PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Leon Style 1.2 ile takasa girsem mi ?

messi78
31/07/2013, 14:47
Arkadaşlar 1 şubat 2013 trafiğe çıkışlı 9700 km deki Punto 1.3 mjet Lounge arabamı yeni Leon 1.2tsi s&s benzinli araçla takasa girsem mi ? Fikirleriniz nelerdir ? Aracın fiyatı 45.500 :icon_smile_8ball:

tayfux
31/07/2013, 15:01
Osman bey leon her bakımdan puntodan daha üstün bir araç ama 1.2 TSİ motor hakkında detaylı bir araştırma yapmanızı öneririm. Ben başarılı bir motor olduğunu duymuştum ama detayını bilmiyorum.

ahmet4646
31/07/2013, 15:05
benzin fiyatlarının 5 tl yi aştığı şu dönemde 0 km ayarında dizel aracı verip benzinli araç almak bence mantıklı değil birde aracın donanımı nasıl o faktörde var 45 bin tl lik araç alt donanımdır sizin araç en üst donanım fakat leon sınıf olarak tabiki puntodan üstte orası ayrı...

sedini
31/07/2013, 15:43
Leon sınıf olarak puntonun bir üst kategorisinde bir araç almanızı tavsiye ederim 1.2 tsi motorda başarılı bir motor.. Fakat önemli olan nokta şu ki zaten sıfır dolu bir aracınız var alt segmentte de olsa.. üstelik sınıfının en az yakan dizel aracı.. 2 araç aynı LT de yakıt harcasa bile 1 LT başına 62 kuruş fazla para vereceksiniz her zaman.. yılda 12-15 bin KM altında yol yapıyorsanız düşünmeyin alın.. fakat üstünde yapıyorsanız leondan büyük keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz.. yalnız aracın en boş halini de almamaya özen göstermek gerek :)

henky
31/07/2013, 16:10
ben olsam almazdım buyuk arac buyuk masraf yakıt fıyatları vergıler ortada

hakanka
31/07/2013, 16:12
benzin istasyonun varsa al:D

rafetkurt
31/07/2013, 16:52
al gitsin bence lpg takarsın tertemiz..

atadml
31/07/2013, 16:58
Şehiriçi 30 kuruşu geçmesi zor bir araç. Fazla yakıyor diyenler bence motoru bilmiyor.

hakanka
31/07/2013, 17:01
Şehiriçi 30 kuruşu geçmesi zor bir araç. Fazla yakıyor diyenler bence motoru bilmiyor.

dizel araçlar o kadar yakıyor bu araç 45-50 krş yakar

burak64
31/07/2013, 17:26
1.6 hitler motor şehiriçinde 45-50krş yakmıyodu 1.2tsi 35krşdan fazla yakmaz bence performans olarak daha iyi vergileride aynı sonuç olarak alınabilir.sakıncası yoksa takasta aracınızı ne kadara alıyorlar öğrenebilirmiyim?

Sauron
31/07/2013, 17:33
45.500 olan sanırım style yani donanımlı olanı , 1.2 motorda wv nin motoru.. dizel kadar değil ama az yaktığını biliyorum .. üste ne kadar ödeyeceğiniz önemli ama takas teklifi bence güzel..

srkaradag
31/07/2013, 18:45
Beğendiyseniz alın , yakıtı 7-8 lt civarı arkadaşımda1.2 tsi dsg mevcut, bahsettiğiniz yeni leonsa ben iç dış tasarım malzeme kalitesi vs beğenmedim tabi beğeniler göreceli ... alınabilirse golf daha iyi bir seçenek ancak aracınızda çok yeni karar sizin

messi78
31/07/2013, 20:21
1.6 hitler motor şehiriçinde 45-50krş yakmıyodu 1.2tsi 35krşdan fazla yakmaz bence performans olarak daha iyi vergileride aynı sonuç olarak alınabilir.sakıncası yoksa takasta aracınızı ne kadara alıyorlar öğrenebilirmiyim?

Daha takasa fiyat sordurmadım ama aracımı 37500 ün altında vermem bu haftasonu hem test aracını test edeceğim hemde aracı yakından inceleyeceğim.

