PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Kaplama :)

leomar32
17/10/2013, 22:47
Arkadaslar aracımı kaplatmak istiyorum. Ustalıgı olan grande punto uyesi veya forumda bu işi yapan arkadasları bulunanlar aranmaktadır :) Mekan hazır folyoyuda alırız bitek usta eksik. :) hem arkadaslıgımız pekissin hemde iş yapalım :)

punto2010
18/10/2013, 00:36
Arkadaslar aracımı kaplatmak istiyorum. Ustalıgı olan grande punto uyesi veya forumda bu işi yapan arkadasları bulunanlar aranmaktadır :) Mekan hazır folyoyuda alırız bitek usta eksik. :) hem arkadaslıgımız pekissin hemde iş yapalım :)

Plastidip yöntemi çok pratik ve aracı zararsız gibi fakat fiyat konusu nasıldır bilmiyorum. videosu şu:PlastiDip a WHOLE CAR - How-to by DipYourCar.com - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=rNY9Dx617N8)

cdogu
18/10/2013, 00:44
PlastiDip'in kutusu 40 liradan başlıyor.. Ucuzu bulunur mu bulunur ama Plastidip çok hassas bir malzeme. Tamam folyo da hassas,fırçasız yıkama gerektiriyor o da ama plastidip en ufak darbe,sürtünmeyle dahi kalkabilir.. Ayrıca ona boya gibi işçilik lazım çünkü kuruyana kadar boyadan bir farkı yok ince katlar halinde atılması lazım..

Dediğim gibi usta fiyat ucuz olsun diye folyoda ucuza kaçmanı hiç tavsiye etmem...

leomar32
18/10/2013, 00:53
PlastiDip'in kutusu 40 liradan başlıyor.. Ucuzu bulunur mu bulunur ama Plastidip çok hassas bir malzeme. Tamam folyo da hassas,fırçasız yıkama gerektiriyor o da ama plastidip en ufak darbe,sürtünmeyle dahi kalkabilir.. Ayrıca ona boya gibi işçilik lazım çünkü kuruyana kadar boyadan bir farkı yok ince katlar halinde atılması lazım..

Dediğim gibi usta fiyat ucuz olsun diye folyoda ucuza kaçmanı hiç tavsiye etmem...

1 kutu ile ne kadarlık boyut kaplarız bi fikrin var mı ?

cdogu
18/10/2013, 00:55
1 kutu ile ne kadarlık boyut kaplarız bi fikrin var mı ?

Vallahi 1 kutu ile arabanın tamamını kaplamak hayal :) Jant başı 1 kutu harcayan dahi var. Ne kadar kalınlıkta atıldığına göre değişir ayrıca bu iş sağlam bir el becerisi gerektirir. Bir tarafı kalın bir tarafı ince olursa araba kapıları bagaj vs açılıp kapandıkça atar.. plastidip hassas bir malzeme..

leomar32
18/10/2013, 01:00
mesela plastidip tr ye girince 750gr lık bi ürün var onu alsam bende pistoleli hava tabancası var videodaki gibi onun içine direk koyup çalısma yapabilirmiyim. çünkü plastidip tiner var bide acaba karısım oranları var mı ?. Sonuçta benim şirketimde ahşap vernik ustası var eski oto boyacısı onunla birlikte bunu yapabliirm. Steril ortamda sağlarım sokakta yapmam kaplamayı :) :) ama tek sorun 1 kutu spreyle yada 750 gr plastidip ile kaç mt2 alan kaplarım

cdogu
18/10/2013, 01:05
Hocam dediğim gibi 1 kutu ile öyle komple araba kaplamayı unutun.Bir kutunun maliyeti size 40 lira civarıdır. Ve arabayı kaplamak için en az 10 tane almanız gerekir(Tahminen)... Ayrıca bu işin geri dönüşü vs. vs. meşakkatli iş. Naylon gibi çıkıyor yapıştığı yüzeyden öyle tek parça halinde çıkartamıyorsunuz..

Ayrıca bahsettiğiniz tiner karışım oranı çok ince hesaplarla yapılmalı araba güneşte kaldığında vs. boyaya çok zarar verebilir.

Bence folyoya yönelin ama iyi iş yapan bir yere.

Ayrıca plastidipin renkleri kısıtlıdır. Folyoda ise böyle bir şey yok. Samsung dediğimiz kağıtlardır folyolar. Ve üzerlerine istenilen şekilde baskı yapılabilir.

leomar32
18/10/2013, 01:13
peki dostum benim aracımda boyali bikaç bölge var folyo kaplattım ve söktürttüm sonra bi sıkıntısı olur mu ?.

cdogu
18/10/2013, 01:43
peki dostum benim aracımda boyali bikaç bölge var folyo kaplattım ve söktürttüm sonra bi sıkıntısı olur mu ?.

Kaliteli folyoda böyle bir sıkıntı yaşamazsınız. 3M gibi.. Çıkarttıktan sonra en baba yapıştırıcı kalır (ki bu da düşük bir ihtimaldir) onu da çok rahat çıkartırsınız. Ama dediğim gibi üstüne basa basa söylüyorum iyi bir işçilikle profesyonelce yapılmalı.