PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlan Olunur

alpercabuk
18/09/2013, 13:00
Fiatın araçlarında bulunan kronikleşmiş,fabrikasyon Elektrikli Direksiyon Sistemi (Servo Motor , City Arızası) yüzünden bir kaç gün önce otobanda 120 km hızla giderken aracın direksiyonunun kontrol dışı kalması neticesinde, ben eşim ve çocuğum ölümden döndük. Yetkililerle yaptığım görüşmeler neticesinde kronik olan bu arıza için 2500 TL ücret talep edildi.Tüketici mahkemelerinin,hakem heyetlerinin emsal kararlarıyla ayıplı mal statüsüne soktukları bu arızayı ilgili kanunu hiçe sayarak, garanti kapsamında ücretsiz değiştirilemeyeceğini beyan ettiler.
Fiat Punto aracın bu sorunundan dolayı,başıma gelebilecek bir kazadan dolayı can güvenliğim büyük ölçüde tehdit altındadır.Sorumluları Fiat ve yetkilileridir,beyan ve ilan olunur.

Saygılarımla,

toprakozz
18/09/2013, 13:02
Destekliyoruz arkadaşım.Peşini bırakma...

klasman01
18/09/2013, 13:06
Destekliyoruz aynen dostum bu kadar büyük bir firma neden sorumsuz davranıyor anlamıyorum.

jackalwile
18/09/2013, 13:13
Allah kahretmesin bu fiatı şakadan araba firması yemin ederim

rockforever
18/09/2013, 13:13
öncelikle geçmiş olsun ve direksiyon kontrol dışı kaldı derken hiç mi dönmedi ya da ağırlaştı mı ...?

alpercabuk
18/09/2013, 13:17
Direksiyon aşırı derecede ağırlaştı, fakat o sür'atte o ağırlaşma ile aracı kontrol altına almak imkansıza ramak kala kadar zor bir durum. Umarım hiç bir arkadaşımız bu durumu yaşamak zorunda kalmaz.

femoli
18/09/2013, 13:17
Konuyu oldugu gibi fiat'a ilettim konuyu değerlendirip geri dönüş yapacaklar.

wintermute
18/09/2013, 13:22
punto varken hep böyle birşeyin başıma gelmesinden korkuyordum ne yazıkki sizin başınıza gelmiş çok üzüldüm. Fiat bu mantıkla devam ederse altı üstü fiat lafını yemeye devam eder şükür ki siz eşiniz ve çocuğunuzu Allah korumuş çok geçmiş olsun arkasını bırakmayın

dali0925
18/09/2013, 13:24
gelişme ile ilgili dönüş mailini muhakkak ki atalım ne olduysa emsal kararı etkin durumda bilgi verirseniz belki birgün birimize gerekli olabilir.Bu arada geçmiş olsun kardeş.

alpercabuk
18/09/2013, 13:24
Destekliyoruz arkadaşım.Peşini bırakma...

Destekliyoruz aynen dostum bu kadar büyük bir firma neden sorumsuz davranıyor anlamıyorum.

Allah kahretmesin bu fiatı şakadan araba firması yemin ederim

öncelikle geçmiş olsun ve direksiyon kontrol dışı kaldı derken hiç mi dönmedi ya da ağırlaştı mı ...?

punto varken hep böyle birşeyin başıma gelmesinden korkuyordum ne yazıkki sizin başınıza gelmiş çok üzüldüm. Fiat bu mantıkla devam ederse altı üstü fiat lafını yemeye devam eder şükür ki siz eşiniz ve çocuğunuzu Allah korumuş çok geçmiş olsun arkasını bırakmayın

İyi niyetli mesajlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Arrest
18/09/2013, 13:25
banada bi kere olmuştu bu giderken direksiyon sanki şöyle hissettiriyor kendini " bir şahin kullanıyorsunuz durduğu yerde direksiyonu çevirmenin ne kadar ağır oldugunu bilirsiniz tam 2-3 katı daha ağırlaşıyor. " fakat ben 10-20 km hızla gidiyordum aniden durdum stop edip calıstırdım düzeldi bu neden bilmiyorum ama yüksek hızda bir felakete yol açar. o yüzden city motoru 30 km hızı falan geçince devre dısı kalıyor diyosunuz ama ben yinede diyorum " Hız yapacağınız zaman CİTY MODUNU KAPATIN "

alpercabuk
18/09/2013, 13:26
Konuyu oldugu gibi fiat'a ilettim konuyu değerlendirip geri dönüş yapacaklar.

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim Mehmet Bey.

banada bi kere olmuştu bu giderken direksiyon sanki şöyle hissettiriyor kendini " bir şahin kullanıyorsunuz durduğu yerde direksiyonu çevirmenin ne kadar ağır oldugunu bilirsiniz tam 2-3 katı daha ağırlaşıyor. " fakat ben 10-20 km hızla gidiyordum aniden durdum stop edip calıstırdım düzeldi bu neden bilmiyorum ama yüksek hızda bir felakete yol açar. o yüzden city motoru 30 km hızı falan geçince devre dısı kalıyor diyosunuz ama ben yinede diyorum " Hız yapacağınız zaman CİTY MODUNU KAPATIN "

Servo sistemi tümleşik bir parçadan ibarettir, city modunu kapatıp kapatmamanız durumu değiştirmez,bilginiz olsun.

gelişme ile ilgili dönüş mailini muhakkak ki atalım ne olduysa emsal kararı etkin durumda bilgi verirseniz belki birgün birimize gerekli olabilir.Bu arada geçmiş olsun kardeş.

Bu süreç içerisinde bir takım gelişmeler oldu. Müşteri hizmetlerinden arayan bayanın can güvenliğimiz için yaptığı pazarlık mesela.

Görüşmeden alıntı:
Bayan: Servis %50 sini karşılayabileceğini söyledi
Ben : Sonuç?
Bayan: Bizde birazını karşılamaya çalışalım,siz ne kadar karşılayabilirsiniz, ona göre bir çalışma yapalım.
Ben : Ne diyorsunuz siz hanfendi? Ortada olan can güvenliği, siz neye bedel biçiyorsunuz ve neyin pazarlığını yapıyorsunuz.

ozanoz93
18/09/2013, 13:32
Gecmis olsun arkadasim fiat ne yapsa yeridir. Zaten fiat kulanan birdaha fiat almiyor bu pislikler yuzunden italyaya mail at bence fabrikya emin olki hersey degisir

Sent from my iPhone using - now (https://.com/m/)

stilo67
18/09/2013, 13:35
Fiattan sogumamak elde degil , harbi fiat bir daha dusunmuyorum bende ..

HTC One cihazımdan 2 ile gönderildi

klasman01
18/09/2013, 13:42
al bendende o kadar 30000 km de 3000 tl ödeyeceksek 100000 km de arabayı servise bırakırız . bir eleman verirler bize noterden fıata hibe ederiz herhalde

jackalwile
18/09/2013, 13:52
birşey danışmak istiyorum arabayı aldığımdan beri yani 1 senedir sadece bir kere ne işe yarıyor bu meret diye bakmak için 5 dakka kullandım sonrada bir ustanın kullanma sakın başına iş açarsın uyarsından sonra bir daha hiç düğmesine bile dokunmadım.

Sorum şu hiç kullanmadığım halde bu city mod denen lanet sıkıntı yaratır mı yinede yani böyle bir potansiyeli var mı ?

Scottie
18/09/2013, 13:56
Çok büyük geçmiş olsun...

Bollardsau
18/09/2013, 13:59
geçmiş olsun , olay tam olarak nasıl gerçekleşti.120 km ile gidiyorsanız zaten yol büyük ihtimal dümdüzdür.Birden bire direksiyon kitlenip hiç hareket mi etmedi yoksa eski arabalardaki gibi ağır hale mi geldi yani hidrolik direksiyon mu servis harici oldu ? Olaydan sonra nasıl durdunuz ?

Arrest
18/09/2013, 14:00
Gecmis olsun arkadasim fiat ne yapsa yeridir. Zaten fiat kulanan birdaha fiat almiyor bu pislikler yuzunden italyaya mail at bence fabrikya emin olki hersey degisir

Sent from my iPhone using - now (https://.com/m/)

aynen fabrikaya mail atın italyaya ingilizce olarakda atsanız olur türkçe atmayında:)

outlife
18/09/2013, 14:06
hocam çok geçmiş olsun. bende buradaki konuları yorumları okuyorum hiç açmıyorum city modu. forum olarak yüklensek mi hep birlikte fiata? yöneticilerimiz ne der? ne bileyim mail yağmuru, telefon yağmnuru, şikayetler falan hem italyaya hem türkiyeye... kamuoyu baskısı her zaman işe yarar. yoksa bu tip durumlarda müşteri özelinde geçiştirerek çözmeye çalışacaklardır.

cdogu
18/09/2013, 14:08
birşey danışmak istiyorum arabayı aldığımdan beri yani 1 senedir sadece bir kere ne işe yarıyor bu meret diye bakmak için 5 dakka kullandım sonrada bir ustanın kullanma sakın başına iş açarsın uyarsından sonra bir daha hiç düğmesine bile dokunmadım.

Sorum şu hiç kullanmadığım halde bu city mod denen lanet sıkıntı yaratır mı yinede yani böyle bir potansiyeli var mı ?

Selam. City motoru dediğimiz bu parça arızalandığı zaman city modunun açık ya da kapalı olmasına bakmaz. Çünkü sistem direksiyon miliyle tümleşik bir parça olduğundan,arızalanması durumunda kilitlenir. Bu da direksiyonun ağırlaşmasına sebep olur. Bu arada,ustanız yanlış biliyor çünkü bu arıza,kullanıma bağlı olarak gelişen bir arıza değil. Problem,aracın parçasının arızalı bir şekilde piyasaya sunulması. 2006-2008 arası modellerde özellikle görülen bu arızanın,2008 sonrası araçlarda daha nadir oluştuğunu gözlemleyebilirsiniz araştırırsanız. Sonuç olarak,eğer City fonksiyonu arızalanacağı varsa,açık kapalı dinlemez.

Bu arada,tekrar tekrar çok geçmiş olsun. Bu işi mahkeme aracılığıyla çözmek zorunda kalmanız çok üzücü. bunu size yaptırmak zorunda olan Fiat'ı kınıyorum. Bu Forum'dan aldığınız bilgiler doğrultusunda haklarınızı bilmemeniz imkansız zaten. Güzel tarafı o. Eninde sonunda bu işten alnınız ak çıkacağınıza inanıyorum. Bu arada,eğer ki motoru değiştirirseniz,bir daha olmayacağını söyleyebilirim.Tabii ki mekaniktir,belli olmaz sağı solu. Fakat geliştirilen City motoru arızaya daha az müsait. Dolayısıyla yaptırdıktan sonra aracınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

son olarak,hakkınızı arayın,Femoli abimiz de Fiat'a iletmiş durumu.Siz de peşinden koşun. Bırakmayın..

zhenny22
18/09/2013, 14:09
bu sorun 2006-2008 model arası grandeler de mi oluyor yoksa genel evo punto vs yaşayan oldu mu

chn73
18/09/2013, 14:10
Fiat ın bu umuramaz tavrı yüzünden ikinci el fiyatları dibe vurdu.sat kurtul politikası güdüyorlar ve sattıkları aracın arkasında durmuyorlar.ben şahsen bir daha asla fiat almam.

cdogu
18/09/2013, 14:12
bu sorun 2006-2008 model arası grandeler de mi oluyor yoksa genel evo punto vs yaşayan oldu mu

2006-2008 yaşayanların sayısı daha çok. Zaten Grande Punto kasalar 2006'dan başladılar üretilmeye. Yani s1 ve s2 lerin bir kısmında bu sorun daha sık görünüyor. Evo'da başına gelen oldu mu bilmiyorum. Yeni Punto'larda ise hiç görmedim. Forumu araştırmak lazım tabii..

