PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Diş macunu ile far temizleme

rohan4421
22/10/2013, 11:45
How To Clean Civic Type R Headlights Toothpaste - YouTube (https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ahQYCj_Lb1o)

Arkadaşlar netten araştırıp buldum sonuclar felan cok tatmin edici gibi :D lazım olanlar denerler belki die paylaşmak istedim

messi78
22/10/2013, 11:55
Başarılı :D Birde aklıma gelmişken sorayım. Aracım açık otoparkta kalıyor ve otopark anayolun hemen altında 3-4 gün içinde toz toprak oluyor arabanın üstü. Bu tozun tutmaması için ürün falan var mı acaba ?

OzzY
22/10/2013, 12:27
dayım denemiş bir işe yaramamış.

rohan4421
22/10/2013, 12:29
dayım denemiş bir işe yaramamış.

çok asırı yıpranmıs durumlara etkisi olmayabilir , ancak ufak cizikler ve sararmaları geçirdiği ortada, az önce cizik bi su bardagında denedim işe yaradı bulaşık makinasının ciziklerini bariz giderdi:D

biancoangelo
22/10/2013, 19:46
Diş macununu biraz fazla beklettim. Arabanın farı yandı. Bi bardak su döktüm geri üstüme püskürdü...

:D
Şaka bi yana Faydalı olabilir.

Evocular Sinbonun kıl temizleme aletini alsın uzayan bıyığı baya düzletiyo :D :D :D

mehmetvyz
22/10/2013, 19:50
Diş pastası daha iyi sonuçlar veriyor diye biliyorum

TMRT
22/10/2013, 20:17
Adamda Type-R var uğraştığı şeye bak ya. Auto King tarzı bir yere götürse zaten çözecekler direk. Ayrıca ovalarken çiziği farlarına değmez. 1 yapar 2 yapar üçüncüde çizikler artmaya başlar ovala ovala nereye kadar.

arenas
22/10/2013, 21:05
diş macunuyla ufak çizikleri duzelten bi arkadasim var.Ayni arkadasim damacana suya hortum takarak araba yikiyo..

Sent from my iPhone using

erenemre
22/10/2013, 21:50
Adamda Type-R var uğraştığı şeye bak ya. Auto King tarzı bir yere götürse zaten çözecekler direk. Ayrıca ovalarken çiziği farlarına değmez. 1 yapar 2 yapar üçüncüde çizikler artmaya başlar ovala ovala nereye kadar.

herşeyi götürmeyeceksin bazı şeyleride kendi emeğinle yapacaksın eğer işe yarıyorsan auto king gibi berbat işçiliği olan yere neden götüresin ki hem paran hem aracın gidiyor o yüzden bu tür araştırılarak yapılan şeyleri oldukça beğeniyorum ayrıca eski kasa type-r lar avrupa ülkelerinde çok pahalı değiller adamlar ne araçlara neler yapıyor type-r da neymiş

TMRT
22/10/2013, 22:10
herşeyi götürmeyeceksin bazı şeyleride kendi emeğinle yapacaksın eğer işe yarıyorsan auto king gibi berbat işçiliği olan yere neden götüresin ki hem paran hem aracın gidiyor o yüzden bu tür araştırılarak yapılan şeyleri oldukça beğeniyorum ayrıca eski kasa type-r lar avrupa ülkelerinde çok pahalı değiller adamlar ne araçlara neler yapıyor type-r da neymiş

Selam abi. Uğraştığı şeylere bak derken, Type-R bu ne bileyim bi 35'lik ara boru at, HKS egzos tak, AEM CAI tak, headers at falan demek istemiştim. :D Sadece Type-R mı ucuz ? Gel C63 AMG'den açalım şu kapıyı istersen. :D Ayrıca o ovalamayla o farlar 2-3 sürtmeye çizilir gider onu belirtmek istemiştim. Kaş yaparken göz çıkartmaya gerek yok yani.

erenemre
22/10/2013, 22:27
Selam abi. Uğraştığı şeylere bak derken, Type-R bu ne bileyim bi 35'lik ara boru at, HKS egzos tak, AEM CAI tak, headers at falan demek istemiştim. :D Sadece Type-R mı ucuz ? Gel C63 AMG'den açalım şu kapıyı istersen. :D Ayrıca o ovalamayla o farlar 2-3 sürtmeye çizilir gider onu belirtmek istemiştim. Kaş yaparken göz çıkartmaya gerek yok yani.

haklısın :)

rohan4421
23/10/2013, 11:08
valla benimki sadece paylaşım , bilgi verme amaclı :D gördüm hoşuma gitti ayrıca nerden aklına geldi be adam diş macununu alamda dısarı cıkamda helebi şu fara süremde dur bi ovalayamda far parlasın felan :D

messi78
23/10/2013, 11:36
Diş macunuyla hayatta çizilmez. Hatta çalışmayan bilgisayar cd'leri için bile diş macunu önerilir çizikler gitsin çalışsın diye.

MrFatih
23/10/2013, 22:51
Bugün denedim, 1 far ile yaklaşık 5 dk uğraştım. Aynı video daki gibi bir uygulama yaptım fakat bir faydası olmadı. :)

Gorky
23/10/2013, 22:56
diş macunu , normal bildiğimiz kaporta için olan pastalar gibi aşındırıcıdır. çizmez düz zemin sağlar dolayısıyla bi nebze de olsa yıpranmış katmanın altına inebilirsiniz biraz.

atlatma
30/10/2013, 15:41
diş macunuyla ufak çizikleri duzelten bi arkadasim var.Ayni arkadasim damacana suya hortum takarak araba yikiyo..

Sent from my iPhone using

Dostun nasıl beceriyo o işi

rohan4421
30/10/2013, 15:45
Dostun nasıl beceriyo o işi

ipana ile düzenli olarak farlarınızı günde 2 kere fırçalayarak göz alıcı parlaklık ve sağlıklı farlar ile aracınızın yüzünde gülümseme elde edebilirsiniz :D

06MRT93
10/12/2013, 22:49
aynı uygulamayı yaptım biraz çizikleri kapattı fakat bi kaç yıkama sonra yeniden eski haline döndü sanırım o derin çiziği kapattı sadece suyu yiyincede eski haline döndü

Castell
20/12/2013, 17:52
Diş pastası daha iyi sonuç verir.....

milanbg
20/12/2013, 20:53
ipana ile düzenli olarak farlarınızı günde 2 kere fırçalayarak göz alıcı parlaklık ve sağlıklı farlar ile aracınızın yüzünde gülümseme elde edebilirsiniz :d

:prop0000::prop0000:

cdogu
20/12/2013, 21:13
Zimpara yapmak gibi bir etki yaratabilir sadece. Yani cok az katman altina inebilirsiniz sari yuzeyin ama bundan fazla olacagini sanmam.

LG-D802 cihazımdan gönderildi