PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnternet Paket Tarifeleri Öneri Lütfen

femoli
12/09/2013, 14:13
Arkdaşlar 15 gün sonra internet tarifem bitiyor, doping aradı 49 tl ye 8 mps limitsiz önerdi . sizce nasıldır yada ne önerirsiniz bilgi paylaşımında bulunursanız sevinirim ..

Scottie
12/09/2013, 14:18
Önemli olan 8 mbit olması değil... senin o 8 mbit i kaç mbit olarak alacağın... ben biri kullanıyordum... kapattirdım d smart ladım... ilk 12 ay 33 tl... son 12 ay ise 65 tl... 8 mbit limitsiz... ama en fazla 6.5 mbit geliyor... bazen acaip düşüyor... fiber varsa fiber al..

şu an teledünya ve uydunet 20 mbit... limitsiz 49 tl... hem internet hem tv...

femoli
12/09/2013, 14:31
burada malesef kablo tv ve fiber yok :( adsl mahkumuz..

didi77
12/09/2013, 14:57
mehmetim orda metro net altyapısı olsaydı metro net kullan derdim sana bpl sistemini sadece evdeki elektirik pirizinden interneti hızlı kopma olmadan kablosuzda kullanıyorsun 10 mbps limitsiz üstelik yok 50 gb gec hız düşüyor gibi sacmalıkta yok istersen aylık 500 gb gec hızın gene 10 mbps kalıyor

outlife
12/09/2013, 15:38
valla bende yalın internet vardı. kampanya süresi bitti dayandaı 78 tl ye fatura. süperonline a geçeceğim bende. yalın olanına. o da 59 tl falan sanırım. maalesef bizde de ne uydunet için nede fiber için altyapı yok. adsl e devam. olsa hemen uydunet alacağım. imkanlar içinde en uygun olanı şuan süperonline görünüyor.

didi77
12/09/2013, 15:48
valla bende yalın internet vardı. kampanya süresi bitti dayandaı 78 tl ye fatura. süperonline a geçeceğim bende. yalın olanına. o da 59 tl falan sanırım. maalesef bizde de ne uydunet için nede fiber için altyapı yok. adsl e devam. olsa hemen uydunet alacağım. imkanlar içinde en uygun olanı şuan süperonline görünüyor.

bence hiç durma arkadasım ttnet i kapattı süperonline aldı cok memnun sınırsız diyor daha önce neden ttnetten kaçmadım ama kapattıktan sonra hiç bir tahatüt vs olmamasına ragmen 2 ay 100 küsür fatura geldi kota aşımı demişler 4 yıldır aşmayan kota dedi kapatınca birde aştı ::))))

femoli
12/09/2013, 16:51
Benim ayın 30 da kapatılıyor fatura kesim tarihinden itibaren başka bir fatura gelmeyeceğini söylediler . hayırlısı bakalım..

öneri verebilecek yada doping internetin nasıl olduğunu söyleyecek bilgi sahibi bir arkadaş :)

fotobelit
12/09/2013, 17:07
Ttnetten şaşmamak gerek..Bende birkaç firmanın kulandım,şuanda dsmart hd tv yayını(hd uydu alıcısı hediye)+İnternet kulanıyorum 70 tl ödüyorum ama çok lag oluşuyor..7 mbit anca alıyorum..Ttnette bu değer 8 mbite çok yakındı..

Evren_c
12/09/2013, 17:26
Genel olarak hiçbir yere taahhüt vermenizi tavsiye etmiyorum öncelikle.

xDsl servis sağlayıcıların tamamı Türk Telekom altyapısını kullandığı için, Ttnet'e abone olmanızı öneririm. Biri, Dsmart, Superonline, Doping vs. ne kullanırsanız kullanın, aynı fiziki altyapıyı kullanacaksınız. (Doping'e sakın bulaşmayın bu arada) Dolayısıyla altyapının asıl sahibi Ttnet/Türk Telekom'dan hizmet almanız daha mantıklı.

Metronet'ten yana acayip şikayetler var. Hizmet alanında iseniz bile bulaşmanızı tavsiye etmem. Teknik olarak da sıkıntılı bir sistem (en azından Türkiye'de).