BaranSelo
18/09/2013, 14:17

Hiç açmayan arkadaşların da başına geldi bu sorun. Benimde eski aracım 2007'ydi hep açık tuttum ama sorun yaşamadım. Kullanım ile ilgisi yok hocam, aç gitsin, olacağı varsa oluyor, aç kullan kafana takma. Araç kaç model ?

alpercabuk
18/09/2013, 14:41

Arkadaşlar cevap vermiş zaten, denildiği gibi kullanıp kullanmamanızla alakalı bir durum değil.Sorun şu ki bu parça avrupa standartlarına göre üretiliyor.Oradaki yollarla Tr deki yollar arasındaki farklarda malum.Parçanın kalibrasyonu sarsıntıdan büyük ölçüde zarar görüyor.Bu sarsıntıların sıklığı neticesinde de arızalanıyor.

Büyük firmalar değişik pazarlara açılırken, o pazarın fiziki,coğrafi şartlarını göz önünde bulundurarak pazara sundukları ürünleri revize ederler.Lakin müşteri ilişkileriyle yapmış olduğum görüşmede Fiatın böyle bir çalışması olmadığını söyledi. İtalya'da fabrikadan çıkan bir aracın içinde coğrafi şartlardan birebir etkilenecek bir parça ne ise Türkiye'deki de o. Sorun başlı başına bundan kaynaklanıyor bence. Fiatta pazar analizi yapan mühendisler boşuna maaş alıyorlar.Çok az ticari bir zekaya sahip bir insanın bile düşünebileceğini ne yazık ki onlar düşünemiyorlar.Ve isimleri kötüye çıkıyor maalesef.

Çok büyük geçmiş olsun...

Teşekkür ederim umarım sizlerde aynı tecrübeyi yaşamak zorunda kalmazsınız.

geçmiş olsun , olay tam olarak nasıl gerçekleşti.120 km ile gidiyorsanız zaten yol büyük ihtimal dümdüzdür.Birden bire direksiyon kitlenip hiç hareket mi etmedi yoksa eski arabalardaki gibi ağır hale mi geldi yani hidrolik direksiyon mu servis harici oldu ? Olaydan sonra nasıl durdunuz ?

Pazar günü (Mersini bilenler bilir), yazlık sitelerin çok olduğu mersinin doğu tarafından şehir merkezine dönüşte normal çevre yolu tamamen çekilmez otoban ise normal trafik yoğunluğunun üstündedir.Bende otobandan evime gelirken onlarca aracın arasında sağa hafif virajlı bir yolda ansızın gerçekleşti.Daha önce tofaş şahin yada kartal kullandıysanız otomobilin çalışmadan durduğu yerdeki direksiyon ağırlığının 2-3 katı sertlikte bir durum.Aracı sağ tarafa nasıl çektiğimi hatırlamıyorum bile desem yeridir. O an yaşadığım stres kelimelere dökülemeyecek kadar fazlaydı.

hocam çok geçmiş olsun. bende buradaki konuları yorumları okuyorum hiç açmıyorum city modu. forum olarak yüklensek mi hep birlikte fiata? yöneticilerimiz ne der? ne bileyim mail yağmuru, telefon yağmnuru, şikayetler falan hem italyaya hem türkiyeye... kamuoyu baskısı her zaman işe yarar. yoksa bu tip durumlarda müşteri özelinde geçiştirerek çözmeye çalışacaklardır.

İyi niyetiniz için teşekkür ederim.Forumda bu olayı hukuki olarak çözmenize yarayacak bir çok belge mevcut.Ama yöneticilerimizin bu olayı toparlayıp somut bir sonuç elde etmek adına yapacakları bir çalışma tabi ki onların taktiri.
Şahsım adına konuşacak olursam eğer ben olayı biraz daha büyük düşünüp Cumhuriyet savcılıklarına "Can güvenliği ihlali" adı altında vereceğim bir dilekçe ile kadar götürmeyi düşünüyorum.Allah korusun ama gerçekleşmesi halinde avukata verilecek "Bilerek veya bilmeyerek taksirli yaralanmaya veya öldürmeye teşebbüsten açılacak dava için gerekli olacak vekaletnamede çekmecede saklı kalacak. Malum bu araçların içerisinde bazen bebekler bazen anneler-babalar eşler çocuklar seyahat ediyor. Saman taşınmıyor.

Selam. City motoru dediğimiz bu parça arızalandığı zaman city modunun açık ya da kapalı olmasına bakmaz. Çünkü sistem direksiyon miliyle tümleşik bir parça olduğundan,arızalanması durumunda kilitlenir. Bu da direksiyonun ağırlaşmasına sebep olur. Bu arada,ustanız yanlış biliyor çünkü bu arıza,kullanıma bağlı olarak gelişen bir arıza değil. Problem,aracın parçasının arızalı bir şekilde piyasaya sunulması. 2006-2008 arası modellerde özellikle görülen bu arızanın,2008 sonrası araçlarda daha nadir oluştuğunu gözlemleyebilirsiniz araştırırsanız. Sonuç olarak,eğer City fonksiyonu arızalanacağı varsa,açık kapalı dinlemez.

Bu arada,tekrar tekrar çok geçmiş olsun. Bu işi mahkeme aracılığıyla çözmek zorunda kalmanız çok üzücü. bunu size yaptırmak zorunda olan Fiat'ı kınıyorum. Bu Forum'dan aldığınız bilgiler doğrultusunda haklarınızı bilmemeniz imkansız zaten. Güzel tarafı o. Eninde sonunda bu işten alnınız ak çıkacağınıza inanıyorum. Bu arada,eğer ki motoru değiştirirseniz,bir daha olmayacağını söyleyebilirim.Tabii ki mekaniktir,belli olmaz sağı solu. Fakat geliştirilen City motoru arızaya daha az müsait. Dolayısıyla yaptırdıktan sonra aracınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

son olarak,hakkınızı arayın,Femoli abimiz de Fiat'a iletmiş durumu.Siz de peşinden koşun. Bırakmayın..

Teşekkür ederim.

Tuning07
18/09/2013, 14:46
Böyle bir konu gördüğüme üzüldüm. Tamda yeni fiat almışken.. Herkes o kadar çemkirmişki, bir an soğudum arabadan.
Sizede çok geçmiş olsun.

Bollardsau
18/09/2013, 14:51
Pazar günü (Mersini bilenler bilir), yazlık sitelerin çok olduğu mersinin doğu tarafından şehir merkezine dönüşte normal çevre yolu tamamen çekilmez otoban ise normal trafik yoğunluğunun üstündedir.Bende otobandan evime gelirken onlarca aracın arasında sağa hafif virajlı bir yolda ansızın gerçekleşti.Daha önce tofaş şahin yada kartal kullandıysanız otomobilin çalışmadan durduğu yerdeki direksiyon ağırlığının 2-3 katı sertlikte bir durum.Aracı sağ tarafa nasıl çektiğimi hatırlamıyorum bile desem yeridir. O an yaşadığım stres kelimelere dökülemeyecek kadar fazlaydı.

Anladım.Çok geçmiş olsun.Biraz sonra servise gideceğim cam motoru değişimi için.Bu durumuda iletirim.Gelişmeleri paylaşırsanız forum olarak bilgi sahibi oluruz...

alpercabuk
18/09/2013, 14:53
Böyle bir konu gördüğüme üzüldüm. Tamda yeni fiat almışken.. Herkes o kadar çemkirmişki, bir an soğudum arabadan.
Sizede çok geçmiş olsun.

Aracınızdan soğumanıza üzüldüm istemeyerek.Ama hemen kestirip atmayın. Gelecek adına endişe veren şu ki; servisler veya Fiat bu olayı mahkeme kararları olmasına rağmen görmezden gelerek duyarsız kalıyorlar.2500-3000 TL vererek "ölmekten" kurtulabilirsiniz.Bu sorun halledilemeyecek bir sorun değil. En kısa zamanda servise gittiğinizde servonuzu kontrol ettirin. Sorun olmasa dahi!!!!

alpercabuk
18/09/2013, 14:54
Anladım.Çok geçmiş olsun.Biraz sonra servise gideceğim cam motoru değişimi için.Bu durumuda iletirim.Gelişmeleri paylaşırsanız forum olarak bilgi sahibi oluruz...

Servoyu kontrol ettirmeyi unutmayın...

Bollardsau
18/09/2013, 14:54
Alper bey , aracınız kaç model?

klasman01
18/09/2013, 15:00
bencede yöneticilerimizin önderliğinde toplu olarak telefon açalım yada başka bir şeyler yapalım mesela Hyundai ömür boyu garanti altına almış servo motoru belki bizde baskı yaparak bir şeyler elde edebiliriz ne demişler bir elin nesi var iki elin sesi var.

jackalwile
18/09/2013, 15:03
Hiç açmayan arkadaşların da başına geldi bu sorun. Benimde eski aracım 2007'ydi hep açık tuttum ama sorun yaşamadım. Kullanım ile ilgisi yok hocam, aç gitsin, olacağı varsa oluyor, aç kullan kafana takma. Araç kaç model ?

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Araç 2007 model ben city mod denen şeye pek gerek duymuyorum zaten açıkçası sevmedim de park ederken belki işe yarar oda zaten yapacağın maksimum 5 6 hamle onun için de tören yapmaya gerek yok bence çok gereksiz bir icat söküp atılabilse çok iyi olur en azından sıkıntı yaşamayız. City mod yerine şu araca ışık sensörü yağmur sensörü koysalar mp3 ve sis farını standart yapsalar daha dolu daha çok tutulan bir araç olabilirdi ( serviste 2500 lira çıkan değişim ücretinden yola çıkarak yerine bu parçaların konulabileceğini hesap ediyorum ). Ama işte bu pazarlama mantığı yokmu allah bunları bildiği gibi yapsın ölümlü bir kazaya sebebiyet verse bu sistem hangi kazandığın para giden canları geri getirecek hiç düşünmezler

alpercabuk
18/09/2013, 15:07
Alper bey , aracınız kaç model?

2006 Model

alpercabuk
18/09/2013, 15:09
bencede yöneticilerimizin önderliğinde toplu olarak telefon açalım yada başka bir şeyler yapalım mesela Hyundai ömür boyu garanti altına almış servo motoru belki bizde baskı yaparak bir şeyler elde edebiliriz ne demişler bir elin nesi var iki elin sesi var.

