PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Önemli uyarı

ygttt54
17/08/2013, 11:32
arkadaşlar istanbul ve çevresinden oturanlar için çok önemli bir bilgi vericem ve yardım isteyicem. ayın 01.08.2013 tarihinde gebze istanbul D 100 (dikkat E 5 yani ) yolunda 98 km hızla tam 343 tl ceza yedim ki ben sürekli trafiğin akışında giden bir insanım sormak istediğim D 100 de hız sınırı 110 değil mi ? 98 km hızla bu kadar cezayı yiyorsam 50 mi hız sınırı ?! ceza 18 gün sonra geldi ve fotoraflı ve bildiğimiz bölünmüş yol ve fotorafın üzerinde 121. diye tükenmez kalemle yazılmış bir yazı var. bu radar trafik kuralları için mi devletin ekonomisi için bizi yolmak mı şimdi Allahın aşkına ben evlenmeye hazırlanıyorum deli gibi borcum var peşin ödemesi bile 260 tl olan ceza, pardon tuzak kendimi keriz gibi hissediyorum yemin ederim . E 5 te 50 km hızla gittiğiniz takdirde bi tır sizi güzelce biçer. bu yolu kullananların aklında bulunsun sizde yemeyin günah evinizin çocuğunuzun rıskını bu hırsız zihniyete kaptırmayın. son olarak itiraz etsem bi sonuç edebilirmiyim ?

hakanka
17/08/2013, 11:44
geçmiş olsun kardeşim,bunlar hırsız itiraz etsende bi sonuç elde edemiyosun,benim iki haftada bi aracımı çekiyolar çektikleri yeri görsen inanamazsın

ygttt54
17/08/2013, 11:53
tahmin edebiliyorum, şöyle bişey duymuştum bu çekme işlemleri ihale ile alınıyor bunu alan şirkette polislerle işbirliği yapıyor diye bi dedikodu var

haksaz
17/08/2013, 12:18
çok geçmiş olsun bunun maalesef ki itirazı yok bilgilendirdiğin içinde teşekkür ederim

hakanka
17/08/2013, 12:29
tahmin edebiliyorum, şöyle bişey duymuştum bu çekme işlemleri ihale ile alınıyor bunu alan şirkette polislerle işbirliği yapıyor diye bi dedikodu var

dün bi emekli polisle konuştum,bana anlattı biraz hastaneye acile gittim aracımı çektim başhekimle işbirliği içindeymiş başhekim polisi arıyo aradı aracımı çektiler,daha ne diyim nasıl bi memlekette yaşıyoruz

StrawBeeRy
17/08/2013, 13:10
geçmiş olsun eğer e5 te yediyseniz orada hız sınırı 70 km biz gecenin 3ünde boş yolda bile 70le gitmekten deli oluyoruz hiç acımıyorlar çatır çatır yazıyorlar dikkat edin.ortalama hızınızı ölçen radarlar var o yüzden ceza yemiş olabilirsiniz

zahirbaba
17/08/2013, 13:19

dedikodu değil gözümün önünde oldu

halils2
17/08/2013, 13:36
dedikodu değil gözümün önünde oldu

tam olarak nerede hangi ilçede yani. yok bilelim de ona göre hareket ederiz.

hakanka
17/08/2013, 14:16
yazık günah ya

ygttt54
17/08/2013, 19:10
böyle sahtekarlık yapanları haksız yere ceza kesenleri bu işlerden ceplerini dolduranların sadece birini bulsam malına öyle bi zarar vermek istiyorum ki canı yansın nasıl bişeymiş görsün deli gibi borcum var evlilik hazırlığı içindeyim ve istanbula gitme sebebimde ananemi hastaneye götürmek hal böyleyken cepten çıkan 343 tl günde 13 saat çalışıyorum ben o parayı kazanmak için Haram zıkkım olsun şu devlete verdiğim tüm vergiler herşey haram zıkkım olsun başka bişey demiyorum

Arrest
17/08/2013, 19:20
Gemi alacaklar para lazım günah keçisi olmuşsun

ykaya1983
17/08/2013, 19:32
Allah yardımcın olsun kardeş.Evlenme hazırlığının ne kadar külfetli olduğunu biliyorum.Zor durumda kalmamak için o kadar masrafları kısmaya çalışırken böyle pat diye heba olan paralar insanın canını gerçekten sıkıyor.

pusat
18/08/2013, 02:21
kardeş tam olarak nerede yazmışlar bilgi verirsen iyi olur bayramda İstanbulda idim hemen hergünde gebzeden kadıköye gittim ve geldim.içime kurt düştü valla öyleyse eyer en az 1500 lira bana ceza gelir.helede bayram dolayısı ile geceleride yol boştuki Allah ne verdiyse..vay be gece gece pc yi nerden açtım uykum kaçtı.

