PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City modunu kullanan var mı...?

hakanka
13/08/2013, 22:20
5 yıldır punto kullanıyorum bir defa city moduna merak edip basmadım bile onun yerine bi asr,ebd,acl,mck,edr ne bilim başka bi özellik koyamamışlarmı yada ön konsolu leğen plastiğinden değilde kaliteli malzeme kullansalarmış fena olmazmış,işe yaradığını düşünen ve city modunu kullanan var mı.....?????

ThePhenoM
13/08/2013, 22:22
Benimkisi sürekli açık valla hastasıyız City özelliğinin.. Ayrıca bende Emotion Punto var, ben bu kadar kaliteli iç mekana sahip çok bir araç görmedim. 50-60 bin tl ve üzeri araçlarla kıyaslamadığımız takdirde Punto inanılmaz kalitelidir. İşim gereği çok araca bindim ve kullandım bence küçümsemeyin Punto'yu.

1923qw
13/08/2013, 22:24
Citysiz olurmu hiç sürekli açık hiç kapatmadım aracımı alalı yaklaşık 4 ay oluyo full açık ve serçe parmakla direksiyon döndürebilmek büyük keyif öbür türlü kullanımdan zevk almıyorum yani 5 yıldan sonra o tuşa bi el atın derim :D

pusat
13/08/2013, 22:33
citysi açık olmayan punto suyu kesilmiş değirmen gibidir.bence basın o düğmeye bende ilk bir yıl hiç açmadım sonra 2 yılda hiç kapatmadım.

yavuzselim
13/08/2013, 22:38
bende ilk aldığım bir yıl hiç kapatmadım. sonra city sorunu meydana geldi serviste ücretsiz değişti. birdahada hiç açmadım tırsar oldum.

umutsaygin
13/08/2013, 22:43
ilk aldığımdan beri açık :D aslada kapatmam mükemmel bir özelliktir kendisi

Evren_c
13/08/2013, 23:07
Soruyu "kullanmayan var mı" olarak değiştirmek lazım. El insaf :)

serkandikici
13/08/2013, 23:19
City +1 :D

Bu denli rahat parkedebilen araç sayılıdır.. Hem gp hem de evomda hiç durmaksızın toplamda 3yıldır açık city modum ve oldukça memnunum

hakanka
13/08/2013, 23:43
city arızası vermiyomu?

1923qw
13/08/2013, 23:47
City arızası GP'lerde kronik sorundu evolarda çok şükür bir şey yok Sizdeki olay biraz şans işi gibi kullansam mı kullanmasam mı ikilemine düşmüşsünüz :)

serkandikici
13/08/2013, 23:48
2006 modellerde city sorunu yaşayan çok arkadaş vardı kronik sorun olarak kabul gördü ve garantisi biten bir çok arkadaş dahi ücretsiz değişim yaptırdılar.. Sonraki seri puntolarda city sorunu yaşayan arkadaşlar ise bi elin parmağını geçmez heralde.. Yumuşak direksiyon kullanmayı seviyorsanız düşük hızlarda kolay manevralar için oldukça kullanışlı tabiki kişisel tercih meselesi ondan açma- kapama düğmesi yapmışlar ;)

optimuspax
13/08/2013, 23:50
kullanmayan var mıymış?

serkandikici
13/08/2013, 23:51
Vardır elbet de kullananlar daha çok sanki :)

erenemre
13/08/2013, 23:57
konuyu açan arkadaş yanlış anlamasında her açtığı konuda punto yu kötüleme ve aşağılama çabasında kısa bir süre öncede fiat tan soğudum yazan bir konu açmıştı.city modu bence harika bir özellik aracıma binip kullananlar bu kadar yumuşak olduğuna şaşırıp kalıyor kayınpederimin corsa sı var aynı model keşke beinm araçtada olsa diyor ben onun aracını parkederken sanki hidrolik değil gibi geliyor punto nun üzerine.neyse gelelim plastik kalitesine evet sert plastik kullanılmış ama bugüne kadar seat ibiza haricinde yumuşak kaliteli plastik kullanılmış bir b sınıfı görmedim hatta çoğu c sınıfında bile sert plastik hakim oluyor iç konsolda.ayrıca punto nun plastiğide o kadar kötü değil bence idare ediyor ama city modunu hiçbir şeye değişmem ne yumuşak plastiğe nede çelik janta

hakanka
14/08/2013, 00:07
konuyu açan arkadaş yanlış anlamasında her açtığı konuda punto yu kötüleme ve aşağılama çabasında kısa bir süre öncede fiat tan soğudum yazan bir konu açmıştı.city modu bence harika bir özellik aracıma binip kullananlar bu kadar yumuşak olduğuna şaşırıp kalıyor kayınpederimin corsa sı var aynı model keşke beinm araçtada olsa diyor ben onun aracını parkederken sanki hidrolik değil gibi geliyor punto nun üzerine.neyse gelelim plastik kalitesine evet sert plastik kullanılmış ama bugüne kadar seat ibiza haricinde yumuşak kaliteli plastik kullanılmış bir b sınıfı görmedim hatta çoğu c sınıfında bile sert plastik hakim oluyor iç konsolda.ayrıca punto nun plastiğide o kadar kötü değil bence idare ediyor ama city modunu hiçbir şeye değişmem ne yumuşak plastiğe nede çelik janta

ben 5 yıldır punto kullanıyorum,bana açtığı masraflarla yeni bi araç alırdım emin olun,yakın arkadaşım polo kullanıyor onun aracı tık demiyor,poloyla aynı fiyata aldığım araç mahvetti beni,siteye koydum satılsın diye fiyatıda baya bi aşağı çektim ne arayan var ne soran,benim gözümde artık punto geleceğin bi şahini doğanı,siz benim yerimde olsanız ne yapardınız?????