Bu uğurda ben her şeye varım, aklımdan aracı servisin önünde yakmak bile gelmiyor değil.

klasman01
18/09/2013, 15:17
Alper bey çok büyük geçmiş olsun benim aracım da 2006 model ve 30000 km de adana birmot adana mıçılar servisin den olumsuz sonuç aldım italya ile bile mailleşip telefonlaştım ama sonuç maalesef olumsuz tüketici hakem heyeti de belirli meblağların üstüne biz bakmıyoruz dediler ve servisten belge istediler tabi uyanık servisler bu konuda da yardımcı olmadılar yani anlayacağınız fıatın insafına kalmış bir durum. ALLAH bir daha size ve hiçbir fıat sürücüsüne böyle bir durum yaşatmasın o anki durumunuzu hayal ediyorum da gerçekten zor.

outlife
18/09/2013, 15:26

benzin zamları vss tamam ama hepimiz aynı aracı kullanıyoruz ve city sorunu ciddi anlamda ölümlü kazalara sebebiyet verecek kadar büyük bir sorun ve yetkili servisler burada adamına göre muamelle yapmakta ve emsal teşkil edecek kararları kaale almazken bizimde fiat kullanıcıları olarak bence fiatı ciddi bir dürtmemiz ve sarsmamız gerekir.

fiat türkiye ve italya genel merkezlerin telefonu, maili ve ortak bir mail metni oluşturularak burada paylaşılırsa ve herkes sürekli bu maili gönderirse ses getirir diye düşünüyorum. yöneticilerimizden bu konuda bir girişim bekliyoruz.

daha sabah ipsos araştırma merkezinden fiat müşteri hizmetleri aradılar beni servisten memnunmusunuz diye 10 dakika artısını eksisini dilim döndüğünce söyledim ama bu tip kronik sorunlarda tek ağızdan net şeyler söylemek lazaım fiata...

macman
18/09/2013, 15:29
Çok büyük geçmiş olsun Allah beterinden korusun

alpercabuk
18/09/2013, 15:30
Alper bey çok büyük geçmiş olsun benim aracım da 2006 model ve 30000 km de adana birmot adana mıçılar servisin den olumsuz sonuç aldım italya ile bile mailleşip telefonlaştım ama sonuç maalesef olumsuz tüketici hakem heyeti de belirli meblağların üstüne biz bakmıyoruz dediler ve servisten belge istediler tabi uyanık servisler bu konuda da yardımcı olmadılar yani anlayacağınız fıatın insafına kalmış bir durum. ALLAH bir daha size ve hiçbir fıat sürücüsüne böyle bir durum yaşatmasın o anki durumunuzu hayal ediyorum da gerçekten zor.

Tüketici hakem heyetleri parasal sınırlar 2013 yılında yeniden revize edilmiştir.İlçelerde kaymakamlıklarda veya il kaymakamlıklarında parasal sınırlar farklılık gösterir.Başvurunuzu yüreğir/seyhan vs. gibi ilçe kaymakamlıklarda ki Tüketici Hakem Heyetlerine değil Büyükşehir Tüketici hakem Heyetine yapacaksınız.

2013 Yılı Tüketici Sorunları Hakem Heyetlerinin Bağlayıcı Olacağı Parasal Sınırlar Yeniden Belirlendi - Tüketiciler Derneği : TÜDER (https://tuketicilerdernegi.org.tr/duyurular/2013-yili-tuketici-sorunlari-hakem-heyetlerinin-baglayici-olacagi-parasal-sinirlar-yeniden-belirlendi/)

Servisten alacağınız belgeye gelirse; vermek istememeleri durumunda noterden ihtar çektirin.Herhangi bir notere gidip konuyu açtığınızda yardımcı olacaklardır.

Unutmayın ki yasalar mümkün olduğu sınırlar içerisinde her daim tüketicinin yanındadır.Ve bu durum da o sınırlar içerisindedir.

alpercabuk
18/09/2013, 15:39
benzin zamları vss tamam ama hepimiz aynı aracı kullanıyoruz ve city sorunu ciddi anlamda ölümlü kazalara sebebiyet verecek kadar büyük bir sorun ve yetkili servisler burada adamına göre muamelle yapmakta ve emsal teşkil edecek kararları kaale almazken bizimde fiat kullanıcıları olarak bence fiatı ciddi bir dürtmemiz ve sarsmamız gerekir.

fiat türkiye ve italya genel merkezlerin telefonu, maili ve ortak bir mail metni oluşturularak burada paylaşılırsa ve herkes sürekli bu maili gönderirse ses getirir diye düşünüyorum. yöneticilerimizden bu konuda bir girişim bekliyoruz.

daha sabah ipsos araştırma merkezinden fiat müşteri hizmetleri aradılar beni servisten memnunmusunuz diye 10 dakika artısını eksisini dilim döndüğünce söyledim ama bu tip kronik sorunlarda tek ağızdan net şeyler söylemek lazaım fiata...

Evet böyle bir çalışma yapılıp sabitlenebilirse herkes için faydalı olur.

ramazan yurttapan
18/09/2013, 16:23
Arkadaşlar Merhaba,
Alper abinin yaşadığı sıkıntıyı birebir yaşayan biri olarak 1,5 sene önce olağanüstü bir mücadele ile fiatla %80 anlaştım kalan %20 si olan 382 tl ödeyip tüketicler heyetine başvurup ve haklı bulunurak fiat bayisinde ücreti geri iade aldım.Sitede zaten tüm evraklar mevcut bende o evraklarla yola çıkıp davayı kazandım.Alper abinin yaşadığı bu üzücü olay Allah korusun daha vahim sonuçlara varabilirdi Şükürler olsun ki kazasız belasız atlatmış.Arkadaşlar birbirimize destek olarak gereken neyse bu adamlara cevaplarını vermemiz lazım.

alpercabuk
18/09/2013, 16:31
Arkadaşlar Merhaba,
Alper abinin yaşadığı sıkıntıyı birebir yaşayan biri olarak 1,5 sene önce olağanüstü bir mücadele ile fiatla %80 anlaştım kalan %20 si olan 382 tl ödeyip tüketicler heyetine başvurup ve haklı bulunurak fiat bayisinde ücreti geri iade aldım.Sitede zaten tüm evraklar mevcut bende o evraklarla yola çıkıp davayı kazandım.Alper abinin yaşadığı bu üzücü olay Allah korusun daha vahim sonuçlara varabilirdi Şükürler olsun ki kazasız belasız atlatmış.Arkadaşlar birbirimize destek olarak gereken neyse bu adamlara cevaplarını vermemiz lazım.

Demek ki senin canın bizimkilerden kıymetliymiş Ramazan :) Ağlanacak halimize gülüyorum sinirlerim bozuldu sanırım.

klasman01
18/09/2013, 16:40
Alper bey sadece bu olay değilki bir çok arkadaşın ücretsiz giderildi

alpercabuk
18/09/2013, 17:06
Alper bey sadece bu olay değilki bir çok arkadaşın ücretsiz giderildi

Müslüm Bey 39. Mesajı okudunuz mu?

klasman01
18/09/2013, 17:20
Müslüm Bey 39. Mesajı okudunuz mu?
evet Alper bey okudum benim için bu bilgi çok iyi oldu teşekkürler şu uğraştığımız işlere bak ya:g0000000:

femoli
18/09/2013, 17:33
Konuyla ilgili fiat dönüş yaptı ve arızalı aracın şase bilgilerini servis bilgilerini istemekte ve yardımcı olacaklarını söylediler.

Uzun yolu seçmektense bu istediklerini gönderip olayı tatlı dille halletmek en kolayı ve güzeli olacaktır.

alpercabuk
18/09/2013, 17:33
https://www.sikayetvar.com/firma/detay/fiat

Şikayetleri tek tek yazamadım kusura bakmayın genel bir link verdim,sen neymişsin FİAT !

alpercabuk
18/09/2013, 17:41
Konuyla ilgili fiat dönüş yaptı ve arızalı aracın şase bilgilerini servis bilgilerini istemekte ve yardımcı olacaklarını söylediler.

Uzun yolu seçmektense bu istediklerini gönderip olayı tatlı dille halletmek en kolayı ve güzeli olacaktır.

Özelden gönderdim bilgileri Mehmet Bey,yardımlarınız için teşekkür ederim ama hiç umudum yok.

klasman01
18/09/2013, 17:57
inşallah sorunun çözülür alper

alpercabuk
18/09/2013, 18:04
inşallah sorunun çözülür alper

İnşallah bu problemi yaşayan bütün arkadaşlarımızın sorunu çözülür.

fotobelit
18/09/2013, 18:14
Otomotiv / Otomobiller / Direksiyon Şikayetleri - Şikayetvar (https://www.sikayetvar.com/kategori/otomotiv/otomobiller/direksiyon/18)

Şikayetleri tek tek yazamadım kusura bakmayın genel bir link verdim,sen neymişsin FİAT !
Burda birçok markanında buna benzer direksiyon arızası verdiğini gösteriyor..Burda aslında sıkıntı olan arızanın kronik oluşu ve servislerin buna yanaşmaması..İyiniyet veya kusurlu mal olarak ücretsiz değişim yapsalar bukadar sıkıntı olmıycak..Birçok firma zararları göze alıp araçlarını çağırıyorlar..Fiat tanda bunu beklerdik tabi..

alpercabuk
18/09/2013, 18:52
Burda birçok markanında buna benzer direksiyon arızası verdiğini gösteriyor..Burda aslında sıkıntı olan arızanın kronik oluşu ve servislerin buna yanaşmaması..İyiniyet veya kusurlu mal olarak ücretsiz değişim yapsalar bukadar sıkıntı olmıycak..Birçok firma zararları göze alıp araçlarını çağırıyorlar..Fiat tanda bunu beklerdik tabi..

Evet onca araç markasında olmasına rağmen bu tip arızalar, Hundai için konuşuyorum ömür boyu garanti veriyor SERVO ya. Fiat ise müşterilerini mağdur etmekten başka hiçbir şey yapmıyor maalesef.İyi niyet dedikleri bir şeyin fiyatını iki katına çıkarıp üstüne %50 indirim yazıp yarı fiyatına vermeye benziyor.

firariyim
18/09/2013, 22:05

kardeş aracının tüm bakımları yetkili serviste mi yapıldı yoksa dışarda da yaptırdığın bakımların oldu mu?

alpercabuk
18/09/2013, 22:20
kardeş aracının tüm bakımları yetkili serviste mi yapıldı yoksa dışarda da yaptırdığın bakımların oldu mu?

Aracım alındığı günden bu güne bütün km bakımları serviste yapıldı, buna rağmen sadece %50 indirim yapıyorlar,totali düşününce %50si bile kaç para ediyor tahmin edebiliyorsunuzdur.

cemdogu
19/09/2013, 00:12
Yerden göğe derler ya...o hesap.

Fiata mail kampanyası düzenlemeyi düşünüyorum aslında.içeriğinde ağır ithamlar olmalı elbet. :)

Sony Xperia L'den Pro ile Gönderilmiştir.

sundown
19/09/2013, 08:28
city mod arızası 2006 model punto araçlarda genelde görülmüş ve halen görülmekte. ben 2010 sonrası puntolarda böyle bir arıza ile karsılasan bir arkadas görmedim. 2006-2007 model punto araç alınırken iki kere düşünülmesi gerekir. Bu yılların araçlarında bu sorunun olduğunu bu forum takipçisi dışında da malesef pek fazla kimse bilmez.
Ben puntoyu 2.5 yıl kullandım önemli bir sorun ile karşılaşmadım aracım 2011 modeldi satarken de fazla zarar etmedim bu konuda da fiat'ın hakkını yiyemem lakin aracı satttıktan sonra yeni aldığım arabayı her kullanışımda punto'nun her anlamda vasat bir araba olduğunu anladım.
Son süreçte aldığım izlenim de fiat'ı linea ve doblo sürüklüyor. Son çıkardığı 3 farklı model de bence patladılar ( 500,500L ve mont) buna ek olarakta satmayan bravo, bayi çıkış fiyatı anormal seviyede artan punto'nun 2.el de yaşadığı değer kaybınında göz önünde bulundurduğumda punto'nun da bravo ile aynı kaderi yaşayacağını ileri ki dönemlerde tahmin ediyorum.
Eğer 40-45.000 TL gibi bir bütçeniz var ise fiat'a uğramayın derim

brembo1
19/09/2013, 08:46
Şukadar söyliyim bizim ailede fiatın tüm modellerine neredeyse binildi şahindi dogandı tempraydı palio sercesi 131 ,124 ü vss hepsine bindik aile olarak anlıcanız 3 veya 4 kuşak fiat kullandık taki ben puntoyu alana kadar bundan sonra kapımın önüne sokmam alacak arkadaşlarımada tavsiye etmem niye ediyimki küfürmü yiyeyim yıllardır oto işiyle ugraşıyorum ama bu yaşadıklarım beni fiatan sohumaya yettide arttı ki beni tanıyalar bilir nekadar titiz ve düzgün baktımı aracıma yağmurun altında araba yıkamış adamız gerisini siz düşünün bu cıty için yetkili servise gidicem ücretsiz değişim için direticem yaptılar yaptılar yapmadılar yeminle cağrıcam habercileri acıklamamı yapıp dökücem benzini yakıcam 20binliralık araca 3binlira masrafmı edicem gerekirse girer yatarım okadar bunaldım .

