PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk aracımı alcam Lütfen yardımcı olurmusunuz ?

sinansahan
24/09/2013, 15:53
Arkadaşlar merhaba !
arkadaşlar ben 23 yaşında hem çalışan hemde öğrenci olan birisiyim ve bunca yıldır çalışıp ilk arabamı alacam inşallah kısmet olursa.daha önce hiç fiat kullanmamış ve ilk aracım olacak. Birtane 2006 model Fiat Punto 1.4 Dynamic 16V var bu araç 101,000 km de sıralı sistem lpg takılı ruhsata işli ve sadece bagaj kapagında boyası olan bir araç değişeni olmayan bir araç . Fİyat 21 250 yazmıs 20 000 ne bırakıcak sizce bu araç nasıl nelere dikkat etmeliyim biraz yardımcı olurmusunuz Lütfen... aracın ilanı da su Satılık Fiat Punto 1.4 Dynamic 16V - Şehitkamil Gaziantep - Araba.Com (https://araba.com/258919053/Fiat-Punto-14-Dynamic-16V)

sinansahan
24/09/2013, 15:54
Arkadaşlar Lütfen yorumlarınızı Bekliyorum...

Ayberk0616
24/09/2013, 15:58
ilandaki araca 77 hp demişler yani 16v değil 8 valf o araç
ayrıca galeriye 1 parça boyalı diye gidersin 5 parça boyalıyı kaktırırlar adama anlamazsın mutlaka bu işlerden anlıyan birileriyle git yetkili serviste vs check up yaptır öyle al çok başı yanan oldu hala yanalar oluyo:)

Bollardsau
24/09/2013, 15:59
Ben ilk aracımı galericen aldım.Söylediklerinin hiç biri tutmadı tabi sonradan öğrendim.Zararına sattım.

piyasasını bilmiyorum bu aracın ama fiyat çok gibi geldi..

knidos111
24/09/2013, 16:42
madem talebesin bunun 1.3 dizellerini tercih et bütçen delinmesin,emekçinin benzine verdiği paraya yazık

Ayberk0616
24/09/2013, 16:46
yapabileceğin en basit şey aracın şasi nosunu öğren tanıdık bi sigortacıya kontrol ettir neyi var neyi yok çıkar tabi kayıtlara geçtiyde eğer kayıtları temiz ise yetkli serviste check up a sok denilen gibi çıkarsa alırsın ki galeride söyledikleri gibi araç çıkıcak buda düşük bi ihtiml:)

sinansahan
24/09/2013, 17:04
Arkadaslar teşekkür ederim yorumlariniz icin . Adami aradigimda bana ssadeceorda boya oldugunu soyledi gelip baktirabilirsin diye iddali konstu aslinda bende galeriden almak istemiyorum ama butceme uygun bu modelde fazla bir arac olmadigi icin tercih ediyorum aslinda hosuma da gidiyor arac ama cok kararsizim. Almafan mutlaka servise ve sigortaya sordurmadan baktirmadan almam. Bayan araci oldugunu da soyledi bu aracin.

brembo1
24/09/2013, 17:26
Punto alıcaksan hemşerim cıty arızası gibi bir beladan haberdar olmanı tavsiye ederim öncelikle ben iyi düşün ölç tart biç derim.

sinansahan
24/09/2013, 17:38
Arkadaşlar aracın şasi numarasına baktırdım araçta herhangi bir kaza veya pert kaydı bulunmamakta. Bir bayanın üzerine kayıtlı bir araç bayan aracı yani şimdilik galerinin dedigi herşey uyuyor ilanda 16 v yazmıstı kaç valf oldugunu sordum onu yanlış yazdık dedi o araç 8 valf diye düzelti.sizce nasıl arkadaslar yarın gidip gündüz gözü ile bakıcam servise baktırıcam dikkat etmem gerekenler neler baska sizce

Ayberk0616
24/09/2013, 17:39
boya var diyosa iyi ihtlmalle tavanda yoktur geri kalan tüm parçlar boyalıdır tipik galerici taktiği
etek altı temizlik boyası var
keyfi boya var
hafif sürtmeden boya var
:)

sinansahan
24/09/2013, 17:58
Bilmiyorum yarın servise götürecegim inşallah bir sıkıntı cıkmazsa kısmetse alacagım. eger dedigi gibi 1 parçada boya cıkarsa tabiki de. Arkadaslar bu city arızası dediginiz olay city modunu kullandıgımız zaman mı oluyor ? Bu modu kullanmasak bu sorunla yinede karsılasırmıyız?

