PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir - Fethiye/Kaş güzergahı - bilgi talebi

Evren_c
23/08/2013, 14:05
Arkadaşlar 30 Ağustos'ta İzmir'den arabayla Kaş taraflarına kadar gidelim, koyları, tarihi yerleri geze geze tatil yapalım diye düşünüyoruz da, acaba bu bölgeyi bilen arkadaşlar genel olarak yolların durumunu (asfalt kalitesi, çukur, yol çalışması, yokuş vs.) bildirebilir mi?

İzmir'den Aydın'a kadar otobandan, sonrasını da normal yoldan gitmeyi düşünüyoruz. Yoldaki konaklama yerleri, Fethiye - Kaş arasında pansiyon vs. her türlü bilgiye ihtiyacım var :)

Şimdiden teşekkürler.

never
23/08/2013, 14:52
ayda min birkez giden biri olarak yardımcı olayım

-Giderken Muğla ya hatta Gökova ya kadar sıkıntı yok sonra yol yapım calısmaları başlıyor ve yol çok bozuk temkinli git, levhalara dikkat et (özellikle gece yolculuğu yapacaksan), bazı yerlerde yol tek şerit oluyor, Köyceğiz de biraz daha yol düzgün ama Dalyan da da yol yapım çalışmaları var Gölcük ten sonra rahat
-Gölcüğe gelmeden tünel var 3,5 tl dolaşmak istemezsen oradan geçiyorsun, ardından Gölcüğe kadar rampa aşağı (dikkatli git özellikle sollamak istersen)
-Gölcük - Fethiye arası bol rampa ve viraj ama asfalt düzgün bölünmüş yol ve çoğu 3 şerit
-Fethiye Kaş arası gitmeyeli 2-3 sene oldu o yüzden bilen birilerine bırakayım :)
-Gündüz gideceksen radar bol olur, dikkat et (özelllikle muğla civarı/ Gökova)

Kısaca Gökova - Gölcük arası ençok dikkat etmen gereken yol

Evren_c
23/08/2013, 15:23
Valla çok detaylı olmuş, teşekkür ederim :)

never
23/08/2013, 15:59
Valla çok detaylı olmuş, teşekkür ederim :)

rica ederim, dediğim gibi sık kullandığım yol olduğu için bilgiler güncel
sana iyi tatiller

tolgaank88
23/08/2013, 17:07
detaylı anlatıma ufak bir revize yapayım gölcük değil de göcek olacak ;)
Birde tüneli geçtikten sonra katrancı koyunun üstünde durma yeri var (en azından geçen sene vardı ama yol yapıyolardı belki kapatmışlardı)
orada da güzel fotoğraf çekilebilir :)
ve özellikle ufacık yere küçük araba ile geçişe 3.5 tl almalarına rağmen tüneli kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim,tünel 2 dakika bile sürmezken diğer yol yaklaşık 15-20 dakikanızı alır,sizi strese sokar,sizi ve arabanızı yıpratır :)

epcel
23/08/2013, 17:09
Merhaba, ben Kalkanlıyım.
Fethiye-Kalkan arası yeni yol yapıldıktan sonra çok güzel oldu. Radara dikkat edin. Kalkan-Kaş arası mesafe kısa ama dar ve çok virajlı. Yol üstünde Kaputaş'a uğramanızı şiddetle tavsiye ederim.

OzzY
23/08/2013, 17:51
pazartesi geldim o yoldan, fazla bir çalışma yoktu güzel ve eğlenceli bir yol :)

Evren_c
23/08/2013, 18:47
Elinize sağlık arkadaşlar :) süper bilgiler.

Bir de Fethiye/Kalkan/Kaş ya da bildiğiniz bir diğer yakın bölgede ucuz pansiyon/otel/vs. bilen varsa, harika olacak :) Sadece uyumak için gidileceği için temiz ve ucuz olması yeterli, yemek önemsiz. Bütün gün arabanın tepesinde olacağız çünkü. Amaç sadece deniz/güneş/kum/doğa/tarih.

Genel olarak nerelere gidilir, ne yapılır az çok biliyorum, internette de çok kaynak var ama tecrübe eden varsa seve seve dinlerim önerilerini.

OzzY
23/08/2013, 19:39
Elinize sağlık arkadaşlar :) süper bilgiler.

Bir de Fethiye/Kalkan/Kaş ya da bildiğiniz bir diğer yakın bölgede ucuz pansiyon/otel/vs. bilen varsa, harika olacak :) Sadece uyumak için gidileceği için temiz ve ucuz olması yeterli, yemek önemsiz. Bütün gün arabanın tepesinde olacağız çünkü. Amaç sadece deniz/güneş/kum/doğa/tarih.

Genel olarak nerelere gidilir, ne yapılır az çok biliyorum, internette de çok kaynak var ama tecrübe eden varsa seve seve dinlerim önerilerini.

ben kalmadım ama arkadaşım kaşta kekova otelde kalmıştı, oda kahvaltı fiyatı uygundu memnundu.