PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garanti Bankası ATM Paramı İç Etti - ATM'lere dikkat

celenlee
06/09/2013, 12:15
2 Hafta önce Garanti Bankası Çanakkale 18 Mart Üniversitesindeki ATM'ye para yatırıyordum. Tam 900TL koydum. Hepsi de 100'lük. Parayı yuttu. Eyvallah makine sonuçta. Teknoloji devrinde yaşıyoruz vs vs dedik. Aradık hemen bildirdik. Herşeky çok güzel, paranız 3 iş günü içerisinde hesabınıza geçer.

Tam 1 Hafta sonra hesaba para geldi 850TL.
Müşteri Temsilcisiyle görüştüm, bana dediği şu, "eminmisiniz paranızın 900 olduğundan, koca bankamatik sayıldı çünkü" sen ne diyosun deyip suratına kapattım terbiyesizin.

29.08.2013 Şubeye gittim, anlattım yeniden kayıt açtırdılar, bir de faks çektik.

03.09.2013 günü işlemler tamamlanmış, bana tabiki haber veren yok. Bugün yeniden aradım:

-Bankamatik yeniden sayıldı paranız 850TL
-Bana ne sayıyorsunuz, parayı yolda bulsan say demişler, 900 TL koydum, kameralardan baksanıza 1 tane 50lik varmı elimde.
-İsterseniz SAVCLIĞA başvurabilirsiniz, o zaman kamera kayıtlarını incelerler.
-Bu adamlar 200TL deseler, benim para yanacak yani öyle mi.
-Dediğim gibi isterseniz savcılığa başvurabilirsiniz!!

Ölürmüsün, öldürürmüsün derler ya!
Benim başımı kaşıyacak vaktim yok, adam bana savcılıkta uğraş diyor. Benim seninle kaybettiğim her saat zarar bana! Madem en baştan yönlendirsene savcılığa beni, ben senin parayı iç etçem hiç çırpınma desene!!!

Teknolojiye güvenim o kadar tam ki, kendimden şüphe etcek oldum. Ama nette başka örneklerini de görünce şüpheye gerek yok! sayarak koyduğum para sonuçta!

İŞİN ÖZÜ:
Bu adamlar bana 100lira geri verse, savcılığa başvurmaktan başka bir şey kalmamış olacaktı elimde. Adamlar para yok dese, hepsini İÇ ETÇEKLER.

SİZ SİZ OLUN, BANKA BÜNYESİNDE BULUNMAYAN ATM'lerden ZORUNLU KALMADIKÇA PARA ALIŞVERİŞİ YAPMAYIN!!

BANKA BÜNYESİNDEKİLERDE DE (Mesai saatleri dışında yaklaşmayın!)

MÜMKÜNSE TÜM İŞİNİZİ GİŞEDEN YAPIN.

Bulduğum ilgili haberlerden birkaçı:

ATM'lerdeki yeni tehlike-Sabah - 06 Eylül 2013 (https://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2013/03/18/atmlerdeki-yeni-tehlike)

ATM'ye sıkışan para, buhar oldu - ZAMAN (https://www.zaman.com.tr/gundem_atmye-sikisan-para-buhar-oldu_1220089.html)

Bankacılık / ATM Para Yutma Şikayetleri - Şikayetvar (https://www.sikayetvar.com/kategori/bankacilik/atm-para-yutma/198)

hyzanki
06/09/2013, 12:28
garantiden uzak durmak gerek

gurgocuk
06/09/2013, 13:21
Gişelerden sadece kredi yatırmaya izin veriyorlar uzun zamandan beri, diğer para yatırma işlemlerini bankamatikten yapın diyorlar sonrada bu tür olaylar yaşanıyor. Para benim değilmi arkadaş ister gişeden ister bankamatikten yatırırım size ne!

Sen orda süs eşyası gibi neden oturuyosun madem? Her şeyde bankamatiğe yönlendirecekseniz hepiniz gidin evinizde oturun..

Belirtildiği gibi kesinlikle mesai saatleri içinde bankamatiği kullanın. Sorun olduğunda enazından hemen içeriye bildirebilirsiniz.

Garanti bankasına gelecek olursak, böyle prensipsiz bir banka yoktur sanırım. Hep şikayet hep bir yakınma var bu firmadan.

Hayatımda ilk defa kredi çektim ve buda malesef bu bankadan oldu (7500 TL).Bitmesine 2 aykaldı şükür kurtuluyorum :) Çektiğim kredinin benden alınan dosya masrafı için Hakem Heyetin başvurmuştum Mart 2013'de, 20 Ağustos 2013'de karar açıklandı ve Garanti bankasının tarafınıza ilgili dosya masrafının ödemesine karar verilmiştir diye..

Kararı alıp aynı gün kredi çektiğim şubeye bu iş ile ilgili olan zaatı muhterem hanımefendiye verdim oda hemen genel müdürlüğe faksladı. 17 gün geçmesine rağmen ne bir bilgilendirme nede bir ödeme oldu! Benle aynı gün hakem heyetinden kararını alan yakın bir abim gidip ertesi gün Halk Bankası'ndan çektiği kredi dosya masrafı olan 400 TL sini aldı, gerisini siz düşünün ..

Honor COOPER
06/09/2013, 14:01
Yakın zamanda benimde başıma geldi benimde 100TL uçtu bakmışlar fazla çıkmamışmış.

erenemre
06/09/2013, 14:07
garantiden uzak durmak gerek

2005 den beri garanti deyim 8 seneyi geçiyor herhangi bir sorun yaşamadım ve banka olarak memnunum.Garanti den uzak dıurmak değil de mümkün olduğunca para yatırma işlemlerini gişeden yapmak gerek sonuçta makine heran sorun çıkartabilir benzer bir sorunu arkadaşım iş bankası atm sinde yaşamış ve parasını 75 tl eksik almış ve bir hak iddia edememişti.

onurgenc87
06/09/2013, 14:11
Garanti Şerefsiz bir banka 3 sene maaş aldım.

didi77
06/09/2013, 14:46
Banada olur gibi oldu finanstan yaptırmadan önce ne kadar yatıracaksınız diye yazmamı söylüyor makina bende meblağ girdim sonra parayı yatırdım eksik diye geri verdi tam parayı ::)) ondan sonrada işin uzamasına bakmayıp tek tek yatırıyorum

cdogu
06/09/2013, 14:51
Teknolojiye güven tam da,teknolojiyi kullanan adamlara güven yok...

knidos111
06/09/2013, 15:15
garanti en gıcık olduğum 3 bankadan biridir (diğerleri citibank ve finansbank) zaten sahibi doğuş grubunun da patronu aynı zamanda

Evren_c
06/09/2013, 16:35
Bir bankacı olarak mümkün olduğunca nakit para kullanmamaya çalışıyorum. Ekmek, simit (gevrek) haricinde de neredeyse hiç kullanmıyorum :) Herkese tavsiye ederim, çok rahat oluyor.

Bu arada geçmiş olsun :( Kamera kayıtlarını savcılıkla uğraşmadan izlemeleri gerekir diye düşünüyorum. Bankaya noter kanalıyla başvurmayı deneyebilirsiniz ama bir hukukçudan bilgi almak lazım öncesinde. 50 lirayı kurtaralım derken daha çok masraf yapmayın.

therasmus
06/09/2013, 17:01
Atmlerden işlem yapmamak istanbul şartlarında çok zor,atm lere macbursun yoksa 10-20 tl yatırmak için yarım saat gişede beklemek sıkıntılı olur.