PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kiralama şirketinin aracıma talip olması

SaLDo
31/08/2013, 02:18
Aracımı malumunuz olan siteye koydum satılık diye. Keyfe değer olarak bir fiyat belirledim. Bana bir kiralama şirketi mesaj attı.Düz mantık düşününce 12 bin TL kazanmış olacağım ve aracı 1 yıl sonra ölüsünü 15 bin TL den satsam 27.000 TL cebime girmiş olacak. Ben aracı en fazla 20 bine anca satarım normalde. Kaskoya'da 2 bin ödedim. 5.000 TL için değer mi sizce ? Ama tabi bu işte en büyük sorun; güven ve sağlamlılık.

Mesaj bu arkadaşlar. Ben sıcak bakmadım ama belki aramızda bu tür işlere kalkışmış olupta karlı çıkmış arkadaşlarımız olabilir. Yorumlarınız önemli.

Bizimle çalışmak istermisiniz? Maltepe ‘de hizmet vermekte olan "ŞİRKET ADI'' aracınızı aylık 1000 TL – 6.000 TL arası değişen kira bedelleri ile ve 1 Yıldan başlayan sözleşme süreleri ile kiralıyor. Sözleşme süresince aracınızın tüm bakımları ( lastik değişimlerine kadar ) bizim sorumluluğumuz altındadır. Aracınıza hırsızlık ve çalınmalara karşı takılacak olan 400 Euro değerindeki “ Araç Takip Sistemi ( GPRS ) “ şirketimiz tarafından karşılanmakta ve bu konuda sizden herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Şirketimiz aracınızı sözleşme başlangıcında teslim almış olduğu hali ile sözleşme bitiminde teslim etmektedir. Bu kiralama sistemi sayesinde satışa sunmuş olduğunuz aracınıza belirlemiş olduğunuz satış fiyatının yarısını 1 yıllık sözleşmesi ile aylık kira bedelleri ile kazanabilirsiniz

Honor COOPER
31/08/2013, 03:10
güvence olarak nasıl bir prosedürleri var.
Kaskoyu onlar mı yapıyor.
Bu konularda olumlu referanslar olursa sizin için karlı bir alışveriş olur.

SaLDo
31/08/2013, 03:38
güvence olarak nasıl bir prosedürleri var.
Kaskoyu onlar mı yapıyor.
Bu konularda olumlu referanslar olursa sizin için karlı bir alışveriş olur.
Bu soruları sordum, henüz cevap gelmedi. Ama şu var aklıma takılan; firma aracımı 2 sene kiralasa 24 bin yapıyor. Tüm bakım masraflarını vs. de kendisi yapacakmış. Madem öyle aracı neden satın alma yoluna gitmiyorlar ?

mucar
31/08/2013, 03:39
Çıkabilecek problemler:
-Hemen kiraya veremeyebilirler. Yıllık sözleşme demişler ama "aracınıza müşteri bulamadık" deyip bekletmesinler?
-Kasko fiyatı uygun olsun diye araç sizin üzerinize kalırsa olası bir kaza durumunda hasarsızlık indiriminiz bozulur. 2'den fazla kaza olursa uçuk kasko fiyatlarıyla karşılaşırsınız.
-Bu süre içinde arabanız olmayacak, 20.000 lirayı bir yıl bağlayacaksınız.
-1 yılın sonunda aracı satmak ne kadar zor olacak? Yüksek ihtimalle şirket arabası olacak ve tek problemi yüksek km olmayacak.

Bunların karşılığında da aylık en az 1.000 lira.

Diğer taraftan, adamlar 20.000tl kredi çekip sizin arabanızı alsalar faizi en fazla 3 bin lira. Değer kaybı da dediğiniz gibi 5.000 lira olsa toplam 8.000 lira. Neden 8.000 liraya halletmek varken size 12.000 lira veriyorlar? Bunu da sormak lazım, mantıklı bir açıklaması vardır belki.

USTA
31/08/2013, 10:29
İlana koyduğum 2 aracım içinde bu firmalardan aynı teklif geldi,biraz araştırdım ve güvenilmeyeceklerini görünce vazgeçtim...

acRep
31/08/2013, 16:22
Aynı teklif banada geldi sıraylaa gönderiyolar herhalde kim düşerse hesabı

brembo1
31/08/2013, 16:39
Dizel arac sahiplerine atıyorlar banada gelmişti.

ozanoz93
31/08/2013, 17:00
sakrın ver me bilmedin yere arkadasin arabasini aldilar oyle 5 ay sonra bitliste olmus olaram buldular arabasini anahtarinida verdin için ruhsatida sigorta kapsamina girmiyor

serkandikici
31/08/2013, 17:39
Aynı teklifi ford araımı satarken bana da gönderdiler çok güvenilecek bi tarafı yok hatta izmir içinden bi kaç firma da göndermişti buna benzer mesajlar okumadım bile.. Bence riske atmaya değecek bi durum değil..

SaLDo
31/08/2013, 19:46
Alakanıza teşekkürler :) Zaten bende msjlarına 2 yıllık sözleşme + 1 yılı peşin diye dalga türü bir yazı yazmıştım :)

cezalandirici083454
31/08/2013, 23:15
Benim araç benzinli otomatik banada gelmişti neden arabayı satın almıyorlar anlamadım.

gurgocuk
01/09/2013, 01:30
Çoğu ilan sahibine atılan kopyala yapıştır (otomatik) bir mesajdır bu ;)

didi77
01/09/2013, 01:34
uzakdur yeter