PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik de insanları ölüme itenler

tu_navy82
28/09/2013, 13:16
Arkadaslar sizlerle bugun insan hayatini yakindan ilgilendiren bir konuyu paylasmak istiyorum. icimizde her cesit arac kullanan her yasta bireylerin oldugu bir sitede paylasarak faydali olabilecegini inandigim icin yaziyorum. ben 9 yasindan beri traktor kamyon binek arac kullanmis bir vatandas olarak simdiye kadar direksiyon basinda yaslisina acemisine.bayanina yolda acemiligine saygi gostermis biri olarak, karsi tarafin canini ve malini kendi canimdan ve malimdan ayirt etmeden hareket ettim.cunku bilincli bir insan olduguma inaniyorum.hic bir zaman altimdaki vasitanin buyuklugunu ve seriligini baskalarini ezmek ve egomu tatmin etmek icin baskalarinin malina ve canina kast etmedim.lafi cok uzatmayacagim. trafikte onundeki arkasindaki aracin surucusunun acemi oldugunu dusunen ve farkina varan tiplerin (tip diyorum cunku o an hic insana benzemiyorlar) Hemen triplere girip şuursuzca hal ve hareketleriyle insani hataya surukluyorlar. ama hic birinde hataya surukledigi insanin hata sonucu maddi ve can kaybinin yasancagini dusunmuyorlar.İnsanligin nasil boyle CANİLESTİGİNE anlam veremiyorum. cahillik diz boyu. care olarak ben ruslarda mecbur oldugunu duydugum arac kayit cihazi almayi dusunmekte buldum. tehlike sadece onunde olmadigindan iki tane almayi dusunuyorum.ve karsilastigim durumlari arsivleyip. ulastirma bakanligina oneri olarak sunacam.bu arada yasadigim tehlikeli durumlari direk cinayete tesebbusten savciliga sikayet mekanizmasinida devreye sokmaya calisacam. bu konuda sizlerin oneri ve dusunceleriniz paylasmanizi istiyorum. saygilar.

cezalandirici083454
28/09/2013, 14:17
Arkadaslar sizlerle bugun insan hayatini yakindan ilgilendiren bir konuyu paylasmak istiyorum. icimizde her cesit arac kullanan her yasta bireylerin oldugu bir sitede paylasarak faydali olabilecegini inandigim icin yaziyorum. ben 9 yasindan beri traktor kamyon binek arac kullanmis bir vatandas olarak simdiye kadar direksiyon basinda yaslisina acemisine.bayanina yolda acemiligine saygi gostermis biri olarak, karsi tarafin canini ve malini kendi canimdan ve malimdan ayirt etmeden hareket ettim.cunku bilincli bir insan olduguma inaniyorum.hic bir zaman altimdaki vasitanin buyuklugunu ve seriligini baskalarini ezmek ve egomu tatmin etmek icin baskalarinin malina ve canina kast etmedim.lafi cok uzatmayacagim. trafikte onundeki arkasindaki aracin surucusunun acemi oldugunu dusunen ve farkina varan tiplerin (tip diyorum cunku o an hic insana benzemiyorlar) Hemen triplere girip şuursuzca hal ve hareketleriyle insani hataya surukluyorlar. ama hic birinde hataya surukledigi insanin hata sonucu maddi ve can kaybinin yasancagini dusunmuyorlar.İnsanligin nasil boyle CANİLESTİGİNE anlam veremiyorum. cahillik diz boyu. care olarak ben ruslarda mecbur oldugunu duydugum arac kayit cihazi almayi dusunmekte buldum. tehlike sadece onunde olmadigindan iki tane almayi dusunuyorum.ve karsilastigim durumlari arsivleyip. ulastirma bakanligina oneri olarak sunacam.bu arada yasadigim tehlikeli durumlari direk cinayete tesebbusten savciliga sikayet mekanizmasinida devreye sokmaya calisacam. bu konuda sizlerin oneri ve dusunceleriniz paylasmanizi istiyorum. saygilar.

