PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arkadaşlar msnim hacklendi

wintermute
11/09/2007, 21:52
arkadaşlar bugün saat 7 civarı msnimi hacklediler siteden bi kaç kişi msn listemdeydi eğer sizlere küfür ettilerse çok özür dilerim onların adına ne isterler anlamam şu msnlerden ne işlerine yarıyor anlamıorum:ranting2::ranting2::ranting2::ranting2:

the_Algn
11/09/2007, 22:55
Geçmiş olsun...kötü birşey

TEZEL PUNTO 45
11/09/2007, 23:29
gecmıs olsun abı

Er-NnN
11/09/2007, 23:47
geçmiş olsun geri almanın yolları olucak istersen nette biraz araştır...

pdr42
12/09/2007, 00:16
gecmiş olsun ..kardes nasıl yaptıklarını anlatırsan herkese faydası olur..
oncelikle bi yontemden bende bahsedeyim arkadasından geldiğini sandgıın bi adres için tıklmanı istiyorlar yardım kampnaysaı yada benzeri ilgi cekcek bir link oldugunu belirterek ona tıkladıgın zman msn gidiyor hackleniyosun.. birde gizli sorunuz yada sfreniz cok basit olursa yine hackleniyosun.. ozellikle msnde karakterler kullanıın sadece rakam değil harfte kuallanın birde bilinmeyen karakterler varya onlarıda kullanın

wintermute
12/09/2007, 00:28
arkadaşlar teşekkürler bana öle fake yani sahte mail felan gelmedi tıklamam gereken şifremde öle basit deildi hem rakam hem yazı hemde semboller wardı işte / gibi felan ama işte gel gelelim hacklediler spacesimi düzenlerken birden pc dondu reset attım tekrar açıldıgında bi baktım msne girmiyo kız arkadaşımın msninden girdim baktım benim msn açık ilk başta dondu kaldı sandım ama adam bana küfretti sonra işte kapattı ve gitti kişi listemdeki bütün kişiler gitti ve yeni msn almak zorunda kaldım allah kimseye vermesin

ilginiz için çok teşekkürler

Er-NnN
12/09/2007, 00:35
mstafa abi onlar çok gerek yok... :)

sadece güven vermeyen kişilerin listede bulunmamasına özen gösterip msn den alınan dosyaları güvenlik taramasından geçirerek alırsanız sorun çıkmaz çünkü yeni spylar resimlere de yapıştırılabiliniyo kolaylıkla ve sadece 16 kb gibi ufak bi boyutu olduu için kolaylıkla sadece resim sanılabiliniyo ama virüs-trojan-spyware tarayıcılarının büük çounluğu bunları yakalıyo... :)

memat
12/09/2007, 11:23
abi geçmiş olsun

ZaMBroTTa_1903
12/09/2007, 11:40
bence herkes bilgisayarına AVG ve AVG ANTİ SPYWARE virus programlarını yuklesin ben cok memnunum...

oguzhan ozcan
12/09/2007, 11:49
Geçmiş olsun neden böyle bişey yaparlar anlamış değilim resmen hırsızlık !!!

Unique_GOTH
12/09/2007, 13:40
msn adresinizin çalınmaması için bazı önlemler:

1)öncelikle gizli sorunuz ve cevabı kesinlikle birbiriyle alakalı olmamalı yani gizli sorunuz en sevdiğiniz yemek ise cevaba örneğin ; bilgisayarım yazabilirsiniz

2) Şifreniz kesinlikle sadece harf ya da sadece rakamlardan oluşmamalı sembollar de kullanmalısınız örneğin şifrenizi sevgilinizin adı ve doğum tarihi yapacaksınız ve sevgilinizin adı ayşe ve doğum tarihi de 1988 olsun bunu şifre yaparken @yse88_ gibi bi şifre yaparsanız hackerler asla şifrenize ulaşamazlar.
^
3) msn alırken mutlaka 2. bi mail adresi almalısınız ki yeni şifreniz o maile gönderilebilsin

4) Tanımadıklarınızdan gelen maillerdeki linklere asla tıklamayın ha çok merak ettiyseniz linki kopyalayıp msn mail kutusunu "Güvenli mod." da kapatıp linki adres bölümüne öyle yapıştırın

5) özellikle zip. dosyaları bolca trojan içerir virüs taramasından geçirmeden sakın almayın

6) Mutlaka bilgisayarınızda Nod32 vb. güvenli antivirüs programınız olsun ve bunu zamanında güncelleyin

7) karşınızdaki biri size anlamsız bi yazı gönderip bunu nickiniz yapmanızı isterse ASLA yapmayın bu msn dondurucudur bir daha pc nizde msn açamazsınız

Tavsiye benden uygulama sizden :) Başarılar...

wintermute
12/09/2007, 16:34
arkadaşlar tekrar hepinize ilginiz için teşekkürler wirüs programım wardı awast gayette memnunum 1 yıla yaklaşık onu kullanıyorum bence ondan dolayı kaynaklanmıo

işte nasıl yapıldıgını bi bulsam msnimi geri alacam artık o msn kullanılmaz ama kişi listem çok önemliydi adamlar gizli soruma kadar değiştirmiş :(

Unique_GOTH
12/09/2007, 16:40
ha pardon diğer mesajıma eklemeyi unutmuşum her ihtimale karşı kişi listenizin bir yedeğini mutlaka almalısınız yoksa mağdur olabilirsiniz

Daywalker
12/09/2007, 17:41
Eğer ki bilgisayarınıza bir key logger yada data miner tarzında bir program soktunuzsa şifrenizin ne olduğunun hiçbir anlamı yok ;) Ki tahmin ediyorum bu durumda da böyle bir durum var. Bence sadece MSN ni kaybetmiş olman şans bile sayılabilir. Çok daha önemli bilgiler kullanıcı adı ve parolaları da kaybetmiş olma olasılığı son derece yüksek.
Tek başına bir antivirüs yazılımı hiçbir şekilde işe yaramaz. Dosya virüslerini tespit etmek günümüzde anlam ifade etmiyor. Bilgisayarınızda muhakkak bir Firewall ve IPS tarzı yazılım bulundurmalısınız. Yazık ki güvenlik düzeyinizi artırdıkça bilgisayarınızın performansından ödün vermeniz gerekmekte.
-Eğer ki bir ofis ağında ya da kablosuz ağda çalışıyorsanız almanız gereken güvenlik önlemleri değişiyor. Mutlaka güvelinir bir gateway firewall kullanmalısınız.
-Her paroladan önce bilgisayarınızdaki açılış parolası ve paylaşımlarınızı kontrol etmelisiniz.
Off of of daha çok var da, ben yazsam da okuyanlar birazdan sıkılmaya başlayacaktır.
Yalnız yazık ki MSN adresini geri almak pek mümkün değil. Microsoft sadece kendi şirketlerinden birinin başına gelirse bu tür durumda yardımcı olabilir o kadar. Onun dışında dünyada 200 milyon üzerine hotmail hesabı olduğunu düşününce her gün kaç tanesinin çalındığı ya da parolasının unutuluğu, kaç tanesinin de çalınmaya çalışıldığını siz hesabedin ben uğraşamam açıkçası :)

Not: İlave bilgi almak isteyenler olursa seve seve yardım edebilirim.

wintermute
12/09/2007, 19:39
görünüşe göre artık o msnin üzerine bi soğuk su içmem gerekiyo :)

neyse sağlık olsun artık yapıcak bişeyim yok :(