cdogu
19/09/2013, 09:10
Şukadar söyliyim bizim ailede fiatın tüm modellerine neredeyse binildi şahindi dogandı tempraydı palio sercesi 131 ,124 ü vss hepsine bindik aile olarak anlıcanız 3 veya 4 kuşak fiat kullandık taki ben puntoyu alana kadar bundan sonra kapımın önüne sokmam alacak arkadaşlarımada tavsiye etmem niye ediyimki küfürmü yiyeyim yıllardır oto işiyle ugraşıyorum ama bu yaşadıklarım beni fiatan sohumaya yettide arttı ki beni tanıyalar bilir nekadar titiz ve düzgün baktımı aracıma yağmurun altında araba yıkamış adamız gerisini siz düşünün bu cıty için yetkili servise gidicem ücretsiz değişim için direticem yaptılar yaptılar yapmadılar yeminle cağrıcam habercileri acıklamamı yapıp dökücem benzini yakıcam 20binliralık araca 3binlira masrafmı edicem gerekirse girer yatarım okadar bunaldım .

servise bir götürün abi,Fiat'ın bu kronik sorunları illallah dedirtir insana tabii. Ama önce bi genel merkezden haberi alıp,öyle girişmeli işe. Müsterih olmak lazım.

Sabrın sonu selamettir. Benim ikinci kez bozuldu City motorum. Tekrar değiştireceğim,bir sıkıntı çıkacağını sanmam. Bu konuda aslında sizin tutumunuz da önemli. Dediğim gibi bazı kişileri tenzih ederim,sonuna kadar haklılar. Fiat'ın tutumu çok yanlış. Ama malesef biz de bu heriflerin ağız kokusunu çekmek zoruna kalıyoruz 2bin-3bin'li rakamları karşılayacak bir para olsaydı o parayı üstüne koyar daha iyi bir araba alırdık herhalde.. Bizi bu hale sokan Fiat'ın eseridir bu ağız kokusu çekme durumu..

Sonuç olarak malesef sabretmek zorundasınız.Ve sakin hareket etmelisiniz. Kimse haklıyken haksız konuma düşmek istemez. Umarım sorunların hepsi olaysız,uğraşsız çözülür. Malesef adamları mahkemeye vermek zorunda kalabilirsiniz,ama eminim ki mahkemeden sizin lehinize karar çıkar. Çünkü elinizde bu forumdan aldığınız Emsal kararlar var.

Not : City motorunu ikinci kez değiştirmemin sebebi,parçayı arabanın alındığı ilk yıl değiştirilmiş olması. Yani aynı seri City motoru tekrar takılmış. Yeni versiyon yok benim araçta. Kontrol edildi... İki seri City Servo'su var. Bunlardan biri bizim arızalanan seri. İkinci seride bu sorunu fixlemişler. Yeni Puntolarda ve Evolarda bu parçadan takılı. Arıza ihtimali daha düşük. Bu parça takılacak. Yani biz de değiştireceğiz,arızalanmasın bidaha falan demeyin. Arızalanmaz... Tabii mekaniktir sonuçta.

Bollardsau
19/09/2013, 09:38
Dün akşam servisteydim.Bu sorunu sordum.Konuştuğum bayan araç kabulde çalışıyor.Ne kadar yetkili bilmiyorum.

Sizinde dediğiniz gibi ilk yıllardaki puntolarda bu sorunların olduğu ve %90 küsürünü fiat ücretiz değiştirdiğini söylediler.Bende bazı arkadaşlara sıkıntı yapıldığını söyledim servise 1-2 kezde olsa gelen araçlarda sıkıntı olmadığını söyledi.Eğer hiç servise gelmediyse zorluk çıkabildiğini söyledi.

alpercabuk
19/09/2013, 10:09
Dün akşam servisteydim.Bu sorunu sordum.Konuştuğum bayan araç kabulde çalışıyor.Ne kadar yetkili bilmiyorum.

Sizinde dediğiniz gibi ilk yıllardaki puntolarda bu sorunların olduğu ve %90 küsürünü fiat ücretiz değiştirdiğini söylediler.Bende bazı arkadaşlara sıkıntı yapıldığını söyledim servise 1-2 kezde olsa gelen araçlarda sıkıntı olmadığını söyledi.Eğer hiç servise gelmediyse zorluk çıkabildiğini söyledi.

Benim aracım servis bakımlı,bizzat red raporunu bana verdiler buna ne demeli?

klasman01
19/09/2013, 10:16

bu kronik bir arıza yani ayıplı üretilen bir ürün oyüzden servise uğramış uğramamış önemli değil kullanıcı hatası gibi bir durum olsa sonuna kadar haklılar ama değil. sen TÜRKİYE şartlarına uygun olmayan bir parçayı araçlara tak sonrada arıza verince yan çiz yok öyle yağma.:realmad:

femoli
19/09/2013, 10:20
Olayı kavaklıdere fiat yetkili servisinede ilettim müslüm arkdaşımız bir toplantıya girecekmiş çıktığında sizinle irtibata geçecek, elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışacaktır ;)

cdogu
19/09/2013, 10:32
Müslüm abi toplantıdan sonra buraya gerekli açıklamayı yapar. Bir şekilde mutlaka yardımcı olur diye düşünüyorum

brembo1
19/09/2013, 10:44
İstanbuldan avrupa yakasındanda bi tanıdık varsa görüşseniz d.ostum

cdogu
19/09/2013, 11:24
İstanbuldan avrupa yakasındanda bi tanıdık varsa görüşseniz d.ostum

Abi gerekirse atla gel. Bu sorun uğraşmaya değmez. Hele bi Müslüm ve Mehmet abiden haber gelsin.Gerekirse seni burada misafir bile ederiz :)

alpercabuk
19/09/2013, 11:30
Abi gerekirse atla gel. Bu sorun uğraşmaya değmez. Hele bi Müslüm ve Mehmet abiden haber gelsin.Gerekirse seni burada misafir bile ederiz :)

Forum ve dayanışma,işte bu !

cdogu
19/09/2013, 11:32
Bu arada olası ihtimalleri söylüyorum. Müslüm abi bu konuda yardımcı olacaksa eğer,diğer illerdeki Fiat servislerini de dürtebilir. Bu yüzden sabırla Müslüm abiden gelecek mesaja bakmamız gerek :)

alpercabuk
19/09/2013, 12:13
Sabırsızlıkla bekliyoruz.

brembo1
19/09/2013, 13:40

Cansın kardeşim cok sağol güzel haberler bekliyoruz.

alpercabuk
19/09/2013, 14:02
Genel müdürlükten az önce aradılar.Serpil hanımla yaptığım görüşmede kararlarını bana daha önce bildirdiklerini,herhangi bir sosyal paylaşım sitesi veya 3.şahısların bu karar üzerinde bağlayıcı olmadığını ve hatta olamayacağını, kendilerinin kurumsal bir firma olduğunu, bu tarz wep sitelerinin kendilerini bağlamayacağını ukala bir dille ifade ettiler.Üstüne bir fırça yemediğimiz kalmıştı onuda yedik,Mehmet Bey.Ayrıca sizi de tanımadıklarını ifade ettiler.Aynen aktardım.

klasman01
19/09/2013, 14:06
yazıklar olsun onlara bundan sonra kimse bana fıat ı savunmasın.

alpercabuk
19/09/2013, 14:08
Anlaşılan bunlarla normal yollardan başa çıkamayacağız,ben bu sinirle doğruca Fiat servisine gidiyorum arkadaşlar.

rockforever
19/09/2013, 14:22
Fiatın araçlarında bulunan kronikleşmiş,fabrikasyon Elektrikli Direksiyon Sistemi (Servo Motor , City Arızası) yüzünden bir kaç gün önce otobanda 120 km hızla giderken aracın direksiyonunun kontrol dışı kalması neticesinde, ben eşim ve çocuğum ölümden döndük. Yetkililerle yaptığım görüşmeler neticesinde kronik olan bu arıza için 2500 TL ücret talep edildi.Tüketici mahkemelerinin,hakem heyetlerinin emsal kararlarıyla ayıplı mal statüsüne soktukları bu arızayı ilgili kanunu hiçe sayarak, garanti kapsamında ücretsiz değiştirilemeyeceğini beyan ettiler.
Fiat Punto aracın bu sorunundan dolayı,başıma gelebilecek bir kazadan dolayı can güvenliğim büyük ölçüde tehdit altındadır.Sorumluları Fiat ve yetkilileridir,beyan ve ilan olunur.

Saygılarımla,

Dostum plakani bi verir misin şu an adana birmottayimedit yazıyormuş

klasman01
19/09/2013, 14:37
Dostum plakani bi verir misin şu an adana birmottayimedit yazıyormuş
ali bey selamlar eğer ordaysanız benim aracada bir baktırsanız sevinirim. tel den size plaka bilgilerini verebilirim 05447897787 ben de adanadayım.

femoli
19/09/2013, 14:38
Genel müdürlükten az önce aradılar.Serpil hanımla yaptığım görüşmede kararlarını bana daha önce bildirdiklerini,herhangi bir sosyal paylaşım sitesi veya 3.şahısların bu karar üzerinde bağlayıcı olmadığını ve hatta olamayacağını, kendilerinin kurumsal bir firma olduğunu, bu tarz wep sitelerinin kendilerini bağlamayacağını ukala bir dille ifade ettiler.Üstüne bir fırça yemediğimiz kalmıştı onuda yedik,Mehmet Bey.Ayrıca sizi de tanımadıklarını ifade ettiler.Aynen aktardım.
pınar hanımla görüşütüğümde son derece ilgili alakalı idi hatta elimizden gelirse neden yapmayalım siz bilgileri gönderin demişti. demekki işlerine gelmeyince babalarını tanımıyorlar ... canları saolsun umarım müslüm yardımcı olabilir .

Alper elimden geleni yaptım yardımcı olabilirsem ne ala ama olamazsamda affola ..

brembo1
19/09/2013, 14:46
Diyorumki bi buluşma yapsak ve protesto etsek fiatı araclarımıza pankart acar yada bi kac muhabir cağırıp haber yaptırabilirmiyiz

cdogu
19/09/2013, 15:00
Sorunun çeşitli illere yayılıyo olması sıkıntı. Bir yerde buluşmak için de arabaları arızalı halleriyle getirmek lazım ortak bir yere. Bu da hem tehlikeli,hem de yorucu olur.

brembo1
19/09/2013, 15:04
Her il ayrı ayrı toplansın arıza olmayanlarda potansiyel arıza adayı bence yapalım ayrı ayrı illerde toplanırsak daha cok dikkat ceker bence

klasman01
19/09/2013, 15:34
sağolsun ali abi ali yavuz az önce benim arcı sorgulatmış adana birmotta 30000 km deki araca yine olumsuz cevap vermişler. burdan ali abi ye ilgisinden dolayı tekrar teşekkürler.

rockforever
19/09/2013, 15:34
Tüketici mahkemeleri son değil ilk adres olmalı bu konuda fiat sıkıntı çıkarıyor...

brembo1
19/09/2013, 15:39
Tüketici mahkemeleri son değil ilk adres olmalı bu konuda fiat sıkıntı çıkarıyor...

