PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sabah süprizi ve sonrası

ape
09/10/2013, 22:24
Aracımı herzaman ki gibi evimin önüne çekmiştim.Sabah işe gitmek için apartmandan çıktığımda arabamın sol ön farının altının ezik olduğu farkettim ve yanına yaklaştığımda o berbat duyguyu tekrar yaşadım sinirlerim boşaldı cinayet işleyecek seviyeye gelmiştim.

https://r1310.hizliresim.com/1g/9/tfg66.jpg (https://bit.ly/c25MCx)

Sonrasında yapanı buldum biraz tesadüf oldu ama buldum :)

Sonuç olarak ön tampon komple boyandı eski fiberim söküldü bu sefer ki fiberi kendim çektim ufak rüşuta ihtiyacı var şimdilik pek sırıtmıyo yenilik olarak mazgal aralarına kırmızı şerit çektim beğeninize sunuyorum iyi yada kötü ..

https://r1310.hizliresim.com/1g/9/tfgcc.jpg (https://bit.ly/c25MCx)

didi77
09/10/2013, 22:31
gecmiş olsun allah beterinden saklasın

ape
09/10/2013, 22:34
gecmiş olsun allah beterinden saklasın

amin cümlemizi inşallah...

halils2
09/10/2013, 22:46
geçmiş olsun toprağım. Arkadaşın aracında da vatandaşın biri vurup kaçmış ama bulamadık sen yine şanslıymışsın.

ape
09/10/2013, 22:52
geçmiş olsun toprağım. Arkadaşın aracında da vatandaşın biri vurup kaçmış ama bulamadık sen yine şanslıymışsın.

eyvallah abi, komşulardan biri olmasına rağmen yanıma gelip ben yaptım demedi başkasının ağzından duyarak öğrendim olayı ve babam yaşında olduğu için sinirimi çıkaramadım zaten masrafıda karşıladı olan boyasız tamponuma oldu neyse sağlık olsun Allah beterinden korusun

halils2
09/10/2013, 23:00
eyvallah abi, komşulardan biri olmasına rağmen yanıma gelip ben yaptım demedi başkasının ağzından duyarak öğrendim olayı ve babam yaşında olduğu için sinirimi çıkaramadım zaten masrafıda karşıladı olan boyasız tamponuma oldu neyse sağlık olsun Allah beterinden korusun

Tamponu sorun etme ben de boya konusunda titizim ama ön arka tamponda vuruklar çizikler vardı boyattım en sonunda. Kapı çiziklerini de boyatacaktım ama 4 kapı da boyanacak ve aracı satmayı düşündüğümden boyatmadım. Arkadaşın başına gelen olayda sol ön çamurluk değişti peşine kaza yaptı yine aynı çamurluk değişti sen yine şanslıymışsın. Geçmiş olsun tekrar. Ama vuran komşunun gelip söylemesi daha uygun olurdu o kadar adammış.

ape
09/10/2013, 23:11
Tamponu sorun etme ben de boya konusunda titizim ama ön arka tamponda vuruklar çizikler vardı boyattım en sonunda. Kapı çiziklerini de boyatacaktım ama 4 kapı da boyanacak ve aracı satmayı düşündüğümden boyatmadım. Arkadaşın başına gelen olayda sol ön çamurluk değişti peşine kaza yaptı yine aynı çamurluk değişti sen yine şanslıymışsın. Geçmiş olsun tekrar. Ama vuran komşunun gelip söylemesi daha uygun olurdu o kadar adammış.

aynen abi açıkcası evlenene kadar bu aracı kullanıcam bazı kesime göre elden çıkartırken kolay çıkmasını engelleyecek durumlardan biri boya.Ama dediğin gibi ön ve arka tamponu ne kadar kollarsan kolla taş izi vb şeylerden yıpranıyo

halils2
09/10/2013, 23:29
Bu tip durumlarda aslında çok da problem edilmemesi gerek ama maalesef işte bizde böyle. yurt dışında aracın vuruğu kırığı varsa satılmıyor bizde de tam tersi araç orjinal olsun da boyası soluk kapısı çizik olsun :)

ape
09/10/2013, 23:34
Bu tip durumlarda aslında çok da problem edilmemesi gerek ama maalesef işte bizde böyle. yurt dışında aracın vuruğu kırığı varsa satılmıyor bizde de tam tersi araç orjinal olsun da boyası soluk kapısı çizik olsun :)

ahahah aynen öle :)

biancoangelo
10/10/2013, 13:27
Güzel olmuş Allah güle güle kullanmayı nasip etsin.

ape
10/10/2013, 13:41
Güzel olmuş Allah güle güle kullanmayı nasip etsin.

