PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski kasası yenisinden daha güzel olan arabalar..

Eagle34
08/10/2013, 13:42
ben bir kaç tane söylim başta tabikide punto bence kasa olarak grande puntolar evolardan daha güzel
honda civic
seat leon
aklıma gelenler bunlar

knidos111
08/10/2013, 13:52
leonun yeni kasa güzel

https://i.imgur.com/R0HeUNL.jpg

Arrest
08/10/2013, 13:56
Subaru İmprezza...

Ayberk0616
08/10/2013, 14:03
toyota corolla:)

Eagle34
08/10/2013, 14:11
bilmiyorumda sanki leonun bi önceki kasası daha güzeldi

Battal
08/10/2013, 14:18
ilk aklıma gelen: Focus (C170)

fatihcam13
08/10/2013, 14:38
kusura bakmayın ama...

https://yigitrentacar.com/wp-content/uploads/2010/05/image00116.jpg

https://agnellimotorpark.ie/wp-content/uploads/2012/09/Fiat-Punto-2012-1.jpg

https://www.allcarpictures.com/pictures/fiat/grande-punto-2006/fiat-grande-punto-2006.jpg

https://carspecsreview.com/wp-content/uploads/2011/10/2012-fiat-punto-evo-mylife-interior.jpg

yeni punto'nun eskisi kadar iyi olmadığını söyleyende estetik anlayış aramıyorum şahsen.

erenemre
08/10/2013, 14:54
fatih çam arkadaşım sana dış tasarım konusunda katılıyorum ne punto evo nede yeni punto grande punto nun dış tasarımı gibi durmuyor ama şu var ki iç tasarım konusunda kesinlikle sana katılmıyorum evo ve yeni punto nun iç tasarımı çok daha şık ve daha kalite hissi var zaten grande lerin en büyük eleştirisi iç kokpit kalitesiydi tabi bunlar benim düşüncem herkese göre değişebilir dış tasarım konusunda bir sıralama yapılsa benim sıralamam

1- GRANDE PUNTO
2- PUNTO EVO
3- YENİ PUNTO

outlife
08/10/2013, 15:24
toyota auris,

Caglardere
08/10/2013, 15:28
Corolla ısrarla bunu yapıyor

never
08/10/2013, 15:40
opel in en güzel kasası
astra bertone

lithium_
08/10/2013, 15:58
kusura bakmayın ama...

https://yigitrentacar.com/wp-content/uploads/2010/05/image00116.jpg

https://agnellimotorpark.ie/wp-content/uploads/2012/09/Fiat-Punto-2012-1.jpg

https://www.allcarpictures.com/pictures/fiat/grande-punto-2006/fiat-grande-punto-2006.jpg

https://carspecsreview.com/wp-content/uploads/2011/10/2012-fiat-punto-evo-mylife-interior.jpg

yeni punto'nun eskisi kadar iyi olmadığını söyleyende estetik anlayış aramıyorum şahsen.

Kimse sizin begendiginizi begenmek zorunda degil. Bu durum zaten zevk medelesi, sizin cok guzel oldugunu dusundugunuz birsey baskasi icin siradan gelebilir. Estetik anlayis aramak zorunda hissetmeyin kendinizi.

Sent from my iPhone using - now (https://.com/m?id=1)

onurciko
08/10/2013, 17:04
Seat leon

fatihcam13
08/10/2013, 18:04
fatih çam arkadaşım sana dış tasarım konusunda katılıyorum ne punto evo nede yeni punto grande punto nun dış tasarımı gibi durmuyor ama şu var ki iç tasarım konusunda kesinlikle sana katılmıyorum evo ve yeni punto nun iç tasarımı çok daha şık ve daha kalite hissi var zaten grande lerin en büyük eleştirisi iç kokpit kalitesiydi tabi bunlar benim düşüncem herkese göre değişebilir dış tasarım konusunda bir sıralama yapılsa benim sıralamam

1- GRANDE PUNTO
2- PUNTO EVO
3- YENİ PUNTO

ben zaten yeni punto'nun daha güzel olduğunu düşünüyorum, hem iç hem dış tasarım bakımından.

