PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 Ay İçinde 2. Kez Evime Hırsız Girdi

outlife
09/09/2013, 15:39
Bu sabah saat 6,30 da kalktım banyoya traş olmaya girdim. Dişlerimi fırçalarken eşiimin (ki eşim 6 aylık hamile) çığlığıyla yatak odasına koştum. Eşim evde hırsız var diye bağırıyordu. Salondan kayın pederim banyodan ben fırladık kapıya ama yetişemedik.

Admin burayı silme nolur. ****** çocuğu allahsız kitapsiz piç sabah saat 7 de hangi cesaretle kapıyı kanırtıp evde onca insan varken yatak odasına kadar girmeye cesaret ediyorsun... salondan kayınpederimin cebinden cüzdanı ve paralarını almış sonra yatak odasına yönelmiş eşimin çığlığıyla kaçmış ********. pantolon apartmanın merdivenlerindeydi.

Arkadaş sıonra tutup bana diyorlar ki polise laf söyleme. Polisi aradık 30 dk sonra geldi. ardından olay yeri inceleme gelecek dediler. tam 2 saat sonra geldi. ne yaptı evimin fotolarını şekti tutanak tuttu gitti. karakola gittim ifade verdim. fotoğraflardan teşhis etmeye çalıştık eşim şokta zaten bişey hatırlamıyor. teşhis edemedik. Sonuç sıfır.

diyorum ki 4 ay içinde 2. kez evime hırsız giriyor. Biz kime güveneceğiz yakalamıyor musunuz, bilmiyor musunuz bu hırsızları. bu sabah aynı cadde üstünde 4 eve girmişler 5-7 arasında. sonuç sıfır elde sıfır. sonra benden emöniyete güvenmemi bekleyin... güvenmiyorum arkadaş. ben kendi güvenliğimi kendim sağladıktan sonra. başıma gelen olaylarda polis bi işe yaramadıktan sonra niye güveneyim.

3. de elime gelirse ya öldüreceğim yahut öleceğim.... öldürsem yaralasam gene ben suçlu olacağım ki komşum hırsızı yaraladığı için 6 ay cezaevinde yatmış... ben böyle adaletin ve emniyetin...

fotobelit
09/09/2013, 15:43
Çok geçmiş olsun..Yaşadıklarınız gerçekten çok sinir bozucu..Ne deseniz haklısınız...

erenemre
09/09/2013, 15:44
büyük geçmiş olsun , bencede polis hikaye polis anca biber gazı ve su sıkmayı biliyor başka bir işe yaradığını görmedim bugüne kadar.Ayrıca bildiğim kadarıyla eve giren hırsızı yaraladığınız zaman eğer ev içersindeyse ceza yemiyorsun nefsi müdafaa ve haneye tecavüzden diye biliyorum ama yanlış biliyor olabilirim komşunuz ceza almışsa durum farklı sanırım.

fotobelit
09/09/2013, 15:46
Malesef kendi adeletini sağlatmıyorlar..Kendileride sanırım kısa sürede salıveriliyorlar..çünki haberlerde yakalanan hırsızların yok 100 e yakın yok 60-70 tane kaydı var diye not düşülüyor..Yahu bu adamların bukadar kaydı kaç yılda oldu..Bu adamlar içerde kaç dakika kaldı..Geçenlerde 20 li yaşlarda bir hırsız yakalanmıştı,70 e yakın kaydı varmış..1 yaşa kaç suç kaydı düşüyor,siz hesaplayın artık..Bu adam (demeye dilim varmıyor)tabi cesaretli olucak..

CAN264
09/09/2013, 15:48
çok geçmiş olsun inşallah tekrarını yaşatmaz Allah. Bu aralar baya arttı hırsızlık olayları.

outlife
09/09/2013, 16:01
her iki hırsızlık olayında da bir tane polis bulunur sıkıntı yok. demedi. ilki olduğunda aynı gün 4-5 yere daha girmişler. yav bu polislerin elinde kayıt kuyut yok mu? ben şikayetçiyim dedim. yapın baskını aynı gün. milletin malı mülkü elden çıkarılmadan yakalayın. yok. 2. seferde d yapmışız ihbar devriyeniz yok mu siviliniz yok mu yunuslar güven timleri nerde aq?

