PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polis aracımı park yasağı olmayan yerden çekti nasıl dava açarım..

hakanka
15/08/2013, 20:35
arkadaşlar bu gün yenikapıda aracımı park ettim herhangi bi park yasağı tabelası yoktu ve sıra sıra bi sürü kamyon otobüs panelvan otomobil park halindeydi,on dakika olmadı bi geldim aracım yerinde yoktu,eşim ve bebeğimle yaklaşık 4-5 km yürüdük sora sora otoparkı bulduk bebeğim aç kaldı biz baya bi mağdur olduk,ben park ettiğim yerin fotolarını ve videosunu çektim,tazminat davası açmak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor,bu dava için herhangi bi ücret ödemem gerekirmi,cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...........

aykut_1914
15/08/2013, 20:45
çok geçmiş olsun, üzücü ve sinir bozucu bir durum. Avukat arkadaş vardır inş forumda

Arrest
15/08/2013, 21:05
" Şerefi " olsa çekmezdi ;)

tirit
15/08/2013, 21:13
Çektiğiniz fotoğraf veya video sanırım delil olarak kullanılamıyor ancak aldığınız ceza makbuzunda yazılan adresin ve yerin doğru olduğundan emin olun, çünkü oradan o makbuza imza atmadan aracınızı almanıza izin vermiyorlar. Daha sonra park ettiğiniz cadde veya sokağın park yapılıp yapılamadığına dair belge edinmeniz gerekiyor. Sonra mahkemeye ceza iptali için dava açmanız gerekiyor. Ancak caddede kesinlikle yasak olup olmadığının veya yasaklama olsa bile işaretlemenin olmadığının kanıtlanması için emin olmalısınız. Yoksa bütün mahkeme masrafları size mal olacaktır. Bunun ile ilgili olarak ise mutlak bir avukattan bilgi almanız ve ona göre yönlendirilmeniz daha sağlıklı olacaktır.

outlife
16/08/2013, 09:33
sonra polise sövünce sövdü diyorlar... geçmiş olsun arkadaşım...

brembo1
16/08/2013, 11:33
Gecen sene capactıy in karşısındaki cebe aracımı bıraktım oanada orda bekleyen trafik polisinede burdan arac cekiliyormu diye sordum hayır cepteyse sıkıntı olmaz dedi bende ı rahatlıkla işimi hallettim 10dk sürmeden döndüğümde aracım yoktu orda bekleyen minibüscü abi senin sordugun polis arkadan anons yapıp cekiciye atladı gitti dedi veliefendi hipodromdan gidip aldık aracı şimdi küfürün adı günahmı?

outlife
16/08/2013, 13:06
cümlede polis geçince polis ne yapsın, nedir polis düşmanlığı canımızı malımızı emaneet ediyorz falan savunmaya geçen arkadaşlar bu durumda da yorumları bekliyorum. yazıktır. sırf trafik vakfı para kazansın yahut emniyetin bi ihityacı giderilsin diye böyle mantıksız ve saçma uygulamalar yapılması ne kadar adaletli ve görev kural bilinciyle yapılıyor ortada...

hakanka
16/08/2013, 13:14
küfürün adını günah koymuşlar,ama ben bu işin peşini bırakmayacağım

outlife
16/08/2013, 14:01
bence de bırakma ama gayet sakinlikle hallet. aksi takdirde başvurduğun her mercide yaratacağın gerginlik seni haksız konuma sokacak sokmasa bile işini güçleştirecektir. önce aracın çekildiği adresi gösteren belgeyi al (çekilen yerle evraktaki adres doğrumu ona bak. doğruysa o adreste park yasağı olup olmadığını netleştir. sonra da dava aç.

outlife
16/08/2013, 14:06
TRAFİK CEZASINA İTİRAZ EDİPTE DAVAYI KAZANAN VAR MI? (https://forum.donanimhaber.com/m_37591958/tm.htm)

Artık araçlar çekilemeyecek-Sabah - 16 Ağustos 2013 (https://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/05/01/artik-araclar-cekilemeyecek-422482698866)

belki linkller işine yarayabilir.

fatihhhh
19/08/2013, 10:49
cümlede polis geçince polis ne yapsın, nedir polis düşmanlığı canımızı malımızı emaneet ediyorz falan savunmaya geçen arkadaşlar bu durumda da yorumları bekliyorum. yazıktır. sırf trafik vakfı para kazansın yahut emniyetin bi ihityacı giderilsin diye böyle mantıksız ve saçma uygulamalar yapılması ne kadar adaletli ve görev kural bilinciyle yapılıyor ortada...

ben üstüme alındım ve cevap veriyorum.
cezalar insanlarda davranış değişikliği yapması için olmalı.
devletin para kazanması için değil.
o yerde park yapmak yasaksa, her araca ceza kesilmeli ki,
o yere bir daha kimse park yapmasın.
şimdi mağdur olan arkadaş araştırsın, orda park yasağı varmı?
varsa polis zaten haklı polise birşey diyemeyiz.
sadece neden bizim puntocunun aracı çekilmiş, o sokaktaki her araç çekilmeliydi diyebilirz.park yasağı yoksa, hata mı var? kasıt mı var? araştırılmalı.
polisin kişisel husumeti mi var bakılmalı.
hata ise bunu tüm teşkilata maal etmek bence gene yanlış olur.
şimdi böyle bir olay sonrası ******** polis, adi polis....vs demenin ne anlamı var ki?
polis düşmanımızın adamı değil.
kuralları uygulamaya çalışan bir görevli, bir memur.
benim başım sıkışınca imdaaat polis diye bağırırım.
o yüzden polise ve teşkilatına gerekli gereksiz sövmem.
ilerde polis de bana haksızlık yapabilir, mağdur olabilirm.
her haksızlığa uğrayan, koskoca bir teşkilata laf edecekse hiç bir kurum çalışmasın o halde.
polis bizim polisimiz.
amirleri ne derse onu uyguluyorlar.
şmarık çocuklar gibi mızmızlanıp küfredeceğimize, olayın aslı astarı nedir bir bakılmalı, değerlendirilmeli.
körü körüne polis düşmanı da olmamalı.