yolda sokakta gördüğüm zaman ikisi arasında karşılaştırma bile yapamıyorum. evo ve yeni punto bariz daha iyi.

hazarcelik
08/10/2013, 18:54
civic 1.5 ex kasa çok beğeniyorum yeni kasayı sevmedim
bmw 3.20ci 2002-2003 kasaları efsane
kesinlikle leon birde ! :)

erenemre
08/10/2013, 19:02
ben zaten yeni punto'nun daha güzel olduğunu düşünüyorum, hem iç hem dış tasarım bakımından.

yolda sokakta gördüğüm zaman ikisi arasında karşılaştırma bile yapamıyorum. evo ve yeni punto bariz daha iyi.

bana görede senin seçimin zevksizlik , herkesin beğenisi farklıdır bence grande punto evo dandan yeni punto danda daha şık iç tasarıma birşey demem ama özellikle ön kısımdan bakıldığında özellikle yeni punto çok çakma duruyor hatta evo nun önü beğenilmedi diye fiat mühendisleri yeni punto nun önünü tekrar grande ye benzetmek istediler ama dahada batırdılar kesinlikle grande punto dış tasarım olarak daha başarılı çoğu araçtan anlayan arkadaşımda benim gibi düşünüyor

biancoangelo
08/10/2013, 19:25
Grande güzelmiş(kötü değil elbette güzel).... Yav güldürmeyin güzel olsa neden koca firma böyle değişikliğe gitsin. O kadar arge çalışmaları boş yere mi yapılıyo. Fiatın her 100 Tl sinin 4 Tl si argeye ayrılıyor. Yapmayın göz var nizam var. Ha şunu anlarım sen sevmiyosundur beğenmemişsindir... Eyvallah derim. Ama şuda ortadaki Evo ve yeni puntonun sadece arka stoplar grandeyi çürütmeye yeter.

Leonun eski kasası diyosunuz. Etmeyin yavv bi sorun bakalım Leonun yeni ön farı kaç Tl imiş....Arkadaşlar değişime açık olmak lazım...

Link Arge : Tofaş Fabrika Bölüm 2 - www. - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=NAn9nTaXQVk)

therasmus
08/10/2013, 19:26
Vw- passat ,golf
Toyota- auris,corolla
Honda- civic
Subaru- impreza
vs vs liste uzarrr gider

erenemre
08/10/2013, 19:44
Grande güzelmiş(kötü değil elbette güzel).... Yav güldürmeyin güzel olsa neden koca firma böyle değişikliğe gitsin. O kadar arge çalışmaları boş yere mi yapılıyo. Fiatın her 100 Tl sinin 80 Tl si argeye ayrılıyor. Yapmayın göz var nizam var. Ha şunu anlarım sen sevmiyosundur beğenmemişsindir... Eyvallah derim. Ama şuda ortadaki Evo ve yeni puntonun sadece arka stoplar grandeyi çürütmeye yeter.

Leonun eski kasası diyosunuz. Etmeyin yavv bi sorun bakalım Leonun yeni ön farı kaç Tl imiş....Arkadaşlar değişime açık olmak lazım...

grande nin ön kısmı dedim iyi okursan görürsün arkadaşım arka ve iç tasarım olarak yeni punto yu beğendim ama ön kısmı bence grande nin daha güzel birçok kişide böyle düşünüyor ayrıca bir firmanın ar-ge de para harcaması çok iyi olacağı anlamına gelmez mesela marea mı linea mı bence marea hem kasa olarak hem oturaklılık olarak linea dan çok daha şık ve iyi bir araç ama çok tutmadı parçası pahalıydı derken fiat linea yı çıkardı ama bu demek değildir ki linea daha iyi olacak , punto nun artık adam akıllı kasa değişimine ihtiyacı var tampon ,far karartma,ızgara falan değil o yüzden bana anlatma ar-ge falanmış bizde biliyoruz.Ayrıca Giugiaro tarafından çiizilmiş özgün model grande punto dur ondan sonra çıkan evo ve yeni punto tamamiyle ufak makyajlarla yapılmış ar-ge çalışmasıdır ve bir özgünlüğü yoktur.