1923qw
14/08/2013, 00:11
Aracında ara sıra sorun çıkanlar bile arabasından soğumazken ve punto kullananların çoğunluğu diyelim araçlarından memnunken sizin aracınızda olan sorunlar sanırım birazda sizin hor kullanmanıza bağlı.

erenemre
14/08/2013, 00:14
valla kardeş şans meselesi benim aracımda seninkinden 1 yaş daha yaşlı 2008 model ama inan yağ değişimi ve bakımlar hariç ALLAH a şükür 5 kuruş masraf etmedim.Kayınpederimin corsa sı var oda 2008 model 4 kere arıza yaptı 2 si direksiyon arızası diğer 2 side elektronik sorunlar ve garantiye girmedi son 2 arıza.o yüzden şans meselesi ayrıca punto ya şahin doğan demek komik gerçekten.polo dediğiniz araçta punto dan çok üstün ahım şahım bir araç değil şirkette defalarca kullandım hani bilmesem bişey demiyeceğim.

hakanka
14/08/2013, 00:14
Aracında ara sıra sorun çıkanlar bile arabasından soğumazken ve punto kullananların çoğunluğu diyelim araçlarından memnunken sizin aracınızda olan sorunlar sanırım birazda sizin hor kullanmanıza bağlı.

hık huk dese servise gidiyorum,devrinde kullanıyorum,kimseye kullandırmıyorum,sürekli detaylı temizlik yaptırıyorum,kendimden çok onunla ilgileniyorum,60,000 bakımına girdim servise 650 tl fiyat verdi millet fiyatı düşürmeye çalışır ben 1100 tl ödedim sırf arabamda sorun çıkmasın diye değişmicek parçaları bile değiştirdim,bu hor kullanmaksa bilmiyorum artık

erenemre
14/08/2013, 00:30
valla kardeş senin şanssızlığın sanırım ben punto dan çok memnunum aynı şekilde işyerindede 2 arkadaşımda var onlarda çok memnunlar ufak tefek sorunlar elbette çıkar ama araç bence genel olarak fiyat performans olarak çok başarılı ben pişman değilim bugün alacak olsam yine punto alırdım.

Bolu_Beyi
14/08/2013, 00:30
Hiç kapatmam. O moddan sonra diğer araçlardakiler hidrolik değil benim için ;)

icngz
14/08/2013, 01:00
Hiç kapatmam. O moddan sonra diğer araçlardakiler hidrolik değil benim için ;)

aynen

halils2
14/08/2013, 02:02
hık huk dese servise gidiyorum,devrinde kullanıyorum,kimseye kullandırmıyorum,sürekli detaylı temizlik yaptırıyorum,kendimden çok onunla ilgileniyorum,60,000 bakımına girdim servise 650 tl fiyat verdi millet fiyatı düşürmeye çalışır ben 1100 tl ödedim sırf arabamda sorun çıkmasın diye değişmicek parçaları bile değiştirdim,bu hor kullanmaksa bilmiyorum artık

her şeyde olduğu gibi otomobil de şans işidir. Sizin kısmetinize böyle denk gelmiş. Biraz da sizde evham var gibi. Araç bu kul yapısı. Allah'ın yarattığı insan bile hastalanıyorsa araç neden arıza yapmasın ki? Biraz relaks olun aracınızda değişmemesi gereken parçaları neden değiştiriyorsunuz gereksiz yere? arızalanınca değiştirirsiniz. Belki değişen parça aracın üstündekinden daha önce bozulacak. Bence oluruna bırakın biraz arızalanırsa yaptırırsınız olur biter. Yeryüzünde sorunsuz olarak üretilmiş ya da üretilebilecek hiçbir şey yoktur ve olmayacaktır da. illa bir gün ufak ya da büyük bir arıza sorun çıkarır. Amacım sizi yargılamak değil. Ben de aracıma gözüm gibi bakıyorum ama eskiden aman kimse ellemesin dokunmasın, şurasını değiştireyim burasını yaptırayım baktım sonu gelmiyor başa çıkılcak gibi değil gelen dokunuyor giden çiziyor bıraktım ne olursa diye kafam rahat artık. marşa bastım çalıştı mı çalıştı gideceğim yere gider gelirim, arıza mı yaptı götürür yaptırırım. takmayın böyle şeyleri kafanıza. City modunu da gönül rahatlığıyla kullanın. çünkü siz city modunu açsanız da açmasanız da arıza direskiyon açı sensöründen kaynaklandığı için city kullanmayınca arıza yapmayacak diye bir şey yok. sensör city kapalıyken de veri gönderemezse arıza lambası yanar.