Tekrar söylüyorum; Doping'e bulaşmayın :) (acayip sözleşmeler imzalatıyorlar, kendilerini Ttnet gibi tanıtabiliyorlar kandırmak için, çaktırmadan taahhüt yapıyorlar, çok sayıda şikayet var bununla ilgili)

didi77
12/09/2013, 19:35

xDsl servis sağlayıcıların tamamı Türk Telekom altyapısını kullandığı için, Ttnet'e abone olmanızı öneririm. Biri, Dsmart, Superonline, Doping vs. ne kullanırsanız kullanın, aynı fiziki altyapıyı kullanacaksınız. (Doping'e sakın bulaşmayın bu arada) Dolayısıyla altyapının asıl sahibi Ttnet/Türk Telekom'dan hizmet almanız daha mantıklı.

Metronet'ten yana acayip şikayetler var. Hizmet alanında iseniz bile bulaşmanızı tavsiye etmem. Teknik olarak da sıkıntılı bir sistem (en azından Türkiye'de).

Tekrar söylüyorum; Doping'e bulaşmayın :) (acayip sözleşmeler imzalatıyorlar, kendilerini Ttnet gibi tanıtabiliyorlar kandırmak için, çaktırmadan taahhüt yapıyorlar, çok sayıda şikayet var bununla ilgili)

hizmet alanında metronet kullanmıyorum fakat 2 yıldır tek bir kez müşteri hizmetlerini aramadım 2 senedir tek bir gün kopma olmadı 1 dk bile baglantı kesilmedi ttnet yani telekomu yaklaşık 2004 yılından beri 2011 sonuna kadar kullandım kopmalar hız düşüklügü akla ne gelirse yaşadım

Evren_c
13/09/2013, 08:23
hizmet alanında metronet kullanmıyorum fakat 2 yıldır tek bir kez müşteri hizmetlerini aramadım 2 senedir tek bir gün kopma olmadı 1 dk bile baglantı kesilmedi ttnet yani telekomu yaklaşık 2004 yılından beri 2011 sonuna kadar kullandım kopmalar hız düşüklügü akla ne gelirse yaşadım

Şanslıymışsınız :) Forumları araştırın, Metronet'ten yana çok şikayet var. Tabii ki Ttnet'ten yana da şikayet yüzbinlerce. Ama müşteri sayılarına bakarsak, sanırım Metronet daha fazladır. Kaldı ki Metronet yaygın değil, muhtemelen yoktur Femoli'nin orda..

Bu arada ben de Ttnet'i xdsl hizmet vermeye başladığından beri kullanıyorum, Ttnet'le ilgili neredeyse hiçbir sıkıntı yaşamadım (birkaç port arızası dışında, onu da düzelttiler zaten). Tabii ki bu Ttnet'i kaliteli yapmıyor, genel politikalarını hiç sevmiyorum. Sizin yaşadığınız sorunlar %90 bina içi tesisatla ilgilidir. Kontrol ettirmiş miydiniz?

Kanber Tastan
13/09/2013, 08:39

Hocam söylediklerinize harfiyen katılıyorum. Bütün servis sağlayıcıları TTnet altyapısını kullanırken TTnet yerine neden başka birisini kullanayım. Ben yaklaşık 8 senedir TTnet'ten şaşmadım şaşmamda. Bugüne kadar 2 yada 3 problemle karşılaştım hemen çözüldü sorunda. Evime gelen internet 7,82 Mbps internet alıyorum. Ayrıca download yaparken sizin İnternet hızınızın yanı sıra karşı tarafın upload hızıda önemli. Yoksa 100 Mbps de olsa 10 kb / Sn ile download yaparsınız. :))

Evren_c
13/09/2013, 08:58
Hocam söylediklerinize harfiyen katılıyorum. Bütün servis sağlayıcıları TTnet altyapısını kullanırken TTnet yerine neden başka birisini kullanayım. Ben yaklaşık 8 senedir TTnet'ten şaşmadım şaşmamda. Bugüne kadar 2 yada 3 problemle karşılaştım hemen çözüldü sorunda. Evime gelen internet 7,82 Mbps internet alıyorum. Ayrıca download yaparken sizin İnternet hızınızın yanı sıra karşı tarafın upload hızıda önemli. Yoksa 100 Mbps de olsa 10 kb / Sn ile download yaparsınız. :))

Fiberoptik haricindeki bağlantılarda mesafe çok önemli. (F/o'te de önemli de, önemsenmeyecek kadar az fark var :)) O yüzden bu iş biraz da şans işi, saha dolaplarına/santrale çok uzaksanız, yüksek hız alamazsınız.