therasmus
08/10/2013, 19:48
grande nin ön kısmı dedim iyi okursan görürsün arkadaşım arka ve iç tasarım olarak yeni punto yu beğendim ama ön kısmı bence grande nin daha güzel birçok kişide böyle düşünüyor ayrıca bir firmanın ar-ge de para harcaması çok iyi olacağı anlamına gelmez mesela marea mı linea mı bence marea hem kasa olarak hem oturaklılık olarak linea dan çok daha şık ve iyi bir araç ama çok tutmadı parçası pahalıydı derken fiat linea yı çıkardı ama bu demek değildir ki linea daha iyi olacak , punto nun artık adam akıllı kasa değişimine ihtiyacı var tampon ,far karartma,ızgara falan değil o yüzden bana anlatma ar-ge falanmış bizde biliyoruz.Ayrıca Giugiaro tarafından çiizilmiş özgün model grande punto dur ondan sonra çıkan evo ve yeni punto tamamiyle ufak makyajlarla yapılmış ar-ge çalışmasıdır ve bir özgünlüğü yoktur.

Haklısını puntonun ve bravonun acilen kasa değişimine ihtiyacı var.
Artık tofaş ortaklığındanmı kaldı bu alışkanlık bilmem ama makyajlayıp makyajlayıp sürüyorlar piyasaya.
Bir kapı kolu değişip yeni model diye satıyorlardı kuş serisini. :)

biancoangelo
08/10/2013, 19:56

Haklısını puntonun ve bravonun acilen kasa değişimine ihtiyacı var.
Artık tofaş ortaklığındanmı kaldı bu alışkanlık bilmem ama makyajlayıp makyajlayıp sürüyorlar piyasaya.
Bir kapı kolu değişip yeni model diye satıyorlardı kuş serisini. :)

Çevrenizde bi çok model var hala tamamiyle kasa değiştirmeyen Örnek Golf-Polo... Demekki araç satıyo kardeş... O kadar fabrikadaki adamdan iyi tespitlerin olduğunu düşünüyosan diyecek bişey bulamıyorum. Mesela fiesta değişime gitmedi.. Daha bi çok araba sayabilirim. Bi çok satış temsilcisini bizzati tanıyorum herkes satıştan memnun bi bu forumda bi kaç kişi memnun değil. Hayret doğrusu. Ufak tefek değişimleri elbette yapacak tabiri caizse piyasaya ara gazı veriyo satışları yükseltmek için cazip hale getiriyo. Yarın birgün farıyla oynar bagajının şekliyle oynar şase vs. aynı kalır sende AAaaa araba değişti diye bayiye koşarsın. Halbuki kasa aynı kasadır.

Sonuç olarak ufak tefekte olsa değişimden yanayım ve Puntonun evrimini gayet mantıklı ve akılcı buluyorum. İşallah farıyla stobuyla tavan yüksekliği, kapı saclarıyla oynarlar ve karşımıza daha da daha da güzel bi punto çıkar. Grande yavaş yavaş eskiyüz moduna giriyor bunu kabullenmek lazım. Ha şunu söyleyim 2008 egzotik kırmızı grande bendede var ama ben kullanıcı olarak kabulleniyorum. Çünkü değişim olmazsa satış Olmaz....

therasmus
08/10/2013, 20:25
Çevrenizde bi çok model var hala tamamiyle kasa değiştirmeyen Örnek Golf-Polo... Demekki araç satıyo kardeş... O kadar fabrikadaki adamdan iyi tespitlerin olduğunu düşünüyosan diyecek bişey bulamıyorum. Mesela fiesta değişime gitmedi.. Daha bi çok araba sayabilirim. Bi çok satış temsilcisini bizzati tanıyorum herkes satıştan memnun bi bu forumda bi kaç kişi memnun değil. Hayret doğrusu. Ufak tefek değişimleri elbette yapacak tabiri caizse piyasaya ara gazı veriyo satışları yükseltmek için cazip hale getiriyo. Yarın birgün farıyla oynar bagajının şekliyle oynar şase vs. aynı kalır sende AAaaa araba değişti diye bayiye koşarsın. Halbuki kasa aynı kasadır.

