PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vtesteyken stop etmeme. Çok ilginç

cdogu
14/09/2013, 02:55
Abiler şimdi bana Kamuran muamelesi yapmayın gözünüzü seveyim ::welcome:

Bugün şirketin arabasını aldım. Peugeot HDI 2.0. Çok ilginç bişey oldu ya. Kırmızı ışıkta durdum. Yorgunluktan artık halim dermanım kalmadı. Bir baktım ki,ayağımı debriyajdan çekmişim,hiç farketmeden. Fakat ilginç olan kısım,araba hiç bir tepki vermedi. Öyle boğulmadı da. Sadece 1 çizgi indi aşağı devir göstergesi. Bahsettiğim 5 sn içinde oldu takdir edersiniz ki normal bir durumda araba stop eder saniye geçmeden. Ben de tırstım bir daha denemedim :)

Debriyaj da inanılmaz aşağıda kavrıyor zaten.

Şimdi sorum şu. Bu baskı-balatadan tabii ki. Fakat şirket bu araca masraf etmemek için sadece periyodik bakım yağı suyunu,balatasını diskini falan değiştiriyor.Araba ölene kadar böyle,sonrasında bakarız diyor. Baskı balata diye gitsem bana hareket çekerler. Bu sorunu ucuz yollu,komple baskı balata değiştirmeden nasıl hallederim?

hakanozukacmaz
14/09/2013, 18:09
su sorun için çözüm olarak ben sunu duymustum tabi bunu bmw ciler yapıoyor :)
baskı balataya çaktırıyolarmıs 30 40 tl ye ama işçilikten kaçış yok tabiki :D

OzzY
14/09/2013, 20:10
bir süre sonra zaten yerinden kalkmamaya başlar.

Arrest
14/09/2013, 20:24
kardeş düz yol veya hafif rampada ayagını şak diye çekmemişsin galiba 1. viteste ise aracın kendiliginden rolantinin gücünün yettiği kadar gider zaten hiç stop etmez :)

cdogu
15/09/2013, 00:03
Abiler ben bu sırada frene basıyodum yalnız. Vites 1'de. Ayak frende sabit.

kardeş düz yol veya hafif rampada ayagını şak diye çekmemişsin galiba 1. viteste ise aracın kendiliginden rolantinin gücünün yettiği kadar gider zaten hiç stop etmez :)

ule Sato abi sen de bizi iyice ezdin haa. Herhalde biliyoz onu :D ben hep yarım debriyajla kalkarım zaten :D

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi