PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto 1.4 fıre 77 hp dualogic s&s pop

sozcay
06/08/2013, 15:48
Arkadaşlar merhaba,

Volkswagen Polo aracımla geçirdiğim bir kaza sonucu aracım pert oldu ve kasko şirketinden alacağım parayla yeni bir araç almayı planlıyorum.
Daha önce Linea kullanma şansım olmuştu ancak şu zamana kadar araç tercihim hep Volkswagen'den yana olduğu için özellikle Fiat Punto Evo araçlar hakkında pek bir bilgim yok.

Volkswagen'in parça pahalılığı ve donanım olarak diğer araçlara göre boş olması ancak fiyatının yüksek olmasından dolayı artık Volkswagen ile yolları ayırma kararı aldım.

Her ne kadar hayatta kalmamı Volkswagen'in sağlamlığına borçlu olsamda, yeni araç tercihimi Fiat Punto Evo'dan yana kullanmak istiyorum.

Almayı düşündüğüm araç "1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC S&S POP".

Aracın Fiat internet sitesinde, 34.850TL bir fiyatı bulunuyor.

Araç hakkındaki yorumlarınızı almak isterim.
Bütçem maksimum 35.000TL civarında.

Aracı hangi ay almak mantıklı olur, bildiğim kadarıyla Eylül - Ocak arası en uygun zaman. Fiat için durum nedir?

İlginiz ve bilgiler için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

hakanka
06/08/2013, 16:26
ben sizin yerinizde olsam aynı fiyata ikinci el çok az kullanılmış dizel araç bakarım,en azından yarı yarıya yakıt tasarrufu sağlarsınız,satarkende rahat satarsınız

Fiat Punto 1.3 Multijet Pop 2013 Model 34.850 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 130970821 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-kullanilmamis-2013-fiat-punto-pop-1.3-multijet-beyaz-dizel-130970821/detay)

Fiat Punto 1.3 Multijet Easy 2012 Model 35.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 115361624 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-8500km-de-sifir-ayarinda-temiz-otomatik-disel-115361624/detay#)

Fiat Punto 1.3 Multijet Lounge 2012 Model 38.250 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 133542750 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-doktordan-2012-model-temiz-kullanilmis-6500-km-fiat-punto-133542750/detay)

benzinlide düşünürseniz yine ikinci elden yanayım fiyat en az 5000 tl farkeder

Fiat Punto 1.4 Easy S&S 2012 Model 30.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Kırmızı renk - 133129524 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sifirdan-tek-farki-7000-km-olmasi-hatasiz-133129524/detay)

Fiat Punto 1.4 Easy S&S 2012 Model 27.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Gri renk - 133444464 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-hatasiz-boyasiz-degisensiz-2012-model-10-aylik-punto-1.4-easy-133444464/detay)

celenlee
06/08/2013, 17:14
Eğer peşin alacaksanız, (15BIn km altında )2. el çok mantıklı gözüküyor.

Ama dualogic ille gerekiyorsa (Eş durumu, sakatlık v.b) o zaman işler değişiyor.

sozcay
06/08/2013, 17:47
Hakan bey,
paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

Uygun zamanımda araçları inceleyeceğim.

Furkan bey, 0 km araç almayı düşünüyordum ancak önerilerinizi değerlendirip ikinci el araçlarıda inceleyeceğim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Peki Punto araçların belirli bir kronik sorunu var mı?
Örneğin, yetkili serviste bakım masrafı maksimum ne kadar?
Parça vs. bulmakta sıkıntı yaşanıyor mu?

Araç hakkında bilgilerinizide paylaşırsanız sevinirim.
Çünkü tercihim büyük oranda Puntodan yana olacak.
Ancak aracı detaylı bir şekilde inceleme şansım olmadı.