Ayberk0616
24/09/2013, 18:01
Bilmiyorum yarın servise götürecegim inşallah bir sıkıntı cıkmazsa kısmetse alacagım. eger dedigi gibi 1 parçada boya cıkarsa tabiki de. Arkadaslar bu city arızası dediginiz olay city modunu kullandıgımız zaman mı oluyor ? Bu modu kullanmasak bu sorunla yinede karsılasırmıyız?

araçta sadece 1 parça mı boya var? :)
siz yinede ümitlenmeyin çok araç almaya gitik2 parça boyalı diye komple boyalı çıktı
eğer cidden dedikleri gibi 1 parça boya çıkar araçta temizse alınablir neden olmasn

fotobelit
24/09/2013, 18:39
2008 üstü modellere bakmanı tavsiye ederim..(Dizel veya Lpg çok fazla yol yapmıyorsan benzinlide olabilir)..1-2 bin daha ver kafan biraz daha rahat olsun..

Honor COOPER
24/09/2013, 19:14
Kesinlikle 2009 ve üstü City sorunu riskini minimize etmek için şart.

cemdogu
24/09/2013, 20:34
Hoşgeldin.

Bence de biraz daha bekleyip para biriktir.Hem daha donanımlı, hem daha güvenilir bir araç alırsın.2006 modellerde city var, eğer daha önceden değişmişse bu konuda sıkıntı çıkmaz.Servis bakımlı ve kmsi uçmamış, tek parça boyalı araç alırsan kronik sorunlara kafanı takman gerekmez.Zaten forumda bir çalışma var kronik sorunların kökten çözümü için, tüketici mahkemesine ifade verecek onlarca adam var burda..

Genç adama her zaman tek kapı, beyaz skydome'lu punto yakıştırırım...gönlümden geçen de o.farları da içerden karartıp, ayna kapaklarını kan kırmızı yapıp, tjet jantı taktın mı alllaaaaaah...

Sony Xperia L'den Pro ile Gönderilmiştir.

sinansahan
25/09/2013, 08:53
arkadaşlar yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim. O araçtan vazgeçtim amcam aracılığı ile birtane 2008 model Grande 1.4 Fire Active buldum araca 20500 diyor ama amcam aracılıgı ile 19500 alacam gibi ve araç galeride degil elden. ev alacagı için satıyor aracı sizce bu araç nasıl 54000 km de araç ve sağ çamurcalık ve kapının alt kısmında lokal boya oldugunu söyledi sürtmeden dolayı.Fiat Punto Grande 1.4 Fire Active 2008 Model 20.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 135499812 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-cok-temiz-acil-satlik-2008-punto-135499812/detay)

farukileri
25/09/2013, 09:05
arkadaşlar yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim. O araçtan vazgeçtim amcam aracılığı ile birtane 2008 model Grande 1.4 Fire Active buldum araca 20500 diyor ama amcam aracılıgı ile 19500 alacam gibi ve araç galeride degil elden. ev alacagı için satıyor aracı sizce bu araç nasıl 54000 km de araç ve sağ çamurcalık ve kapının alt kısmında lokal boya oldugunu söyledi sürtmeden dolayı.Fiat Punto Grande 1.4 Fire Active 2008 Model 20.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 135499812 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-cok-temiz-acil-satlik-2008-punto-135499812/detay)

temiz duruyor araç, ama almadan önce CITY'nin değişip değişmediğini, buna benzer bir sorun var mı yok mu onu sorun ve servise mutlaka gidip servis kayıtlarını size göstermelerini isteyin.

sinansahan
25/09/2013, 09:13
temiz duruyor araç, ama almadan önce CITY'nin değişip değişmediğini, buna benzer bir sorun var mı yok mu onu sorun ve servise mutlaka gidip servis kayıtlarını size göstermelerini isteyin.