MrFatih
14/08/2013, 05:34
City'si kapalı Punto, Punto değildir ;) 1.5 senedir Punto'mda hiç kapatmadım, kapatmayıda düşünmüyorum ;)

SuSabRi
14/08/2013, 08:03
Citysiz olmaz.

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi

kimber
14/08/2013, 08:24
city muhtesem

serkandikici
14/08/2013, 08:26
hakan bey müsait olduğunuz bi zamanda şu ana kadar yaşadığınız sorunları ve nerelere para harcadığınılaşabilirseniz bizler için de aydınlatıcı olur. Mesela ben 2008 model gp'mi kullandığım 2 sene içerisinde amortisör takozları, z rotları 2 defa değişti, tıkırtı burcu, arka silecek, arka tampona çarpma sonucu macun ve boya, carpexin motor temizliyicisi motorun rengini soldurduğu için en az 100tllik motor temizlik spreyleri, arka kapı kolları zor açıldığı için kapı gergileri, 2 defa anahtar bozuldu yenisini yaptırdım (1 tanesi kaskodan immobilizer hatasıydı), ön alt panjurum yerine oturmuyordu sağolsun halletti ve boyadı:), aküm bitti yolda kaldım .. Değiştirdim/satın aldım liste böyle uzar gider.. 2yılda bir sürü kez sanayi servis yolları aşındırdım hatta artık ustam bıkmıştı gelme diyodu bırak araba ses yapsın :D bahsettiğim sorunların çoğunu kendi titizliğimden, takıntımdan çözdüm, uğraştım aslında evham değildi.. Velhasıl sizin sorunlarınız da küçük veya büyük farketmez eğer araçla uğraşmayı seviyorsanız bence bunlar bile keyifli.. İnanın hiç isyan etmem aksine başıma gelenler sayesinde hiç bir kitapta bulamayacağım tecrübelerim oldu, sanayi yollarını ezberledim, ustalarla sayısız çay içtim :) Umarım gönlünüzce olur aracınızla ilgili her şey..

umutsaygin
14/08/2013, 10:10
City arızası GP'lerde kronik sorundu evolarda çok şükür bir şey yok Sizdeki olay biraz şans işi gibi kullansam mı kullanmasam mı ikilemine düşmüşsünüz :)

city arızası evolarda da nadiren var ben yaşadım ama hemen garantiden değişti. .sorunsuz kullanıyorum.city candır canandır :)

hrnofis
14/08/2013, 10:25
sehir içinde açık sehirler arası kapalı tutyorum uzun yolda zevkli olmuo

fatihhhh
14/08/2013, 10:29
2007 de aracımı aldım.
city fonksiyonunu ve farını açtım.
2007 den beri her ikisinide kapatmadım.
fiat markasının en beğendiğin yanı ne diye sorsalar.
ucuz halk arabası yapmaları ve city fonksiyonu derim.
city gibi büyük bir konforu elinn altında olupda kullanmayanları ise asla anlamam.
city fonksiyonu çok ama çooook kullanışlı bir özelliktir.
bir sonraki aracım büyük ihtimal fiat olmayacak ve ben city fonksiyonundan mahrum olacağım için şimdiden baya üzgünüm.

daldaozgur
14/08/2013, 10:36
Ben önceden kullanmazdım ihtiyaç duymadım bi gün kullandım şimdi city modu kapalı olunca eski kamyon direksiyonu gibi ağır geldi gerçekten çok önemli bir özellik

ahmet4646
14/08/2013, 10:41
bizim stiloda 2004 model hiç kapatmıyoruz city modunu arkadaşta 2012 i30 var onun direksiyonuda çok hafif elektrik destekli...

fotobelit
14/08/2013, 10:47
Hakan bey,bence gereğinden fazla ilgilenmişsiniz.Sakınılan göze çöp batarmış..:) işin espirisi bir yana city uzun yolda gereklide değil zaten belirli bir hıza çıkınca(20 km/h di sanıırm) pasif oluyor..Yani city mode park,trafik yoğunluğunda yani düşük hızlarda aktif..Bende pek kullanmam..Biraz direksiyonu hissetmek lazım..Ve şunuda belirteyim,city arızası açsanda açmasanda arıza yapar.Açmayla kapamayla alakalı değil yani..

Evren_c
14/08/2013, 12:36
Arkadaşlar bu arada bazı mesajlarda "city fonksiyonunu uzun yolda kapatıyorum" gibi mesajlar gördüm, o yüzden belirtmek istedim. Zaten belli bir hızın üstüne (30 km/s sanırım) çıkınca city otomatik olarak devredışı kalıyor.