Toplu olarak bunu mahkemeye versek nasıl olur

cdogu
19/09/2013, 15:43
Kesinlikle.. Ama Tüketici Mahkemeleri'ne başvurmak için önce bu arızanın ücretini ödememiz gerekmiyor mu? Makul oranda indirim alanlar belki bir nebze karşılayabilir ama ücretin tamamını ödemek zorunda kalanlar için bu durum biraz zor.. 2000-3000 diyoruz..

Tabii Tüketici Mahkemeleri'ne başvurmamamız daha iyi olurdu.. Fiat'ın bu tutumundan vazgeçmesi gerekliydi ama başka çözüm yolu kalmıyor malesef.. Müşteriyi uğraştırma politikası mıdır nedir bilmem ki...

klasman01
19/09/2013, 15:47
cenk kardeş işine gelmeme politikası bu.

cdogu
19/09/2013, 15:49
Vallahi öyle... Parçanın kendilerine maliyeti 60-70 Euro.. Gerisi full işçilik..

klasman01
19/09/2013, 15:50
aynen öyle paramızla rezil olduk...

alpercabuk
19/09/2013, 21:00
4 Saatlik servis maceramı ayrıntılarıyla anlattıktan sonra sonuna kendi yorumumu ekleyip bundan sonra ki yorumları size bırakacağım.

Mersin Mezitli Boranlar servisine giriş yaptım. Müşteri temsilcisi Dilek hanımı buldum ve görüşmeye başladık. Son durumu sordu bana, ben de en son %50-50 de kaldık dedim. Kendisi de maalesef bundan başka bir şey yapamayacağını söyledi. Bende artık öyle bir beklentimin olmadığını sadece bana durumu özetleyen bir yazı vermelerini, kısaca bana şifahen söylenen sözlerin, yapılan tekliflerin yazılı halini, arızayı yapamıyorlarsa neden yapamadıklarını gösterir bir evrak istedim. Kendisi de bana bu şekilde bir evrak veremeyeceklerini genel müdürlükten Serpil Hanımın talimatları doğrultusunda sadece İKK formunu verebileceklerini söylediler. Bende tamam yanında da aracımın bu güne kadar serviste gördüğü işlemlerin kayıtlarını da istedim. Bana öyle bir belgeyi de veremeyeceklerini bu konuyu genel müdürlükle görüşmem gerektiğini söylediler. Daha sonra Dilek Hanım odadan çıktı telefonla görüşmeye başladı. Ben başka bir konu hakkında görüştüğünü farz ederek genel müdürlüğü aradım. Telefona çıkan Merve hanıma aracımın servis kayıtlarının dökümünü istediğimi fakat servisin bunu bana vermediğini söyledim. Kendisi de böyle bir şeyin olamayacağını yetkili servisin istediğiniz o evrakları rahatlıkla verebileceğini söyledi. Bende kendisine Dilek Hanımın başka şeyler söylediğini birazdan kendisinin geleceğini aynı şeyleri kendisine de söyleyebileceğini sordum, tatbikî dedi o sırada Dilek hanım odaya girdi. Telefonu kendisine uzattım buyurun Dilek Hanım genel müdürlük sizin söylediklerinizden farklı şeyler söylüyor dedim. Kendisi telefonu alır almaz az önce Serpil Hanımla görüştüğünü( O sırada odadan çıkarak serpil hanımla görüşmüş) Servis kayıtlarının mahkeme kararıyla verebileceklerini söyledi, sonra ben telefonu aldım biriniz başka, biriniz az önce başka şimdi başka konuşuyor bu ne tutarsızlık dedim telefonu kapattım.

Sonra yetkili biriyle görüşmek istediğimi hatta firma sahibiyle beni görüştürmesini istedim Dilek hanımdan. Kendisi de bana firma sahibinin bina dışında olduğunu sadece müdür yardımcısının olduğunu onla görüştürebileceğini söyledi odadan çıktık, o sırada müşteri kılığında bir şahıs bizi merakla izliyordu. Ben meraklı bir müşteridir, tartışma dikkatini çekmiştir diyerek aldırış etmedim. Sonra müdür yardımcısı beyin yanına gittim. Durumu kendisine izah ettim. Kendisi 2006-08 model puntolarda bu arızanın durumunu bildiğini ama maalesef ki genel müdürlüğün kendilerine verdikleri yetki çerçevesinde işlem yapabildiklerini söylediler. Lakin genel müdürlük bu şekilde söylemiyordu, bu olayın sadece servis insiyatifinde olduğunu kendilerinin bir şey yapamayacaklarını söylüyorlardı. Bende kendisine olayın o boyutunu geçtiğimi sadece aracımın servis kayıtlarını istediğimi söyledim. Verebileceklerini söyleyip telefonu kaldırdı ve Dilek hanımla yaptığı görüşme sonrası veremeyeceklerini söyledi. Bende sizi de anladım teşekkür ederim dedim çıktım.

O sırada karşıma gelen ilk yetkiliye Firma sahibi Serdar beyin odasını sordum. Kendisi tedirgin bir dille sadece asma katı ve girişten oluşan bir binada bana yukarılarda bir yerde dedi. Bende nasıl han fendi yukarılarda bir yerde dedim, ya orasıdır ya burası, yukarıda bir yerler de ne dedim. Tabi o sırada o meraklı müşteride bizi izlemeye devam ediyor.Tedirğinliği meraklı müşterinin kim olduğunda saklıymış.

Daha sonra hayal kırıklığıyla binadan ayrılırken Dilek hanımı gördüm. Kendisinin bir bayan oluşundan ötürü yine de yanlış anlamaması gerektiğini olayın tamamen FİAT la benim aramda olduğunu ama yapılan onca şeyden sonra bu işi hukuki boyutlara taşımak zorunda bırakıldığımı ifade ederkennnnn, birden o meraklı müşteri sandığım şahıs bana dönerek kabadayı bir şekilde “ne olur bizi mahkemeye verin bizimle uğraşın yaaaaa dedi”. Bende kendisine siz Serdar beysiniz dimi diye sordum. Evet, benim dedi. Bende kendisine bu tavrın çok yanlış olduğunu neyi merak ettiğini benden duyacağı şeylerin o vakit neyse bu vakitte aynı şeyler olacağını, beni mi denediğini çalışanlarını mı denediğini sordum. Kendisi de bana firmalarının %50 indirim yapmalarına rağmen işi zora soktuğumu bundan sonra ne halimin varsa göreceğimi, kendilerinin muhatabı ben olmadığımı, aynı şekilde benim muhatabımın da kendileri olmadığımı derdimi genel müdürlüğe anlatmamı olmadı mahkemelere vermemi kabaca, bir firma sahibine yakışmayacak bir dille ifade etti.

Şimdi gelelim kendi yorumuma,
Eyyy Mersin Boranlar Fiat Yetkili Servisi, sen, çalışanların, müdür yardımcıların, müdürlerin, hatta ve hatta firma sahibin bu şekilde tavır sergiledikçe ticari anlamda sonunuzun ne olacağı tartışılmaz apaçık ortada olacaktır. Ne diyeyim Allah ıslah etsin… Demek ki ilk başvurulması gereken yer mahkemelermiş, onu anladım.

Buyurun yorum sizin…….

cdogu
19/09/2013, 21:20
Yazıklar olsun...

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

by_XMaT
19/09/2013, 22:20
Alper bey bilenlere gidin boranların servis anlayısı emin olun berbat

GUNES
19/09/2013, 22:20
öncelikle geçmiş olsun....şimdi genel yorumuma gelecek olursak; bu markanın marka değerini koruyamadığını, araçlarının arkasında durmayışını, araçlarının kronik sorunlarını yazdıkça üstüme gelindi...ki bir çok arkadaş da forumdan bu sebepten soğuyup uzaklaştı....şimdi görüyorum da konu başlığının yorumlarını arkadaşlar haykırmaya başlamışlar...markadan soğumalar, şikayetler birbirini kovalıyor....ne diyelim geçmiş olsun...

by_XMaT
19/09/2013, 22:21
Genel merkezle fazla yüzgöz olmayın bilenlere gidin onların doğrultusunda konuşun bilenler iyi demiyorum yanlış anlaşılmasın ama şu da bir gerçek boranlardan çok daha kaliteli bi servis anlayışı var...

alpercabuk
19/09/2013, 22:51
Genel merkezle fazla yüzgöz olmayın bilenlere gidin onların doğrultusunda konuşun bilenler iyi demiyorum yanlış anlaşılmasın ama şu da bir gerçek boranlardan çok daha kaliteli bi servis anlayışı var...

Tavsiyeniz üzere dönüşte bilenlere uğradım.Hani ne yalan söyleyeyim insanlar servis var servis var derlerdi de gerçekten varmış bir bildikleri.Konuyu servis müdürü Özkan beye ilettim,kendisi yakinen ilgileneceğini,elinden geleni yapacağını fakat işin Genel Müdürlükte bittiğini söyledi.Yardımlarından ötürü kendisine şimdiden teşekkür ederim ama yinede hiç umudum yok. Sağ olsun Müslüm Abide yardımcı oluyor ama dur bakalım,her koldan bastırıyorum ama umutlarım iyice yok olmaya başladı.Hayırlı bir haber alırız inşallah.Ama yinede olmaz ise kurban olduğum o Allah bana mahkemeyi kazanma şansı verirse aha buradan herkese söylüyorum, bende bunları cümle aleme reklam etmez isem,afiş afiş ortalıklarda teşhir etmez isem banada adam değilmişsin sen Alper dersiniz.

Bu arada Abdullah kardeşim mesajını aldım ama geç olduğu için aramak istemedim,yarın arayıp tanışmak isterim seninle.

must82
20/09/2013, 01:05
büyük geçmiş olsun alper bey. konunun tamamını okuduktan sonra insanın içinden hoş şeyler geçirmesi pek mümkün olmuyor. ama bende arabamın borcu biter bitmez maalesef satmayı düşünüyorum..fiatın bu servislerle yürümeyeceğini anlaması lazım...

cemdogu
20/09/2013, 02:41
Hocam hepberaber yapacağımız bişeylerin olması lazım...

Can güvenliğini tehdit eden City sorunu, kozmetik kusur olan ve her türlü üretici kusuru olan airbag konsol çatlağı gibi problemleri toplu olarak şikayet etmemiz gerekir.bunun için de toplanıp, fiat mail servisine mail bombardımanı ve müsait bi zamanda da sorun yaşadığımız bir servisin önünde ses duyurmak.başka bir oluru yok.

Bu işin bi standardı olmalı.150bin kmdeki arkadaş gidip ücretsiz değişim yaptırıyor, 40bin kmde teknik servis müptelası arkadaş olumsuz yanıt alıyor.olur iş değil.

Sony Xperia L'den Pro ile Gönderilmiştir.

msi
20/09/2013, 09:26
çok geçmiş olsun kardeşim.Punto kullanıcıları olarak hepimiz bu arızayla karşı karşıyayız.Bişey yapılması ve düzeltilmesi için illaki Allah göstermesin ölümlü bir kaza mı geçirmemiz gerekiyo?fiat hatasını kabul edip değişim yapsın.Bunları şehrin en işlek ve en yoğun bölgesinde bulunan bilbordlarda afişe edeceksin ki bak bakalım o zaman ne yapıyolar.

alpercabuk
20/09/2013, 09:57
Bu işi önce bi sayıya döksek fena olmaz en iyisimi yeni bir konu açıp kaç kişi bu dertten muzdarip net bir şekilde onu görelim arkadaşlar.