sinirlerim acayip bozuk. sabahtan beri hem hırsıza hem polise küfrediyorum. arkadaş benim eşime bişey yapsaydı, yahut panikle eşim düşük yapsaydı bişey olsaydı bebeğime... bu memlekette polis niye var arkadaş.

frowot
09/09/2013, 17:18
çok geçmiş olsun bu kanı bozuk ********ler bizim apartmanada dadandı 1 ay ara ile 2 daireye birden girdiler ama girdikleri dairedekiler hep tatilde olan insanlardi nasıl gözekliyorlar evi nasıl takip ediyorlar anlamadım. size tavsiyem güzel bir çelik kapı alın 2-3 bin tl civarı 14lü kilit sistemi olanlardan ve kapı takılırken içini guzelce doldursunlarki kriko ile basıldığında açılmasın, eviniz 1. kat ise yada çok yüksek değilse camlarınıza balkon kapılarına güvenlik kilidi taktırın, şuan için 2-3 bin kapıya veremem diyorsanız kapı ve camlar için hareket algılıyıcı sensorlerden alın açılma anında alarm otuyor guvenlik kilidi ve sensor alarmlar pahalı değil tekrardan gecmiş olsun

Scottie
09/09/2013, 17:29
Gecmis olsun...

Sent from my GT-9500 Galaxy S4 using 2

Battal
09/09/2013, 17:57
Geçmiş olsun. Allah kimsenin başına vermesin.

Bu evdeki hırsızı yakalayınca dövme konusunda, yatak odasında dövünce ceza yok, salonda dövünce ceza var diye kesin birşey yok. Bir çok etmene göre değişiyor ceza alıp almama konusu.
Hukukçu bir arkadaş açıklarsa daha net bilgi verilmiş olur sanırım.

therasmus
09/09/2013, 17:59
Geçmiş olsun kardeşim ,üzücü bir durum inşallah bir daha böyle sıkıntılarla karşılaşmazsınız.

ABNEW
09/09/2013, 20:30
Geçmiş olsun Ergin, Allahtan önemli bir sıkıntı yok.Bunların içinde psikopatı katili de var.Dediğin gibi yapacak birşey de yok.Kanun hırsızları koruyor artık.Hırsızı yaralasan seni içeri atarlar maalesef...

Arrest
09/09/2013, 20:47
geçmiş olsun hocam googleye kapı kulu yazın orda değişik kapı güvenlik sistemleri cok uygun fiyata var bende bu konuda müzdarip bi insanım ama artık cok rahatım.

BaranSelo
09/09/2013, 21:38
Çok geçmiş olsun, berbat bir durum. Umarım yakalanır. Hırsızı eve girmek üzereyken veya kaçarken öldürürseniz ceza almazsınız bununla ilgili emsal davalar var çünkü. Veya hırsınızı alana kadar dövün, gidin eline mutfak buçağını tutuşturun, meşru müdafaya girer bunun da emsal davaları çok var. Tekrardan geçmiş olsun.

metinguren
09/09/2013, 21:44
Bu sabah saat 6,30 da kalktım banyoya traş olmaya girdim. Dişlerimi fırçalarken eşiimin (ki eşim 6 aylık hamile) çığlığıyla yatak odasına koştum. Eşim evde hırsız var diye bağırıyordu. Salondan kayın pederim banyodan ben fırladık kapıya ama yetişemedik.

Admin burayı silme nolur. ****** çocuğu allahsız kitapsiz piç sabah saat 7 de hangi cesaretle kapıyı kanırtıp evde onca insan varken yatak odasına kadar girmeye cesaret ediyorsun... salondan kayınpederimin cebinden cüzdanı ve paralarını almış sonra yatak odasına yönelmiş eşimin çığlığıyla kaçmış ********. pantolon apartmanın merdivenlerindeydi.

Arkadaş sıonra tutup bana diyorlar ki polise laf söyleme. Polisi aradık 30 dk sonra geldi. ardından olay yeri inceleme gelecek dediler. tam 2 saat sonra geldi. ne yaptı evimin fotolarını şekti tutanak tuttu gitti. karakola gittim ifade verdim. fotoğraflardan teşhis etmeye çalıştık eşim şokta zaten bişey hatırlamıyor. teşhis edemedik. Sonuç sıfır.

diyorum ki 4 ay içinde 2. kez evime hırsız giriyor. Biz kime güveneceğiz yakalamıyor musunuz, bilmiyor musunuz bu hırsızları. bu sabah aynı cadde üstünde 4 eve girmişler 5-7 arasında. sonuç sıfır elde sıfır. sonra benden emöniyete güvenmemi bekleyin... güvenmiyorum arkadaş. ben kendi güvenliğimi kendim sağladıktan sonra. başıma gelen olaylarda polis bi işe yaramadıktan sonra niye güveneyim.

