PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafikte en çok nelere sinir oluyoruz?

StrawBeeRy
26/09/2013, 17:15
bakalım neler çıkıcak mesela ben sinyal vermeden dönenlere,ışıklarda beklerken sarı yanar yanmaz hemen kornaya basanlara birde keriz yerine koyanlara fitil oluyorum :D peki ya siz?

MrFatih
26/09/2013, 17:19
Kesinlikle ama kesinlikle katılıyorum. Birde sol şerit ihlali ;)

Arkadaş nedendir bilmem özellikle bayan şöförlerin sol şerit ihlali yaptığını görüyorum hemcinslerimde mevcut ama ne var bu sol şeritte çözemedim. Sellektör yapıyon iplemiyo, korna çalıyon onada tık yok. Bunlara ne öğretiyorlar acaba, ehliyetle birlikte trafikte SOL ŞERİT'in Tapusunumu veriyorlar ? ;))

StrawBeeRy
26/09/2013, 17:21
maalesef bayanların bir kısmı öyle ama aralarında çok güzel kullananlar erkeklere taş çıkaranlarda olabiliyor unutmamak lazım

Scottie
26/09/2013, 17:25
sola dönecekken sağ tarafın boş olmasını fırsat bilip orada beklerken sinyal yakmayıp ışık yanınca hemen sinyali yakıp önüme kıran gerizekalılara acaip sövüyorum... çoğunu sıkıştırıyorum... yol vermiyorum.. daha geçen gün biriyle tartıştım... dövecektim ama camı kapattım o bana karşı konuşurken gibi kaldı...

StrawBeeRy
26/09/2013, 17:27
trafiktede solda giderken tın tın gidenlerden yol istiyorum sağı boş ordan gitsin yol vermiyor hemen vites düşüp hafif gaz veriyorum direk açıyolar egsoz sesinden korkuyorlar uyuz olduklarımada önüne geçip egsozu patlatıyorum hafif alevde atıyor bir daha yanaşmıyolar :)

MrFatih
26/09/2013, 17:28
İzmir trafiğinde dediğin kategoride bayan sürücü sayısı gördüğüm kadarı ile 2 elimdeki parmak sayısını hiç geçmedi malesef :S

MrFatih
26/09/2013, 17:32
sola dönecekken sağ tarafın boş olmasını fırsat bilip orada beklerken sinyal yakmayıp ışık yanınca hemen sinyali yakıp önüme kıran gerizekalılara acaip sövüyorum... çoğunu sıkıştırıyorum... yol vermiyorum.. daha geçen gün biriyle tartıştım... dövecektim ama camı kapattım o bana karşı konuşurken gibi kaldı...

O dediklerinden banada denk geliyor, altındaki araba sanki farklı yapanların çoğu şirket araçlarından Linea sürücüleri. Punto'mla mümkün mertebe gittiğim yere kadar araç sollamalarına engel oluyorum ;)

StrawBeeRy
26/09/2013, 17:33
İzmir trafiğinde dediğin kategoride bayan sürücü sayısı gördüğüm kadarı ile 2 elimdeki parmak sayısını hiç geçmedi malesef :S

abi istanbulda şirketlerde pazarlama departmanında çalışan bayanlar maşallah ya çok denk geldimde çok iyi kullanıyorlar alında normal günde 100-150 km yol yapıyorlar öğrensinler bir zahmet

MrFatih
26/09/2013, 17:38
Dediğinde haklı olabilirsin vardı ama bana denk gelmiyor, denk geldiğinde de inanki yanımda eşim olduğunda işte bayan şöför budur diyorum..

Scottie´isimli üyeden Alıntı https://forum.grandepuntotr.com/designs/cyborg-red/buttons/viewpost.gif (https://forum.grandepuntotr.com/ser-kursu/49270-trafikte-en-cok-nelere-sinir-oluyoruz.html#post862975)

Arkadaşında dediği gibi 34 plakalı Linea şirket aracı lambalarda yeşil yandı, direk kontrolsüz olarak sol şeride önüme kırarak sıkıştırdı beni, bir elinde de telefon... Sonra ben affedermiyim. Otoban ayrımına kadar beni sollamak için bi taraflarını yırttı ama yol vermedim, 30 km kadar arkamdam tamponumu seyretmek zorunda kaldı :)

cdogu
26/09/2013, 17:39
Ankara trafiğinde,mübarek katil gibi kullanan otobüs şoförlerinden nefret ediyorum. Halk otobüsleri çok hakimler en azından iyi ama,EGO otobüsleri resmen berbat. Önüne kırar,çarpsan polis sana takar cezayı.Üstüne yolcuların parasını da takar..Hatalı olma ihtimali yok çünkü o belediyenin sonuçta. Bunun yüzünden herifler yardırıyorlar tabii kurallar sinyal falan hak getire..