Bollardsau
20/09/2013, 11:32
yazıklar olsun ya , yazdıklarınız dehşetle okudum...Mahkemenize birde manevi tazminatta ekleyin bence..Yanınızda bir arkadaşınız olsa onları söyleyemezdi bence nasıl olsa ispat edemez firma çalışanıda benden taraf olur mantığıyla egolarını tatmiş etmiş resmen..Söyleyecek söz yok takipteyiz..

GUNES
20/09/2013, 14:16
gitmiş olduğunuz servisin facebook sayfasında gördüm;

Değerli Dostumuz,

21 Eylül 2013 Cumartesi günü sizi Fiat mont, Fiat 500L ve Diğer Fiat model araçlarımızı test etmeye, çeşitli hediyeler kazanmaya ve Mersin yöremizin lezzetlerini tatmaya Mezitli'deki tesisimize bekliyoruz.

dilerseniz bir uğrayın, o gün bir hayli kalabalık olur orası daha çok ses getirirsiniz..

femoli
20/09/2013, 14:18
ne olur ver bizi mahkemeye .. bu nasıl bir şeydir kınıyorum o servisi yerinizde olsam tüm sanal şikayetlerde bu serviside eklerdim.

Battal
20/09/2013, 14:45
Ben yazınızı okurken oturduğum yerden sinirlendim, saydım epeyce. Siz yine iyi sakin kalabilmişsiniz.
Burası Türkiye, efendilik para etmiyor, hakkımızı almak için illa asıp kesmek, çingenelik yapmak gerekiyor.
O sinsi sinsi bekleyip sonradan kabadayılık yapan müdür mü neyse o da tam bir .... miş.
Aslında onların anladığı dilden konuşmak lazımda neyse.
Kimsenin beğenmediği fransız citröenler bile serviste bu kadar rezillik çıkarmıyor, ta fransa merkezden arayıp müşteri memnuniyeti testi falan yapıyorlar. Yazıklar olsun. diyecek birşey yok. İnşallah çabalarınız sonuçsuz kalmaz.

Honor COOPER
20/09/2013, 20:20
Ben yazınızı okurken oturduğum yerden sinirlendim, saydım epeyce. Siz yine iyi sakin kalabilmişsiniz.
Burası Türkiye, efendilik para etmiyor, hakkımızı almak için illa asıp kesmek, çingenelik yapmak gerekiyor.
O sinsi sinsi bekleyip sonradan kabadayılık yapan müdür mü neyse o da tam bir .... miş.
Aslında onların anladığı dilden konuşmak lazımda neyse.
Kimsenin beğenmediği fransız citröenler bile serviste bu kadar rezillik çıkarmıyor, ta fransa merkezden arayıp müşteri memnuniyeti testi falan yapıyorlar. Yazıklar olsun. diyecek birşey yok. İnşallah çabalarınız sonuçsuz kalmaz.
Arkadaşım zaten biz bu ön yargılardan kaybediyoruz hep;
citroen-peugeot Fransız beş para etmez
Hyundai-kia teneke
Mitsubishi-nissan yedek parçası pahallı
opel kalas gibi v.s v.s bu liste uzar gider
Sonrada gider ya malının arkasında durmayana yada parayı verip fiyat bile sabitlemeden 3-5 ay bekleten firmalara paşamsın deriz.

alpercabuk
20/09/2013, 21:41
ne olur ver bizi mahkemeye .. bu nasıl bir şeydir kınıyorum o servisi yerinizde olsam tüm sanal şikayetlerde bu serviside eklerdim.

En son Müslüm Beyden haber bekliyorum,ona göre zaten sonrasında mahkemeye vereceğim,uğraşamam ben bunların tavırlarıyla,yaklaşımlarıyla.İşi gücü bıraktım bununla uğraşıyorum ya bu nedir? Ve mahkemeye sonra onlar senle uğraşsın vallahi en güzeli bence.

klasman01
21/09/2013, 12:25
yazıklar olsun ne diyelim

GUNES
23/09/2013, 12:49
nasıl bir ah ettiysen hocam :) habere bak :)
Boranlar Otomotiv inşaatı çöktü! (https://www.cukurovaexpres.com/mersin/boranlar-otomotiv-insaati-coktu-h24738.html)

alpercabuk
23/09/2013, 13:02
nasıl bir ah ettiysen hocam :) habere bak :)
Boranlar Otomotiv inşaatı çöktü! (https://www.cukurovaexpres.com/mersin/boranlar-otomotiv-insaati-coktu-h24738.html)

Şaka bir yana haberi daha önce duydum ama, yaralanan işçilere Allah bir an önce şifa versin,korkarım şimdi bunların sigortaları da yoktur dünyalarca lira tazminat ödemek zorunda kalırlar.

FİAT inşaatta da malzemeden çalmış.

femoli
23/09/2013, 13:38
Çok enteresan, tövbe tövbe gülesim geldi .. Yaralanan işcilere geçmiş olsun umarım kısa sürede düzelirler. Bu inşaat olayıda baya güven sarsar ben olsam bir daha gitmem serviste çökebilir, Allah korusun .

GUNES
23/09/2013, 13:54
tabi ki yaralanan işçilere sağlık versin allah...adamlara nasıl kin kustuysan artık felaket olmuş..

klasman01
23/09/2013, 14:30
yaralanan işçiler umurların damı acaba çok merak ediyorum?

alpercabuk
23/09/2013, 19:28
yaralanan işçiler umurların damı acaba çok merak ediyorum?

Sence? :)

outlife
24/09/2013, 08:47
valla o değilde günümüzde sosyal paylaşım sitelerinin kanun değişimlerine bile etki edecek kadar güçlü olabilidği ortadayken fiattaki bayan arkadaşın kurumsal bir firmayız öyle sosyal paylaşım siteleri falan filan diye küçümsemeye çalışması hakikaten ders isteyen bir tutum. bu konuda iyi bayileri tenzih etmekle birlikte böylesine kronik sorunlarda üstelik bayinin insiyatifinin güçlü olduğu ve müşteriyi memnun edebileceği bir konuda takındığı tavır bu forumu ve üyelerini rahatsız etmeli bence.

yüzlerce aktif kullanıcısı olan bir forumuz. fiata ve puntolarımıza aşığız. ama her an ölümlü kazaya sebebiyet verebilecek bir sorunda yetkili servislerin takındığı tavıra forum olarak birşeyler diyemiyorsak hiiiç şöyleyiz böyleyiz demeylim. oturup külahımızı önümüze koyalım düşünelim.

bir araya gelmenin örgütlü olmanın dayanışmanın amacı budur. arkadaşımızın canı yanmış, yanan bir çok arkadaşımız var bizimki de keza olabilir, (lisede arkadaşımızın kız arkadaşına yan baktı diye hiç düşünmeden arkadaşa destek için kavgaya giren bizler) böyle bir durumda sessiz kalmayı tercih etmemeliyiz..

alpercabuk
24/09/2013, 10:31
valla o değilde günümüzde sosyal paylaşım sitelerinin kanun değişimlerine bile etki edecek kadar güçlü olabilidği ortadayken fiattaki bayan arkadaşın kurumsal bir firmayız öyle sosyal paylaşım siteleri falan filan diye küçümsemeye çalışması hakikaten ders isteyen bir tutum. bu konuda iyi bayileri tenzih etmekle birlikte böylesine kronik sorunlarda üstelik bayinin insiyatifinin güçlü olduğu ve müşteriyi memnun edebileceği bir konuda takındığı tavır bu forumu ve üyelerini rahatsız etmeli bence.

yüzlerce aktif kullanıcısı olan bir forumuz. fiata ve puntolarımıza aşığız. ama her an ölümlü kazaya sebebiyet verebilecek bir sorunda yetkili servislerin takındığı tavıra forum olarak birşeyler diyemiyorsak hiiiç şöyleyiz böyleyiz demeylim. oturup külahımızı önümüze koyalım düşünelim.

bir araya gelmenin örgütlü olmanın dayanışmanın amacı budur. arkadaşımızın canı yanmış, yanan bir çok arkadaşımız var bizimki de keza olabilir, (lisede arkadaşımızın kız arkadaşına yan baktı diye hiç düşünmeden arkadaşa destek için kavgaya giren bizler) böyle bir durumda sessiz kalmayı tercih etmemeliyiz..

Ergin kardeşim çok güzel konuşmuşsun seni gerçekten tebrik ediyorum.Fakat şunu da unutmamak gerek,biz insanlar isteyerek ve bilerek duygusuz,tepkisiz kalmıyoruz,bu maalesef ki yaşam standartlarının insan üzerindeki olumsuz etkileri.İnsanlar sabah kalkıyor akşam yatana kadar tabir-i caizse dayak yiyor.Ekonomik anlamda insanlar meşgul,ev kirası,elektrik parası,su parası,telefon parası,çocuğun masrafları,mutfak masrafları,sağlık giderleri diye diye soluk alacak halleri kalmıyor.Zaten planlı olan bu sistem, ne yazık ki insanları bu duruma sokuyor.Sonra insanlar düşünemiyor,bireysel olarak uzaklaşmışlıklar gün yüzüne çıkıyor,bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılıklar baş gösteriyor.Komşunun komşuyu tanımaması sistemin getirdiklerinden başka bir şey değil.İnsanlar gün boyu yedikleri dayaklardan sonra bırakın komşusunun kim olduğunu merak etmeyi kafasını balkondan çıkaracak hali bile bulamıyor.

Şunu hiç bir zaman unutmayın arkadaşlar,düşünen insan atom bombasından bile daha tehlikelidir. Nitekim o bombayı düşünen bir insanoğlu yapmıştır.Ve bu, ülkeyi değil bakın yanlış anlamayın, Dünyayı yöneten bir kaç kişi ve grubun politikasıdır.İnsanları ekonomik anlamda daraltılır,sosyal anlamda yapmacık sorunlar yüklerseniz düşünmesini engellersiniz.Bankalar bu sistemin en büyük araçlarıdır mesela. Ortadoğu'yu düşünelim en basitinden,düşünen bir ortadoğu hayal edebiliyor musunuz? 35 yıl Türkiye örneği,ne yaptı Türkiye 35 sene boyunca? Terörle haşır neşir oldu düşünemedi. Kayıp sadece yitip giden insanlar mı?

Sakın siyasi bir metinleme yaptığımı düşünmeyin arkadaşlar.Sadece ortaya çıkan bu sorundan kıssa bir nebzede olsa düşünmenize yardımcı olabilmek istedim.Sürcü lisan ettiysem affola...

outlife
24/09/2013, 11:40
Ergin kardeşim çok güzel konuşmuşsun seni gerçekten tebrik ediyorum.Fakat şunu da unutmamak gerek,biz insanlar isteyerek ve bilerek duygusuz,tepkisiz kalmıyoruz,bu maalesef ki yaşam standartlarının insan üzerindeki olumsuz etkileri.İnsanlar sabah kalkıyor akşam yatana kadar tabir-i caizse dayak yiyor.Ekonomik anlamda insanlar meşgul,ev kirası,elektrik parası,su parası,telefon parası,çocuğun masrafları,mutfak masrafları,sağlık giderleri diye diye soluk alacak halleri kalmıyor.Zaten planlı olan bu sistem, ne yazık ki insanları bu duruma sokuyor.Sonra insanlar düşünemiyor,bireysel olarak uzaklaşmışlıklar gün yüzüne çıkıyor,bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılıklar baş gösteriyor.Komşunun komşuyu tanımaması sistemin getirdiklerinden başka bir şey değil.İnsanlar gün boyu yedikleri dayaklardan sonra bırakın komşusunun kim olduğunu merak etmeyi kafasını balkondan çıkaracak hali bile bulamıyor.

