PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyalde sıkıntı var yardım !!

hamdi1905
04/10/2013, 20:57
Herkese merhaba.ilginç bir sorunla karşı karşıyayım.önce sol sinyallerin hiçbiri yanmadı daha sonra sol arka sinyal ampulü yanmadı.stop lambası da aynı anda patladı.stop lambası yanmış değiştirdim fakat sinyal ampulü yanmıyor.röle hızlı çalışıyor araç CHECK LHS LIGHT arıza veriyor.ve ilginç tarafı ise sinyal ampulü sinyal vermek yerine 2 tane stop sinyal veriyor.uzunlarıda çektiğimde far kolu uzunlarda takılı kalmıyor.ayrıca sol arka stopların soketi kömür olmuş.bu sorun nedir arkadaşlar kendim onarabilirimiyim?yardımlarınız için teşekkür ederim.:wacko000:

MrFatih
04/10/2013, 21:13
Benim önerim 'ın yanına bi uğra derim ;)

halils2
04/10/2013, 22:58
far kolun takılı kalmıyorsa ya değiştirecen ya da mevcut olanı tamir etme yoluna gidecen. Arka stopların sinyal vermesi muhtelen soket kaynaklı tamir edilecek. Sen en iyisi işi bilen birine git hiç uğraşma. Belki altında başka sorunlarda vardır senin fark etmediğin.

Arrest
04/10/2013, 23:23
far kolu arızalı veya aracın kapılarına falan tanzikli su tutturduysan kontrol ünitesi problemli olabilir.

hamdi1905
11/10/2013, 12:02
halletim arkadaşlar sol arka stopun soketindeki siyah kablonun yani - nin dişlisi yamulmuş şaseyi yapamadığı ve paralel olan yan stoptan aldığı için sorun olmuş kendim hallettim yardımlarınız için teşekkürler başına gelen olursa bilgilensin.