PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Punto almaya karar verdim.

chevo
10/09/2013, 19:17
Merhaba arkadaşlar arabamı sattıktan sonra yeni araç olarak fiat punto 1,4 dynamic ya da active almaya karar verdim. Ekonomime bağlı olarak 2007-2009 model bakıyorum. Donanım farkını biliyorum ancak kafama tek takılan şey bu araçlarda ki city modu arızası. Böyle bir araç alırsam bu özellik yüzünden başımın ağrıma ihtimali yüksek mi her punto sahibi mutlaka bir kere bu arıza ile boğuşmuş mudur? yoksa tamamen abartılan bir durum mudur?

Şimdiden teşekkürler

bycilgin
10/09/2013, 19:37
2011 evo satılıktır bugunden ıtıbarenbenden kardes

cdogu
10/09/2013, 19:51
Merhaba arkadaşlar arabamı sattıktan sonra yeni araç olarak fiat punto 1,4 dynamic ya da active almaya karar verdim. Ekonomime bağlı olarak 2007-2009 model bakıyorum. Donanım farkını biliyorum ancak kafama tek takılan şey bu araçlarda ki city modu arızası. Böyle bir araç alırsam bu özellik yüzünden başımın ağrıma ihtimali yüksek mi her punto sahibi mutlaka bir kere bu arıza ile boğuşmuş mudur? yoksa tamamen abartılan bir durum mudur?

Şimdiden teşekkürler

Hoşgeldiniz. Öncelikle city sorunu abartılmayan bir durum. Bunu belirtmek isterim. Her Punto sahibinin başı ağrımasa dahi,2006-2008 arası modellerin pek çoğu city arızasını vermekte. Buna sebep olan şey,direksiyonu hafifleten bir servo motorunun bozulması. Maliyeti çok yüksek,neden bilmiyorum fakat aracın kronik sorunu olduğu için,servisler ücretsiz değişim yapıyorlar. Yaptıramayanlar da var tabii. Fiat bu araçlarda yetkili servis bakımını koşul olarak sunuyor. Yani bakımları yetkili serviste yapılmış araçlar iyi niyet garantisi kapsamı altında ücretsiz değişime tabii tutuluyor.

Sonuç olarak zaten kimse aracını city arızalı satmaz diye düşünüyorum. Olur ki siz aldıktan sonra City sorunu başverirse,yetkili servislere tutanak tutturup,Bursa'daki ana bayii den onay almanız gerekmekte. Şimdiden felaket tellalığı yapmaya gerek yok yani :)

Temiz,yetkili servis bakımlı bir araç alırsanız,başınız ağrımaz diye düşünüyorum. Sevgiler

Ayberk0616
10/09/2013, 19:53
2008 gp tjet sport var kazasız boyasız lpgli yakıt şehir içi 24 krş incele ilanımı istersen

chevo
10/09/2013, 21:40
Gerek bu sitede gerek başka yerlerde yaptığım araştırmalar neticesinde sırf bu city arızası yüzünden aracı almaktan vazgeçme noktasına geldim. Benim için güvenlik herşeyden önemli. Aracı aldıktan sonra acaba benim direksiyonum ne zaman kilitlenecek diye düşünüp duracağım. Sanırım bu da vazgeçmek için oldukça yeterli bir neden.

japon07
10/09/2013, 22:27
2007den beri 2 farklı punto kullandım.Biri multijet dualogic diğeri 1.4 Fire.Halada Fire kullanmaktayım.Hiçbir sorun yaşamadım.sadece dualogic beni servise gönderdi onun dışında hiç gitmedim servise.Güvenlik konusunda puntodan yana bir sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.Hem bahsettiğiniz city arızası olarak hemde olası kaza durumunda bir sıkıntı yaşatmadı.(KAza olayı tecrübeyle sabittir)

cemdogu
10/09/2013, 22:52
Her aracın kronik sorunu vardır.Puntodaysa City sorunu kronik.Eğer değişimi yapılmış bir punto görürseniz, almaya karar verirseniz çekinmeyin.Çünkü city modülü değişen araçlara iyileştirilmiş modül takılıyormuş.dolayısıyla sorun kalmıyor.