Teşekkür ederim

cezalandirici083454
10/10/2013, 14:25
Selamunaleyküm
ALLAH beterinden saklasın Bu boya falan işi bence hep aracı ucuza kapatmak için bizlerin yaptığı birşey.

Eagle34
10/10/2013, 15:02
geçmiş olsunda burda komple boyanacak kadar çizik yok rütuş boyası alıp kendiniz bile yapardınız

fotobelit
10/10/2013, 15:32
O şoku iki gün önce bende yaşadım..Benim arka tampona biri sürtmüş ve kaçmış..Allahtan pasta ile çıktı..Parçalarıda aracın yanında kalmış..Topladım sokaktaki araçların tamponlarına baktım :) şuan bulamadım ama parçalar elimde,yakalamam an meselesi :)..Sanki parçalar motor parçası gibi ama tam emin değilim..Bu kebapçı servis motor işide olabilir..Takipteyim :)

ape
10/10/2013, 15:45
geçmiş olsunda burda komple boyanacak kadar çizik yok rütuş boyası alıp kendiniz bile yapardınız

Fotoğrafta iyi duruyor camurlukla tamponun birleştiği yer çatlak ve içeri girmiş durumdaydı tamponu ısıtarak catlak yeri onardılar.Sis farının hemen üstündeki ciziklerde faça gibi tamponu deforme etmişti.Yani ufak rütuşluk birşey değildi.Taş izleri ve ufak tefek çiziklerde mevcuttu ondan komple boyattım aracım 2008 ve ön tamponda boya yoktu :)))

ape
10/10/2013, 15:48
O şoku iki gün önce bende yaşadım..Benim arka tampona biri sürtmüş ve kaçmış..Allahtan pasta ile çıktı..Parçalarıda aracın yanında kalmış..Topladım sokaktaki araçların tamponlarına baktım :) şuan bulamadım ama parçalar elimde,yakalamam an meselesi :)..Sanki parçalar motor parçası gibi ama tam emin değilim..Bu kebapçı servis motor işide olabilir..Takipteyim :)

ahaha inşallah bulursun dostum ya.Çok kötü bi durum ama Allah beterinden korusun demekten başka bişey gelmiyor elimizden.Ezilme yamulma boyada sıyrılma yoksa üzülmeye gerek yok :) şanslısın

cemdogu
10/10/2013, 17:13
nasıl bi memlekette yaşıyoruz pes diyorum....

eğer boya sıyrılmadan göçme şeklinde bi hasar görürsek "çok şükür" diyoruz bu devirde....

Honor COOPER
10/10/2013, 19:48
Tampondaki boyaya sorun diyecek adam gitsin sıfır araba alsın.
Gerçi zamanında ön cam değişmiş aracımdan 1500TL düşürmek isteyen dallamalarda oldu ama daha sonra onun vereceği paranın daha fazlasına satmıştım.

milanbg
10/10/2013, 21:33
çok geçmiş olsun eee adam ne dedi siz onu bulunca hem nasıl buldunuz :) nasıl bi açıklama savunma yaptı. ben olsam bukadar sakin olamazdım sanırım böyle bir durumda

Eagle34
10/10/2013, 21:56
şahsen ben çizik çürük araba alacağıma boyalı araç alırım daha iyi nedir bu boya takıntısı anlamış değilim

seastar1905
10/10/2013, 22:33
Geçmiş olsun allah beterinden saklasın.

seastar1905
10/10/2013, 22:36
şahsen ben çizik çürük araba alacağıma boyalı araç alırım daha iyi nedir bu boya takıntısı anlamış değilim
Aynen katılıyorum.ben aracımı alırken 4 parça boyalı aldım hiç sorun etmedim bir ara satmaya niyetlendim ölücüler aramaya başladı vazgeçtim satmaktan.

Eagle34
10/10/2013, 23:07
Aynen katılıyorum.ben aracımı alırken 4 parça boyalı aldım hiç sorun etmedim bir ara satmaya niyetlendim ölücüler aramaya başladı vazgeçtim satmaktan.