-O kadar paraya kıyıpta güzelim araca lpg vurduramam :)

burak64
31/07/2013, 21:14
37500ü geçtim 35bine saysalar benim aracı hiç düşünmem fr sc ile takasa girerim.uşakta seat bayisi olmadığı için hiç görüşme fırsatım olmadı siz görüştükten sonra burdan veya pm olarak bilgi verirseniz sevinirim.inş istediğiniz gibi olur herşey

messi78
01/08/2013, 09:15
37500ü geçtim 35bine saysalar benim aracı hiç düşünmem fr sc ile takasa girerim.uşakta seat bayisi olmadığı için hiç görüşme fırsatım olmadı siz görüştükten sonra burdan veya pm olarak bilgi verirseniz sevinirim.inş istediğiniz gibi olur herşey

Tabiki haber veririm. Seat'ın sitesinde takasa girdiğiniz zaman arabanızın ne kadar edeceği konusunda bir form var onu doldurup gönderebilrsiniz size geri dönüş yapıyorlarmış. Ben yüz yüze görüşeceğim için formu doldurmadım.

rohan4421
01/08/2013, 09:48
ben yeni leonu cok begenmedim , önceki kasasından sonra bana küçülmüş, hırçınlığı gitmiş gibi geldi, leon bi üst sekment kabul ediyorum ama ben herzaman bi araçtan keyif almak için en dolusuna binmekten yanayım. Sıfır bravoya 57.000 tl para verdim, o paraya herkesin bayıldığı dizel jetta alabiliyodum ancak düşünsene direksiyondan kumanda bile yok doğan şahin gibi konsoldan ses acıp kapatıyosun. Yinede karar sizin ama otomobil sizin için bi zevkse dolu bi aracı (ki punto basit bi araç değil özellikle longe modeli) boş bi araca (üst sekment ama leon bi mersedes değil) değişmezdim...

biancoangelo
01/08/2013, 09:54
ben yeni leonu cok begenmedim , önceki kasasından sonra bana küçülmüş, hırçınlığı gitmiş gibi geldi, leon bi üst sekment kabul ediyorum ama ben herzaman bi araçtan keyif almak için en dolusuna binmekten yanayım. Sıfır bravoya 57.000 tl para verdim, o paraya herkesin bayıldığı dizel jetta alabiliyodum ancak düşünsene direksiyondan kumanda bile yok doğan şahin gibi konsoldan ses acıp kapatıyosun. Yinede karar sizin ama otomobil sizin için bi zevkse dolu bi aracı (ki punto basit bi araç değil özellikle longe modeli) boş bi araca (üst sekment ama leon bi mersedes değil) değişmezdim...

Kesinlikle doğru....

messi78
01/08/2013, 10:29
Donanımı bu şekilde.

STYLE

DIŞ DONANIM STYLE
Alüminyum Alaşımlı Jantlar 16"
Gövde Rengi Kapı Kolları ve Yan Aynalar ( Led sinyal lambaları) S
Elektrikli / Isıtmalı / Katlanabilir Yan Aynalar S/S/S
Krom Kaplı Ön Izgara S
Dönüşe Duyarlı Ön Sis Farları S
İÇ DONANIM STYLE
Çift Bölgeli Otomatik Klima S
Arka Orta Havalandırma Kanalı S
Yükseklik ve Derinlik Ayarlı Elektromekanik Direksiyon S
Yol Bilgisayarı S
Hız Sabitleme Sistemi (Cruise Control) S
Deri Direksiyon, Vites Topuzu ve El Freni S
Ön Kol dayama S
Elektrikli Ön / Arka Camlar S
5'' dokunmatik renkli ekranlı Radyo, CD, MP3 Çalar ( 4 Hoparlör + 2 Tweeter) / Aux-in, Sd Kart ve USB Girişi S
Direksiyondan Kumandalı Ses Sistemi S
Bluetooth S
Eve Geliş Fonksiyonu (Coming Home), Gündüz Sürüş Farı S
Evden Çıkış Fonksiyonu (Leaving Home), Otomatik Yanan Kısa Farlar S
Yağmur Sensörü, Kararan dikiz aynası S
Işıklandırmalı Torpido Gözü ve Bagaj S
Sürücü / Yolcu Işıklı makyaj aynaları S
Ambiyans aydınlatması S
Ayak bölümü aydınlatması S
Sürücü / Yolcu Koltuğu Yükseklik Ayarı S/S
Sürücü / Yolcu Koltuğu Bel Destek Ayarı S/-
Sürücü / Yolcu Koltuğu Arkası Cep S
Sürücü / Yolcu Koltuğu Altı Göz S
Ön / Arka okuma lambaları S/S
1/3 - 2/3 katlanabilir arka koltuklar S
Kauçuk Paspas S
GÜVENLİK STYLE
ABS (Anti Blokaj Fren Sistemi) / ASR (Elektronik Patinaj Önleme Sistemi ) S
ESC ( Elektronik Stabilite Kontrolü) / Lastik Basınç Uyarısı / Yokuş Kalkış Sistemi (Hill Hold) / XDS (Elektronik Dinamik Diferansiyel Kilidi) S
MSR (Elektronik Motor Çekiş Kontrolü) S
DSR (Dinamik Direksiyon Önerisi ) S
İkincil Çarpışma Freni S
Sürücü / Yolcu Ön Hava Yastıkları S
Sürücü / Yolcu Yan Hava Yastıkları S
Perde Hava Yastıkları S
Ön Yolcu Hava Yastığı İptali S
Aktif Gergili Ön Emniyet Kemerleri S
Sürücü / Yolcu Emniyet Kemeri Uyarısı S
Arka koltuklarda 2 adet çocuk koltuğu sabitleyici (Isofix) + 2 adet Top Tether S
Ani frenlemede otomatik yanan flaşörler S
Immobilizer S
Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistemi S