CoachK
14/08/2013, 13:21
city mode bence sıkıntılı bir olay, aracı yüksek hızlarda kullanıyorsanız ve benim gibi motorculuktan kalma vites düşürüp aralara dalma alışkanlığını varsa, baze direksiyon çok ani tepkiler verebiliyor. düşük hızlardayken bir anda gaza asılp 1 -3 -5 vitesleyince hemen sertleşemediği zamanlar oldu. 3 yıldır araba bende neredeyse hiç kullanmadım... olmasada olur...

hakanka
14/08/2013, 13:28
city mode bence sıkıntılı bir olay, aracı yüksek hızlarda kullanıyorsanız ve benim gibi motorculuktan kalma vites düşürüp aralara dalma alışkanlığını varsa, baze direksiyon çok ani tepkiler verebiliyor. düşük hızlardayken bir anda gaza asılp 1 -3 -5 vitesleyince hemen sertleşemediği zamanlar oldu. 3 yıldır araba bende neredeyse hiç kullanmadım... olmasada olur...

servise gitsek desekki city modunu sökün alın yerine başka bişi verin kabul etmezlermi:D

GUNES
14/08/2013, 13:31
her şeyi bırakın da ''LEĞEN PLASTİĞİ'' benzetmesine bayıldım...doğru tespit...fabrikayı tebrik etmek lazım aslında; bu kadar kalitesiz plastiği nasıl ve nereden temin ediyorlar merak ediyorum ben de :)

1923qw
14/08/2013, 13:31
servise gitsek desekki city modunu sökün alın yerine başka bişi verin kabul etmezlermi:D

Sökmeye para alırda yenisinide takmazlar :D

erenemre
14/08/2013, 13:58
her şeyi bırakın da ''LEĞEN PLASTİĞİ'' benzetmesine bayıldım...doğru tespit...fabrikayı tebrik etmek lazım aslında; bu kadar kalitesiz plastiği nasıl ve nereden temin ediyorlar merak ediyorum ben de :)

merak ediyorum b sınıfı hangi araçta çok kaliteli plastik kullanılıyor acaba ? daha 2 gün önce şirketteki 2011 model polo yu kullandım punto da kullanılan sert plastikten hiç bir farkı yoktu hele kapı cepleri değil leğen bildiğin 1 milyoncularda satılan kap kaçak plastiği gibiydi.B sınıfı araçta tupparware plastği bulamazsınız arkadaşlar

haksaz
14/08/2013, 14:05
2011 mayıs ayından beri sürekli açık bir kere kapadım oda denemek için 5 dk ka sonra tekrar açtım city siz şahin gibi oluyo :))

eisa
14/08/2013, 14:09
Şehir içinde City özellikli direksiyonla normal hidrolik direksiyonu özellikle de tavsiye ederim 2012 symbol direksiyonunu peşpeşe kullanın farkı görürsünüz. Park ederken ve dönerken rahatlığı görün.

1923qw
14/08/2013, 14:11
iyi güzel hoşta Şu puntoları şahine doğana benzetmeyin arkadaşlar olmuyo öyle :D

Evren_c
14/08/2013, 14:26

Dediğim gibi, belli bir hızdan sonra city devreden çıkıyor. Bu limit aşıldıktan sonra city'nin devreden çıkmadığını hiç duymadım.

City modu sökülebilecek bir şey değil :) direksiyonu çevirmeye yardımcı olan elektrik motorunun gücünü değiştiren bir sistem tahmin ettiğim kadarıyla. Ama belki sürekli city kapalı haldeki gücün uygulanması, elektriksel olarak ayarlanabilir, bilemiyorum.

Yine de bu güzelim özelliği neden iptal etmeye çalıştığınızı anlayamadım. Zaten istendiğinde devreden çıkıyor. Ayrıca devreden çıkarsanız bile arıza yapacağı varsa yapar, çünkü arıza mekanik kaynaklı ve çoğunlukla GP'lere özel maalesef. Evo ve güncel Punto'larda sorun yaşayan pek görmedim.

erenemre
14/08/2013, 14:38
Dediğim gibi, belli bir hızdan sonra city devreden çıkıyor. Bu limit aşıldıktan sonra city'nin devreden çıkmadığını hiç duymadım.

City modu sökülebilecek bir şey değil :) direksiyonu çevirmeye yardımcı olan elektrik motorunun gücünü değiştiren bir sistem tahmin ettiğim kadarıyla. Ama belki sürekli city kapalı haldeki gücün uygulanması, elektriksel olarak ayarlanabilir, bilemiyorum.

Yine de bu güzelim özelliği neden iptal etmeye çalıştığınızı anlayamadım. Zaten istendiğinde devreden çıkıyor. Ayrıca devreden çıkarsanız bile arıza yapacağı varsa yapar, çünkü arıza mekanik kaynaklı ve çoğunlukla GP'lere özel maalesef. Evo ve güncel Punto'larda sorun yaşayan pek görmedim.

evet haklısınız gp lere özel bir sorun eski kasa punto ,panda ve stilo dada bu sorun hemen hemen hiç yok gibi gp lerdede en çok 2006 ve 2007 lerde çıkıyor 2008 lerde aza düşerken daha sonraki son üretim gp lerdede pek yok bu sorun.tabi eski kasa punto da bu arızanın hiç olmayıp bir sonraki gp de olması ise bence çok manidar.

shellcininabisi
14/08/2013, 15:16
başlık yanlış olmuş CİTY MODUNU KULLANMAYAN VARMI deseydin daha doğru olurmuş :)

11 mart 2011 de sıfır aldığımda bastım , bir kere meraktan kapattım kamyon hissi verince ogün bugündür dokunmuyorum daha city candır can.

tonymontana
14/08/2013, 15:23
forumda kaç tane punto ve fiat düşmanı olarak bildiğim varsa toplanmış bu konuya. valla hususi özen gösteriyorlar sanırım bu tip konu açılsa da saysak sövsek diye. ne sıkıntınız varmış arkadaş fiat'la ya... gören de boğazınıza çöküp aldırdılar sanacak.

bu arada eski kasa punto ve stilo'larda da bu city arızası mevcut. GP kadar yaygın satılmamış olduğundan dolayı çok söz edilmedi.

