PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aniden airbag ışığı yanması

bdurak
01/10/2013, 20:48
Selamün aleyküm arkadaşlar, Herkese hayırlı geceler. 2 Gün önce normal arabayla gezerken durup dururken airbag lambası yandı Acaba bu neden olabilir ? Sizinde daha önceden başınıza geldiimi ? Saygılar.

mrtcsr
01/10/2013, 21:03
korkarım airbag sargısı sorunu zamanla korna ve dıreksıyon tusları gıder tamır ettırende var yenıleyende umarım koltuk altı kablodan falan kaynaklanıyordur

görkem koçsan
01/10/2013, 21:04
a.slm. koltuğun altında aır bag kabloları varda onların soketinde bi temansızlık olabilir kablolarda olabilir.

bdurak
01/10/2013, 21:21
a.slm. koltuğun altında aır bag kabloları varda onların soketinde bi temansızlık olabilir kablolarda olabilir.

Aynen Hocam söylediğinize katılıyorum, Çünkü çukura girince kayboluyor. Bende pek anlamadım ya

görkem koçsan
01/10/2013, 21:48
bi götürüver müsait olduğunda servise bi kontrol etsinler. inşallah tahmin ettiğimiz gibi soketlerdedir.

Battal
02/10/2013, 09:19
Direksiyonu tam tur döndürdüğünüzde korna ve teyp tuşları çalışıyor mu?

bdurak
02/10/2013, 21:11
Direksiyonu tam tur döndürdüğünüzde korna ve teyp tuşları çalışıyor mu?

Evet Direksiyonu tam tur döndürüp kornaya basınca çalısıyor yani herhangi bi sıkıntısı yok sadece ikaz ışığı yanıyor cumartesi iyi bir ustuya gitmem lazım.

milanbg
02/10/2013, 21:43
İnşallah sadece kablolardandır ciddi bir sıkıntı yoktur geçmiş olsun şimdiden

Battal
03/10/2013, 09:22
Bu arızayı bende kısa süre önce yaşadım. Koltukların altındaki kabloları kurcalamak fayda etmedi. İlk 2 gün sadece yanıp sönüyordu kafasına göre. Sonra hep yanmaya başladı. Birkaç gün sonra direksiyonu tam tur çevirince kornanın çalışmadığını fark ettim. O zaman airbag makarasından olduğunu anladım, ustam da teyit etti.
Siz beklemeyin bence, ustanıza gösterin, bir baksın.
Eğer arıza airbag makarasındansa cruise controllü sinyal kolu taktırırsınız daha iyi olur. İşçilikle beraber 450-500 arası bir para tutar.