PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaput çizikleri ve pasta cila

ecosi26
15/08/2013, 11:02
Son zamanlarda pasta cila işine merak sardım ve internetten küçük bir araştırma yaptım ama kafam allak bullak oldu araştırmanın sonu neredeyse detaylı temizlik yapan bir yer açmak gerek demeye kadar gitti. Neyse sıkıntım ve yapmak istediğim şu; Sorentom var araziye gidiyorum zaman zaman ve yanlarda sıyrıklar oluştu çok derin değil bende rütuş boyası aldım ve rütuşladım kendim pasta ve cila atmak istiyorum elimde profesyonel devir ayarlı matkapda var malum eskişehirde bu alete takılan aparatlı sünger v.s bulamadım el ile çok zor olacağı için, 2 arabam olduğu içinde ve ilgimden kendim yapmak istiyorum sizin bu konudaki tavsiyeleriniz neler olabilir ve bu matkap aparatlı sünger zımpara malzemesini nasıl temin ederim uygulama yapan varsada tavsiyelerini bekliyorum...saygılar

mgorgec55
15/08/2013, 12:19
Merhaba.matkapla çok zor olur.düşük devirli bir spiral daha kolaylaştrr isinizi.birde aracın yanlarına keske folyo kaplatıp üzerine pütür atsaydınız.satarken sökerdiniz tertemiz olurdu.

GT-I9500 cihazımdan 2 ile gönderildi

Gorky
15/08/2013, 12:38
Matkap ve ona uygun aparatlar pek işe yaramıyor. Düzgün bi polisaj makinesi, cutting,polishing, finishing pad alsanız daha iyi olur.
Aşındırıcı olarak sırasıyla
Meguiars m105
Meguiars m205
Meguiars m80 alın ve uygulayın.
Cila olarakta Collinite 915 atabilirsiniz.
Nasıl yapıcağınızın incelikleri detailingturkey forumunda fazlaca var fakat forumda sıkıntı var galiba girilmiyor.