3. de elime gelirse ya öldüreceğim yahut öleceğim.... öldürsem yaralasam gene ben suçlu olacağım ki komşum hırsızı yaraladığı için 6 ay cezaevinde yatmış... ben böyle adaletin ve emniyetin...

Sen Polise küfür edeceğine önce polisin elinden kanun gücüyle yetkilerini alan hükümete ve o hükümeti seçerek oy veren vatandaşlarına söv ve küfür et. Bilmiyorsan aç oku bakalım polisin yetkisi varmı var ise kullanabiliyormu?

Örnet link veriyorum.İncelemenizi tavsiye ediyorum.Saygılarımla.

2 Polisi bıçakladı ??hırsız sandım?? dedi, SER KALDI ! | PMDG Polisiye Mercek Dergisi (https://pmdg.com.tr/haber-2-polisi-bicakladi-hirsiz-sandim-dedi-ser-kaldi-.html)

hakanozukacmaz
09/09/2013, 22:33
Sen Polise küfür edeceğine önce polisin elinden kanun gücüyle yetkilerini alan hükümete ve o hükümeti seçerek oy veren vatandaşlarına söv ve küfür et. Bilmiyorsan aç oku bakalım polisin yetkisi varmı var ise kullanabiliyormu?

2 Polisi bıçakladı ??hırsız sandım?? dedi, SER KALDI ! | PMDG Polisiye Mercek Dergisi (https://pmdg.com.tr/haber-2-polisi-bicakladi-hirsiz-sandim-dedi-ser-kaldi-.html)

+1

outlife
09/09/2013, 22:49

polis istediği zaman öyle bir yakalıyor ki... kendi evine girdiği zaman anasını bile belliyor hırsızın. bu örnekleri de gördük. abimin komşusu polis. evine giren hırsızı iki günde yakalayıp pestilini çıkardıktan sonra teslim ediyor savcıya. illa onların mı canının yanması lazım. hükümete gelince ben onlara sadece bu konuda değil her konuda sövüyorum. polisin elinden bir çok hak alındı ama nedense etrafımda bir tane bile örnek yok polisin iyi birşey yaptığına dair. ne bileyim yakaladığı ve mağduriyetin giderildiği bir olay duymadım. ne bileyim led tv im çalındı hala bulunacak. kendileri söylüyor belli depoları var elden çıkarmadan bulunursa teslim edilir diye. e şikayet var yakalayın elden çıkarmadan. kanunlardan yetkilere ihmalden işbirliğe kadar kimin eli uzandıysa benim yatak odama kadar allah onların alayının belasını versin. devletinden müdürne memuruna kadar...

outlife
09/09/2013, 22:49

geçmiş olsun dileklerin içinde teşekkür ediyorum ayrıca...

tyilgin
09/09/2013, 23:29
Maalesef ülkemizde hırsızlık suç sayılmıyor.

Annemin kapısının önünden ayakkabılarım çalındı. Peşinden koşup yakaladım polise teslim ettim şikayetçiyim dedim. karakolda saat 18:30 dan 23:30 a kadar bekletildim. duruşma gününü unutmuştum ki ertesi günü sms geldi, bir sonraki duruşmaya gelmezseniz polis zorunla getirileceksiniz dedi. işimi gücümü bıraktım gittim hırsız ortada yok. yeter artık koşturmaktan yoruldum ben artık şikayetçi değilim dedim eve geldim, 2 gün sonra annemlere gittiğimde ayakkabılarım gene çalındı. üzerinden 16-17 ay geçti yine savcılıktan kağıt geldi. aralık ayında tekrar duruşmam varmış.
şikayetçi olduğuma pişman etmek isteselerdi eminim bundan daha az uğraştırırlardı. Hayattaki tek hırsız olsa şimdiye kadar senin düşündüklerini biri yapar adamı silerdi ama bitmiyorki, sokakta binlercesi var.