Şunu hiç bir zaman unutmayın arkadaşlar,düşünen insan atom bombasından bile daha tehlikelidir. Nitekim o bombayı düşünen bir insanoğlu yapmıştır.Ve bu, ülkeyi değil bakın yanlış anlamayın, Dünyayı yöneten bir kaç kişi ve grubun politikasıdır.İnsanları ekonomik anlamda daraltılır,sosyal anlamda yapmacık sorunlar yüklerseniz düşünmesini engellersiniz.Bankalar bu sistemin en büyük araçlarıdır mesela. Ortadoğu'yu düşünelim en basitinden,düşünen bir ortadoğu hayal edebiliyor musunuz? 35 yıl Türkiye örneği,ne yaptı Türkiye 35 sene boyunca? Terörle haşır neşir oldu düşünemedi. Kayıp sadece yitip giden insanlar mı?

Sakın siyasi bir metinleme yaptığımı düşünmeyin arkadaşlar.Sadece ortaya çıkan bu sorundan kıssa bir nebzede olsa düşünmenize yardımcı olabilmek istedim.Sürcü lisan ettiysem affola...

Tespitler kesinlikle yerinde ve doğru. Geçen gün evime ikinci kez hırsız girdi. Binada 10 daire var geçmiş olsuna gelen sadece ev sahibim. Karşılaşıyoruz apartmanda komşularla değil selam vermek yüz yüze bile bakılmıyor maalesef. Bu insanların nasıl kendi dört duvarına hapsedildiğinin ve duyarsızlaştığının resmidir.

Benim kısmen anlatmaya çalıştığımda tam da bu noktada. Ben yıllardır çevre olsun emek olsun her türlü mücadelenin örgütlü olunduğunda kazanıldığını defalarca gördüm yaşadım.

İnsanımızda maalesef örgüt kelimesine karşı bir antipati var. Şuan bizde aslında sanalda olsa bir örgütüz. Ortak noktalar etrafında buluşmuşuz. Örgüt yahut örgütlülük demek yasadışı demek değildir asla. Eeğer ki herhangi bir amaç için bir araya gelmiş yapılar (sanal olsun olmasın) güçlerinin farkına varırlar biraraya geliş amaçları doğrultusunda pek çok başarılı işlere birlikte imza atılabilir.

Forum olarak bu sity sorununda da ben aynı şeyi düşünüyorum. Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa vs forum yöneticileri kendi bölgelerinde bu konu ile ilgili bence forumdaşlar toplantı yapmalı yahut forumda tartışmalı ortak bir akıl ve planla yasal çerçevenin dışına çıkmadan bu soruna müdahil olarak fiatla temasa geçilebilir diye düşünüyorum.

Şayet bunu yapabilirsek emin olun bu bütün tüketici forumları ve örgütleri için bir ışık ve avantaj olacaktır.

Bu zor bişey değil.

(Çok kısa bir örnek vermek vermek istiyorum affınıza sığınarak. geçen yıllarda köye gittiğimde kasabada kütüphane yoktu. Babam evdeki kitapları atalım deyin belediyeye götürdüm. Ordaki bir abi çok sevindi. Dedim ben daha gönderirim istanbuldan. Ordan burdan toplamaya başladım. Kafeler kültür merkezleri küçük ilanlar vs derken olay bir anda büyüdü. Ben ilan metni gibi basına ve eğitim derneklerine mail gönderince ilan 3 büyük gazetede yayınlandı. ve önü alınamaz bir hale geldi. Aras kargo ile anlaşma yapmak zorunda kaldım ki ülkenin dört yanından kitap yağıyordur. Binlerce bursiyer, dernek, stk koli koli kitap gönderdi. Düşünün şırnaktan bartına 2 koli kitap geldi. Şişli emniyet müdürlüğü bile 4 koli kitapla destek oldu. Belediye başkanı bana ulaştı küçük bir oda olarak düşündükleri kütüphane için belediyenin yer kiralamak durumunda kaldıklarını ve çok güzel bir proje olduğunu belirttiler. Sadece istanbul dışından giden koli 60 ın üstünde. vs vs vs .)

demem o dur ki. eğer bir yerde bir dert varsa ve gücünüzün farkındaysanız çözersiniz.

City sorunu denen kronik lanet şeyde de biz fiat ı yönlendirebiliriz çok rahatlıkla. Gerekirse koçla bile görüşülebilir. Bir kaç maile bakar. Ama yeterki isteyelim, çekinmeyelim.

Bugün alper abinin başına gelenin yarın bizim başımıza gelmeyeceği garanti değil.

İlla ateşin bizim ocağımıza da düşmesi gerekmiyor.

alpercabuk
24/09/2013, 12:10
Her Mücadele Eden Kazanamamıştır Belki Ama, Her Kazanan Mücadele Etmiştir... Güzel İmza :)

klasman01
24/09/2013, 12:51
yürekten katılıyorum arkadaşlar

recepseven
24/09/2013, 13:45
olay gerçekten çok acı alper bey geçmiş olsun. boranlar lanet bir servis daha önce silifkede doblo araçla kaza yapmıştım bir aynaya 200tl para verdim daha bana faturasını gönderecekler. ikincisi ise maili direkt olarak italyaya gönderelim onlar bu konuda daha hassas (ben öyle düşünüyorum). palio ile bir sıkıntı doğmuştu daha öncede mail atıp o hafta içerisinde geri dönüş yapmışlardı. Önce size mail olarak döneceklerdir. sonrada müracaat ettiğniz servis sizi geri arayacaktır. devamını lütfen paylaşın

klasman01
24/09/2013, 14:01
olay gerçekten çok acı alper bey geçmiş olsun. boranlar lanet bir servis daha önce silifkede doblo araçla kaza yapmıştım bir aynaya 200tl para verdim daha bana faturasını gönderecekler. ikincisi ise maili direkt olarak italyaya gönderelim onlar bu konuda daha hassas (ben öyle düşünüyorum). palio ile bir sıkıntı doğmuştu daha öncede mail atıp o hafta içerisinde geri dönüş yapmışlardı. Önce size mail olarak döneceklerdir. sonrada müracaat ettiğniz servis sizi geri arayacaktır. devamını lütfen paylaşın
mallaesef o yolda kapalı artık geçen ay ben italya fıat merkezle hem mail yoluyla hem de telefonla görüşme yapmama rağmen burdaki yetkililerin bana söylediğini aynen söylediler ama denemekte fayda vardır.

erenemre
24/09/2013, 14:45
city mod arızası 2006 model punto araçlarda genelde görülmüş ve halen görülmekte. ben 2010 sonrası puntolarda böyle bir arıza ile karsılasan bir arkadas görmedim. 2006-2007 model punto araç alınırken iki kere düşünülmesi gerekir. Bu yılların araçlarında bu sorunun olduğunu bu forum takipçisi dışında da malesef pek fazla kimse bilmez.
Ben puntoyu 2.5 yıl kullandım önemli bir sorun ile karşılaşmadım aracım 2011 modeldi satarken de fazla zarar etmedim bu konuda da fiat'ın hakkını yiyemem lakin aracı satttıktan sonra yeni aldığım arabayı her kullanışımda punto'nun her anlamda vasat bir araba olduğunu anladım.
Son süreçte aldığım izlenim de fiat'ı linea ve doblo sürüklüyor. Son çıkardığı 3 farklı model de bence patladılar ( 500,500L ve mont) buna ek olarakta satmayan bravo, bayi çıkış fiyatı anormal seviyede artan punto'nun 2.el de yaşadığı değer kaybınında göz önünde bulundurduğumda punto'nun da bravo ile aynı kaderi yaşayacağını ileri ki dönemlerde tahmin ediyorum.
Eğer 40-45.000 TL gibi bir bütçeniz var ise fiat'a uğramayın derim

valla kardeş fiat ı savunmuyorum ama 500L nin satışlar gayet iyi gidiyor iatersen araştır ayrıca ben çok ibiza kullandım punto dan çok üstün olduğunu düşünmüyorum hatta punto nun artıları varı ibiza dan neyse konu bunlar değil ama bence fiat gibi çoğu firmanın çok büyük kusurları ve müşteriyi zor durumda bırakan şeyleri oluyor yakın zamanda vw doğuş oto nun yaptığı şeyi paylaşmıştım link bulursam paylaşırım.City konusunda bence burdaki arkadaşlar kesinlikle haklı araç kaç km veya kaç yaşında olsun fiat ın parçayı ücretsiz değişmesi gerek.

alpercabuk
24/09/2013, 17:14
mallaesef o yolda kapalı artık geçen ay ben italya fıat merkezle hem mail yoluyla hem de telefonla görüşme yapmama rağmen burdaki yetkililerin bana söylediğini aynen söylediler ama denemekte fayda vardır.

Fiat İtalyanın mail adresi nedir bilen var mı arkadaşlar?

brembo1
24/09/2013, 17:23
Ya artık allah rızası için bi birlik olalım şu konu hepimizin ortak konusudur site yönetimi şuna hepimizin dahil olabileceği bir care sesimizi duyurmak için bişey bulmalı birlikten kuvvet dogar hadi artık aya kalkma vakti gelmedimi neyi bekliyoruz.

klasman01
24/09/2013, 18:02
Fiat İtalyanın mail adresi nedir bilen var mı arkadaşlar?
Alper kardeşim sana biraz dan fıat italya değil direk bu işlerle ilgilenen kişinin mailini vereceğim az işim var

klasman01
24/09/2013, 18:08
: SAMPAIO Claudia FGA (wlmailhtml:{91471AAF-E367-4984-A264-66B08EAB6AF2}mid://00000004/!x-usc:mailto:claudia.sampaio@fiat.com) Alper kardeş bu mail adresine direk sorununu yazabilirsen İngilizce daha iyi olur sana muhakkak dönerler inşallah senin sorunun çözülür dostum. ben telefonlada görüştüm ama sonuç nafile

brembo1
24/09/2013, 18:09
Alper kardeşim sana biraz dan fıat italya değil direk bu işlerle ilgilenen kişinin mailini vereceğim az işim var
Hepimiz yollasak bu arkadaşa meil daha iyi olmazmı?

klasman01
24/09/2013, 18:10
Ya artık allah rızası için bi birlik olalım şu konu hepimizin ortak konusudur site yönetimi şuna hepimizin dahil olabileceği bir care sesimizi duyurmak için bişey bulmalı birlikten kuvvet dogar hadi artık aya kalkma vakti gelmedimi neyi bekliyoruz.
çok haklısın kadir kardeşim ama herhalde bu işte böyle kapanır gider

Mugen_punto
24/09/2013, 20:22
Sıfır arac aldık arka stoplar bugu yapti. Aradik fiat merkezi yenilenmiş stop takıldı iyi düzeldi derken onlarda bugu yapti. Arka kapilarin gicirdamasi klimadan gelen hırıltı bunlari duymazdan geliyoruz artık. Birdaha fiat almam. Ama aractan ötürü değil, sırf servislerin b.klugundan.