Bolu_Beyi
11/09/2013, 00:20
Kronik hatasız araçmı var? Direksiyon hatası için vazgeçmeniz enteresan geldi bana :) ki yaşama ihtimalinizde var. Ben yaşamadım şahsen...

BaranSelo
11/09/2013, 01:11
Başta ben de böyle düşünmüştüm ve almaktan vazgeçmiştim. :) Sonuç olarak ben geçen yıl aldım ilk Puntomu ve bu yaz yurtdışına gittiğim için sattım, geldim şimdi yine Punto arıyorum. :)

chevo
11/09/2013, 08:04
Bu direksiyon hatası dışında puntodan çok iyi şeyler duydum ama bu arıza can sıkıcı. Birincisi 2000 lira gibi çok yüksek maliyeti, çünkü ücretsiz yaptıramayan çok kişi var. İkincisi araç hızlı giderken bu arızanın oluşma ihtimalinin varlığı beni hep tedirgin edecek. Bütün bunlara rağmen Fiatın bu araçlar için bir çözüm bulmayışı arızanın kronik ve yaşanması muhtemel olmasına rağmen çoğu kullanıcılarından yüksek ücretler talep etmesi ve bu konudaki tavırları etrafımdan duyduğum dezavantajlar. Henüz kesin karar vermiş değilim. Punto çok hoşuma gidiyor ama bu yüden bir türlü tamam diyemiorum.

farukileri
11/09/2013, 08:31
Bu direksiyon hatası dışında puntodan çok iyi şeyler duydum ama bu arıza can sıkıcı. Birincisi 2000 lira gibi çok yüksek maliyeti, çünkü ücretsiz yaptıramayan çok kişi var. İkincisi araç hızlı giderken bu arızanın oluşma ihtimalinin varlığı beni hep tedirgin edecek. Bütün bunlara rağmen Fiatın bu araçlar için bir çözüm bulmayışı arızanın kronik ve yaşanması muhtemel olmasına rağmen çoğu kullanıcılarından yüksek ücretler talep etmesi ve bu konudaki tavırları etrafımdan duyduğum dezavantajlar. Henüz kesin karar vermiş değilim. Punto çok hoşuma gidiyor ama bu yüden bir türlü tamam diyemiorum.

City arizasindan cekinmeyin 2008 yilindan sonraki araclarda. Bende 2008 active grande punto vardi. City arizasini yasamadim bile :) 2008 sonrasi grande puntolarda city arizasi yok denecek kadar azdir.

Annemde 2005 Panda vardi babamlar punto almadan once. Ve city arizasini verdi, servise kavaklidere ye gittik ve 450 TL ucret vererek sorunu gisldermistik. Bu parayi verme sebebimiz de Panda'lara bu problemin kronik olmamasiydi.

Galaxy S3 ten tepetakla girildi :)

karaelmaz
11/09/2013, 08:58

Şimdiden teşekkürler

Kardeş dun birmota 20 nokta konturoline gittim artı airbag şişme yapmiş onun degişimi icin talebde bulundum arcımda cıty arısası cıktı ücretsiz degiştirdiler aracım 2008 model sen ala biliyorsan 2009 model al hic bir sorunun olmadan bir şeyi dert etmeden kullanırsın

Benim iPhone ile 2 gönderildi

black8555
11/09/2013, 10:25
e

black8555
11/09/2013, 10:29
Gerek bu sitede gerek başka yerlerde yaptığım araştırmalar neticesinde sırf bu city arızası yüzünden aracı almaktan vazgeçme noktasına geldim. Benim için güvenlik herşeyden önemli. Aracı aldıktan sonra acaba benim direksiyonum ne zaman kilitlenecek diye düşünüp duracağım. Sanırım bu da vazgeçmek için oldukça yeterli bir neden.
hocam hangi marka olursa olsun ikinci el alırken arıza cıkması %50 dir her arabayı araştırısanız mideniz bulanır ben arıştırmadan aldım ve ıkıncı puntom şükürler olsun arıza cıkartmadı ve şunu söyleyım ( burdakilerin punto sahipleri alırken sizin gibi düşünceselerdi bu forum oluşmazdı ve bu kadar üyesi olmazdı hıç bir araba punto kadar popiler değil o bı ıtalyan demek isteğimi anladığınız isallah iyi günler

