PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön alt panjur takılması

fausto2005
05/08/2013, 13:58
Arkadaşlar, boyamak için ön panjurları sökmüştüm.Üsttekini sorunsuz taktım yerine ama alttaki imkanı yok takılmıyor.Bilen birileri varsa işin tekniğini bir anlatabilirmi.

Alt dişleri oturtuyorum ama üst dişlerin sadece köşelerdekiler geçiyor.Ortadakiler bir türlü geçmiyor.

cihankardes
05/08/2013, 14:02
Benim eski gp'de de vardı bu sorun. Ben 1 yıl uğraştım olmadı.

SaLDo
05/08/2013, 15:24
bende de o sorun var. söktüm öyle takılıyorum daha iyi oldu valla

femoli
05/08/2013, 16:15
Muzaffer üstten elini sokup tornavida ile tampona bastırıp önden vuracasın .. eminim süper anlamışsındır :D

yakın zmanda bir punto gelirse fotoğrafla paylaşayım daha iyi olur :)

fausto2005
05/08/2013, 16:58
Muzaffer üstten elini sokup tornavida ile tampona bastırıp önden vuracasın .. eminim süper anlamışsındır :D

yakın zmanda bir punto gelirse fotoğrafla paylaşayım daha iyi olur :)

valla gözümün önüne getirmeye çalıştım ama, yok olmadı. :)

fotoğraf çok makbule geçer. Teşekkürler.

uurcakmak
03/07/2014, 00:29
Konu hortlatmış olacağım ama aynı sorunu bende yaşıyorum. Panjur oturmuyor bir kere tamponu söküp zar zor oturttuk ama gene attı panjur. Tırnakları mı sıkıştırıyor yan sanayi olduğu için diye düşünüp kestim gene olmadı.. Sürekli onunla da uğraşmakta istemiyorum. Bir sihirli formülü var mı acaba? Yada o panjur yerine tel çekilebiliyor mu veya satılıyor mu öyle bir tel? Yapan eden var mı?

ermanadakale
03/07/2014, 09:41
abi üstteki oturmayı engelliyen tırnakları falçata ile kestim 1 er tane köşelerden bir tanede ortadan siyah kaporta vidası ile tutturdum anlayabilene helal olsun
ben 3 kere kaportacıya taktırttım yine attı yine attı en sonunda çareyi kendim buldum.

https://i57.tinypic.com/16igu1y.jpg

korguntuyenc
03/07/2014, 11:10
valla benımkıde oyleydı aldıgımda sonra kaportacıma gıttım 5 dakıkada adam taktı dahada atmıyor. üst kısım kesınlıkle sıkıntılı ancak anlayan bırı yapabılıyor

celenlee
03/07/2014, 11:40
Her sabah sağ üst köşesini yerine oturtuyorum :)
Siyah sıcak silikonla yapıştırmayı düşünüyorum..

iceberg35
21/02/2016, 13:01
Arkadaşlar slm konu baya bi hortlamis olucak ama...bu konuya kesin bir çözüm bulan varmi acaba??

halilimo
21/02/2016, 13:12
Arkadaşlar slm konu baya bi hortlamis olucak ama...bu konuya kesin bir çözüm bulan varmi acaba??

Ust tirnaklarin arkasinda iki tane cikinti var ince ve saglam iki ip ayarlayip oralardan gecirin iki kisi olmaniz gerek biriniz ipi asilsin digeriniz panjuru sertce ittirsin oturuyor. Ben boyle takabildim diger turlu olmadi usten elim falanda girmiyor. Yapamazsaniz cuma izmire gelcem yardimci olurum.

ORS15
22/02/2016, 09:25
daha önce bu sorunun çözümünü bu konu altında anlatmıştım

http ://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/59999-tamponun-sokulup-ayarlanmasi.html

ben ince bir mala almıştım baya küçüktü. Önce panjuru giren kısımlarını oturttur. Sonra elinde bastır geri kaçmasın büyük ihtimal üst kısım oturmuyordur. Ispatulayı panjur ile tamponun arasına yerleştir ve tamponu kendine doğru çektir, böylelikle panjuruda bastırmış olursun ve tampon geri kaçmaz ve panjur yerine oturur. Bu ıspatula olmaz başka bir şey olur önemli değil önemli olan tamponu panjura baskı yaparak tamponun öne gelmesi panjurun ileri gitmesi .anlata bildim mi bilmiyorum biraz anlatması zor.

yusufeminsahin
18/03/2024, 20:21
Linea için ön tamponda iki adet panjur var. Arkadaşın da dediği gibi alttaki panjurun alt tırnakları geçiyor ama üst tırnaklarının sadece köşedeki olanları geçiyor. Çözüm olarak ben üstteki panjuru çıkarttım alttaki panjurun tamponun iç kısmına elimi sokabilmek için. Hem dışarıdan panjura bastırıp hem de içeriden tampona bastırıp tırnakları sağlam bir şekilde sokabilirsiniz.