PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mercedes A140 ve 160 hakkında düşünceleriniz?

ibrahim06
16/10/2013, 21:32
Eşime otomatik vites araba almayı düşünüyoruz. Palio alayım dedim ederinden 3-4 milyar fazla fiyat istiyorlar. Bu aralar mercedes 98-2000 arasıA140 ve 160lara sardırdım. Fiyatları aşağı yukarı kasko bedelleriyle aynı parallelikte.

Ancak bu arabalar hakkında hiçbir fikrim yok. Bilgisi olan burada bana yardımcı olabilir mi acaba? Kronik sorun, bakım, arıza yönünden.

.

ABNEW
16/10/2013, 22:37
İbrahim, ilk kasanın ilk serilerinde takla atma tehlikesi vardı bu araçların.Ancak kısa bir süre içinde Mercedes esp yi standart hale getirip bir iki ufak değişikliklerle aracını iyileştirdi.Kullanım konusunda eşin hiçbir sıkıntı yaşamaz.Sürüş pozisyonu oldukça yüksek ve konforlu (Mercedesin diğer modelleri ile karıştırmamak lazım tabi :) ) bir araç. Bence bakımlı, sorunsuz bir araç bulursan gönül rahatlığıyla alabilirsin...

Eagle34
16/10/2013, 22:58
bence bakımı parçaları pahalıdır birde fiyatı fazladır o paraya daha yeni bi honda jazz tarzı bi araç alsanız daha memnun kalırsınız

SaLDo
16/10/2013, 23:28
Otomatik colt alın derim. 2006-2008 arası 20 bin Tl ye çok güzel araçları bulmak mümkün.

Mercedes sonuçta. Alacağınız araç uygun olsa bile yedek parça vs. çok tuzlu kaçabilir.

Abime Colt aldık 2006 model. Benzinli + otomatik + 4 cam otomatik + soğutmalı torpido + sunroof ve 85 bin km. değişensiz . Bir takım yerlerinde ufak tefek çizikler mevcut. 19.000'e aldık. Aracın görünümü falan zaten bayanlara çok uygun.

cdogu
16/10/2013, 23:39
Bahsettiğiniz A serisini grup için e aracı olarak kullandık. Oldukça geniş ve bagajı birazcık sıkışsa da kocaman Akustik Davulu,100Wattlık Kafa Kabin Amfive 50Wattlık Amfiyi içine alabildi.

Saldıray bey'inde dediği gibi malum parçaları biraz pahalı fakat Otomatik vitesi sorunsuz bir araç.Yakıt sarfiyatı hakkında pek dikkat etmedim.Ama oldukça ferah geniş bir araç.