BaranSelo
11/09/2013, 10:40
City arizasindan cekinmeyin 2008 yilindan sonraki araclarda. Bende 2008 active grande punto vardi. City arizasini yasamadim bile :) 2008 sonrasi grande puntolarda city arizasi yok denecek kadar azdir.

Annemde 2005 Panda vardi babamlar punto almadan once. Ve city arizasini verdi, servise kavaklidere ye gittik ve 450 TL ucret vererek sorunu gisldermistik. Bu parayi verme sebebimiz de Panda'lara bu problemin kronik olmamasiydi.

2009'larda yok mu bu arıza olayı kesin bir şekilde? Bilmiyordum bunu, ona göre araç bakayım eğer öyleyse :D

otobroker serhan
11/09/2013, 13:00
Merhaba arkadaşlar dün 2006 gp 1.3 mj 75 bg active araç alarak aranıza katıldım gp almamın en büyük nedeni forum.grandepuntotr deki yorumlar oldu hepinize burada paylaşmış olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim:umut:

Arrest
11/09/2013, 15:18
kardeş zaten aldıgın aracın city motoru arızalıysa değişmiştir. birdaha yapacagını sanmıyorum. dizel almak istemiyorsan skydome cam tavanl ıtemiz dynamic araçlarda bulabilirsin 2007 2009 arası

chn73
11/09/2013, 16:17
ben şahsen city motoru değişse bile aynı arızayı tekrar yapacağını tahmin ediyorum.arka kapılar açılmıyordu yapıldı, 2 sene sonra tekrar arıza yaptı,tavan döşemesi yapıştırıcıyı kustu ,döşeme komple yenilendi 1 sene sonra tekrar eski haline döndü.city de de durumun çok farklı olacağını zannetmiyorum.sorun sadece 2006-2008 arası grande puntolarda denildi fakat eski stilolarda ,pandalarda da city arızası başladı.

therasmus
11/09/2013, 20:07
hocam hangi marka olursa olsun ikinci el alırken arıza cıkması %50 dir her arabayı araştırısanız mideniz bulanır ben arıştırmadan aldım ve ıkıncı puntom şükürler olsun arıza cıkartmadı ve şunu söyleyım ( burdakilerin punto sahipleri alırken sizin gibi düşünceselerdi bu forum oluşmazdı ve bu kadar üyesi olmazdı hıç bir araba punto kadar popiler değil o bı ıtalyan demek isteğimi anladığınız isallah iyi günler

Araştırmadan araba almak mantıklı gibi anlam çıkardım buradan.:dumbo:
Punto kadar popüler araba yok mu :dumbo:

Neyse bunlar bir kenara 2006 -2007 yıllarındaki modellerde bu arızaya çok rastlanıyormuş.
City arızası yüzünden arabadan vazgeçmez olmaz götürün bir servise baktırın incigini cinciğini olsun bitsin,bagaj hariç fiyatına göre çok güzel bir arabadır.

chevo
11/09/2013, 20:12
Bugün biraz kullanma fırsatım oldu gerçeten çok güzel araba. Ben dizel arabalara karşıda ön yargılıydım ama multijet için çok olumlu şeyler duyuyorum. city sorununa gelince 2009 modellerde pek görülmediğini öğrendim, limitimi biraz zorlayıp 2009 model 1,3 multijet active modellerden almak istiyorum.

alpercabuk
13/09/2013, 19:06
İyi düşün !

farukileri
13/09/2013, 21:29
2009'larda yok mu bu arıza olayı kesin bir şekilde? Bilmiyordum bunu, ona göre araç bakayım eğer öyleyse :D

Kesinlikle yok 2009 larda,hatta 2008 in ikinci yarisinda uretilenlerde,icin rahat olsun :)