PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eds :(

grpuntocu
11/08/2013, 14:22
Dostlar az önce halkalı dan papaz köprü diye bilinen (eski atv) yere inerken farkında olmadan kırmızıda geçtim :(

Bilen bilir oraya yeni gümrük yolu yapıldı. Aşağı doğru inerken 3 tane ışık var. İlkinde EDS yazmıyor ama diğer ikisinde yazıyor. Az önce orda bi kaza vardı arabanın biri takla atmış. Zaten trafik yavaşlamıştı ben de diğerleri gibi kaza yapan arabaya bakarken yavaş yavaş (hız 5-10 km) EDS yazan ışıktan kırmızı da geçmiş oldum. Bir taksici abi burada EDS yazıyor ama korkutma amaçlı aslında yok demişti.

Ne dersiniz ceza yer miyim? İlk defa kırmızı da geçtim; hep dikkat ederim :(

Evren
11/08/2013, 15:34
Buna kesin cevap vermek zor sanırım.
Trafik Polisinin trafiği yönettiği durumlarda , kırmızı ışıkta arkadan gelen cankurtaran, polis , itfaiye araçları için ihlal yapıldığı özel durumlarda EDS kaynaklı ceza kesilmiyor. EDS nin de başında bir yetkili var, yoksa özel durumları süzemezler.
Dediğiniz gibi EDS ihlalinizin olduğu yerde trafik kazası varsa büyük olasılıkla geçişiniz gözardı edilecektir, arkadan gelen yol isteyen bir araca yol vermek için ihlal yapmış olabilirsiniz.

grpuntocu
11/08/2013, 17:18
Buna kesin cevap vermek zor sanırım.
Trafik Polisinin trafiği yönettiği durumlarda , kırmızı ışıkta arkadan gelen cankurtaran, polis , itfaiye araçları için ihlal yapıldığı özel durumlarda EDS kaynaklı ceza kesilmiyor. EDS nin de başında bir yetkili var, yoksa özel durumları süzemezler.
Dediğiniz gibi EDS ihlalinizin olduğu yerde trafik kazası varsa büyük olasılıkla geçişiniz gözardı edilecektir, arkadan gelen yol isteyen bir araca yol vermek için ihlal yapmış olabilirsiniz.

Evren kardeşim cevap için çok teşekkürler. Kesin bişey söylemek elbette zor ama yaşadığım tedirginliği sizlerle paylaşıp fikir almak istedim.

Bu arada her EDS yazan yerde aslında olmayabilirmiş. Doğru mu bu acaba?

berko
12/08/2013, 01:52
bahçeşehir hadımköy yolundaki ışıklardada eds yazıyor yaya olarak geçerken baktım hiçbir yerde kamera göremedim bazıları korkutma amaçlı olabiliyor