Bir de oturulan semt önemli. Maalesef her yere eşit şartlarda hizmet götürmüyorlar. Bir sokakta f/o varken yan sokağa hala dsl verebiliyorlar. Ben hep şanslıydım bu konuda. Her zaman tarifemdeki maksimum hızı aldım. Şu anda Ttnet 20 mbit vdsl2 abonesiyim, 22-23mbit civarında bir hıza ulaşabiliyorum.

outlife
13/09/2013, 09:48

valla neden tt net kullanmamalıyım. bana her ay yalın internet için 75-80 tl fatura gönderiyorsa, 2 yıllık müşterisiyim faturalarım hiç aksamaz otomatik ödemede bana kolaylık indirim sağlamıyorsa, tam bu dönemde süperonline aynı hattan, aynı hızda neti 50 tl ye veriyorsa, neti sadece face google mail için kullanıyorsam ve hız indirme sıkıntısı yaşamıyorsam tt net kullanmamalıyım. her ay 30 lira fazla ödeyecek halim yok maalesef.

bu benim görüşüm. netten ne kadar faydalandığıma bağlı olarak bunu yazdım.

femoli
13/09/2013, 11:15
bende ergine katılıyorum.. 2005 ten beridir ttnet abonesiyim aynı alt yapıyı kullanıyorlar aynı hizmet devam ettiği sürece ttnete 65 vermek saçma geliyor aynı hizmeti doping49 tl ye verecek ..

taahütlü olacak anlaşmamız, dopinge bulaşma derken net bir problemleri varmı :) söylersen sevinirim.

Evren_c
13/09/2013, 11:51
bende ergine katılıyorum.. 2005 ten beridir ttnet abonesiyim aynı alt yapıyı kullanıyorlar aynı hizmet devam ettiği sürece ttnete 65 vermek saçma geliyor aynı hizmeti doping49 tl ye verecek ..

taahütlü olacak anlaşmamız, dopinge bulaşma derken net bir problemleri varmı :) söylersen sevinirim.

Sizin de söylediğiniz gibi, aynı altyapıyı kullanmalarına rağmen daha ucuza hizmet verebilmelerinin birkaç sebebi var. Öncelikle Ttnet'ten toptan alım yaptıkları için portları ucuza kiralayıp hizmet veriyorlar. Kar marjları daha düşüktür tahminim.

Öte yandan Ttnet kendi abonesine daha yeni ekipmanlarla hizmet veriyor. Örneğin aynı santrale bağlı bir Ttnet abonesi, Doping/Biri/Dsmart/Vs. abonelerinden daha iyi cihazlara bağlı, dolayısıyla daha stabil/hızlı bir bağlantı alıyor. Ttnet'in vdsl2 vermeye başladığı santralde olup da başka bir şirketten abone olduğu için adsl2+ almak zorunda kalanlar var. Ttnet kendi müşterisini "kayırıyor" tabiri caizse.

Tabii bu söylediğim biraz da şans işi. Ttnet harici sağlayıcılardan hizmet alıp memnun olan da var. Ama sorun yaşayan ise kan ağlıyor, muhatap bulamıyor, top gibi bir oraya bir buraya atıyorlar insanı. Mağdur olan insanlar var çevremde. Forumlardan da teyit edebilirsiniz.

Ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti. Yanlış anlaşılmasın, Ttnet'i günahım kadar sevmem ama mecburiyet işte...

O yüzden -bence- taahhüt de verecekseniz, Ttnet'e verin. Onların da taahhütlü kampanyaları var. Seçim sizin. Doping'i seçerseniz tecrübenizi paylaşırsınız bizlerle.

femoli
13/09/2013, 12:03
15 gün sonra doluyor, ttneti aradım fiyat vermelerini istedim bakalım artık eğer uygun verirlerse dedğin gibi ttnet te kalmaya devam edeceğim ama burun dikine giderlerse dopinge geçeceğim .

Evren_c
13/09/2013, 18:30
15 gün sonra doluyor, ttneti aradım fiyat vermelerini istedim bakalım artık eğer uygun verirlerse dedğin gibi ttnet te kalmaya devam edeceğim ama burun dikine giderlerse dopinge geçeceğim .

Hayırlısı olsun :)