PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 Honda Civic Elegance

görkem koçsan
04/09/2013, 05:42
dostlar bu arabayı baya bi kullanma fırsatım oldu bu yaz akrabam sayesinde merakta ediyordum. trene binmiş kadar oldum sunroof cruıse control tamam on numara ama bizim puntoların inanın amortisörlerindeki konfor ve arabadaki konfor kolay kolay değişilmez. sanki amortisör değilde makas var arabada hani heves eden imrenerek bakan olursa hondaya baştan sölim heveslenmesinler trene binmiş kadar olurlar.

mutunch
04/09/2013, 10:07
Ailemin arabası da aynı arabadan ve sunroof cruise control bende de var. Ancak Honda hakkında konfor için söylediklerine katılmıyorum hocam :)
C sınıfı bir sedanın B sınıfı bir spor şasili hatchbackten daha konforlu olacağı aşikar.
Saygı duyarım tabi ki görüşüne ancak benim civic için kötü bir yorumum bu konuda olamaz :)

tirit
04/09/2013, 11:04
Abimde var otomatiğinden. Konfor konusunda bendeki bravodan daha iyi diyebilirim. Hem hacim olarak daha geniş hem de görüş açısı sessizlik yönünden ( lastik sesi hariç). Ama iş motor ve aktarmaya gelince benim aracıma karşı onun 2 lt motoru anca keser. Hem benim aracımdan daha pahalı hem de asr, esp, c.c., h.h. vs otomatiğinde standart olarak gelmiyor.

umutsaygin
04/09/2013, 11:45
o kasa civic premium kullanıcısıydım 2 sene öncesine kadar.satıp sıfır punto evo dizel aldım.ekonomi olsun diye.geçen senede yeni kasa elegance aldık. .şuan hem punto evo hem de yeni civic var ailede.civicsiz duramayanlardanım ben :D civic konusundaki konfor görüşlerinize katılmıyorum ama japon araçları genelde almanlar kadar konforlu olmazlar.bu bilinir süspansiyon serttir biraz japonlarda .lakin aradaki fark hissedilmez bile konfor açısından.ama kesinlikle ve kesinlikle puntodanda kat kat konforludur civic hem sınıf farkı var arada yani. . ;) civic kendi sınıfında tercih edilecek en ideal en güzel arabadır bence. . saygılar

görkem koçsan
04/09/2013, 14:01
araba çok güzel tipi göstergeleri ama bilmiyorum japon arabası pek kullanmadığımdanmıdır çok sert arkadaş ya bi de benim kullandığım arabadanmıdır nedir azcık sert çukurda tak diye ses çıkıyodu arka tarftan.

görkem koçsan
04/09/2013, 14:02
vitesi birde çok güzel geçiyor ama biraz sesli.

gemlikli_55
04/10/2013, 12:29
aa ben simdi civic değil de tren mı almışım :)))))

tayfux
04/10/2013, 21:51
pek katılamayacağım hocam o kasa çok konforlu ve çok zevk veren bir sürüşü var..ayrıca aracın yanında duran bile çalıştığını anlamıyor sessiz zevkli bir araç tek handikapı eski civic lere göre yakıtı biraz fazla..

benkimya
04/10/2013, 22:10
Hocam aracı bilmediğiniz belli, amortisör sistemi öyle evet sert bir çukura girerseniz tak diye ses geliyor ama sadece ses var. Konfor konusunda punto civic in yanına yaklaşamaz. Hele o otomotik vites rahtalık, sorunsuzluk, rahat koltuklar... ne diyelim bence güzel bir araçtır civic.

EvoKoray
04/10/2013, 22:10
2011 i arkadaşımda vardı F1 vites , sunroof olan modeli kullanımı rahat sürmesi zevkli bi araba rahatlık konusunda Punto dan daha iyi kesinlikle :) performansına zaten yorum yok hızlanması çok iyi vitesleri uzun olmasına rağmen , 2 de 110 3 te 167 leri gördüğümüzü hatırlıyorum çokta seri gidiyor

toprakozz
04/10/2013, 23:31
üstad yorumlarına katılmayı çok isterdim.:D Ama honda civic çok seri,sınfında en konforlu araçlardan biridir tek eksiği dizeli yok ve çok yakıyor...

byspayn
05/10/2013, 01:53
Arkadaşımda var ve yorum yapabilecek kadar kullandım aracı. Evet yol sesini alıyor süspansiyonları sert frenleri güven vermiyor ama araba gerçekten güzel. Ben her bindiğimde yolcu da olsam şoför de severek biniyorum civice...

görkem koçsan
05/10/2013, 02:02
valla çukurlarda tak diye ses geliyodu benim kullandığımda kasiste falan en ufak sesi duyuyodum. vallahi billahi benim araba diye demiyorum sakın yanlış anlamayın herkezin malı kendine iyidir allah herkeze daha güzellerini kazasız belasız kullanmak nasip etsin benim t jet ' in konforu seriliği düz vites 125 bg olan modeline taş çıkartır. kimseylede tartışmak için demiyorum benim görüşüm sakın ha yanlış anlamayın. ha ama sorunsuz bi arabaymış ben honda sahibi olmadım bi yaz boyunca kullandım o konu hakkında bi diyeceğim yok.