Hırsız ise hala tehditler savurarak çalışarak aldıklarımızı keyfine göre seçmeye devam ediyor...

Bence en güzel çözüm belli bir sayının üzerinde sabıkası bulunan sabıkalılara megakentte oturma izni vermeyecekler. en fazla 10-15 gün misafirlik süresi tanınacak sonra nereye defolursa gitsin. Gitmiyormu ver + ceza...

Bu arada çok geçmiş olsun, hanımların psikolojisi çok zor kaldırıyor. uzun bir süre evde tek başına kalamaz..

muslan
09/09/2013, 23:54
aynısını bizde yaşadık en iyi çözüm alarm taktırmak ve o kadar pahalı bişeyde değil alarmlar .. ayrıca güvenli

erenemre
10/09/2013, 00:07

polisin ne olduğunu bize oğretme polisin gaz sıkmaktan başka bir işe yaradığı yok hiçbir zaman polise güvenmedim bundan sonrada güvenmem bana uzak olsunlar yeter önce yüce yaradan ALLAH C.C. sonrada kendime güveniyorum.Boşuna kendini yorma yok hükümet yetkisini aldı falan diye 20 sene önce başka hükümetler varken polis farklı mıydı ? eminönün de teyp çalan hırsızlar polisle iş birliği yapıyorlardı beni konuşturma şimdi

alpercabuk
10/09/2013, 00:40
Geçmiş olsun zor bir durum,aynı şeyi yaşadığımı düşünüyorum da, herhalde polis büyük pazarlıklar neticesinde alırdı herhalde o hırsızı elimden.

EvoKoray
10/09/2013, 01:13
büyük geçmiş olsun , bizim sitede 1 ay içinde 4 daireye hırsız girdi , iç ve dış toplam 17 kamera ve her evde alarm var , biz önlem alıp 2006 da yaptırmıştık çok şükür şimdiye kadar birşey olmadı , 3 aya bebeğinizde doğacak vakit kaybetmeden sizde evinize alarm bağlatın kapı ve pencerelerde olsun mutlaka , zilinide hem içe hem dışa taktırın , bazen açık biryer bırakılıyor tüm site inliyor , caydırıcı etkisi çok fazla

byspayn
10/09/2013, 01:16
Çok büyük geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın. Türkiyede adalet diye bişey yok ne yazıkki.

outlife
10/09/2013, 09:32
arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum. allah kimsenin başına vermesin. zor bir durum. gereken önlemleri bu hafta içinde alacağız. etraftan o kadar çok şey duyuyoruz ki. bebeğiyle hırsızla karşılaşıp panik atak olan hanımlar, hırsızla dalaşırken ölen yaralananlar, hırsızı yaraladığı için ceza alanlar, sırf evdeki altınları bulamadığı için hırs yapıp evi talan edip halının üstüne işeyip ***** not bırakıp intikam alan hırsızlar duyduk... kameraya falan aldırmıyor adamlar. biliyorlar salınacaklarını... bunları cesaretlendiren milletin evinden parayla birlikte huzuruda çalanların tekrar tekrar allah belasını versin...

cezalandirici083454
10/09/2013, 10:27
Selamunaleyküm çok geçmiş olsun ALLAH beterinden saklasın. Bence sadece polisin suçu değil sistemin suçu. Bu kanunlarla bu kadar. Polis yakalasa bile ser bırakılıyor.

fotobelit
10/09/2013, 10:41
Alıntı yapılan mesaj silinmiştir.
:) lafa bak yahu..

outlife
10/09/2013, 10:49

arkadaşı bilmem ama ben artık aramamayı düşünüyorum zaten. sokağımdaki fotoğrafçının 4 yıl içinde 10 kez dükkanı soyuluyor. 10 kez dile kolay... yakalanan biri var mı diyorum yok diyor. sigorta şirketi dükkanı artık sigortalamıyormuş.

ne diye arayayım ben polisi. gezi de millete deli gibi gaz sıkıyorlar... iki gün sonra aynı parkte onlarca polisin içinde hırsızlık oluyor...

sadece polis değil evet. polis yakalıyor savcı salıyor ama savcı salıyor diye yakalamasın mı? işi yakalamaksa yakalayacak yahut çalınan bişey varsa bulabildiğini teslim edecek sahibine...