ygttt54
18/08/2013, 02:37
tam olarak bende bilmiyorum ama gebzede otobandan çıktım darıcaya kadar olan bölümde saat 13:54 ramazanda tam 17 gün sonra geldi 121. yazıyordu fotonn üstünde tükenmez kalemle inşallah gelmez gece olacağını sanmıyorum rahat uyu bence :)

ygttt54
24/08/2013, 15:07
arkadaşlar bugün aynı yoldan geçtim yer olarak gebze gişelerinden çıktığınız anda duble yolda 300 m bi yer yol abartmıyorum 4+4 (duble) 8 şerit ve en sağ şeritte 70le giderken bi kamyondan feci bir korna yedim bu arada 70 km tabelası çok hafif görme sorunununz varsa görmeniz imkansız sonuç olarak hadi trafik cezası adı altında haraç kesiyosun bari 4 şeritli yolda 70 deyipte canımızı tehlikeye atma

tayfux
24/08/2013, 15:47
otobandan gitseymişsin keşke vallahi kendim yemiş gibi üzüldüm..:(

alivepro
24/08/2013, 22:59
e5 te hız limiti her ne kadar saçma ve az olsada 70 km dir, bence normali 90 km .

siyah rüzgar
24/08/2013, 23:06
Cok geçmiş olsun arkadaşım , bu kadar yüksek kesmek yerine caydırıcı kesilmesi gerekir. Ama dikkat ederseniz ozellikle İstanbullu arkadaş lar o kameraların olduğu bölgelerden tum sürücüler yavaş geçiyor, sanırım sakin kullanmaya alistiriliyoruz...

GT-I9500 cihazımdan 4 ile gönderildi

ygttt54
25/08/2013, 10:13
Cok geçmiş olsun arkadaşım , bu kadar yüksek kesmek yerine caydırıcı kesilmesi gerekir. Ama dikkat ederseniz ozellikle İstanbullu arkadaş lar o kameraların olduğu bölgelerden tum sürücüler yavaş geçiyor, sanırım sakin kullanmaya alistiriliyoruz...

GT-I9500 cihazımdan 4 ile gönderildi

aynen katılıyorum inaninki hız yapma heveslisi değilim hatta hıza karşıyım. cezaların amacı para kazanmak olmuş, koy oraya kocaman bu yolda hız 70 km dir yolda kameralarla hız kontrolu yapılmaktadır, kurallara uyalım diye yazsalar yemin ediyorum bir kişi bile ceza yemez ve bir tane dahi kaza olmaz ve yavaş gitmeye alışırız toplum olarak ama nerde cezalar bütçe kalemi oldukça bu iş çok zor

outlife
26/08/2013, 09:31
çok geçmiş olsun arkadaşım. düğün çilesini bilirim, devletin en büyük mafya olduğunu da bilirim... insanlları isyana sürüklüyorlar.. şu forumda bunları yazınca devlet düşmanı oluyorsun, polis düşmanı oluyorsun... fakat devlet baba çocuğunu hep mi döver... hiç mi teşvik edici, onore edici, gururunu okşayıcı bişey yapmaz... devlet baba ensest midir? ne zaman devlete işin düşse ocağına incir ağacı dikilmiş gibi hissediyor insan...

eczaneye git ilaç almasan bile muayene parası ödüyorsun, adliyeye git bi dava açmak bilmem ne kadar, bi cezaya bişeye itiraz etmen için önce ödemen lazım, çocuğu okula yazdır sözde kayıt parası yok, trafikte ota boka cezalar...

tekrar geçmiş olsun...

ygttt54
26/08/2013, 10:13
çok geçmiş olsun arkadaşım. düğün çilesini bilirim, devletin en büyük mafya olduğunu da bilirim... insanlları isyana sürüklüyorlar.. şu forumda bunları yazınca devlet düşmanı oluyorsun, polis düşmanı oluyorsun... fakat devlet baba çocuğunu hep mi döver... hiç mi teşvik edici, onore edici, gururunu okşayıcı bişey yapmaz... devlet baba ensest midir? ne zaman devlete işin düşse ocağına incir ağacı dikilmiş gibi hissediyor insan...

eczaneye git ilaç almasan bile muayene parası ödüyorsun, adliyeye git bi dava açmak bilmem ne kadar, bi cezaya bişeye itiraz etmen için önce ödemen lazım, çocuğu okula yazdır sözde kayıt parası yok, trafikte ota boka cezalar...

tekrar geçmiş olsun...

dediklerine bir bir katılıyorum sözde harçlar yok sözde doktor ücreti yok sözde sözde sözde benzin olmuş 5 lira ama ilginç olan bişey var çoğu kişi bilmez pırlantada kdv %0 yanlış değil 0 neden biliyormusun çnkü başımızdakilerden birinin oğlu yapıyor ithalatını ekmekte bile kdv varken sadece zenginlerin alabileceği ekstra lüks olan bişeyde kdv yok sonra biryerden çıkarmak lazım vergi açığını dimi buda en kolay yol olan cezalar harçlar

celenlee
26/08/2013, 10:22
Gebze dahil E-5 hız sınırı 70kmh. (110km hız sınırı olan Duble yollarda, ş.merkezlerine yaklaştıklarında 70e iner ya, olayın gerekçesi buymuş(şehir merkezi!), istanbul full şehir merkezi E-5 boyu 70 yaptılar, bu işin başka bir boyutu.)