Ayrıca city modu hiç bi zaman devreden çıkmaz. Akım değişikliği sayesinde yumuşaklığı artar azalır. City modunun tuşu kapalı olsa da açık da olsa akım düştükten sonra direksiyon aynı sertliktedir. City mod tuşunun tek avantajı düşük hızlarda akımı değiştirip daha yumuşak direksiyon hissi sağlaması.

eisa
14/08/2013, 15:35
Bu devreden çıkma olayına bende katılmıyorum. Ekrandaki city yazısı sadece ben kapatırsam gidiyor. Ayrıca yüksek hızlarda city özelliğini kapatırsanız direksiyon daha da sert oluyor. City aktif durumdayken yüksek hızda da çok hassas bana göre

erenemre
14/08/2013, 15:36
forumda kaç tane punto ve fiat düşmanı olarak bildiğim varsa toplanmış bu konuya. valla hususi özen gösteriyorlar sanırım bu tip konu açılsa da saysak sövsek diye. ne sıkıntınız varmış arkadaş fiat'la ya... gören de boğazınıza çöküp aldırdılar sanacak.

bu arada eski kasa punto ve stilo'larda da bu city arızası mevcut. GP kadar yaygın satılmamış olduğundan dolayı çok söz edilmedi.

Ayrıca city modu hiç bi zaman devreden çıkmaz. Akım değişikliği sayesinde yumuşaklığı artar azalır. City modunun tuşu kapalı olsa da açık da olsa akım düştükten sonra direksiyon aynı sertliktedir. City mod tuşunun tek avantajı düşük hızlarda akımı değiştirip daha yumuşak direksiyon hissi sağlaması.

4 sene eski kasa punto kullandık 2004 de alıp 2008 de satmıştık böyle bir sorun olmadı ayrıca stilo klübede üyeyim city sorunu yaşayan hiç görmedim bizim forumda city e özel başlık bile açılmış durumda :) ayrıca panda lardada hiç city sorunu duymadım görmedim ki halam dahil 4 tane kullanan yakınım var.

shellcininabisi
14/08/2013, 15:50
vallaha ben aracımı tek parmakla bazen sadece tek elimin avuç içiyle kullanmayı seviyorum. CİTY CANDIR CAN

reddragon
14/08/2013, 20:26
Valla psikolojik midir bilmiyorum ama city 'i kapatınca 70-80 ' le giderken direksiyonun daha sert olduğunu düşünüyorum. City kapalı kullanmaya başladım daha güvenli geliyor böyle. Tabi park ederken ve sürekli sokak aralarında kullanırken city çok güzel de ..

onurgenc87
14/08/2013, 20:49
Vallahi ben sadece eşim kullanırken kapatıyorum arabayı çok gezdiriyor diye onun dışında city candır :D

serkandikici
14/08/2013, 21:57
Arkadaşlar ayrı bi konu açmayayım diye soruyorum rot ayarı ve balans yaptırdım daha yeni city kapalıyken dümdüz ip gibi gidiyor araç ancak city açıkken çok az bi çekme yapıyor öyle hissedilir bişey bile değil anca benim gibi takıntılı biri anlar yani :D Böyle bi durum yaşayan var mıdır?

umutsaygin
14/08/2013, 22:15
Arkadaşlar ayrı bi konu açmayayım diye soruyorum rot ayarı ve balans yaptırdım daha yeni city kapalıyken dümdüz ip gibi gidiyor araç ancak city açıkken çok az bi çekme yapıyor öyle hissedilir bişey bile değil anca benim gibi takıntılı biri anlar yani :D Böyle bi durum yaşayan var mıdır?

sanki bende de oluyor bahsettiğiniz gibi bişey ama bence tamamen bizim gıcıklığımızdandır o :D :D ya da lastik diğer taraftakine göre inik ya da fazladır

serkandikici
14/08/2013, 23:13
sanki bende de oluyor bahsettiğiniz gibi bişey ama bence tamamen bizim gıcıklığımızdandır o :D :D ya da lastik diğer taraftakine göre inik ya da fazladır

Bence obsesif kompulsifliğimden gibime geliyor:D:D Lastik hasvaları vs hepsini yeni ayarladım bi de city kapalıyken ip gibi, city açıkken bi 33lük bira içmiş gibi kendini bilen ama azcık sallanan sağa doğru :D

yusuff06
15/08/2013, 00:28
Puntonun en buyyk ozelliginden mahrum kalmak olmaz.sehir ici surekli aktif.