Sonuç olarak ufak tefekte olsa değişimden yanayım ve Puntonun evrimini gayet mantıklı ve akılcı buluyorum. İşallah farıyla stobuyla tavan yüksekliği, kapı saclarıyla oynarlar ve karşımıza daha da daha da güzel bi punto çıkar. Grande yavaş yavaş eskiyüz moduna giriyor bunu kabullenmek lazım. Ha şunu söyleyim 2008 egzotik kırmızı grande bendede var ama ben kullanıcı olarak kabulleniyorum. Çünkü değişim olmazsa satış Olmaz....

Memlekette sen aracın kasa yada teknik özelliklemi satın alındığını sanıyorsun kardeş...
Memlekette millet marka ve isimden başka bişey satın almıyor.Yeni kasa corolla bile o iğrenç haliyle ne kadar sattığı ortada demek ki güzellikle olmuyor bu iş.Gidip golf gibi bir arabaya 80.000 tl vermeklede olmuyor.O arabanın hakkı o mudur?

Senin o tanıdığın insanlar satış temsilcilerinin bu konudaki öneminide anlamayamadım adamın önüne yeni model odun koysalar onu tanıtıp iyi diye gösterip satmaya çalışır neyse bu konu dışı uzatmayalım.

Brovonun hali ortada satış rakamıda,puntonun da hali ortada fiyatı ucuz olmazda kim alır bu kalitesiz arabayı?

Sonuç olarak burada kimse satış rakamı yada başka şeyleri önemseyip kasa değiştirsin demediki sadece kendi fikrini sundu.
Satış yada piyasaya yeni model yada motor sürmenin ,bu işlerin pek çok parametreleri var.Firmalar piyasayı biliyor takip ediyor ona göre strateji yapıyor bu onların işi ama tüketici olarakda bir ürünü beğenmek yada beğenmemek yada farklı bir çeşidini arzulamak şahısa aittir.
Bu iş seri üretim bandını bulan fordun lafına benzer.
'İstediğiniz renkte arabayı seçebilirsiniz siyah olmak şartıyla'
Yani önüne ne konursa onu alırsın fazla bir seçim şansın olmuyor.

cemdogu
08/10/2013, 20:56
vallahi ben de grande puntonun çok yakışıklı olduğunu düşünüyorum.ayrıca benim için, ellenmesi kolay konsollar daha ilgi çekici.Yeni puntoları alıp içine en fazla kendiyle aynı olan navigasyonlu teyp takabilirsiniz fazlasını kaldırmaz ama...

grande puntoda piano black orta konsol, navitech ya da grandepunto navigasyon o bu derken.insanın arabayla uğraşası geliyor....

ayrıca ön taraf estetiği cidden grandelerde daha iyi.yeni kasa puntolarınsa stopları mükemmel...

CMasteR
08/10/2013, 20:56
Leon ve Civic :)

usermm1
08/10/2013, 20:58
grande puntonun dış tasarımı daha hoşuma gidiyor. sanırım sonrakiler giugiaro'ya ait değil.

erenemre
08/10/2013, 21:46
biancoangelo; ben kendi aracım diye demiyorum ayrıca grande nin yüzü eskidi dersen evo ve yeni punto da eskimiş olur ki bence hepsi eskidir tampon ve arka stop dışında ne fark var ? emin ol o stopları grande yede takarsın ön taraf tekrar diyorum grande bence daha güzel ve birçok kişi böyle düşünüyor ayrıca ön tarafla oynarak değişiklik adı altında bence rezil ettiler evo ve yeni punto tamamiyle makyajlı olsunda ne olursa olsun adı altında yapılmış değişiklikler herhangi bir özgünlük yok neyse konu uzamasın ama neyi nasıl beğeneceğimi senden öğrenecek değilim ayrıca bilmeden sallamışsın fiesta dediğin kasa 2009 da çıktı yani punto dan 4 sene sonra aynı şekilde polo da öyle şuan en uzun kasa değiştirmeyen punto ve corsa kaldı ki zaten ikiside aynı alt yapıyı kullanıyor.

