PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Airbag lambası yanıyor ??

satlas
29/07/2013, 08:38
Arkadaşlar resim çekemedim ama göstergede oturan kişininin önünde daire olan işaret yanıyor sanırım airbag arızası sabah akşam bir şey yoktu sabaha uyarı lambası yandı.acaba yol bilgisayarında bir şey kurcalamış olabilirmiyim ? Aracı yeni aldım 2008 grande punto dinamik

satlas
29/07/2013, 10:22
arkadaşlar problemi şimdi çözdüm yaptığım işlemler koltuğun altındaki kabloyu salladım emniyet kemerlerini salladım direksiyon aşağı yukarı oynattım.koltukları oynattım.hatta bir ara arabayı bile salladım:) sonuç lamba söndü umarım tekrarlamaz.

fotobelit
29/07/2013, 10:43
arkadaşlar problemi şimdi çözdüm yaptığım işlemler koltuğun altındaki kabloyu salladım emniyet kemerlerini salladım direksiyon aşağı yukarı oynattım.koltukları oynattım.hatta bir ara arabayı bile salladım:) sonuç lamba söndü umarım tekrarlamaz.
Muhtemelen koltuk altındaki kabloya ellemişsniz..Temas sağlanmış..

hasanfe
01/09/2013, 22:07
bendede aynı sorun oluyor. ön yolcu koltuğu hareket ettiğinde airbag hatası veriyor aracım. kabloların oynamaması için ne gibi bir çözüm gerekiyor. kablolara nasıl ulaşabilirim ?

satlas
01/09/2013, 23:36
surucu koltuğun altında kablolar.

Battal
02/09/2013, 10:38
Benim lambada 4-5 gündür yanıyor. İlk önce bir süre yanıp sonra kendiliğinden sönüyordu. Son 2 gündür sürekli yanıyor.

hasanfe
06/09/2013, 18:43
surucu koltuğun altında kablolar.
bugün sanayiye gittim usta koltukları oynattı güvenlik kemerlerini oynattı araç arıza vermedi. arıza verince gelmemi söyledi. sürücü koltuğunun tam olarak neresinde nasıl tamir ettirebilirim, bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. teşekkür ederim

alixxx
06/09/2013, 20:52
Koltuk altındaki kablodan değil. Büyük ihtimalle benim ve birçok arkadaşımızın başına gelen sinyal kolu arızasıdır o.

halils2
06/09/2013, 21:56
ali arkadaşımızın da dediği gibi sinyal ünitesi arızalanmıştır mutemelen benim lamba da 3 4 gündür yanıp sönüyor bugün bayağı yanık kaldı bir ara söndü yine yandı sinyal ünitesi değişecek. nette cc lisini 365 cc siz 315 olarak bulabilirsiniz. sanayide bugün sordum 415 dedi.

hakanozukacmaz
06/09/2013, 23:43

abi süpersın ya sandalyeden dustumm :D

general001
07/09/2013, 00:27
aynı sorun bende de oldu. oto elektrikçiye gösterdim sinyal kolu arızası imiş. o parçanın ortasında direksiyon sargısı denilen bi parça var onun içinde şeritler atmış. tamir için 100 TL istedi ama başarı oranı %50 dedi adam gayet açık:) veya parçayı komple değiştireceksin o kesin çözüm. parça 350 TL artı işçilik alacak. en az 400 TL. yarın aracı servise götürüp orda baktıracam. göğüs çatlaması için randevu almıştım bedava yapacaklardı. bunu da parası neyse verip aradan çıkarırım diye düşündüm. hayırlısı bakalım

rockforever
07/09/2013, 12:51
aynı sorun bende de oldu. oto elektrikçiye gösterdim sinyal kolu arızası imiş. o parçanın ortasında direksiyon sargısı denilen bi parça var onun içinde şeritler atmış. tamir için 100 TL istedi ama başarı oranı %50 dedi adam gayet açık:) veya parçayı komple değiştireceksin o kesin çözüm. parça 350 TL artı işçilik alacak. en az 400 TL. yarın aracı servise götürüp orda baktıracam. göğüs çatlaması için randevu almıştım bedava yapacaklardı. bunu da parası neyse verip aradan çıkarırım diye düşündüm. hayırlısı bakalım

konu ile ilgili pm attım ...

hasanfe
06/10/2013, 23:10
ali arkadaşımızın da dediği gibi sinyal ünitesi arızalanmıştır mutemelen benim lamba da 3 4 gündür yanıp sönüyor bugün bayağı yanık kaldı bir ara söndü yine yandı sinyal ünitesi değişecek. nette cc lisini 365 cc siz 315 olarak bulabilirsiniz. sanayide bugün sordum 415 dedi.
merhaba halis bey,

internetten cc li sinyal kolunu nasıl alabilirim. ben aramalarımda bulamadım. tavsiye edebileceğiniz yerler var mıdır ? Teşekkürler

must82
06/10/2013, 23:16
merhaba halis bey,

internetten cc li sinyal kolunu nasıl alabilirim. ben aramalarımda bulamadım. tavsiye edebileceğiniz yerler var mıdır ? Teşekkürler

sanırım otomotiv satıyordu bir iletişime geçin isterseniz.

ondermutlu
11/10/2013, 14:19
İlgili Sorun geçen sene aracımda gözüktü.
Aracım 2011 model evo
Sinyal Takımını Komple(900 TL) garantiden değiştirdiler

halils2
12/10/2013, 00:41
merhaba halis bey,

otomotivden fiyat alın CCli kol için çalışma yapılacağını fiyatta iyi bir indirim olacağını söylemişti bana bir görüşün istersen.

halils2
12/10/2013, 00:43
İlgili Sorun geçen sene aracımda gözüktü.
Aracım 2011 model evo
Sinyal Takımını Komple(900 TL) garantiden değiştirdiler
900 tl mi?? bu fiyata 2 tane ccli kol alırım servis 15 gün önce 480 tl fiyat verdi size verilen fiyat çok çok fazla.