Gebzeden servisle geliyorum, sabahları 07:00 gibi gezici radar dolanıyor yollarda, dikkat etmekte fayda var. Gebze-pendik arasında arkasından gidiyoruz bazen tin tin.

ygttt54
26/08/2013, 10:28
Gebze dahil E-5 hız sınırı 70kmh. (110km hız sınırı olan Duble yollarda, ş.merkezlerine yaklaştıklarında 70e iner ya, olayın gerekçesi buymuş(şehir merkezi!), istanbul full şehir merkezi E-5 boyu 70 yaptılar, bu işin başka bir boyutu.)

Gebzeden servisle geliyorum, sabahları 07:00 gibi gezici radar dolanıyor yollarda, dikkat etmekte fayda var. Gebze-pendik arasında arkasından gidiyoruz bazen tin tin.

hız sınırına dediğimiz bişey yok bence güzelde olur 70 km hız herkes uysa ölümlü kaza imkansız kadar zor olur bu teknolojideki araçlar için, can yanmaz güzel olur ama sen oraya tabak büyüklüğünde 70 km levhası koyarsan kimse görmez onu bırak kamyonlar için hız sınırı yazılmamış bile onlar uçuyor Allaha emanet

outlife
26/08/2013, 10:49
hız sınırına dediğimiz bişey yok bence güzelde olur 70 km hız herkes uysa ölümlü kaza imkansız kadar zor olur bu teknolojideki araçlar için, can yanmaz güzel olur ama sen oraya tabak büyüklüğünde 70 km levhası koyarsan kimse görmez onu bırak kamyonlar için hız sınırı yazılmamış bile onlar uçuyor Allaha emanet

ayrıca bu radar nasıl çalışıyor??? örneğin sınır 70. trafik almış başını gitmiş maşallah 90 dan aşağı giden yok. radar aracı da 1 saat orda duruyor. 1 saat içinde oradan geçen herkese cezamı gönderiyor yoksa nasıl belirleniyor ceza kesileccek plakalar???

ygttt54
26/08/2013, 11:31
genelde plakaya göre plaka yabancıysa affı yok anında seçmece insafına bağlı işte.. yoksa devlet gelir patlaması yaşar dediğin gibi 90dan aşağa giden yok

celenlee
26/08/2013, 14:40

Aynen dediğiniz gibi, Otomobilin hız sınırının 70 olduğu yerlerde kamyonların 50. Ama E-5'te kamyonlar 110-120 gidiyor.

StrawBeeRy
26/08/2013, 14:44
Aynen dediğiniz gibi, Otomobilin hız sınırının 70 olduğu yerlerde kamyonların 50. Ama E-5'te kamyonlar 110-120 gidiyor.

ben e5te çok görüyorum tek kamyonlar değil normal araçlarda ben 70le giderken adamlar en az 100le gidiyorlar kimse ceza yemiyormu bir tek bizmi yiyiyoruz hayret ya

ygttt54
27/08/2013, 10:12
ben e5te çok görüyorum tek kamyonlar değil normal araçlarda ben 70le giderken adamlar en az 100le gidiyorlar kimse ceza yemiyormu bir tek bizmi yiyiyoruz hayret ya

sorunda şu ki sen 70le gitmeye çalışırken en sağ şerit bile çok büyük tehlike arz ediyor onu bırak diğer bütün sürücüler seni acemi zannedip trafiği yavaşlattığın için nefret dolu gözlerle ve küfür dolu kornalar eşliğinde yanından geçiyor :) (tecrübeyle sabittir)

cezalandirici083454
27/08/2013, 10:18
Selamunaleyküm geçmiş olsun.
Önceden çok deli araba kullanmama rağmen makas hız sınırı falan ceza yemedim. Şimdi arabayı sakin kullanıyorum.
Bence istense trafik hızlı bir şekilde rayına sokulur. Yaparsın yollara koridor radar. Düzgünde bir hız sınırı belirlersin olur biter. Maka videoları internette dolaşırken normal kullanana ceza kesiliyor.

outlife
27/08/2013, 11:32
Selamunaleyküm geçmiş olsun.
Önceden çok deli araba kullanmama rağmen makas hız sınırı falan ceza yemedim. Şimdi arabayı sakin kullanıyorum.
Bence istense trafik hızlı bir şekilde rayına sokulur. Yaparsın yollara koridor radar. Düzgünde bir hız sınırı belirlersin olur biter. Maka videoları internette dolaşırken normal kullanana ceza kesiliyor.

sonuna kadar katılıyorum. e-5 te avcılarda ibb sosyal tesisler üst geçide akşam 11 den sonra otur izle... ceza, çevirme vss var mı yok... ama sana bana geldi mi hooop ceza... sözde yol üstünde de o kadar mobese hız cameraları vss var.