PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön cam çatladı yardım

alivepro
14/09/2013, 13:35
merhaba dün aracın ön camına taş geldi ve çatladı ben ilk gördüğüm zaman çatlak 5 cm falandı bu sabah baktığım 15 cm falan olmuş bunun bi çözümü yokmu çok acil yardım, tamiri yapılabilirmi yoksa camı komple mi değiştirmek lazım?

Caglardere
14/09/2013, 14:01
Geçmiş olsun öncelikle. Müdahale etmezseniz çatlak ilerleyecektir. Cam için yapıştırıcılar mevcut sıvı japon gibi bir şey sürüyorlar çatlak ilerlemiyor.
Eski aracımda yaptırmıştım basit bir işlem. 1 seneye yakın durdu sonra yazın sıcakta tekrar ilerlemişti tam iyileştirmek mümkün değil tabi ki ama en kısa sürede müdahale edin.

fotobelit
14/09/2013, 14:03
kaskosu varsa ücretsiz değiştirirler..

Arrest
14/09/2013, 14:14
kasko ücretsiz değişim yaptırır hemen müdahale etmessen o boydan boya gider 2ye 3e ayrılır devam eder. ama çatlak tamir olmaz kesinlikle kurtulmanın tek yolu değiştirmek

BaranSelo
14/09/2013, 15:34
Değiştirin camı. Çatlak camla ne kadar kullanılabilir ki, en sonunda değiştireceksiniz elbet. Satarken fiyattan kıracaklar.
Öyle bir ihtimal var mı bilmiyorum ama kaza sırasında veya bir cisim çarptığında suratınıza doğru dağılabilir diye düşünüyorum, risk almayın.

onurgenc87
14/09/2013, 17:12
benm tek nokta çatlak vardı 7 ay içerisinde büyüyüp çatallaşarak 3 e ayrılmıştı daha sonra kaskodan ücretsiz değiştirdim. Bence değiştir daha şimdiden çatladıysa kışın patlar dışarı soğuk içeriden klima sıcak iyice uzar gider ufak bi kasiste patlayabilir esnemeyle direk kaskonun anlaşmalı olduğu bir camcıya git değiştir.

alivepro
14/09/2013, 20:32
ne yazıkki kaskom yok bugün bi oto camcısına gittim geçici olarak ne yapabiliriz dedim, cama çatlağın önünü kapatacak şekilde yuvarlak bir çizik attı bakalım artık ne kadar idare ederse sonra değiştiririm. birde camcı bana 2 tür cam söyledi 250 tl olan yerli üretim 450 tl olan ithal mış hangisini önerirsiniz? araca pek fazla para harcamak ta istemiyorum ama olmuşkende iyisi olsun diyorum yada sizlerin bildiği bi camcı varmı acaba? istanbul b.düzü bölgesinde.

alivepro
14/09/2013, 20:42
bişey sormak istiyorum kaskom var diyelim ve aracımı camı şimdi olduğu gibi catladı, kasko bu camı herhangi bir marka ilemi değiştiriyor yoksa fiat ın kullandığı perkinson diye bir marka var onunlamı değiştiriyor?

Honor COOPER
14/09/2013, 21:15
Kaskosuna bağlı. Klozda orijinal cam varsa serviste PILKINGTON yoksa olimpia-doraglass gibi markalar takar yada %25 ini ödersenizki buda yaklaşık Punto için 200-250 tl arası bişeydir serviste orijinal takılır.

alivepro
14/09/2013, 21:27
Kaskosuna bağlı. Klozda orijinal cam varsa serviste PILKINGTON yoksa olimpia-doraglass gibi markalar takar yada %25 ini ödersenizki buda yaklaşık Punto için 200-250 tl arası bişeydir serviste orijinal takılır.
%25 ini öderseniz derken ön camın fiyatı 1000 tl miki %25 i 250 tl tutsun yoksa 250 tl nin % 25 inimi ödeyeceğiz. eğer camın fiyatı 1000 tl ise of ki ne of 4 tane sanayiden cam alırım ben o paraya :D

Honor COOPER
14/09/2013, 23:28
geçen yıl servis bana işçilikle 850TL fiyat vermişti.
Şimdiki aracım asx in ön camı çatladı serviste işçilikle 1800TL fiyat verdiler ben cam servisinde GLAS marka aynı özellikleri taşıyan camı 300TL ye kaskodan taktırdım tam tamına 6 kat pahallıydı servis maalesef.

therasmus
15/09/2013, 10:10
Her kasko ücretisiz değiştirmez,
Her kasko orjinal cam takmaz,
Kasko varsa dahi klozlara bakmanız daha mantıklı olur.
Zaten arkadaşın kaskosu yokmuş bu durumda yapılacak tek şeyi yaptırmış önünü çizdirmiş,
bundan sonra durup dururken bir sıkıntı çıkarmaz,endişe etmeden kullanabilirsiniz.

kovboy
16/09/2013, 04:09
ilk fırsatta ben olsam değiştirirdim.benim 0.4 cm çatlağım vardı.araç 98 daewoo lanos.kaskodan değiştirme hakkını kullanmadım.auto kıng te mini onarımdan yaptırdım.çatlak 0.2 cm ye düştü.fakat 15 cm bayağı fazla.