PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam rüzgarlığı yardım...

hakanka
05/08/2013, 22:12
bugün forumdan aukm kardeşim sağolsun cam rüzgarlığı hediye etti,ne tür bi çift taraflı bantla yapıştırsam,yağmurda karda yerinden çıkar mı,sağlam olur mu,çift taraflı bant araca zarar verirmi,sizce taksam mı,kullanan arkadaş var mı...??

Bozok
06/08/2013, 04:54
Ben 4 adet cam rüzgarlığı almıştım geçen sene, sadece çift taraflı bantla yapıştırdım otobanda arka kapı rüzgarlıkları attı ve çıktı şu an sadece önleri kullanıyorum bunların bile ön tarafları rüzgara direk maruz kaldığından sanırım atmaya başlamıştı silikonla iyice sabitledim

hakanka
06/08/2013, 10:09
Ben 4 adet cam rüzgarlığı almıştım geçen sene, sadece çift taraflı bantla yapıştırdım otobanda arka kapı rüzgarlıkları attı ve çıktı şu an sadece önleri kullanıyorum bunların bile ön tarafları rüzgara direk maruz kaldığından sanırım atmaya başlamıştı silikonla iyice sabitledim

silikon zarar vermezmi

malebow
06/08/2013, 10:21
çift taraflı bantla yapıştırdım yaklaşık bir yıldır, yüksek hıza da maruz bırakarak kullanıyorum.

kadir1982
06/08/2013, 22:38
merhabalar 3m markalı çift taraflı bant alırsan bir sıkıntı çıkmaz sanırım kardeşimin arabasının plakasını ve kendi aracımın p harfi düşmüştü yapıştırdık peton gibi oldu

erosistanbul
07/08/2013, 00:39
yapıştırmadan önce kolonyalı bezle yapışacak yüzeyi iyice temizlyin. cam rüzgarlığı satan oto aksesuarcılarda çift taraflı bant isteyin. (onlar sürekli kullanıyor, montaj esnasında yırtılan veya deforme olan bant yerine kullanırlar). bantın bir yüzünü cam rüzgarlığa yapıştırın, diğer yüzünü araca yapıştırmadan önce 5 dak kadar fön makinesinde ısıtın. sonra araca yapıştırın. ilk gün aracı yıkamayın.

ben satın aldığımda dikkatli izlemiştim. bu şekilde uyguluyorlar.

moonspell01
07/08/2013, 00:53
Ben tahtakaleden almıştım adını hatırlamıyorum 3m olabilir yada benzer birşey.sağ kapılar işlem görürken serviste söktüler sonra kendim yapıştırdım eskisinden daha sağlam tuttu .hatta düzgün yapıştırır diye kaportacıya taktırdığım yampirik taktığı tarafı da söküp o bantla yapıştırdım.otobanda basınçlı tabancada sıkıntı yok kemik gibi tahtakale ye gittiğimde bakarım markasına.kırmızı renkli birşeydi ama aklında olsun.

HaYachTs
07/08/2013, 01:48

Bu rüzgarlık işinin tabir-i caizse "Mercedes'i aslında Heko marka rüzgarlıklar.. ancak Tr'de satılmıyor..Getirtme imkanı varsa süper olur..

FIAT / GRANDE /EVO 5d 2006r.? (+OT) - Heko (https://www.e-heko.com/en/Marka_Model/FIAT_PUNTO/GRANDE-EVO-5d-2006r-OT.html?cg_4=18801)