Honor COOPER
05/10/2013, 10:43
Serilik konusuna bir şey diyemem sonuçta aracınız 1050 kg civarı turbo beslemeli bir araç mutlakaki seri olacaktır Civic karşısında lakin konforsuz demek Civic e konforsuz demek bence haksızlık. kullandığınız araçta problem olmasın?

görkem koçsan
05/10/2013, 14:06
1050 kg mı? 1175 kg punto. 1258 olması lazım honda cıvıc.neyse ama hondanın tek güzel tarafı içi arkadaşların demesi gibi koltukları ve rahat geçen vitesi ama o da tıkırtı yapıyodu benim kullandığım hondada aynısı sizdede varmı bilemem. yanlış anlamayın ben alışamadım sert amortisörlere. genişliği çok güzel ama bagajı falan benim tek hoşuma giden tarafı o oldu. bi de 4 cd alan radyosu. cruıse control. bi de sunroof bu.

görkem koçsan
05/10/2013, 14:08
Serilik konusuna bir şey diyemem sonuçta aracınız 1050 kg civarı turbo beslemeli bir araç mutlakaki seri olacaktır Civic karşısında lakin konforsuz demek Civic e konforsuz demek bence haksızlık. kullandığınız araçta problem olmasın?
o dediğinizde olabilir sert kullanıldı çünkü o arabada ama sanmıyorum servis bakımlıydı. tek lastikleri bitikti.

ligdevi
05/10/2013, 21:28
Arkadaşımda civic elegance var , adam kendi söylüyo " kanka amortisörler çok sert, yol sesini içeri veriyo, kaporta zayıf ", bi kere konfor olarak punto ile arada dağlar yok işkembeden kimse sallamasın, bana yorumlar sanki psikolojik c sınıfı araç olduğu içinmiş gibi geliyo, bide kimse kendi malını kötülemez arkadaşlar.
Japon araçlarının sert amortisör-zayıf kaporta-kötü fren-uzun ömürlü performanslı sorunsuz motorları olduğunu hemen herkes bilir :)

görkem koçsan
05/10/2013, 23:01
Arkadaşımda civic elegance var , adam kendi söylüyo " kanka amortisörler çok sert, yol sesini içeri veriyo, kaporta zayıf ", bi kere konfor olarak punto ile arada dağlar yok işkembeden kimse sallamasın, bana yorumlar sanki psikolojik c sınıfı araç olduğu içinmiş gibi geliyo, bide kimse kendi malını kötülemez arkadaşlar.
Japon araçlarının sert amortisör-zayıf kaporta-kötü fren-uzun ömürlü performanslı sorunsuz motorları olduğunu hemen herkes bilir :)
kaportacıya boya koruma için götürdüm allah sizi inandırsın sordum özellikle bunun kapısı dedim boş gibi geliyo bana dedim kaportacı galvenize saç dedi ne demek istediğini anlamadım iyi bişeymi dedim iyi dedi. banada güvensiz gelmişti saçı çok ince gelmişti. bizim arabalar daha tok geldi bana ama bizim arabalardan daha tok olanlarıda alman arabaları bana öyle geliyo özellikle opel,bmw mercedes zaten laf yok.

lionT-JET
06/10/2013, 09:47
aynı arac 5 senedir abimde var aracın tek eksi yönü yakıtı gectım,segmentindeki bir alman aracı gibi uzun yolda güven vermiyor..

ligdevi
06/10/2013, 11:06
kaportacıya boya koruma için götürdüm allah sizi inandırsın sordum özellikle bunun kapısı dedim boş gibi geliyo bana dedim kaportacı galvenize saç dedi ne demek istediğini anlamadım iyi bişeymi dedim iyi dedi. banada güvensiz gelmişti saçı çok ince gelmişti. bizim arabalar daha tok geldi bana ama bizim arabalardan daha tok olanlarıda alman arabaları bana öyle geliyo özellikle opel,bmw mercedes zaten laf yok.

Kaportalar sizi aldatmasın, esas araç içinde bizi koruyan kaporta içindeki çelik barlar (kapılarda ve tamponlarda), şasi sağlamlığı ve darbe emme katsayıları vs, hiç umulmayan markalar kaza anında kafa göz yarabilir, tekrar geçmiş olsun ve yeni aracı punto için hayırlı olsun dediğim siteden kubilay arkadaşın eski puntosunun astrayı ne hale getirdiğini geçen resimlerle gördük,

görkem koçsan
06/10/2013, 14:11
Kaportalar sizi aldatmasın, esas araç içinde bizi koruyan kaporta içindeki çelik barlar (kapılarda ve tamponlarda), şasi sağlamlığı ve darbe emme katsayıları vs, hiç umulmayan markalar kaza anında kafa göz yarabilir, tekrar geçmiş olsun ve yeni aracı punto için hayırlı olsun dediğim siteden kubilay arkadaşın eski puntosunun astrayı ne hale getirdiğini geçen resimlerle gördük,
doğru tabi orası öyle.