PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Wireless router hakkında bilgi?

tayfux
22/10/2013, 16:06
Arkadaşlar merhabalar..Okulumuza aşağıda linkini vereceğimiz router den almak istiyoruz aslında aldık fakat maalesef 1 hafta içinde çalındı gerçekten insanları anlamak mümkün değil ufacık çocukların günahına-hakkına giriyorlar..bunu bilen varmıdır okulumuz 3 katlı bu alet orta katta duracak kullanışlı mıdır? rahat kullanabilir miyiz? düzgün bir şekilde çeker mi? Bilen arkadaşlar yardımlarını esirgemez ise sevinirim :)

Tp-Link TL-WA901ND 300Mbps Access Point | hızlıal.com (https://www.hizlial.com/tp-link-tl-wa901nd-300mbps-access-point/30.026.9250.0054)

Arrest
22/10/2013, 16:29
hocam bunlar düzgün çeker ama arada set betonlar varsa çekim gücü haliyle yavaşlar. Alacağınız ürünü diğer ürünlerle karşılaştırdığınızda çekim güçlerine baksanız yeterli arasında siz değerledirip alın artık. Zamanında cok kurdum bunlardan PC şirketinde calısırken ama teknik özelliklerini tam bilmiyorum. Önemli olan tek şey antenleirn yaydığı sinyal aslında bunlarda ama cok aşırı radyasyon yaydığıda acı bir gerçek.

Evren_c
22/10/2013, 18:25
Ne amaçla kullanacaksınız acaba? Yüksek hıza ihtiyaç duyuluyorsa belki mesafeden/betonarme duvarlardan ötürü kayıplar olabilir, daha profesyonel bir ürün gerekebilir. Teorik olarak 300mbit/s hız yeterli gibi geliyor kulağa ama dediğim gibi sinyal kayıpları olacaktır. Okulun mimari yapısına da bakmak lazım, ne kadar uzakta bağlantıya ihtiyaç duyacaksınız mesela? Bunun yerine internet bağlantısının olduğu noktadan itibaren prizlere takılan ve mevcut elektrik hattı üzerinden bağlantıyı dağıtan router'lardan alabilirsiniz. Bağlanmak istediğiniz noktada yine kablosuz ama daha küçük/ucuz bir router takarak ağı daha da genişletebilirsiniz. Hız kayıpları da en aza indirgenmiş olur.

Öte yandan bu ve benzeri cihazların yaydığı radyasyon, radyoaktif radyasyon değil. Dolayısıyla bu kadar düşük güçteki bir cihazın insan sağlığına zarar vereceğini söylemek yanlış olur. Cebimizde taşıdığımız, kulağımızın dibinde dakikalarca tuttuğumuz telefonlar bile daha "zararlı", eğer kıyas yapacaksak. Buradaki zarar tartışılır. Evlerimizdeki mikrodalga fırınlara benziyor bu cihazların yaydığı radyasyon. Yani sadece vücudumuzun iç sıcaklığını arttırabilirler. Bu da ölçülemeyecek kadar düşük bir artış olur herhalde. Radyo sinyallerinden doğan radyasyonun insan sağlığı üstündeki olumsuz etkileri tam olarak kanıtlanabilmiş bir şey değil. O yüzden "tedbirli olun ama bunlar zararsız" diyor bilim insanları. Kaldı ki bu radyasyondan kaçmak mümkün değil zira çevremiz elektromanyetik radyasyon yayan cihazlarla dolu; televizyonlar, baz istasyonlar, cep telefonları, tüm radyo vericileri, mikrodalga fırınlar, infrared ısıtıcılar vs.

tayfux
22/10/2013, 23:45
hocam amaç internete girmek okulda morpa kampüse falan girmek o kadar..beton var aslında çalınmadan önce bir alt katımda olmasına rağmen 3-4 tırnak çekiyordu ve bu bana düşük geliyordu ama fiyat da önemli bizim için ondan bunu düşünüyoruz..kliksa da şu anda 115 lira alsak mı acaba?

TMRT
23/10/2013, 00:20
Selam. Elektrik prizinden internet dağıtımı yapmak çok maliyetli bir iş. Sinyalin güçsüzleştiği yerlere Access point & repeater tarzında bir kutu takmak maliyeti düşürür. Ki okullarda da bu kullanılıyor zaten.

cemdogu
23/10/2013, 01:44
Mezun olduğum liseye lynksis marka modem alınmıştı.heryerrinden çekiyordu ama kaliteyi arttırmak istiyorlardı.bi telefoncu abi wirelessin antenini söküp, 0.75 kablo ile okul koridorunun ortasına, tavana ters şekilde monte edip, arkasına oval bir folyo yerleştirdi.tavanda iki tane anten görünüyordu sadece.ve çekim gücü bayaa da artmıştı...