ölücüleri öldürecem bi gün adama 23000 diyorum 20000 olmazmı diyo lan defol git dedim bi dahada gözüme görünme

alivepro
11/10/2013, 03:27

Bir araç tavan dahil komple boyalıda olabilir, önemli olan aracın ne sebebten dolayı boyandığıdır. Benim açımdan boyalı aracı satan kişi aracın "çizikten dolayı vs. ufak hasardan dolayı" boyalı olduğunu foto vs. ısbat edemiyorsa benim için o araç ağır hasardan dolayı boyanmıştır. Bundan önce opel corsa, toyota yaris, honda civic kullandım tüm araçlarlada ufak tefek sürtme tarzı kazalarım oldu ve aracım çamurluk, ön kaput vs. boyandığı oldu ancak tüm yapılan işlemleri kaza yeri dahil foto ile ısbatlayıp alıcının aklında soru işareti kalmayacak şekilde ısbatladığım için en ufak zarar etmedim araçları satarken. ama ilan sitelerinde görüyorumki "keyfe keder boyattım, çizikten dolayı boyattım, etek altı pantalon üstü boyalı" gibi ısbatı olmayan boyalı araçlardanda uzak dururum.

fotobelit
11/10/2013, 10:02
Ev alıp satarkende nokta boya yok,hasar kaydı yok,değişen yok yazsak ne derler acaba :)..Şasede oynama veya ağır kazası yoksa boyanmış yeni gibi olmuş demek gerekir.Boya takıntısı olmasa(sanırım sadece bu bizim Ülkemizde mevcut)insan istediği renge gönül rahatlığı ile boyatırdı..Alırdı satardı..çiziksiz yamuksuz araçlarımız olurdu :)

ape
11/10/2013, 10:54
Tampondaki boyaya sorun diyecek adam gitsin sıfır araba alsın.
Gerçi zamanında ön cam değişmiş aracımdan 1500TL düşürmek isteyen dallamalarda oldu ama daha sonra onun vereceği paranın daha fazlasına satmıştım.

aynen öyle tamponda boyayı sorun edecek adam sıfır araba alsın :)

ape
11/10/2013, 10:56
Bir araç tavan dahil komple boyalıda olabilir, önemli olan aracın ne sebebten dolayı boyandığıdır. Benim açımdan boyalı aracı satan kişi aracın "çizikten dolayı vs. ufak hasardan dolayı" boyalı olduğunu foto vs. ısbat edemiyorsa benim için o araç ağır hasardan dolayı boyanmıştır. Bundan önce opel corsa, toyota yaris, honda civic kullandım tüm araçlarlada ufak tefek sürtme tarzı kazalarım oldu ve aracım çamurluk, ön kaput vs. boyandığı oldu ancak tüm yapılan işlemleri kaza yeri dahil foto ile ısbatlayıp alıcının aklında soru işareti kalmayacak şekilde ısbatladığım için en ufak zarar etmedim araçları satarken. ama ilan sitelerinde görüyorumki "keyfe keder boyattım, çizikten dolayı boyattım, etek altı pantalon üstü boyalı" gibi ısbatı olmayan boyalı araçlardanda uzak dururum.

herhangi vuruk yada çarıkta dediğin gibi hemen fotoğraf çekiyorum satışımda elimde kanıt olması için.Boya büyük kaza sonuçu atılmadığı sürece sıkıntı olmamalı ne yazık ki Türkiye'de bu durum biraz can sıkıcı

ape
11/10/2013, 10:58

sözlerine %100 katılıyorum dostum

ape
11/10/2013, 11:03
Ev alıp satarkende nokta boya yok,hasar kaydı yok,değişen yok yazsak ne derler acaba :)..Şasede oynama veya ağır kazası yoksa boyanmış yeni gibi olmuş demek gerekir.Boya takıntısı olmasa(sanırım sadece bu bizim Ülkemizde mevcut)insan istediği renge gönül rahatlığı ile boyatırdı..Alırdı satardı..çiziksiz yamuksuz araçlarımız olurdu :)

aynen öle bu sefer beyaz renge olan tutkuda ortadan kalkmış olurdu :) kafadan bin lira fazla istiyolar beyaz gp ye :)

ape
11/10/2013, 11:14
Geçmiş olsun allah beterinden saklasın.