messi78
10/08/2013, 13:54
Arkadaşlar takas için dönüş yaptılar bana ve telefondaki arkadaşa sövmediğim saymadığım şey kalmadı. Verdikleri takas ücreti 24.500 tl miş :D Dedim doğru kişiyi aradığınıza emin misiniz evet dedi sonra başladım saydırmaya :D Sırf bu küstah tekliflerinden ötürü Seat markasını kapıma bastırmayacağım.

speedy_16
10/08/2013, 14:49
Arkadaşlar takas için dönüş yaptılar bana ve telefondaki arkadaşa sövmediğim saymadığım şey kalmadı. Verdikleri takas ücreti 24.500 tl miş :D Dedim doğru kişiyi aradığınıza emin misiniz evet dedi sonra başladım saydırmaya :D Sırf bu küstah tekliflerinden ötürü Seat markasını kapıma bastırmayacağım.
genelde sıfır arac bayileri malesef böle golf 5 tsi gt modeli için 2008(40 binde)28 29 civarı bişey vermişlerdi telefonda yan yana gelip aracı görürsek birazdaha fiyat değişebilir falan dedi ama biz onu duyunca gitmedik:)

ABNEW
10/08/2013, 15:01
1.2 TSI 105bg, genel kanının aksine son derece performanslı ve çekiş gücü yüksek bir motor.Yeni Leon bildiğimiz Golf7.Fiyatı da uygun ise bence mantıklı.Tabi puntonun takasta verilen fiyatı da önemli.Dışarıda satıp daha fazla kar edilebilir...

Taksta araçlara en azından 3000TL-4000TL daha düşük değer biçilmekte.Yukarıda belirttiğim gibi dışarıda satıp öyle sıfır araç almak lazım...

cdogu
10/08/2013, 17:37
1.2 TSI 105bg, genel kanının aksine son derece performanslı ve çekiş gücü yüksek bir motor.Yeni Leon bildiğimiz Golf7.Fiyatı da uygun ise bence mantıklı.Tabi puntonun takasta verilen fiyatı da önemli.Dışarıda satıp daha fazla kar edilebilir...

Taksta araçlara en azından 3000TL-4000TL daha düşük değer biçilmekte.Yukarıda belirttiğim gibi dışarıda satıp öyle sıfır araç almak lazım...

Kesinlikle katılıyorum. Bayiiye araba verip sıfır alınmaz. Dışarıda satmak çok daha mantıklı.

Bu arada donanım farkından ötürü malesef üzülebilirsiniz. Çünkü lounge çok dolu ve donanımlı bir araç. Takasta alacağınız donanımsız Leon'dan,beklentileriniz ne bilmiyorum ama,pek memnun kalmayacağınızı söyleyebilirim.

Onun dışında ben de yeni Leon'u beğenmeyenlerdenim. Bundan bir önceki kasası çok kaslı ve yakışıklıydı. Bu modelinde Golf7 gibi keskin hatlar denenmiş,ama onun gibi başarılı olamamış...

Motorola Atrix cihazımdan 2 aracılığı ile gönderildi.

Honor COOPER
10/08/2013, 18:05
Bizim burda karpuz kabuğu geçen bir vecize var tam uygun ama yazamam.
5 aylık sıfırı 40000 civarı olan araca o fiyatı teklif etmek tamamen hayasızlık kendi sitelerine koyduklarını 35000 den aşağı ağızlarını açmazlar.
Keşke sizde tamam kabul ediyorum sizin araçta 29000 di değilmi diye ta..... sarsaydınız utanmazları.