ben daha duymadım 3 yılda 3 kez hırsızlık olayı yaşadım duymadım çalınan birşeyi polisin bulup teslim ettiğini...

ben yakalıyorum savcı ser bırakıyor... ne yapayım deemek küstüm işte oynamıyorum demek gibi bişey...

bir olay yeri inceleme uzmanı sadece geldi ben ifade verirken foto çekti o kadr. ne kapılarda ne sehpada ne bi yerde parmak izi araştırması bile yapmadı.

sorayım ben vekil oğlu olsam, belediye başkanı oğlu vs olsam, büyük iş adamı olsam o polis aynı gün yakalayıp bana teslim etmez miydi? ederdi. polis lafa gelince vatandaşı koruyor. korumuyor. 4 ay içinde 2 kez evime giriyorsa korumuyor. koruyamıyor. hadi girdi gireni yakalamıyor. yakalayamıyor. illa abd vatandaşı mı olmak lazım kriminal lab. hizmetini alıp kimlik tespiti yapmak için. polisse eşgal veriyorum bana 1 milyon 657 bin tane foto veriyyor bak diye pc den... kaç günde bakacağım ben ona. sonra diyor ki tamam işte bu demelisin ki adamı mağdur etmeyelim...

valla kimsse kusura bakmasın. polis ne malımı ne canımı koruyor. ne de kastedenleri tespit edebiliyor.

eskiden beri güçlüysen arkanda dayın varsa, zenginseni, politik gücün varsa yakalatıyorsun... yoksa yok polisin elinden imkanları aldılar vs. bahane. polisin elinden alınan şey dövme hakkı, şiddet hakkı, bir de karakollara kamera zorunluluğu geldi o kadar. poliste kendince böyle olaylarda salıyor kendini. ne yakalayacam da efor sarfedecem. şimdi git yakalama yazısı çıkari, operasyon baskın yazısı çıkar, topla adamları git baskın yap al getir, iifadesi, tutanağı bilmem nesi falan uğraşacam savcı salacak aq ne uğraşacam diyor... eee olan kime oluyor vatandaşın canı yandığıyla kalıyor...

önceki yorumumda dedim. benim canıma malıma kast edip yatak odama kadar girmelerine kim müsaade ediyorsa, yasa koyucudan, polisine, savcısından hakimine kadar alayının allah bin türlü belasını versin...

LeoN48
10/09/2013, 11:30
Geçmiş olsun kaptan... Herif benim özelime kadar girecek ama ben sakin kalıcam, hakkını aradığında da üstüne her zamanki 3. Dünya teranesi yaklaşımlar, böyle zamanlarda daha da çok nefret ediyorum ********lerin yanındaki sistemden... Sistemi sistemle vurmak tek çare... Herkesin dediği gibi kendi güvenliğini kendin sağlayacaksın, harekete duyarlı alarmların yanı sıra biber gazı ve beyzbol sopası güzel bir ikili... Tekrar geçmiş olsun...

outlife
10/09/2013, 12:54

burası kavga yeri değil. kimseyi tehdit etmeye hakkın yok. adminin bu mesajları göreceğini umuyorum.

Scottie
10/09/2013, 13:36
Arkadaşlar konuyu başka yerlere çekmeye çalışmayın... konuda gerginlik yaratan arkadaşlara ceza verilmiştir... tekrarı halinde süresiz uzaklaştırılacaklardır...

Scottie
10/09/2013, 13:41
konu amacını aşmasın... forum kuralları dahilinde yorumlarımıza devam edebilirsiniz...

Arrest
10/09/2013, 13:43

yetkisi olsa nolacak ? Atatürk bayrağı açmış insanlara jop vurur gaz atar anca :)

Bi Söz vardı...

Bi polise çiçek vermek istiyorsanız balkondan saksı atın diye..

