PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu tarz body kitin geri dönüşü olur mu?

BaranSelo
07/09/2013, 00:47
Fiat Punto Grande 1.4 Fire Active 2006 Model 21.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 134134195 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-modifiyeli-kirmizi-seytan-134134195/detay)

https://image5.sahibinden.com/photos/13/41/95/1341341955wf.jpg

https://image5.sahibinden.com/photos/13/41/95/134134195n7w.jpg

İlandaki aracın üzerindeki tampon eklerini sökme imkanımız var mıdır? Sökersek herhangi bir işlem gerekir mi, boya vs gibi?

cdogu
07/09/2013, 01:09
Baran muhtemelen çıkar. Ama ısıtıcı lazım muhtemelen silikonla yapışmıştır. Çıkarırken tekrar boyanması gerekebilir tamponların. Silikonu sökerken boyayı da alırsın çünkü.

Jantları çok güzelmiş bu arada aracın. Tek abartı olan şey tampon ekleri.

MB860 cihazımdan 2 ile gönderildi

BaranSelo
07/09/2013, 01:14
Baran muhtemelen çıkar. Ama ısıtıcı lazım muhtemelen silikonla yapışmıştır. Çıkarırken tekrar boyanması gerekebilir tamponların. Silikonu sökerken boyayı da alırsın çünkü.

Jantları çok güzelmiş bu arada aracın. Tek abartı olan şey tampon ekleri.

Anladım hocam, zahmetli iş o zaman... İki araç beğendim ikisinden de bu tampon ekleri yüzünden vazgeçtim. :)

cdogu
07/09/2013, 01:15
Evet aslında eksgra masraf ama eğer KM unsuru,bakımları falan makbulse,iki tampon boyatacaksın sonuçta. Kabul edilebilir.

StrawBeeRy
07/09/2013, 02:51
muhtemelen kenarlarından ufak vida altınada silikonu basmışlardır.ekleri kırarak çıkartmak mümkün olabilir altı içinde tamponlara boya gerekir marşpiyele gerek yok onun içinde istenilirse farklı tip marşpiyel kullanılabilir

henky
07/09/2013, 06:07
Bence bu haliylede gayet güzel araç ben bulsam taktırmayı düşünüyorum ama tercih meselesi :)

Arrest
07/09/2013, 12:07
Çok kasıntı duruyor bence bu internette baya bi var satışta en az 5-6 firma satıyor.

Arka ve ön tampon ekleri büyük ihtimal vidalanıyor gibi bişey oluyodur yanlarda silikonla yapıstırılıyor arkadasımın opel aracında var ama habire cıkıyo bişe oluyo hiç tavsiye etmiyorum bence kesinlikle yaptırma zaten hatları cok kötü tarzı görünüyüşü çok kötü

BaranSelo
08/09/2013, 12:50
Çok kasıntı duruyor bence bu internette baya bi var satışta en az 5-6 firma satıyor.

Arka ve ön tampon ekleri büyük ihtimal vidalanıyor gibi bişey oluyodur yanlarda silikonla yapıstırılıyor arkadasımın opel aracında var ama habire cıkıyo bişe oluyo hiç tavsiye etmiyorum bence kesinlikle yaptırma zaten hatları cok kötü tarzı görünüyüşü çok kötü

Ben zaten taktırmayacağım da, almayı düşündüğüm aracın üzerinde var ve benim hiç hoşuma gitmiyor bu tarz uygulamalar. O yüzden sormuştum. :)

Tüm cevaplar için teşekkür ederim::)

cdogu
08/09/2013, 13:01

abi yapan adama göre o ya. bi kalıp çıkartmışlar geçen gördüm. berbat. marka vermeyeceğim. Mehmet (femoli) abi biliyo :) böyle berabt bir şey olamaz. İyi kalıplar da var.

Arkadaşının aracında da silikonlanıp+vidalanıp nasıl çıkıyor anlamadım vallahi.Zıpkın gibi geçmesi lazım.

oz07
23/09/2013, 17:57
Sadece silikon değildir çamurluk davlumbazından da vidalanmıştır.