Selamunaleyküm bende aracı önceden hızlı sert makas atarak kullanan birisiydim. Bir kere bile kmse durdurmadı beni. Dediklerinizde haklısınız Şu anda eskisi gibi kullanmıyorum. Ama kullanan insanlar zevk aldığı için önemli noktaları düşünmüyor bile şükürler olsun kimseye zarar vemeden bu alışkanlıktan ALLAH ın izniyle kurtuldum. Belli başlı sebepleri var. Mesela ben sigara hiç içmedim içkide içmedim benim için şu anda kullanmak saçma geliyor ama kullanan için alışan için durum çok daha farklıdır. Araç kullanma sitili olarak 2 sini de yapan birisi olarak kıyaslıyorum. Ama bence devlet istese 1 aya bu sorunları çözer.

cemdogu
28/09/2013, 20:28
Selamlar..

haklısınız, trafikte böyle insanlar mevcut.bayan sürücüyü sıkıştıranlar, sağ şeritten hız sınırında giden insana arkadan korna çalanlar oluyor.ehliyetimi alalı 1 sene oldu.çok ekstrem durumlarda sollama ve makasa bile karşıyım.altımdaki aracın 20 km ile bile giderken büyük bir tehlike oluşturduğunun farkına varmak gerek ve bu tabuyu artık aşmak gerek.piyasadaki araçların %20sinde eksoz, o bu var ve bunları taktırınca altnarındaki aracın birer banka kasası olduğunu düşünüyor insanlar.halbuki araç duvara vursanız çizilmeyecek bir sağlamlıkta olsa bile en basitinden o duvara zarar verir :) insanlara ve diğer araçlara nasıl vermesin?

bazı şeylerin bilincine varmak gerek...

fatihhhh
01/10/2013, 14:54
çok güzel bir konu açılmış, emeğinize sağlık.
kamera kayıt ve suçluları şikayet etme düşüncenizde başarlı olursunuz umarım.
ben acemi iken hata yaptığımda ve bana kızıldığında gülümsüyor ve elimle özür işareti yapıyordum.
şu an hata yaptığımda gene aynısını yapıyorum.
hata yapana biraz daha anlayışlı davranabiliriz aslında.

outlife
01/10/2013, 15:06
önce hata yapmamayı, sonra özür dilemeyi bilmeliyiz... trafik mutlaka dikkat ve koordinaasyon isteyen birşey. her dikkatli, tetikte ve refleksleri güçlü olmalıyız.

konuyu açan arkadaşa ayrıca teşekkür ediyorum. fakat daha hafta sonu polis çevirmesi vardı avrupadan anadoluya giderken tam çevirmenin olduğu yerde bi tane şahinle makas atan tipler vardı. polisin gözü önünde. polis napıyordu biri arabasında otruyor sigara içiyordu diğeri araçlara geç geç yapıyordu... sonuç mu muhtemelen ehliyet takmayanlara, trafik seti olmayanlara ceza kesildi... günlük hasılat tamamlandı ekip yuvasına döndü...

(demokrasi paketinde bence andımız kaldırılacağına kesinlikle trafikte seyahat özgürlüğünü kısıtlayan bu tiplerin 1 yıldan 3 yıla şartsız cezalandırılması açıklanmalıydı. )

demem o dur ki, cezai yaptırımları olması lazım. nasıl alkollü araç kullanmanın cezasını arttırdılar harbiden caydırıcı oldu, bu tip konularda da cezalar arttırılmalı kesinlikle. yol herkesin, trafik herkesi etkileyen bir şey... benim seyahat özgürlüğümü, yaşama hakkımı elimden almaya teşebbüs edenler, bana maddi manevi zarar verenler, psikolojimi bozanlar cezalandırılmalı. bu kadar açık ve net.

bu konuda arkadaşı sonuna kadar destekliyorum. yapılacak somut birşeyler varsa yardımcı olmaya hazırım.