Una Italiana Rossa
10/09/2013, 14:19
Ergin abicim çok üzüldüm görünce konuyu, hele ki tanıdığım bildiğim bi abimin başına geldiğini görünce daha da üzüldüm.. Geçmiş olsun, anlamaya çalışıyorum tabi durumun zor ama dirayetli ol, o anlık sinirle heralde öldürürüm yazmışsın böyle düşünmemek lazım tabi.. bu polis olur-olmaz ama ben en kuytu köşede bile olsalar cezalarını mallarıyla ya da canlarıyla ödeyeceklerine, senin de her türlü zararının bir şekilde geri geleceğine inanıyorum.. Malesef var olan bu tür insanlar için sen hırsız kilidini koyarsın, kapını kitler rahatça yatarsın, gerisini tevekküle bırakırsın, benim yaptığım da bu.. Haklıylı haksız bir olmaz, geçmiş olsun tekrar..

outlife
10/09/2013, 14:27
alperen kardeşim teşekkür ederim mesajın için. öldürürüm kelimesini hırsız için kullanmıştım. polis için değil. sanırım bir yanlış anlaşılma oldu.

neyseki eser ben dahil gerekeni yaptı. keşke konu buralara uzamasaydı. foruma yakışmıyor. canımız yanmış, sitemimiz tepkimiz var...

allah kimseye vermesin. baına gelmeyen bilemez. o yüzden tepkilerimi aşırı bulmuş olabilir bazı arkadaşlar. eminim ki başlarına gelse benden daha çok tepki verecekler belki...

zor bir durum.

alperen bi ara buluşalım. sen gittin mi ankaraya?

Una Italiana Rossa
10/09/2013, 14:37
yok abicim polis diye anlamadım zaten yanlış anlaşılma yok yani :) ayrıca bana göre forum güzel biyerde, forumda mutluluklar nasıl paylaşıldıkça güzelse zor günlerimizde buraya yazmak, forumdaşlarımız tarafından teselli edilmekte güzel bence. Ama tepki konusunda dediklerini anlayabiliyorum :/

Ankara'ya gitme olayı da 18inde gidicem Allah nasip ederse görüşelim tabi, bi org bekliyoruz o zmn ya da dersen gidelim iki çay içelim o da olur :D

aykut_1914
11/09/2013, 21:03
abi çok çok geçmiş olsun. :(

yanlış bilmiyorsam sadece yatak odası müdafa olarak kabul görülüyor, kır bacaklarını at yatak odasına. Çok geçmiş olsun. Neyin kafasında bu ülkedekiler son zamanlarda hiç anlamıyorum

görkem koçsan
12/09/2013, 02:19
kardeş geçmiş olsun. beni yanlış anlama evde belki değerli eşyan vardır yoktur orasını bilemem zaten 2. defa yaşadım diyosun. bence sen imkanın varsa yenge hanımıda al biraz bi uzaklaşın ordan kafa dağıtın inan ikinizede iyi gelir. tekrar geçmiş olsun allah sabır versin çok zor bi durum.

outlife
12/09/2013, 10:38
kardeş geçmiş olsun. beni yanlış anlama evde belki değerli eşyan vardır yoktur orasını bilemem zaten 2. defa yaşadım diyosun. bence sen imkanın varsa yenge hanımıda al biraz bi uzaklaşın ordan kafa dağıtın inan ikinizede iyi gelir. tekrar geçmiş olsun allah sabır versin çok zor bi durum.

eyvallah görkem kardeş. zaten öyle yapacağız. bu hafta sonu biraz uzaklaşacağız. bayramda da biraz kafayı dinlemek istiyoruz. bakalım belki taşınırız. ama nereye gideceğim ki. eşimin okulu burada. yakın bir yerlere gitmeliyim. o da farketmeyecek çok. alarm taktırıyorum, ev sahibi de kamera taktırıyor. ayrıca eşime biber gazı, elektroşok cihazı aldım. eve ve arabaya da 2 tane haydar koydum. daha ne yapabilirim bilmiyorum. bu ********ler maalesef heryerde... hala çok şaşkınız sabahın 7 sinde ben banyoda dişlerimi fırçalarken evde 5 kişi varken ve 2 si ayaktayken nasıl bir cesaret bu ne içiyor bunlar anlamış değilim...

Seronet
12/09/2013, 22:44
Geçmis olsun. :(

2 ile gönderildi

mehmetvyz
12/09/2013, 23:17
Çok büyük geçmiş olsun, hırsızı yakalamış olsaydınız sizin için çok daha sıkıntılı bir durum olurdu, başınız belaya girerdi, inşallah bir daha böyle bir olay başınıza gelmez. Toplum içinde suç işleyebilecek insanların oranı çok küçük, ama onlarda birçok şeyi mahvetmeye yetiyor maalesef