C2105 cihazımdan 2 ile gönderildi

Arrest
23/10/2013, 02:23
Selam. Elektrik prizinden internet dağıtımı yapmak çok maliyetli bir iş. Sinyalin güçsüzleştiği yerlere Access point & repeater tarzında bir kutu takmak maliyeti düşürür. Ki okullarda da bu kullanılıyor zaten.

Linkteki access point zaten

Discovery üzerinde ile gönderildi

Evren_c
23/10/2013, 08:26
Bu cihazlar en ucuz çözümler ve fiyatlarına göre çok güzel iş görüyorlar. Çalınan cihazdan sinyal zayıf olmasına rağmen memnunduysanız, bu da işinizi görecektir.

Elektrik prizinden bağlantıyı dağıtmanın aman aman bir maliyeti yok aslında. Bu cihazların fiyatları da access point'ler kadar. Ama nihayetinde kablolu oldukları için daha iyi performans verebilirler teorik olarak. Siz kablosuz bir AP ile çözersiniz bence bu işi. Bağlantı yetersiz olursa, icabında bir tane daha AP alırsınız, sorun kalmaz ;)

tayfux
19/11/2013, 08:54
Arkadaşlar aldık ama 3. kata tam anlamıyla gelmiyor onun için şu 3 üründen birtanesini daha almayı düşünüyoruz hangisini önerirsiniz?

Inca IUWA-300N 300MBPS 11N 10 dbi çift anten Wireless Adaptör | hızlıal.com (https://www.hizlial.com/inca-iuwa-300n-300mbps-11n-10-dbi-cift-anten-wireless-adaptor/30.026.1351.0017)

Dark RangeMax DK-NT-WDN300HP2A 300 Mbps Kablosuz Ağ Adaptörü | hızlıal.com (https://www.hizlial.com/dark-rangemax-dk-nt-wdn300hp2a-300-mbps-kablosuz-ag-adaptoru/30.026.9352.0007)

TP-Link TL-WN8200ND 300Mbps Yüksek Güçlü Kablosuz USB Adaptör | hızlıal.com (https://www.hizlial.com/tp-link-tl-wn8200nd-300mbps-yuksek-guclu-kablosuz-usb-adaptor/30.026.9250.0141)

Ziyaretçi78
19/11/2013, 09:26
Arkadaşlar diger evimle aramızda 2 kat var ve airties sinyal güclendirici aldım malum benim evde internet yok.Dıger evdeki sinyalı alıp evin içinde full çekiyor isterseniz kablo ile bağlanabiliyorsunuz vatan bilgisayar'da var tavsiye ederim.

üzerinden Note II ile gönderildi.H.KURU Saygılarımla

tayfux
19/11/2013, 09:44
Arkadaşlar diger evimle aramızda 2 kat var ve airties sinyal güclendirici aldım malum benim evde internet yok.Dıger evdeki sinyalı alıp evin içinde full çekiyor isterseniz kablo ile bağlanabiliyorsunuz vatan bilgisayar'da var tavsiye ederim.

Harun bey airties in hangi modeli acaba?

Ziyaretçi78
19/11/2013, 11:00
Harun bey airties in hangi modeli acaba?

Çok özür dilerim yanlış kalmış aklımda ürün zyxel marka link alttadır.
https://www.zyxel.com/tr/tr/products_services/wap3205_v2.shtml?t=p

Ürün harika inan ben çok memnunum.

Ziyaretçi78
19/11/2013, 11:12
Ürün bu.

tayfux
19/11/2013, 16:16
Ürün bu.

biraz önce baktımda fiyat bulamadım siz ne kadara almıştınız bizim fiyat çok tuzlu olmamalı mesela 50-60 lirayı geçmemeli..birde şu durum var bizim orada internet kablomuz yok internet kablosu istemeyen bir acces point olmalı..

Ziyaretçi78
19/11/2013, 17:42
biraz önce baktımda fiyat bulamadım siz ne kadara almıştınız bizim fiyat çok tuzlu olmamalı mesela 50-60 lirayı geçmemeli..birde şu durum var bizim orada internet kablomuz yok internet kablosu istemeyen bir acces point olmalı..

Şimdi bendeki durumu anlatayım.
Benim evimde internet yok.2 kat yukarıdaki evde hem kablolu hem kablosuz bağlanılabileceği modem var.kendi evimde sinyal az geldiği için bu cihazı 120 tl'ye aldım ve yukarıdan aldığım 2 diş sinyali bu cihaz 4-5 dişe yükseltiyo ve bütün evin odalarına yani 2 diş alması yeterli üst evden.ben kablosuz kullanıyorum isterseniz kablo ile bağlayabilirsiniz tercih sizin yani.