EvoKoray
08/10/2013, 22:24
206 Plus , yeni civic hb , impreza ve Yeni Fiesta (ön tamponda yokuşa çekince mangal bile yapılır) :)

biancoangelo
08/10/2013, 23:41
biancoangelo; ben kendi aracım diye demiyorum ayrıca grande nin yüzü eskidi dersen evo ve yeni punto da eskimiş olur ki bence hepsi eskidir tampon ve arka stop dışında ne fark var ? emin ol o stopları grande yede takarsın ön taraf tekrar diyorum grande bence daha güzel ve birçok kişi böyle düşünüyor ayrıca ön tarafla oynarak değişiklik adı altında bence rezil ettiler evo ve yeni punto tamamiyle makyajlı olsunda ne olursa olsun adı altında yapılmış değişiklikler herhangi bir özgünlük yok neyse konu uzamasın ama neyi nasıl beğeneceğimi senden öğrenecek değilim ayrıca bilmeden sallamışsın fiesta dediğin kasa 2009 da çıktı yani punto dan 4 sene sonra aynı şekilde polo da öyle şuan en uzun kasa değiştirmeyen punto ve corsa kaldı ki zaten ikiside aynı alt yapıyı kullanıyor.

Üslup yüzünden bi ban daha yiceksiniz neyse banınızı benden bulmayın....

Mesajınızda sallamışsın kelimesinden tutta sokak ağzının bütün emareleri mevcut seviye taban oldu. Sizle araba tatışacak değilim.

biancoangelo
08/10/2013, 23:47
Memlekette sen aracın kasa yada teknik özelliklemi satın alındığını sanıyorsun kardeş...
Memlekette millet marka ve isimden başka bişey satın almıyor.Yeni kasa corolla bile o iğrenç haliyle ne kadar sattığı ortada demek ki güzellikle olmuyor bu iş.Gidip golf gibi bir arabaya 80.000 tl vermeklede olmuyor.O arabanın hakkı o mudur?

Senin o tanıdığın insanlar satış temsilcilerinin bu konudaki öneminide anlamayamadım adamın önüne yeni model odun koysalar onu tanıtıp iyi diye gösterip satmaya çalışır neyse bu konu dışı uzatmayalım.

Brovonun hali ortada satış rakamıda,puntonun da hali ortada fiyatı ucuz olmazda kim alır bu kalitesiz arabayı?

Sonuç olarak burada kimse satış rakamı yada başka şeyleri önemseyip kasa değiştirsin demediki sadece kendi fikrini sundu.
Satış yada piyasaya yeni model yada motor sürmenin ,bu işlerin pek çok parametreleri var.Firmalar piyasayı biliyor takip ediyor ona göre strateji yapıyor bu onların işi ama tüketici olarakda bir ürünü beğenmek yada beğenmemek yada farklı bir çeşidini arzulamak şahısa aittir.
Bu iş seri üretim bandını bulan fordun lafına benzer.
'İstediğiniz renkte arabayı seçebilirsiniz siyah olmak şartıyla'
Yani önüne ne konursa onu alırsın fazla bir seçim şansın olmuyor.

Fatih Bey Yeni kasa Corollaya iğrenç demişsiniz. Puntoya kalitesiz demişsiniz. Daha neyin tartışmasını yapcaz.

Kinayeli ''kardeş'' kelimenizi üzerime alınmıyorum. Aynen iadedir.

Sadece Fiatta 400 ü aşkın mühendis haksız sizler yani bikaç forumcu haklısınız.Toyatanınkileri saymıyorum bile Semmahattin... abiye hak veriyorum. Tuncay abiye sonuna kadar katılıyorum. Tereciye ....... satmayalım lütfen.

erenemre
08/10/2013, 23:49
Üslup yüzünden bi ban daha yiceksiniz neyse banınızı benden bulmayın....