GT-I8190 cihazımdan 2 ile gönderildi

tonymontana
15/08/2013, 00:46
4 sene eski kasa punto kullandık 2004 de alıp 2008 de satmıştık böyle bir sorun olmadı ayrıca stilo klübede üyeyim city sorunu yaşayan hiç görmedim bizim forumda city e özel başlık bile açılmış durumda :) ayrıca panda lardada hiç city sorunu duymadım görmedim ki halam dahil 4 tane kullanan yakınım var.

hadi bakalım, eski punto kullanan ve stilo kullanan 2 arkadaşım da da city arızası var. sen şu kadar tanıdıkta bu arabalar var onlarda arıza yok deyince ya da ben şu kadar kişide bu problem var deyince kanıtlamış mı olduk?

bu sorun araçtan bağımsız olarak var.

selcukkuvvet
15/08/2013, 01:18
Yollar tam terazide değil mağlum burası türkiye genelde şehir içi yolları sola şehirler arası dışa eğimli nerden mi biliyorum city hep açık hassas oldugu içinde şehir içi sola şehir dışı hafif sağa çekme yapıyor bi arkadaşın dediği gibi kapatınca ip gibi sonuçta direksiyon hassasiyeti oluşturuyor ufak eğimlerde çekme yapması normal....eğer tekerler yönlü yada orjinalinden daha da büyükse (bendeki gibi ) çekme oranı artacaktır araba dalma yapacaktır. Kanımca görüşüm bu. Ben city modunu garantiden değiştirdim ama öncesinde serviste sorunu deneyen arkadaş abi bu arabayı bıraksan kendi kendine sola 0çizer iyi öldürmemiş seni gibi bir yorumda bulunmuştu.

benkimya
15/08/2013, 01:37
Benim araçta da city modu açıkken yolda falan giderken herhangi bir sorun yok, ancak kalkış yaparken direksiyon bırakırsam sağa dönüyor biraz ve aracı stop ettiğimde direksiyon dönerek kendini kilitliyor. City değişti bu arada

mywzz
15/08/2013, 02:03
arabayı aldıgımda bu ne dıye sordum cıty ozellıgı dedıler bır bastım o gunden bugune kac yıl oldu bıda basmadım sureklı acık :)

erenemre
15/08/2013, 02:51
hadi bakalım, eski punto kullanan ve stilo kullanan 2 arkadaşım da da city arızası var. sen şu kadar tanıdıkta bu arabalar var onlarda arıza yok deyince ya da ben şu kadar kişide bu problem var deyince kanıtlamış mı olduk?

bu sorun araçtan bağımsız olarak var.

ben kanıtlamakla ilgili yazmadım en çok gp lerde duydum diğer araçlarda hiç duymadım diye söyledim elbette sorun yaşayan kişiler olmuş olabilir ama şu bir gerçek ki bu sorun gp ile biliniyor.

ecosi26
15/08/2013, 09:59
city modu sürekli açık ve çok memnunum bazen arkadaşıma veriyorum arabayı çok rahat diyor şehir dışı bile açık uzun yolda sürat arttıkça dahada sertleşiyor sürekli kullanımda bile sıkıntısı yok tavsiye ederim...

mrfee
15/08/2013, 16:34
City yüzünden başka araçlara binemez oldum. olmadığını düşünemiyorum. çünkü beğenmediğimiz Fiat bu özelliği 2006 yılında tüm modellerine koydu. başka hangi araçta bu tarihte city benzeri özellik vardı bir düşünelim. valla 15 gün arabasız kaldım. babamın 1997 model hyundai accentini kullandım az daha araba kullanmaktan soğuyacaktım.
araçlarda bazen sorunlar çıkabilir bu da kısmet işi her araç-gereç te (beyaz eşya,elekronik vb) üretime bağlı sorunlar yaşanıyor. ama punto kullanan 100 kişiye sorsan neredeyse 100 ü memnundur. benim olduğum gibi. bence aracınızı satın başka araç alın

erenemre
15/08/2013, 16:55
city moduyla ,tasarımıyla , sert plastiğinden , rahat koltuklarına kadar seviyoruz punto yu ha elbette eksikleri , problemli yerleri var ama şu bir gerçekki f/p oranı = Fiat Punto !

mburaky
15/08/2013, 17:07
Puntomu alıp baya bir süre kullandıktan sonra geçenlerde babamın sümbülünü kullanmak durumunda kaldım ve ciddi ciddi şu tepkiyi verdim "Baba bu hidrolikti dimi? Hidroliğine noldu bunun?" :D

uselesstar
15/08/2013, 18:29
Aracı ilk aldığım zamanlarda bir forum yazısı okumuştum, bir arkadaş city modundaki bir arızadan direksiyonun kilitlendiği ve kaza yaptığını paylaşmıştı. O günden sonra pek sıcak bakamadım bu özelliğe.

Ama benimkisi yanlızca önyargıdan ibaret.

Kullandığım zamanlarda rahatlığını hissediyorum. Punto benim ilk aracım, şöförlüğü bu araçta öğrendim. Evim Bostancı Suadiye civarındaydı, oralar epey kalabalık ve park sorunu olan yerlerdir. City özelliği olmasa muhtelemen o dar alanlarda, bu şekilde sorunsuz park etmeyi öğrenmem uzun zaman alırdı.

