacı?

serkandemir
31/10/2013, 12:11
Serkan kardeş bravoyu kaça sattın :)

Bravoyu galeriye verdim en sonunda 22 bine. O kadar sıkılmıştım artık. O araba maddi olarak mahvetti beni baya kısmetsizim bu konuda sanırım

serkandemir
31/10/2013, 12:16
Bu konu başlığı olsun başka başlıklar olsun. Kalbimizi kırmaya değmez diye düşünüyorum. Birinin kalbi kırıldıysa kusura bakmasın hakkını da helal etsin diyorum.

Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim gerçekten faydalı oldu aracı yarın alacağım inşallah o zaman kendi düşüncelerimi de buraya yazmayı düşünüyorum

serkandemir
31/10/2013, 12:17
bu forumda hep bu tarz tartışmalar olmuştur ve her konuda düşüncesini farklı bir markadan yana kullanan arkadaşa çeşitli iltifatlat!! söylenir.. Arkadaşlar canı yanan bilir Serkan aldığı puntodan memnun olmamış tabikide genellemesi yanlış ama bu kadar da sert çıkmayalım hani foruma yeni üye olmuş birisi olsa art niyet aranabilir diyeceğim ama Serkan uzun zamandır forumumuzda takılan bir arkadaşımız bari ona yapmayın!!
bravoyu satarken neler yaşadığını da iyi bilenlerdenim..
https://forum.grandepuntotr.com/satilik-araba/45049-satilik-2008-bravo-1-6-multijet-105-hp.html
https://forum.grandepuntotr.com/genel/44998-bravo-satmak-gercekten-zor.html

birde gelip ben 2 günde sattım diyen arkadaşlarım her kör malın kör alıcısı vardır 1 günde de gider 1 yılda da gider araba piyasasında hiçbirzaman bu belli olmaz..Serkan puntosever bir arkadaşımız ama biryerde o da bıkmış olabilir..bir insan punto forumuna hangisini alayım diye başlık açmış bizde önerimizi yapmışız gidip istediğini alır parayı biz mi veriyoruz sanki? bende sıfır evo alabilirken sıfır astra aldım..bunlar olabilir lütfen Cumhuriyetin yıldönümü olan şu günde demokrasi diyoruz düşünce özgürlüğü diyoruz bunlara biraz dikkat edelim...Serkancım hayırlı uğurlu olsun kardeşim 1.4 benzinlilerin biraz fazla yaktığını duymuştum dikkat et :)

Çok güzel açıklamışsın dostum teşekkür ederim

Eğer çok yakarsa takacaz artık tüp yapcak bişi yok :)

biancoangelo
31/10/2013, 18:53
Bu konu başlığı olsun başka başlıklar olsun. Kalbimizi kırmaya değmez diye düşünüyorum. Birinin kalbi kırıldıysa kusura bakmasın hakkını da helal etsin diyorum.

Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim gerçekten faydalı oldu aracı yarın alacağım inşallah o zaman kendi düşüncelerimi de buraya yazmayı düşünüyorum

Aracınız hayırlı olsun. Renkli fikirlere aldırmayın. Sizin ve ailenizin sağlığı yerinde olduktan sonra daha ne araçlara binecez. Ne tartışmalar yapcaz. Hayat sizinle ve forum sakinleriyle güzel. Hakkım varsa helal olsun. Allah aracınızın tekerine taş deydirmesin. Allaha emanet olun.

ahmetcihanokke
01/11/2013, 14:49
Herkese merhabalar

Uno punto ve bravo kullandıktan sonra ve siz burda fikirlerinizi benimle paylaşırken

Ben gittim fiesta 1.4 titanyum x paket aldım

Dediğiniz gibi trend çok boş geldi ve koç çalışan indirimiyle 37 bin anahtar teslim perşembe alıyorum inşallah

hayatının en süper en müthiş hareketi olmuş vasat bi plastik kaliteli puntodansa iyidir

gmb
01/11/2013, 15:37
Merhaba,
ben de Nisan 2013 de Emotion GP arabamı sattıktan sonra yeni kasa fiestaya geçtim, mutlaka her iki aracında kendine göre iyi ve kötü yönleri var ama şunu net söyleyebilirim, fiestadan yana hiçbir şikayetim yok ama GP keyfi bir başkaydı