Mesajınızda sallamışsın kelimesinden tutta sokak ağzının bütün emareleri mevcut seviye taban oldu. Sizle araba tatışacak değilim.

sen önce fiesta ile polo nun hangi yıl üretimine başladığını öğren de gel ban yemek önemli değil bilgi önemli neyse kal sağlıcakla

biancoangelo
08/10/2013, 23:54
sen önce fiesta ile polo nun hangi yıl üretimine başladığını öğren de gel ban yemek önemli değil bilgi önemli neyse kal sağlıcakla

Sahibindene bak bakalım.... 2001 2002 2003 felan var mı yoksa onlar polo şeker mi ?

erenemre
08/10/2013, 23:56
Sahibindene bak bakalım.... 2001 2002 2003 felan var mı yoksa onlar polo şeker mi ?

son kasadan bahsediyoruz lafı çarpıtma yahu arkadaş ben yeni punto ile evo yu beğenmek zorunda mıyım ? fikrimi söyledim ki birçok kişi benim gibi grande nin önünü beğenmiş daha niye uzatıyorsun sana göre evo güzeldir bana göre grande ne var yani ? evo ve yeni punto nun önü tamamen zorlama maktaj ve çakma duruyor grande ise özgün bir üretim benim fikrim budur konu uzamasın artık

biancoangelo
08/10/2013, 23:58
son kasadan bahsediyoruz lafı çarpıtma yahu arkadaş ben yeni punto ile evo yu beğenmek zorunda mıyım ? fikrimi söyledim ki birçok kişi benim gibi grande nin önünü beğenmiş daha niye uzatıyorsun sana göre evo güzeldir bana göre grande ne var yani ? evo ve yeni punto nun önü tamamen zorlama maktaj ve çakma duruyor grande ise özgün bir üretim benim fikrim budur konu uzamasın artık

Konu bu kadar uzamazdı ancak mesajınızdaki bazı üslup hataları konuyu bu noktaya taşıdı. Hayırlı geceler.

stilo67
09/10/2013, 00:02
Baslik resmen grande mi evo mu olmus :)

HTC One cihazımdan 2 ile gönderildi

stilo67
09/10/2013, 00:03
Tabiki grande..

erenemre
09/10/2013, 00:05
Tabiki grande..

bencede grande ama benim her zaman kalbimin vageçilmezi stil O :) kıymetini bil dostum kazasız belasız kullanman dileğiyle , bence değeri bilinmemiş Fiat ın bugüne kadar ki en eşsiz tasarımı stil-o ....

therasmus
09/10/2013, 00:15
Fatih Bey Yeni kasa Corollaya iğrenç demişsiniz. Puntoya kalitesiz demişsiniz. Daha neyin tartışmasını yapcaz.

Kinayeli ''kardeş'' kelimenizi üzerime alınmıyorum. Aynen iadedir.

Sadece Fiatta 400 ü aşkın mühendis haksız sizler yani bikaç forumcu haklısınız.Toyatanınkileri saymıyorum bile Semmahattin... abiye hak veriyorum. Tuncay abiye sonuna kadar katılıyorum. Tereciye ....... satmayalım lütfen.

Aynen daha tartışmaya gerek yok ilk kez birinden yeni corolla hakkında olumlu bir yorum duyuyorum ve puntoyada kaliteli diyen biri...
Parasına göre kalitelidir dersen yine anlamaya çalışırım ama böyle de olmaz ki :)

Neyse bu durumda yorumda yapmıyorum, 400 ü aşkın mühendisler ne yaparsa haklıdır bizlerde birkaç forumcu beğenmek zorundayız...:wink:

erenemre
09/10/2013, 00:30
Aynen daha tartışmaya gerek yok ilk kez birinden yeni corolla hakkında olumlu bir yorum duyuyorum ve puntoyada kaliteli diyen biri...
Parasına göre kalitelidir dersen yine anlamaya çalışırım ama böyle de olmaz ki :)