fotobelit
19/08/2013, 11:16
TRAFİK CEZASINA İTİRAZ EDİPTE DAVAYI KAZANAN VAR MI? (https://forum.donanimhaber.com/m_37591958/tm.htm)

Artık araçlar çekilemeyecek-Sabah - 16 Ağustos 2013 (https://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2011/05/01/artik-araclar-cekilemeyecek-422482698866)

belki linkller işine yarayabilir.
Bu linkteki mayıs 2011 de yayımlanmış ama hala araçlar çekiliyor..Havadamı kaldı bu uygulama..En azından otoparka çekilme ücreti olan 80 lira kalkar..

outlife
19/08/2013, 12:16
ben üstüme alındım ve cevap veriyorum.
cezalar insanlarda davranış değişikliği yapması için olmalı.
devletin para kazanması için değil.
o yerde park yapmak yasaksa, her araca ceza kesilmeli ki,
o yere bir daha kimse park yapmasın.
şimdi mağdur olan arkadaş araştırsın, orda park yasağı varmı?
varsa polis zaten haklı polise birşey diyemeyiz.
sadece neden bizim puntocunun aracı çekilmiş, o sokaktaki her araç çekilmeliydi diyebilirz.park yasağı yoksa, hata mı var? kasıt mı var? araştırılmalı.
polisin kişisel husumeti mi var bakılmalı.
hata ise bunu tüm teşkilata maal etmek bence gene yanlış olur.
şimdi böyle bir olay sonrası ******** polis, adi polis....vs demenin ne anlamı var ki?
polis düşmanımızın adamı değil.
kuralları uygulamaya çalışan bir görevli, bir memur.
benim başım sıkışınca imdaaat polis diye bağırırım.
o yüzden polise ve teşkilatına gerekli gereksiz sövmem.
ilerde polis de bana haksızlık yapabilir, mağdur olabilirm.
her haksızlığa uğrayan, koskoca bir teşkilata laf edecekse hiç bir kurum çalışmasın o halde.
polis bizim polisimiz.
amirleri ne derse onu uyguluyorlar.
şmarık çocuklar gibi mızmızlanıp küfredeceğimize, olayın aslı astarı nedir bir bakılmalı, değerlendirilmeli.
körü körüne polis düşmanı da olmamalı.

hep aynı yanılgıya hataya düşüyoruz... bende hep aynı örneği veriyorum. benim personelim dışarda bir müşteriye yahut vatandaşa yamuk yaptığında yamuk yapılan adam benim personelimi tanımaz. üstündeki formadan kimlikten benim şirketimi tanır.

bayram arefesinde pamukkale turizmin iş bilmez bir personelinin hatası yüzünden 8 saatlik izmire 13 saatte gittik. ben o personeli bilmem tanımam o kişi pamukkale turizmi temsil ediyor benim için.

polis elbette emredileni yapıyor lakin bunu yaparken hiç mi bilinçli yahut insiyatifli kurallar dahilinde hareket etmez. örneğin gezi olaylarında çok örneği verildi. amir gaz bombası at emri verir ama kurallar kanunlar direkt nişan alınmadan 45 derece açıyla ateş edilmelidir diyor... gaz bombası atmak emirdir nişan alarak atmak tercih...

park yasağında olan araçları çekmek emirdir hatalı park eden onlarca araçtan rastgele birini çekmek ise tercih...

birebir şahit olduğum olayı daha önce farklı bir konuda yazmıştım. 4 araç park yasağı olmayan bir yerde park halinde polis geliyor baştan 2. aracı çekmeye başlıyor tam çekici hareket ediyor hop yerine başka biri gelip park ediyor. polis ne cama birşey yapışştırıyor, ne adamı uyarıyor, ne daha sonra gelip oradaki araçları çekiyor. bu 3 yada 4 nisandı hatırlamıyorum küçükbakkalköyde katıldığım bir eğitimin öğle arasında camdan bakarken gördüğüm şey... şimdi çekilen aracın sahibi niye isyan etmesin. neden benim aracım çekiliyorda diğerleri çekilmiyor diye...

bu polisin hem trafikte hem asayişte hem diğer birimlerde kullandığı sınırsız kişisel tercihlerinden ötürü mağdur olan vatandaşlarımızın haddi hesabı yok. polis bunun önüne geçmek için bir halkla ilişkiler çalışmasıda mı başlatamaz, ne bileyim daha bilinçli memurlar için eğitimler psikolojik destekler vss demi veremez... sadece benim başıma gelen yahut şahit olduğum bir sürü şey sayabilirim polisin yanlış uygulaması sonucu mağdur olma durumlarını...

evet polisim benim polisim canım yandığında ilk seslendiğim kişi, evimin önünde devriye gezerken rahat uyumamı sağlyan kişi ama işim düştüğünde de canımı yakan yahut mağduriyetimi gidermeyen aksine mağdur eden kişi...

bir polisin yaptığını koca teşkilata mal etmeyelim ama koca teşkilatta o polisleri barındırmasın bünyesinde...