Onun dışında cinsiyet ayrımı olarak düşünmeyin,öyle berbat kullanan bayan şoförler var ki..Maşallah Allah'a emanet gidiyorlar. Bazı kesimi tenzih ederim erkeklere taş çıkaranları var gerçekten.Ama bazıları bir geliyor ki,ben durup uzaklaşmasını bekliyorum şahsen.. :)

EvoKoray
26/09/2013, 17:40
şerit ihlali yapıp ne soldan ne sağdan geçmeye yer bırakmayanlara ayar oluyorum

erenemre
26/09/2013, 17:42
herzaman öndeki araç ile aramda 1-1,5 araç mesafe bırakırım hem güvenlik hemde zırt pırt fren kullanmamak için hafif gaz ile ağır trafikte araç kendi kendi ilerleyerek o açıyı tutar ama dengesizin biri o araya girince adeta deli oluyorum sanki oraya girince trafik açılıyor ve önü boşalır gibi maalesef ist.da bu olay sürekli oluyor eşim her seferinde arayı açma yine girecekler sinirleneceksin diye uyarmasına karşın ben her seferinde ara bırakıyor onlarda giriyorlar :D

StrawBeeRy
26/09/2013, 17:44
herzaman öndeki araç ile aramda 1-1,5 araç mesafe bırakırım hem güvenlik hemde zırt pırt fren kullanmamak için hafif gaz ile ağır trafikte araç kendi kendi ilerleyerek o açıyı tutar ama dengesizin biri o araya girince adeta deli oluyorum sanki oraya girince trafik açılıyor ve önü boşalır gibi maalesef ist.da bu olay sürekli oluyor eşim her seferinde arayı açma yine girecekler sinirleneceksin diye uyarmasına karşın ben her seferinde ara bırakıyor onlarda giriyorlar :D

ahahah aynen abi oda çok oluyor 2. viteste bırakıyorum kendi gidiyor arası hep aynı kalıyor dur kalk yapmamaya çalışıyorum hemen araya giriyorlar nasıl uyuz oluyorum :D

Sauron
26/09/2013, 17:50
Herkes sırada beklerken gelip de 20 aracın önüne girenlere sinirleniyorum desem hafif kalır . Bu hak yemektir .

tyilgin
26/09/2013, 17:54
trafiğin sıkışık olduğu durumlarda emniyet şeridinden gelerek önüme girmeye çalışanlar en sinir olduğum tipler. hiç bir kusura bunun kadar takmıyorum. geçen günü geçmesinler diye 1. şerit ile emniyet şeridinin ortasına geçtim. emniyetten gelip arkamda korna çalan ile birbirimize giriyorduk. benimle beraber önümde ve arkamda bulunan araç sürücüleri de inince tırstı arabadan dahi inemedi terbiyesiz. Ahanda burada yazıyorum, bir gün trafikte bir maganda yüzünden başım belaya girecekse bu terbiyesizler yüzünden.

byspayn
26/09/2013, 17:55

Olay Eskişehirde mi başına geldi bilmiyorum abi ama Eskişehir trafiğinin tamamen suyu çıkmış durumda. Sürekli önüne kıranlar, aynaya bakmadan yola çıkanlar, ışıkta sıkıştıranlar, hatalı sollamalar...

bakalım neler çıkıcak mesela ben sinyal vermeden dönenlere,ışıklarda beklerken sarı yanar yanmaz hemen kornaya basanlara birde keriz yerine koyanlara fitil oluyorum :D peki ya siz?

En en sinir olduğum olay ise benim şudur: Adam sağa dönecektir. Sol şeritten yardırır önüne geçer fren yapar sağa döner. Sen de düz devam edeceksindir. Aralıksız sövmelik bir durumdur... Kornaya bi basarım o durumda bırakmam o kornayı. Anlar zaten sonra kendisi....

StrawBeeRy
26/09/2013, 17:56
Olay Eskişehirde mi başına geldi bilmiyorum abi ama Eskişehir trafiğinin tamamen suyu çıkmış durumda. Sürekli önüne kıranlar, aynaya bakmadan yola çıkanlar, ışıkta sıkıştıranlar, hatalı sollamalar...