Neyse bu durumda yorumda yapmıyorum, 400 ü aşkın mühendisler ne yaparsa haklıdır bizlerde birkaç forumcu beğenmek zorundayız...:wink:

punto kendi sınıfında yani b kategorisine göre fena bir araç değil corsa yada bindim fiesta yada hiçbiri punto dan çok farklı araçlar değiller hatta zayıf yanları bile var başta motoru olmak üzere punto bence başarılı bir araç sadece birkaç iç plastik aksam ve işçilik kusurları var ama b sınıfı için makul derecede bence

therasmus
09/10/2013, 00:41
punto kendi sınıfında yani b kategorisine göre fena bir araç değil corsa yada bindim fiesta yada hiçbiri punto dan çok farklı araçlar değiller hatta zayıf yanları bile var başta motoru olmak üzere punto bence başarılı bir araç sadece birkaç iç plastik aksam ve işçilik kusurları var ama b sınıfı için makul derecede bence

Motor konusunda haklısınız m.jet motor fiatın büyük başarısıdır ama plastik aksam yol tutuş vs konusunda zayıf kalıyor.Şöyle diyelim fiyatına/performans oranına göre güzel bir araç.

erenemre
09/10/2013, 00:44
Motor konusunda haklısınız m.jet motor fiatın büyük başarısıdır ama plastik aksam yol tutuş vs konusunda zayıf kalıyor.Şöyle diyelim fiyatına/performans oranına göre güzel bir araç.

yol tutuş bence çok başarılı hatta donanım oto genel de esp siz punto nun yol tutuşunun başarısından konu açılmıştı 80-90 la çok sert virajlara girebiliyorum ama punto nun kötü bir yanı yandan çok rüzgar alıyor ve aşırı rüzgarda araç kontrolden çıkacak hissi veriyor hiç çıkmadı ama o hissi veriyor

therasmus
09/10/2013, 00:51
yol tutuş bence çok başarılı hatta donanım oto genel de esp siz punto nun yol tutuşunun başarısından konu açılmıştı 80-90 la çok sert virajlara girebiliyorum ama punto nun kötü bir yanı yandan çok rüzgar alıyor ve aşırı rüzgarda araç kontrolden çıkacak hissi veriyor hiç çıkmadı ama o hissi veriyor

Rüzgar olayı ne yazık ki öyle hem içeri çok ses alıyor hemde ayakları yerden kesiliyor.
Savrulma olayına gelince ben önceki arabam olan 99 model polo ile kıyaslayınca daha vasat bir görüntü ciziyor.
Virajlara girerken korkuyorum ne yalan söyleleyim. :)
Not: ESP yok.

Bollardsau
09/10/2013, 09:21
honda civic sedan bir önceki kasaya göre kötü..

ape
09/10/2013, 23:56
dış tasarım açısından grande punto nun evodan daha güsel olduğunu düşünenlerdenim.Ama Evo nun iç tasarımı çok şık duruyor

brembo1
10/10/2013, 08:40
Gp punto yeni nesil puntolardan görsel olarak cok daha güzel.

alivepro
11/10/2013, 03:32
bu soruya verilecek bence tek cevap honda civic tir adam o güzelim kasayı bıraktı gitti dacia vari bir kasa koydu arabaya. Yani arabanın o eski hırçın yüzünü ve keskin hatlarını, daha çok orta yaşlı ve yaşlı kesime hitap eden bir kasa ile değiştirdi.

ufukss
13/10/2013, 14:35
Göz var nizam var.. GP nin karizması nın üstüne bir araç arıyorsanız sadece bravodur. Evo yeni punto o kadar sönük ki görünmüyorlar bile kendinizi kandırmayın....

ozxes
13/10/2013, 17:12
Bence de Grande Punto'nun dış tasarımı yeni Punto ve Evo dan çok daha iyi.

thezula
13/10/2013, 20:29
aynen grande nin dışı evo ve yeni puntodan daha güzel ama iç mekan evonun çok iyi