Emre9110
23/03/2016, 08:54
Konu biraz hort olacak ama.

Daha önce korna çalmaması direksiyon tuşlarının çalışmaması airbag arıza ışığı yanması gibi nedenlerle airbag sargısını tamir ettirmiştim. 1 yıl garanti verdi usta bi sorun olursa gel ücretsiz yaparız dedi. Yazılı kağıt aldım hatta sıkıntı çıkmaması için. Sorun çözülmüştü. Kornam ve tuşlar çalışıyor arıza ışığıda sönmüştü.

Şimdi sorunum şu https://www.youtube.com/watch?v=vUn1tZb_8uk&feature=youtu.be video dan duyacağınız üzere bir çıt çıt sesi gelmekte. Direksiyon içinden geliyor ses. Şuan airbag arıza ışığım yanıyor ancak kornamda direksiyon tuşlarında bir sorun yok. Bu çıt çıt sesi tam sağ yapınca hala var.

Sizce sorun ne olabilir ? Değişen sargı da mı problem var ?

Mert34
23/03/2016, 10:14
Konu biraz hort olacak ama.

Daha önce korna çalmaması direksiyon tuşlarının çalışmaması airbag arıza ışığı yanması gibi nedenlerle airbag sargısını tamir ettirmiştim. 1 yıl garanti verdi usta bi sorun olursa gel ücretsiz yaparız dedi. Yazılı kağıt aldım hatta sıkıntı çıkmaması için. Sorun çözülmüştü. Kornam ve tuşlar çalışıyor arıza ışığıda sönmüştü.

Şimdi sorunum şu https://www.youtube.com/watch?v=vUn1tZb_8uk&feature=youtu.be video dan duyacağınız üzere bir çıt çıt sesi gelmekte. Direksiyon içinden geliyor ses. Şuan airbag arıza ışığım yanıyor ancak kornamda direksiyon tuşlarında bir sorun yok. Bu çıt çıt sesi tam sağ yapınca hala var.

Sizce sorun ne olabilir ? Değişen sargı da mı problem var ?

büyük ihtimal odur bende de içeriden kağıt sürtüyormuş gibi ses geliyor kornam sol taraftan çalmıyor radyo tuşlarım çalışmıyor, farlar göz kırpıyor. bende tamir ettirmiştim usta dayanmaz demişti yine 7-8ay kullandım ama artık değişme yolundayım zaman zaman trafikte sorun oluyor

komodo
03/05/2016, 20:27
Emre bey aynı sorun (airbag lambası, korna çalışmaması, direksiyon tuşlarının çalışmaması) bende de mevcut, nasıl çözdünüz?? bir de bu şekilde muayeneden geçmez sanırım araç...

khanunl
03/05/2016, 22:59
Emre bey aynı sorun (airbag lambası, korna çalışmaması, direksiyon tuşlarının çalışmaması) bende de mevcut, nasıl çözdünüz?? bir de bu şekilde muayeneden geçmez sanırım araç...

Direksiyona bağlı far sinyal kol takımının içindeki makaralı film kopmuştur.Yeni far sinyal kolu alıp taktıracaksınız.Ürün 350 TL gibi bir fiyatı var.Toplam maliyet işçilik dahil 500 TL sını bulur.Yaptırmadan fenni muayeneden geçemezsiniz!

komodo
03/05/2016, 23:10
punto eskidikçe her sene masraf çıkartıyor, durduk yere masraf.

komodo
04/05/2016, 23:10
dediğiniz gibi sargı kopmuş, orjinal parçayı 285 tl'ye aldım, 50 tl de işçilik. parçanın fiyatı 3-4 ay kadar önce düşmüş, bilgilerinize..

sdemir26
11/05/2016, 00:26
emre hocam muhtemel direksyon arkasındaki kablo ama bi direksyon mafsalına baktır derim olma ihtimali var zamanla boşluk yapmaya başlıyor direksyon dikkat edin.

HAMZAAA
06/06/2017, 11:19
Merhaba Çağrı Bey . Yıl olmuş 2017 hala aynı sorunlarla uğraşıyoruz. İstanbulda servisler 450-500 tl istiyor bu parçaya servistemi yaptırdınız siz?Fikir verirseniz sevinirim.

timbaz
06/06/2017, 11:28
Merhaba Çağrı Bey . Yıl olmuş 2017 hala aynı sorunlarla uğraşıyoruz. İstanbulda servisler 450-500 tl istiyor bu parçaya servistemi yaptırdınız siz?Fikir verirseniz sevinirim.
Araciniz kac model? Torpido icinde etikette direksiyon sargisi icin etikette ongorulen degisim tarihi var mi?

HAMZAAA
06/06/2017, 11:57
Merhaba . Aracım 2011 model ancak torpido da böyle bir etiket varmı bakmam lazım fakat şuan çalışıyorum ancak akşam bakabileceğim araç yanımda değil.
Bakıp en kısa sürede yazacağım.Açıkcası direksiyon sargısı için değişim tarihini belirten etiket olduğunu duyunca şaşırdım :)