Problem
07/08/2013, 03:38
Buradaki diğer arkadaşlar kadar çok eski bir GP kullanıcısı olmasam da şunları söylemekte yarar var, hemen her araçta görülen kronik sıkıntılar olabilir ben de eski bir WV kullanıcısı olarak WV polo larda 5 yaş üstünde en az %30 oranında görülen boğaz kelebeği probleminden muzdariptim, bana olduka da pahalıya patlamıştı, GP lerde 2008 model öncesinde elektronik dreksiyon ile ilgili bazı sıkıntılar olabileceğini duymuştum , 2008 sonrası böyle bir problem olmamakla beraber ön takımların hassas olduğu çeşitli kaynaklardan kulağuma doldu, ben çok özenli bir sürücü değilim açıkçası çukur görünce kaçmam bazen, istanbulda mutlaka düşecek bir çukur bulunur, 5000 km sonunda ön takımları baktırdığımda hiç bir problem olmadığını gördüm, bununla birlikte mesela WV grubunda 60 bin km lik trigger ömrü ( tavsiyesi) GP de 100 bin km olduğunu biliyorum, Yetkili serviste her 40 bin km de bir yakıt sisteminin komple temizlenmesi uygulaması var , bunun fabrika önerisi olduğu söyleniyor , bu rutin bir işlem mi , zorunluluk mu bilmiyorum.
Bu arada GP nin EuroNcap testlerinden 5 yıldız almış bir araç olduğu gerçeği de var fakat bunun için siz de trafikte kendi güvenliğinize yönelik önlemleri almalısınız ( emniyet kemeri, hız limiti , takip mesafesi vs.. zaten emniyet kemerini takmadığınız sürece sürekli öten korkunç bir uyarı var:) Parça problemi hemen hemen yok gibi , tabii Polo nun daha doğrusu wv grubunun çok miktarda yan sanayisi var , belirli oranda GP ve Linea ortak parçalara sahip olduğundan olsa gerek parçalar çok pahalı değil diye düşünüyorum. size açıkça önerim Gerçekten uzun süre hangi aracı sevip bineceğinize tam karar verene kadar GP yi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

sozcay
07/08/2013, 13:16
Ozan bey,
detaylı bilgiler için teşekkür ederim.
Bu bilgiler çok faydalı oldu.

2012punto54
07/08/2013, 15:04
1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC S&S POP almayı düşündüğün araç
1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC S&S LOUNGE SKYDOME benim kullandığım araç.
Kesinlikle tavsiye edebilirim gönül rahatlığıyla bulabilirsen de SKYDOME cam tavanlı araç al.
Tadından yenmez...
Şimdiden hayırlı olsun...

sozcay
07/08/2013, 15:43
1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC S&S POP almayı düşündüğün araç
1.4 FIRE 77 HP DUALOGIC S&S LOUNGE SKYDOME benim kullandığım araç.
Kesinlikle tavsiye edebilirim gönül rahatlığıyla bulabilirsen de SKYDOME cam tavanlı araç al.
Tadından yenmez...
Şimdiden hayırlı olsun...

Koray bey,
açıkçası SkyDome olmasını en çok arzu ettiğim özellik.
Ancak, liste fiyatının 2.550TL olması iki kez düşünmemi sağladı :)
Artık bayii indirimi almaya çalışacağım olmadı ikinci ellere yöneleceğim.
Bilgi için teşekkür ederim.

aspava
09/08/2013, 14:24
Merhabalar,
bende şu ara aynı aracı arıyorum.
otomatik olması,ve bütçe darlığı olmazsa olmazımız.bu anlamda punto sanki ilk seçenek gibi çıkıyor karşımıza.
Benim aklımdaki en büyük soru benzinli 77 hp bu araca yetiyormu?
Daha şehir içi kullanılacak hafta sonları otobanda 500 km gidip gelecek bir araç olacak.
Pek rampayla işimiz yok ama yinede bu aracın rampalarda bayılacağını düşünüyorum.

G.punto otomatiklerde kronik bir sorun var mı?
2011 evo dynamiclere düşük km li 26000 tl civarı isteniyor.Bu paralara benzinli mi almalı,
Yoksa 2-3 yaş yaşlı dizele mi bakmalı?

reddragon
09/08/2013, 16:24
Fotokopi gibi herkese aynı şeyi yazıyorum ama 35 bin lira verip te boş donanımlı POP modeli B sınıfı araç alınmaz. Konfor paketli astra klasik HB easytronik vites alın. 4-5 bin fazla verirsiniz ama C sınıfı ve daha dolu bir aracınız olur. Punto'nun fiyat avantajı Grande Punto donanım avantajı da Punto Evo zamanlarındaydı. Şu anki Puntolar pahalı baya..

icedes
12/08/2013, 21:16
Fotokopi gibi herkese aynı şeyi yazıyorum ama 35 bin lira verip te boş donanımlı POP modeli B sınıfı araç alınmaz. Konfor paketli astra klasik HB easytronik vites alın. 4-5 bin fazla verirsiniz ama C sınıfı ve daha dolu bir aracınız olur. Punto'nun fiyat avantajı Grande Punto donanım avantajı da Punto Evo zamanlarındaydı. Şu anki Puntolar pahalı baya..

Kesinlikle katılıyorum aracımdan çok memnunun ama 3-5 bin tl daha verip astra almadığıma çok pişmanım, bagajı bile yeter fark için...