Castell
16/08/2013, 12:47
City modu kullanılmaz mı soruya bakk......

icedes
17/08/2013, 00:06
City modu araç piyasasında bir devrim bence, inanın çok araç kullandım böyle yumuşak direksiyon hiç bir araçta görmedim sürekli açık hiç kapatmam özellikle eşim kullanırken çok rahat ediyor. Punto için ise şunu söyleyeyim Fiat'ı batmaktan kurtaran araçtır çok iyi ve sınıfının fiat performans açısından en alınabilecek araçları arasındadır. 2012 model aracım yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ufak tefek sorunlar haricinde hiç bir problemini görmedim. Herkese öneriyorum hatta bundan sonraki aracımı da fiat alabilirim o kadar ısıttı beni bu araç fiata MaşAllah'ı var kendim nazar değdirmeyeyim :)

thk94
17/08/2013, 00:09
Uzun yolda city modunun sıkıntı yarattığını söyleyen arkadaşlar vardı bende city modunda kullanıyorum henüz bir sorun göremedim Fiat Puntoyla Renault Clio arasındaki tercihimi etkileyen en önemli etmen :)

SaLDo
17/08/2013, 06:04
1.5 yıldır city açık geziyordum. Bu süre zarfında 2 kez uzun yol yaptım,ibrenin sonuna dayadığım anlar oldu,sabit 150 km ortalama hızda gittiğim oldu. Allah'a şükür problem çıkmadı. Dün dedim ulan birazda normal gezeyim. İnanır mısınız sanki kamyon sürüyor gibiyim :) City büyük bir rahatlıktır. Yavaş trafikte aralara seri kaçılıyor :) Park esnasında 2 parmakla direksiyon çevirdiğinde,millet "şu güce bak" dercesine bakıyor :D

fatihcam13
17/08/2013, 11:51
Aracımı dün teslim aldım ve sadece 3 km kullandım. Daha önce babamın 94 model skoda'sını kullandığımdan mı bilemiyorum, ama city bana inanılmaz iyi geldi.

böyle rahatlık görmedim.

therasmus
17/08/2013, 12:30
City modu araç piyasasında bir devrim bence, inanın çok araç kullandım böyle yumuşak direksiyon hiç bir araçta görmedim sürekli açık hiç kapatmam özellikle eşim kullanırken çok rahat ediyor. Punto için ise şunu söyleyeyim Fiat'ı batmaktan kurtaran araçtır çok iyi ve sınıfının fiat performans açısından en alınabilecek araçları arasındadır. 2012 model aracım yaklaşık 2 senedir kullanıyorum ufak tefek sorunlar haricinde hiç bir problemini görmedim. Herkese öneriyorum hatta bundan sonraki aracımı da fiat alabilirim o kadar ısıttı beni bu araç fiata MaşAllah'ı var kendim nazar değdirmeyeyim :)

Fiat'ı batmaktan kurtaran araç punto öylemi?
Biraz komik olmuş camdan dışarı bakıp kaç tane punto görürüsün yada daha gerçekçi olursak satış rakamlarına bakmalısın. :)

Esas konuya dönecek olursak ben hep aracımı city modunda kullanırım kısa yada uzun yol fark etmez hatta daha bu sabah trabzon'dan istanbul'a geldim.Herhangibir sorun yaşamadım çok şükür.

Sanayyideki ustam ise bu araçları city modunda kullanamıyorum diyerek devredışı bırakıyor öyle deneme sürüşü yapıyor yani bu tercih meseledir. :)

aleko42
17/08/2013, 13:32
arabayı alalı üç hafta oldu daha city modundan hiç çıkmadım :D

hakanka
17/08/2013, 14:18
city arızası verir diye kullanmaya korkuyorum:)

etikEtEvo
17/08/2013, 14:22
arkadaşım bende araci sıfır aldim alali 1 yila yaklasti nerdeyse hep city modda kullaniyorm sadece uzun yolda kapatiyorm city modu sonuçta uzun yolda direksiyon kutuk gibi oluyor bi farki olmuyor city modun

erenemre
17/08/2013, 14:33
city arızası verir diye kullanmaya korkuyorum:)

arkadaş sana defalarca söyledik arıza yapıp yapmamasının city nin açık olup olmaması ile uzaktan yakından alakası yok city fonksiyonu kapalıykende elektro servo motor devrede yani hiç city kullanmamış birinin bile city arızası yaşayabilir o yüzden bence aç kullan boş yere bu güzellikten mahrum kalma