En en sinir olduğum olay ise benim şudur: Adam sağa dönecektir. Sol şeritten yardırır önüne geçer fren yapar sağa döner. Sen de düz devam edeceksindir. Aralıksız sövmelik bir durumdur... Kornaya bi basarım o durumda bırakmam o kornayı. Anlar zaten sonra kendisi....

dikkat etmeyen biri ise kazaya sebebiyet verir aman Allah korusun

Eagle34
26/09/2013, 18:29
saymakla bitmez ama en kızdığım emniyet şeridi herkesin başına gelebilir bırakın ambulans itfaiye geçsin her çakar lambayı takan kendini emniyet amiri zannediyo sözüm onlara yani sahte çakar lamba takanlara inşallah bir gün o şeride gerçekten ihtiyacınız olur ve sizin gibi tipler o şeridi kapatmış olur

fotobelit
26/09/2013, 18:45
Gereksiz korna çalanlar,döndükten sonra sinyal verenler,orta şeritten normal hızda giderken beni geçmek için sağ şeride girenler,emniyet şeridini geçiş şeridi gibi kullananlar,yol ortasında yolcu alan minibüsler,yolcusunu indirirken nerede durduğuna dikkat etmeyen taksiler,gereksiz sis farı ve uzunları yakanlar.Sol şeritte hızlı gelip geçtikten sonra yavaşlayan ve benim onu geçmeme sebep olanlar(yahu neden geçtin neden yavaşladın),elini kapıdan dışarı çıkarıp kapının eşiğine kadar uzatanlar.. :) yahu bende nekadar çok şeye gıcık oluyormuşum..İçim dolmuş :)

OzzY
26/09/2013, 19:23
arka sis açanlar...

erenemre
26/09/2013, 19:28
arka sis açanlar...

arka sisleri gece uzun yolculuklarımda açıyorum punto nun arka sisi çok hoşuma gidiyor ama şehiriçinde kesinlikle açmam

Scottie
26/09/2013, 19:32

evet oğuz şuan trafik Eskişehir de şuan berbat... zorunlu olmadıkça arabayı kullanmıyorum... köprünün kapatılması kalabalık olan trafiği fena hale geitrdi...

tayfux
26/09/2013, 20:42
ışıklarda sırada beklerken daha sarı yandığında arkadan 10. adamın kornaya basması..

SaLDo
26/09/2013, 20:58
Hangi birini sayayım ki ? Özellikle İstanbul'da, minibüs,taksi,şirket araçları ve kamyonlar tam bir trafik canavarı. Bir tane akıllısına rastlamadım.

murathatib
26/09/2013, 22:02
sol şeritte tın tın gidenlere fıttırıyorum

BaranSelo
26/09/2013, 23:05
Yolu babasının tarlası gibi gören ticari araç ve halk otobüsü şoförlerine.

Castell
26/09/2013, 23:05
Bayan sürücülerr.......

OzzY
27/09/2013, 00:15
arka sisleri gece uzun yolculuklarımda açıyorum punto nun arka sisi çok hoşuma gidiyor ama şehiriçinde kesinlikle açmam

bende dayıyorum bi-xenon + halojen uzunları çok hoşuma gidiyor...

takres
27/09/2013, 03:03
arka sis açanlar...

Kesinlikle bu..gerçi gereksiz olduğu sürece sis açanların hepsine sinir oluyorum.

sundown
27/09/2013, 09:11
1- Minibüs - Dolmuş tayfası;

Yolları babasının malı gibi görürler. kesin ve kati kural koyucularıdır. Minibüste yolcu az ve daha yeni kalkmış ise 2. vitese takar 20-30 km hızla gider arkada bir dünya konvoy oluşmasına neden olurlar. Dilediği yerde yolcu indirir ve bindirir. Minibüs dolduğunda birden tazmanya canavarı olurlar. Duraklara yetişebilmek için yaya ve diğer araç şöförlerinin güvenliğini en üst seviyede riske atmaktan kaçınmazlar. Sağdan soldan her yerden fırlayabilirler, emniyet şeritlerini kullanarak araçları geçmeye kalkar, sıkışmış trafikte geliş yönüne umarsızca girer trafiğin daha da sıkışmasına sebebiyet verir. Duran trafikte deliye dönerler arkandan 1500 kere selektör yakar, 5dk ara vermeden kornaya elini basılı tutar, kavgaya girme potansiyeli artar. Bu durumda o elemanın üstünü çıkartıp, çıplak halde saatlerce odunla dövesi gelir insanın.

2- Kamyon ve Tırcılar;

Bu grupta, otoyolların kralıdır. Kamyonun hacmine bakmadan kullandığı şey binek araçmış gibi her türlü riskli manevraya girerler, 3 şeritli akan yolda bile koca heybetiyle gelir tamponuna yapışır, türlü şekillerde seni rahatsız eder. Kornaları batasıca bu güruhu devamlı dikiz aynasından izlemek ve takip etmek zorunda kalırsın. Süratle gelen kamyon gördüğünde can havli ile kendini yan şeride atarsın veya küfürün her türlüsüne başvurursun. Çoğunlukla insan olmadıklarını düşünürsün

3- Çakallar ve Şark Kurnazları;

Yoğun bir trafikte ortaya çıkarlar. Amaçları senin önüne bir şekilde geçmek ve 2 saniye kazanabilmektir. Hafif kuyruğun olduğu trafiği bile karıştırır, içine ederler. Kafaları kurnazlığa iyi çalışır. Emniyet şeritleri, gelen şerit, ambülans veya itfaiye aracı arkası onların en büyük kozlarıdır.

