PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayram bayram kaputu mahfettim?

satlas
13/10/2013, 17:12
Benzin istasyonundaki arabayı kopuk attım kuş pisliği çıkmayınca fırça sureyim dedim azcık sert bastırdım kopuğu yıkadıktan sonra bir baktım kaputta bir suru çizik daha önemlisi kaput matlaştı rengi soldu canım çok sıkıldı rock siyah rengi kaputta derin çizik yok ama çok çizik ve solma ve matlaşma oldu bu yanda ozdileğe girdim turtle pasta derin çizik giderici aşındırıcı aldım bişeye yaramadı kolum koptu merek kum gibi sert pasta hadi bidaha ozdileğe girdim Formula carnabua cila aldım çok az fayda etti.en son arkadaşım sonax hızlı cila verdi parlattı ama uzaktan parlak duruyor.yakından baktımı matlık ve çizikler duruyor.oysaki hiç derin çizik değil tırnağa bile takılmıyor.ama izleri kapatamadım gitti.acele tavsiyelernizi bekliyorum????

serkandikici
13/10/2013, 17:32
makineyle pasta + cila + boya koruma.. Pastanın elle atılması hiç bi zaman polisaj makinesi kadar verim vermiyor. Oto kuaförde 75 - 100 - 200 TL gibi değişen fiyatlarda temiz bi sonuç alabilirsiniz. Geçmiş olsun ama kafanıza çok takmayın hare şeklinde kılcal olan çiziklerin çözümü basit :) İzmirde olsanız tavsiye edebileceğim bi çok yer var ama bursayı hiç bilmiyorum üzgünüm..

satlas
13/10/2013, 17:52
şuan makina bulamam pasta cila buralarda 150 tl daha yeni attırdım sadece kaput kotu durumdA sade kaput için 150 tl vermek istemiyorum yokmu şoke elle çözüm yapabilecek birşey????

Eagle34
13/10/2013, 18:49
çiziklerin üzerine mayonez dök sil tertemiz olacaktır şaka algılamayın ben hep böyle yapıyorum

didi77
13/10/2013, 18:59
çiziklerin üzerine mayonez dök sil tertemiz olacaktır şaka algılamayın ben hep böyle yapıyorum

Mayonez denemekte fayda var ::)))

Eagle34
13/10/2013, 19:10
Mayonez denemekte fayda var ::)))

pardon ya mayonez lekeler içindi kusura bakmayın,yanlış alarm :D

Arrest
13/10/2013, 19:13
kardeş sadece kaputa attır bi 20 30 lira sıkıver

serkandikici
13/10/2013, 19:15
Hocam bi oto kuaförde sadece kaputa pasta cila attır en fazla 25-30TL alırlar benim böyle parça işlem uygulatmışlığım var elle ne yaparsan yap o kadar verimlli olmayacaktır.

serkandikici
13/10/2013, 19:16
kardeş sadece kaputa attır bi 20 30 lira sıkıver

10sn önce davranmışın hocam aynen valla :)

satlas
13/10/2013, 19:41
şimdi gittim yıkamacılara kaputa pasta attırayım dedim anam o sıra ne ole 23 araç sırada bekliyordu artık sabah sekizde sırayA gircez gibi...tavsiyeler için teşekurler.bu sırada bugün edindiğim tecrübe turtle aşındırıcı yaramaz ama sonax hızlı cila etkili hemde daha ucuz

erenemre
13/10/2013, 20:02
maalesef kuş pisliği uzun süre araçta durup temizlenmez ise hele birde araç güneş altında ise verniği yakıyor benim aracımda rock siyahı sürekli sonax hızlı cila ile temizlerdim genelde kapalı garaj olduğu için aracım temiz ve çiziksizdir ama bu yaz aracı dışarı bırakmıştım tam kaputa avuç içi büyüklüğünde kuş pislemiş tamda yaz sıcağı ben gördüğümde resmen taş gibi olmuştu hemen temizledim ama pasta - cila denesemde boya üzerinde iz bıraktı ne güzel kaputu parlatırdım pırıl pırıl ayna gibi olurdu şimdi orası inanılmaz gözüme batıyor ve tek çaresi verniği yaktığı için boyaymış ee kuş pisliği içinde kaput boyatılmaz çaresiz böyle devam ediyorum şu resmini verdiğimdeki gibi aynı benimkide normalde görünmüyor ama ışık vurduğunda aynı resimdeki gibi belli oluyor

https://t1310.hizliresim.com/1g/f/tk2fj.jpg

satlas
13/10/2013, 20:33
valla arkadşım seninki iyi yine benimki çizikten kuş pisliği pek belli olmuyor.resmini çekecettim utandım nasıl başardın bunu fırçalayla dersiniz

thkrkmz
13/10/2013, 21:58
valla arkadşım seninki iyi yine benimki çizikten kuş pisliği pek belli olmuyor.resmini çekecettim utandım nasıl başardın bunu fırçalayla dersiniz

güçlü kolların varmış o zaman dostum.yada neye sinirlendiysen hırsını kaputtan almışsın :sweatingbullets:

ibrahim06
13/10/2013, 22:13
Mayonez yerine mutfak temizlemekte kullanılan cif krem de sürebilirsiniz. Yıkayana kadar çizikleri göstermez

senisensiz1977
23/10/2013, 19:10
margarin sür

outlife
24/10/2013, 09:19
önerilere bakar mısınız, mayonez, margarin, cif krem :) :) canım tüürkiyem... bence nane limonu kaynat biraz dereotu ve bal ile reçine haline getir onu sür. kış mevsiminde iyi gelir kaportaya :)

şaka bir yana bu öneriler işe yarıyorsa denemekte fayda var elbette. arkadaşlar alınmasın :)