Evren_c
17/08/2013, 15:06
Emre'ye katılıyorum. City'nin bozulması icin açık ya da kapalı olması fark etmiyor. Hakan kardes bence sen sat Punto'yu :)

erenemre
17/08/2013, 15:46
eski aracım palio iken palioteam forumda takılıyordum bilenleriniz vardır mutlaka ordada Hakan arkadaşımız gibi biri vardı sürekli palio aracını kötülüyor ve çok şikayetçi olduğunu belirtiyor ama bir türlüde satmıyordu :D bütün forum ahalisine kafayı yedirmişti artık millet açtığı konulara cevap yazmaz olmuştu hatta birkeresinde palio yu kötüleyecek bişey bulamayıp kuşlar en çok palio lara .ıçıyor bıktım temizlemekten diye konu açmıştı :D o yüzden Hakan ın sürekli punto ile ilgili serzenişlerini gördükçe o arkadaş geliyor aklıma :)

muratxx5
17/08/2013, 16:00
ben 3 senedir hiç kapatmadım sıkıntı yok:)

hakanka
17/08/2013, 16:08
eski aracım palio iken palioteam forumda takılıyordum bilenleriniz vardır mutlaka ordada Hakan arkadaşımız gibi biri vardı sürekli palio aracını kötülüyor ve çok şikayetçi olduğunu belirtiyor ama bir türlüde satmıyordu :D bütün forum ahalisine kafayı yedirmişti artık millet açtığı konulara cevap yazmaz olmuştu hatta birkeresinde palio yu kötüleyecek bişey bulamayıp kuşlar en çok palio lara .ıçıyor bıktım temizlemekten diye konu açmıştı :D o yüzden Hakan ın sürekli punto ile ilgili serzenişlerini gördükçe o arkadaş geliyor aklıma :)

ben üç aydır satmaya uğraşıyorumda alan yok napim:D
ben o kadar masraf yapıyosam kötülemekte son derece hakkım bunun puntoyla alakası yok mercedeste olsa bana kafayı yediriyosa kötülerim arkadaş,bi dünya para verip paramla rezil oluyosam kötülerim,ben o parayı kazanmak için neler çekiyorum,kötü yönlerinide yazıyosam bu benim en doğal hakkım

sehzadeamasya
17/08/2013, 19:46
özellikle par ederken süper ya

GUNES
17/08/2013, 21:25
haklısın hakan ....ben de puntoyu satana kadar alnımın damarı çatladı...8-9 ay web sayfalarında süründü araç...2 telefon geldi...ilk gelene sattım vallaa..aracın ben de kötü yönlerini çok dile getirenlerdendim...dediğin gibi malum günümüzde para kazanmak çok zor...hele ki helalinden alın terinle kazanıp bir de ev araba gibi yüksek meblağlı ürünler alırken insan beklediğini bulamayınca üzülüyor tabi...bana göre bir mal alırken ödediğin parayla sana verdiğini karşılaştırmak gerek...BAKIŞ AÇIMA göre altını çizmek istiyorum kendi BAKIŞ AÇIMA göre parasını haketmeyen bir araçtı punto BENİM İÇİN...zaten saçma vergi sistemlerinden ve yerli otomobil üretimi olmamasından kaynaklı 15 - 20 bin TL'lik araçlara 30 - 40 bin TL'ler ödüyoruz...ne yapalım durum bu ....benim tek kızdığım bu sitede puntoları
ferrari bugatti gibi görmeleri insanların...öyle yorumlar var ki bazen karşılaşıyorum lan acaba Fiat bana başka araba satmış da bunlara başka araç mı satmış dedirtiyor...ve kimse eleştriyi kabul etmiyor...saygılar.

erenemre
17/08/2013, 21:44
valla onu bunu bilmem ben aracımdan memnunum aldığım ücreti hakeden bir araç elbette kusurları var ama aynı kusurlar clio dada var , corsa dada ve bir çok b sınıfındada ben aracımdan memnunum ve bunuda dile getiririm eksik noktalarını hata ve kusurlarınıda dile getirip elimden geldiğince yardımcı oluyorum herkese.Ama özellikle multijet motoru başta olmak üzere bence son derece başarılı bir araç punto tabi mercedes kalitesi beklenmediği sürece

Evren_c
17/08/2013, 22:42
Konu biraz dağılacak ama, ben de kendi adıma fikir beyan etmek istiyorum. Ben bu ve benzer forumdaki insanların araçlarını yeğe göğe sığdıramadıklarını düşünmüyorum. Sadece insanlar verdiği paranın karşılığını aldığından emin olmak, belki de sadece araçların iyi yönlerini görebilmek için kendilerini ikna etmeye çalışıyor bu forumlar sayesinde. Yoksa kimsenin Fiat'ı Bugatti ile kıyasladığını düşünmüyorum.

Öte yandan Türkiye'deki vergi sistemine bakıldığında, Punto fiyatını haketmiyorsa, premium sınıftaki araçlar hiç haketmiyor. Çünkü onlardaki ÖTV çok daha fazla. Örneğin Punto'nun vergisiz fiyatı 25bin lira, vergili fiyatı 35bin lira ise, cls 350 Mercedes'in vergisiz fiyatı 200bin lira, vergili fiyatı 350bin lira. Oransal olarak birbirlerine yakın görünseler de, sizce hangisi hakediyor fiyatını?

Konuya döneyim; bugün ilk kez bir Punto ile test sürüşü yapan arkadaşım "abi o ne güzel direksiyon öyle, biz kamyon sürüyormuşuz bugüne kadar" dedi. Büyük ihtimalle o da Punto alacak.