Araca gidip bugün bakıcam peki bu araç sizce bize yeterlimi biz 5 kişilik bir aileyiz aile ile binecegim genellikle bu aracın en alt paket oldugunu söylediler bir sıkıntı cıkarmı ?

alpercabuk
25/09/2013, 10:20
https://superpanpa.com/wp-content/uploads/kafasina-sikar-gider-600x450.jpg

Süper bir şeymiş ya paylaşmak istedim sadece, konuyla bir alakası yok,mesaj yok :))))

farukileri
25/09/2013, 11:22
Araca gidip bugün bakıcam peki bu araç sizce bize yeterlimi biz 5 kişilik bir aileyiz aile ile binecegim genellikle bu aracın en alt paket oldugunu söylediler bir sıkıntı cıkarmı ?

5 kişilik bir aile iseniz sadece bagajı biraz minimize etmeniz gerekecek kendi açınızdan :) onun dışında ben de active kullandım bundan önce, hiç sıkıntı çıkarmaz size.

sinansahan
25/09/2013, 11:33
5 kişilik bir aile iseniz sadece bagajı biraz minimize etmeniz gerekecek kendi açınızdan :) onun dışında ben de active kullandım bundan önce, hiç sıkıntı çıkarmaz size.

O kadar hız yapan ve arabaya sürekli binen biris degilim. Sonucta calısıyorum hem okuyorum pek vaktim olmuyor aracı alırsam haftada bir pazar günleri bide bazen aksamları kullanıcam onun haricinde garajımda kalacak benim için ideal diye düşünüyorum. sürkeli binmeyecegim için benzinli olması iyi diye düşünüyorum uzun süre kullanacagım bir araç olacak sonucta.:rolleyes:

BaranSelo
25/09/2013, 11:37

5 kişiye yeterli hocam, benim eski Puntomda LPG vardı, ona rağmen bagajda 2 bavul dolusu temizlik malzemem, 2 sandalyem 2 uçurtmam, ıvır zıvır bir dünya eşya doldurmuştum.

En alt paketden kasıt Fire Active ise, tek kaybedeceğin şey sis farı. Onun fiyatıda 200 lira falan, tabi kullanmaya gerek var mı dersen bence yok :) Esp, yol bilgisayarı gibi eksikleri oluyor ama yokluğunu aramazsın. Ben active sattım yine active aldım.

LPG belki sorun çıkartır, tekleme veya stop etme yapar. O durumda da sağlam bir ustaya ayar yaptıracaksın 40-50 lira verip. Yakıtı üzmez.
Şimdiden hayırlı olsun, güle güle bin :)

fotobelit
25/09/2013, 11:38
Araç güzel ve bakımlı görünüyor,ama mutlaka hasar sorgusu(şaseden)yapılmalı,servis veya ustaya kontrol ettirilmeli..

sinansahan
25/09/2013, 12:18
araca bugün gidip bakıcam eger hoşuma giderse de yarın servise baktırıcam . fotograflardan cok begendim aracı inşallah bir sıkıntı cıkmaz . servis gittigimde aracın neresine baktırmam hakkında tavsiyleriniz varmıdır nereye dikkat etmeliyim sizce?

fotobelit
25/09/2013, 17:14
araca bugün gidip bakıcam eger hoşuma giderse de yarın servise baktırıcam . fotograflardan cok begendim aracı inşallah bir sıkıntı cıkmaz . servis gittigimde aracın neresine baktırmam hakkında tavsiyleriniz varmıdır nereye dikkat etmeliyim sizce?
Öncelikle motor ve şase,sonra kaporta ve mekanik aksamlar..Ve araca binip yürürüne bakmak lazım(Ses Vs.)