Sağolasın Hocam eyvallah Allah cümlemizi beterinden korusun inşallah

Eagle34
11/10/2013, 11:29
valla benim düşüncem boya için ispata gerek yok kardeşim hiçte uğraşamam alan adam götürsün servise en ufak kazası varmı yokmu çıkar ortaya,zaten elimde olsa şahıslara satmayacam aracı gidecem galeriye al kardeşim dicem 3-5 ucuza vercem başımda ağrımayacak,en son sattığım aracımı hem piyasa fiyatının altında sattım hemde yanında tesisat hediye ettim adama,adam hala tesisatı bağlama ücretini düşelim diyo yok abi araç satarken hiç uğraşmicaksın

hanbjk
11/10/2013, 22:52
Geçmiş olsun. Güzel olmuş ben ğendim.
Araba alacak adam tamponda boyaya bakıyorsa araba almasın.

epcel
12/10/2013, 01:04
geçmiş olsun. Benim de ön tampona kamyonetin biri vurmuş. Tamponun sağ tarafında hasar var. Yarın boyatacağım.
Kırmızı şeritleri neyle yaptınız?

alivepro
13/10/2013, 07:35
valla benim düşüncem boya için ispata gerek yok kardeşim hiçte uğraşamam alan adam götürsün servise en ufak kazası varmı yokmu çıkar ortaya,zaten elimde olsa şahıslara satmayacam aracı gidecem galeriye al kardeşim dicem 3-5 ucuza vercem başımda ağrımayacak,en son sattığım aracımı hem piyasa fiyatının altında sattım hemde yanında tesisat hediye ettim adama,adam hala tesisatı bağlama ücretini düşelim diyo yok abi araç satarken hiç uğraşmicaksın

Maalesef burası Türkiye yani her türlü hile hurdanın döndüğü ( diğer ülkelerdede muhtemel dürüst olmayan kişiler vardır ancak Türkiye kadar olduğunu zannetmiyorum) helede galeriler, eşeği boyar at diye satar adamlar, haram, helal kavramı , dürüstlük kavramı Hak getire. Ve bu kadar galerinin hala nasıl ayakta kaldığını çok merak ediyorum araba ne kadar temiz olursa olsun ilanda "galeriden" ise kapıyorum direk ilanı. Bu ön yargı falanda değil aksine deneyimle sabittir (2007 yılında galeriden aldığım opel corsa, tertemiz kazasız diye sattığı , kasko yaptırmak istediğimde pert çıkmıştı. ve bana 4 bin tl zarara mal oldu." o gün bu gündür 2. elde galerici gördümmü arkama bile bakmıyorum. isteyen istediğini desin. benim için değişmez gerçek "galerici = sahtekar" .

ape
15/10/2013, 09:38
geçmiş olsun. Benim de ön tampona kamyonetin biri vurmuş. Tamponun sağ tarafında hasar var. Yarın boyatacağım.
Kırmızı şeritleri neyle yaptınız?

Araba aksesuarı satan herhangi bir dükkandan bulabilirsiniz.Ama dönebilen ve eğilebilen şerit almanizi tavsiye ederim.Kıvrımlarda kalkma yapıyor diğer şeritler.

ape
15/10/2013, 09:39
Maalesef burası Türkiye yani her türlü hile hurdanın döndüğü ( diğer ülkelerdede muhtemel dürüst olmayan kişiler vardır ancak Türkiye kadar olduğunu zannetmiyorum) helede galeriler, eşeği boyar at diye satar adamlar, haram, helal kavramı , dürüstlük kavramı Hak getire. Ve bu kadar galerinin hala nasıl ayakta kaldığını çok merak ediyorum araba ne kadar temiz olursa olsun ilanda "galeriden" ise kapıyorum direk ilanı. Bu ön yargı falanda değil aksine deneyimle sabittir (2007 yılında galeriden aldığım opel corsa, tertemiz kazasız diye sattığı , kasko yaptırmak istediğimde pert çıkmıştı. ve bana 4 bin tl zarara mal oldu." o gün bu gündür 2. elde galerici gördümmü arkama bile bakmıyorum. isteyen istediğini desin. benim için değişmez gerçek "galerici = sahtekar" .

kesinlikle katılıyorum kardeşim galeriden araba son tercih olmalı yada tercihi bile söz konusu olmamalı :(

ape
15/10/2013, 09:40
Bu arada geçmiş olsun dikeleriniz için teşekkür ederim Allah cümlemizi beterinden korusun ...

epcel
15/10/2013, 12:31
Araba aksesuarı satan herhangi bir dükkandan bulabilirsiniz.Ama dönebilen ve eğilebilen şerit almanizi tavsiye ederim.Kıvrımlarda kalkma yapıyor diğer şeritler.

Öncelikle iyi bayramlar. Almış olduğunuz şeridin marka ve ölçülerini öğrenebilir miyim? Daha önce Keiti marka fosforlu motosiklet jantlarına yapıştırılan bantlardan yaptım ama çok hoş olmadı. Sizin uygulama güzel olmuş.