GT-N7100 cihazımdan 4 ile gönderildi

klasman01
24/09/2013, 20:41
Sıfır arac aldık arka stoplar bugu yapti. Aradik fiat merkezi yenilenmiş stop takıldı iyi düzeldi derken onlarda bugu yapti. Arka kapilarin gicirdamasi klimadan gelen hırıltı bunlari duymazdan geliyoruz artık. Birdaha fiat almam. Ama aractan ötürü değil, sırf servislerin b.klugundan.

ondan sonrada neden fıat düşamanlığı yapıyorsunuz diyorlar alın işte tahsin bey sıfır araç almış yaşadığı sıkıntılara bakın ve emin olun sadece bu araç değil yüzlerce bu durumda olan araç var

Mugen_punto
24/09/2013, 21:05
ondan sonrada neden fıat düşamanlığı yapıyorsunuz diyorlar alın işte tahsin bey sıfır araç almış yaşadığı sıkıntılara bakın ve emin olun sadece bu araç değil yüzlerce bu durumda olan araç var

Aslinda daha cok şey varda söylemek istemiyorum.

outlife
25/09/2013, 08:41
mekanik şeyler bu araçlar. her türlü arıza olabilir, bozulabilir, deforme olabilir vs vs. lakin ne olursa olsun yetkili servislerin tavırları yüzünden bir çok insan araçlarından soğuyor almama yoluna gidiyor.

yazık çok yazık.

kadir arkadaşa kesinlikle katılıyorum. artık biirlik olup yetkililere sesimizi duyurma vakti gelmedi mi?

site yöneticisi arkadaşlar lütfen bu konunun sümen altı edilerek arada kaynamasına izin vermeyin. bi metin yazıp bulabildiğimiz yetkililerin mail adreslerine ve fakslarına bu metni iletmek bize bişey kaybettirmez.

alpercabuk
25/09/2013, 09:56
Aslinda daha cok şey varda söylemek istemiyorum.

Söylemek istemeyişinizin nedenini söyleyebilmeniz mümkün mü?

alpercabuk
25/09/2013, 15:44
mekanik şeyler bu araçlar. her türlü arıza olabilir, bozulabilir, deforme olabilir vs vs. lakin ne olursa olsun yetkili servislerin tavırları yüzünden bir çok insan araçlarından soğuyor almama yoluna gidiyor.

yazık çok yazık.

kadir arkadaşa kesinlikle katılıyorum. artık biirlik olup yetkililere sesimizi duyurma vakti gelmedi mi?

site yöneticisi arkadaşlar lütfen bu konunun sümen altı edilerek arada kaynamasına izin vermeyin. bi metin yazıp bulabildiğimiz yetkililerin mail adreslerine ve fakslarına bu metni iletmek bize bişey kaybettirmez.

Site yöneticilerini davet edelim konumuza bi yardımcı olsunlar bizlere bu konuda.

Mugen_punto
25/09/2013, 17:20
Söylemek istemeyişinizin nedenini söyleyebilmeniz mümkün mü?

Bir kac sorun daha vardi. Onlarida kendim bir şekilde çözdüm. Oyuzden soyleme gereği duymadım. Silecek fiskiyeleri, bagajda 12volt soket v.s. v.s.

chn73
25/09/2013, 17:44
Asıl sıkıntı fiat arabalarda servislerin beceriksizliği yüzünden sorunun tam olarak çözülememesi.Arka kapılar açılmıyordu serviste yapıldı dediler, 1 sene sonra tekrar açılmamaya başladı.Tavan döşemesi yapıştırıcıyı kusmuştu,döşeme değişti 1 sene sonra tekrar yapıştırıcıyı kustu .Geçenlerde forumda okudum city motoru değişmiş sonra tekrar aynı arızayı yapmış,değişim yapılan city motorlarının tekrar arıza yapmayacağı ne malum.

klasman01
26/09/2013, 19:38
Asıl sıkıntı fiat arabalarda servislerin beceriksizliği yüzünden sorunun tam olarak çözülememesi.Arka kapılar açılmıyordu serviste yapıldı dediler, 1 sene sonra tekrar açılmamaya başladı.Tavan döşemesi yapıştırıcıyı kusmuştu,döşeme değişti 1 sene sonra tekrar yapıştırıcıyı kustu .Geçenlerde forumda okudum city motoru değişmiş sonra tekrar aynı arızayı yapmış,değişim yapılan city motorlarının tekrar arıza yapmayacağı ne malum.
kesinlikle haklısınız tamam bir BMW Mercedes kalitesi beklemiyoruz verdiğimiz paralar belli ama bu kadar da olmaz yani

alpercabuk
26/09/2013, 19:59

Arka kapıların açılmaması, tavan döşemesinin yapıştırıcıyı kusması bende de var ama ben onları sorundan bile saymıyorum,yaşadığım büyük sıkıntıların arasında :)

alpercabuk
04/10/2013, 18:06
900 tl ye serviste değişimini yaptırdım

Honor COOPER
04/10/2013, 19:46
900 tl ye serviste değişimini yaptırdım
Nasıl oldu bu iş hocam. Ayrıntı verirsen arkadaşlara daha yardımcı olursun.

alpercabuk
04/10/2013, 23:44
Dediğim gibi en son genel müdürlük %50 parça maliyetinden + işçilikten feragat etti.Son olarak yine bir kaza atlattım ve mecburen yukarıda dediğim tutara parçanın değişimini serviste gerçekleştirdim.Bundan sonraki süreci forumda ki diğer arkadaşlar gibi takip edeceğim gelişmelerden haberdar ederim.

PUNTOCAN
26/10/2013, 21:07
Bu konu üzerine ortak bir mail yazılsa sonuçta hemen hemen hepimizin dertleri aynı bilhassa city ve bunu toplu olarak italyaya yollasak bence bir etki yaratır en azından dikkat çeker diye düşünüyorum
Bu arada bende 2 gün sonra servise gidiyorum city sebebi ile gelişmeleri sizlere yazarım
Bir önerimde bugüne kadar elinde bu konu üzerine mahkeme kararları olanlar varsa onların hepsinin bir başlık adı altında toplu olarak birarada bulundurulması mahkemeye gitmeyi düşünen arkadaşlara kolaylık olabilir.

altaykagan
27/10/2013, 22:30
selam arkadaslar. bende yenı grande puntocuyum. aldıgım arac 102 000 kmde 80 000 km kadar servıs kapsamındaymıs benım cıty modunu tamırıne servıs yan cızermı. tavsıyelerınıze ıhtıyacım var. saygılar selamlar

fatihsen67
28/10/2013, 14:24

Saygılarımla,

+++

klasman01
28/10/2013, 14:31
selam arkadaslar. bende yenı grande puntocuyum. aldıgım arac 102 000 kmde 80 000 km kadar servıs kapsamındaymıs benım cıty modunu tamırıne servıs yan cızermı. tavsıyelerınıze ıhtıyacım var. saygılar selamlar
aracınızın modeli 2008 ve üzeri ise büyük ihtimalle ücretsiz değişim yaparlar ama bunların sağı solu belli olmuyor.

alpercabuk
30/04/2014, 14:25
Evet arkadaşlar, uzun zamandır görüşemiyorduk. Bilenler bilir zaten başlıktanda anlaşılabilir. Konunun geldiği son noktayı noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyorum. Umarım işinize yarar ışık tutar. Admin arkadaşlarda istedikleri gibi belgeyi kullanabilirler, Saygılarımla.

Not: Fiat bayilerinin yaklaşımları dışında bu olayda artıları eksileri olabilir fakat konu tamamen fiat genel müdürlükle alakalı bir durum, genel merkezdeki "Serpil" hanımada bu belge ayrıca ithaf olunur!!!!

https://s1.directupload.net/images/140430/adrkf2tv.jpg

cdogu
30/04/2014, 14:29
Evet arkadaşlar, uzun zamandır görüşemiyorduk. Bilenler bilir zaten başlıktanda anlaşılabilir. Konunun geldiği son noktayı noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyorum. Umarım işinize yarar ışık tutar. Admin arkadaşlarda istedikleri gibi belgeyi kullanabilirler, Saygılarımla.

Not: Fiat bayilerinin yaklaşımları dışında bu olayda artıları eksileri olabilir fakat konu tamamen fiat genel müdürlükle alakalı bir durum, genel merkezdeki "Serpil" hanımada bu belge ayrıca ithaf olunur!!!!

Hangi belge hocam,bir yanlislik olmus galiba

LG-D802 cihazımdan gönderildi

alpercabuk
30/04/2014, 14:33
Hangi belge hocam,bir yanlislik olmus galiba

LG-D802 cihazımdan gönderildi

Tc ve şase yi sildim kusura bakmayın gerekirse faydası dokunursa onuda verebilirim. Belge yerinde.

CMasteR
30/04/2014, 14:37
Helal olsun size tebrik ederim .

mesutt1905
30/04/2014, 16:19
Konuyu okudum tamamen yaşadıklarınızın stresi insanın yararlı ömür süresinden yemiş resmen yani manevi tazminat kapsamında.
Bu belgenin bir fotokopisini kutulayıp serpil hanım denen şahısa gönderin ve birde bir kutuya irice bir hıyar koyarak o servisin sahibine kargo yapın.
Çok geçmiş olsun sonucun olumlu olmasına çok sevindim

emrek8899
30/04/2014, 16:34
Azmin sonucu tebrikler

alpercabuk
30/04/2014, 18:33
Öncelikle bu forum sayesinde sürecin bu şekilde noktalandigini belirtmek isterim, benden oncekilerden birseyler aldim benden sonrakilere de ışık anlamindada birşeyler verebilirsem ne mutlu bana

GT-I9300 cihazımdan gönderildi

GP51
30/04/2014, 18:47
Tebrikler . Allah kimseye göstermesin böyle bir arıza...

Sonsuzluga
30/04/2014, 19:06
Gözünüz Aydın Alper bey

iPhone 'den aracılığı ile gönderildi

alpercabuk
30/04/2014, 19:12
Gözünüz Aydın Alper bey

Teşekkür ederim umarım herkes için kesin bi çözüm olur.

ermanadakale
30/04/2014, 19:27
süper helal olsun hocam hak yerini bulmuş

Seronet
30/04/2014, 19:35
Tebrikler, işin peşini bırakmayarak en güzelini yapmışsın. Geçmiş olsun.

alpercabuk
30/04/2014, 19:41
Teşekkür ederim, işin peşini birakmak konusuna gelince aslinda pekte kafa yorulacak bir durum değilmiş, hic polemiğe girmeden yaptırıp dava yoluna gidilmesi gerekirmis onca sarfettigim efora üzüldüm

fethican
30/04/2014, 21:09
Gerçekten azminizi tebrik ederim helal olsun

ramazan yurttapan
01/05/2014, 10:04
Bu konu ile ilgili Alper Abi ile aylarca yapmış olduğumuz telefon görüşmeleri olmuştu. Konu hakkında daha önceden başımdan geçtiği için ve davayı kazandığım için Alper abiye hiç bir zaman peşini bırakma demiştim aradan aylar geçti benim unuttuğum ama Alper abinin tutarlılığı sayesinde ve işin peşini bırakmaması takdire şayandır. Şimdi bu karar herkes emsal olacak ve artık fiat servisleri eminim ses çıkarmayacaklar. Alper abiyi biraz önce telefonda tebrik ettim burada tüm forumda ki arkadaşlar önünde tekrar tebrik eder bizlere ışık tuttuğu için ayrıca teşekkür ederim. Saygılarımla.

alpercabuk
01/05/2014, 10:21
Bu konu ile ilgili Alper Abi ile aylarca yapmış olduğumuz telefon görüşmeleri olmuştu. Konu hakkında daha önceden başımdan geçtiği için ve davayı kazandığım için Alper abiye hiç bir zaman peşini bırakma demiştim aradan aylar geçti benim unuttuğum ama Alper abinin tutarlılığı sayesinde ve işin peşini bırakmaması takdire şayandır. Şimdi bu karar herkes emsal olacak ve artık fiat servisleri eminim ses çıkarmayacaklar. Alper abiyi biraz önce telefonda tebrik ettim burada tüm forumda ki arkadaşlar önünde tekrar tebrik eder bizlere ışık tuttuğu için ayrıca teşekkür ederim. Saygılarımla.

Canımsın yardımlarından ötürü bende sana teşekkür ederim, bi ara gelde 900 lirayı yiyelim :) en azından yedik deriz dert etmeyiz :))

ramazan yurttapan
01/05/2014, 10:43
Eyvallah abicim düşünmen yeter. Sen o parayı benim yerime de bi güzel ye abi :)