4- Tın Tın Tın Gidenler,

Dünya yansa umurlarında değildir. En boş yolda bile bisiklet hızı ile gider, senin beynine kan gitmesine sebep olurlar.

5- Öküz Bakışlılar,

En ufak hatana bile tahammül gösteremezler. Potansiyel kavgacıdırlar. Senden yol alamadığı taktirde, trafik ışıklarında 0,05 saniye kalkışta geciktiğinde,sola veya sağa döndüğünde vs önce korna ile tepkisini gösterir sonra dipgazla kalkar seni geçerken gözlerini pörtletip öküz gibi bakarlar, el kol hareketi çekerler. Bu gruba da türlü işkenceler yapasın gelir ama genelde Allah'a havale edilirler.

6- Yolları Park Yeri gibi görenler,

Yolun sağı arabalarla dolu olsa bile tek şerit kalmış yolda bir park alanı daha açarlar. Bu durumda akla gelen fantezi ah keşke 90 model bedfordum olsa da vurup geçsemdir. Yılan gibi arabayı süründüre süründüre yanından geçmeye çalışırsın. Birde gelişli gidişli yollarda park etmiştir ama park ettiğini anlamamışsındır. Dörtlüyü bile yakma zahmetinde bulunmamıştır, arkasında durup trafiğin açılmasını saf saf beklersin ama zaten önü bomboştur ve sen mal gibi beklersin kalkmasını, yolun hareket etmesini. Olayı anladığın an itibari ile senin ben taaaaa..... diye başlayan cümleler kurulur ama nafiledir.

outlife
27/09/2013, 09:29
bana bişey kalmamış yazacak :) herşey yazılmış. ben bi de çakar lamba ile dibime girip yol isteyen çakallara gıcık oluyorum. bilmiyorsunda gerçekten resmi mi değil mi ? deneme çekiyorumvermiyorum bir süre ama adam arkada plaka ayan beyan :) puntoya alayım diyorum bi çakar ama olmaz demi :D

ardanadam
27/09/2013, 10:52
Motorların fark edilmemesinden daha doğrusu motorları görmemezlikten gelen sürücülere sinir oluyorum. Önüne direksiyon kırdığınız motorların sadece iki lastiği ve iki freni çoğunun da abs sistemi yok yani onların sizler veya benim gibi zınk diye durması imkansız. unutmayın otomobillerin kaportaları tamponları var ancak motorsiklet sürücülerinin sadece kask ve kemikleri...

C6603 cihazımdan 2 ile gönderildi

outlife
27/09/2013, 10:57
Motorların fark edilmemesinden daha doğrusu motorları görmemezlikten gelen sürücülere sinir oluyorum. Önüne direksiyon kırdığınız motorların sadece iki lastiği ve iki freni çoğunun da abs sistemi yok yani onların sizler veya benim gibi zınk diye durması imkansız. unutmayın otomobillerin kaportaları tamponları var ancak motorsiklet sürücülerinin sadece kask ve kemikleri...

C6603 cihazımdan 2 ile gönderildi

kesinlikle katılıyorum. 2 tekerli gördüğümde trafikte kesinlikle biraz daha çekilir yol veririm. daha dikkatli olurum. özellikle bisikletliler konusunda çok hassasım. 3-4 kez bisiklet turuna eskortluk yaptım. prof. bisikletçi arkadaşlarım var ve bisikletli ölümlerine son kampanyalarına destek veriyorum.

lütfen herkes trafikte 2 tekerlilere daha saygılı olsun.

tolgaank88
27/09/2013, 16:04
Kimse yazmamış ama şeridimde radar olduğunu karşıdan gelenin uyarmamasına sinir oluyorum ;)

görkem koçsan
27/09/2013, 16:45
çukurlara çok sinir oluyorum valla düşünce ufakta olsa kendimi avlanmış gibi hissediyorum. ayrıca mazgallara karşı özel zevkim var dört lastiğin ortasına alabilme bundan ziyade kendim çok sinirli çıkarsam arabanın başına aksilik mutlaka beni buluyo ama başka türlü sen rahat olursan karşıdan gelende pek sorun çıkarmıyo ya da benim keyfim iyi olduğundan sinir olmuyorum. allah cümlemize kazasız belasız sinirsiz bol kahkahalı yolculuklar nasip etsin hepsi bu gerisi hikaye :)