PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silecek suyu için acil yardım!

hera
06/09/2007, 15:54
Teknik yardım bölümünden arkadaşlara çok önemli bir sorum olacak..iki gündür camlarım reçineli,kuş pislikli geziyorum :( silecekleri çalıştırıyorum ama su gelmiyor, kol mu bozuldu, sumu bitti :( ne yapmama gerekiyor..nerden,nasıl ne ne özellikte su koymam gerekiyor..
acaba gp mi bu şekilde kullanmamda bir sakınca varmı? başka sorunlara neden olur mu??

femoli
06/09/2007, 16:00
ehhuuuheeehhhuuuu eyvah eyvah ne yapcaz şimdi su bitmiştir su al bir şişe su koy bidona senin için mavi gitar 2 diyebilirmiyim ... :P:P:P:P:P:P :P

sen şimdi yolda lastik patlasa nasıl soracaksın yanında bir laptop taşı bari telle nete bağlanırsın haberimiz olsun yardımcı oluruz :D:D:D

civcivx
06/09/2007, 16:00
Sevgili hera, sen en iyisi bi yıkamacıya git, sorunun bir süreliğine hallolur :D

Şaka bir yana, silecek suyunun bitmediğine emin misin? Büyük ihtimalle bitmiştir. İçme suyu koyarsan, kireçlenme sorununu önlemiş olursun. Daha iyi çözüm ise, büyük marketlerde satılan konsantre silecek suyunu normal su ile karıştırıp koymak. Silecek suyu deposu senin araçta tam nerede bilmiyorum ama üzerinde yağmur yağar gibi işaret olan beyaz depodur. 1.4 77HP aracı olan arkadaşlar tam yerini söyleyebilir.

Böyle kullanmanın görüş açısından ve camları çizme riskinden başka sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.

hera
06/09/2007, 16:06
ehhuuuheeehhhuuuu eyvah eyvah ne yapcaz şimdi su bitmiştir su al bir şişe su koy bidona senin için mavi gitar 2 diyebilirmiyim ... :P:P:P

sen şimdi yolda lastik patlasa nasıl soracaksın yanında bir laptop taşı bari telle nete bağlanırsın haberimiz olsun yardımcı oluruz :D:D:D

direk telefondan bağlansam nete olmazmı :prop0000: imdattt su mu bitmştir;( bu susuzlukta su mu koayacağım birde arabaya, atık suları değerlendirsek bu işlerde...:rolleyes: olur mu ?? nedersiniz..yada deniz suyu??

lastik işine gelince.. bagajda her ihtimale karşı 1 değil 3 stepne taşıyorum :P

anvil
06/09/2007, 16:08
yağmur duasına çık :D

hera
06/09/2007, 16:10
süpper fikir.. sağa çeker,kaputu açar beklerim yağmur başladığı anda :D

femoli
06/09/2007, 16:14
direk telefondan bağlansam nete olmazmı :prop0000: imdattt su mu bitmştir;( bu susuzlukta su mu koayacağım birde arabaya, atık suları değerlendirsek bu işlerde... olur mu ?? nedersiniz..yada deniz suyu??

lastik işine gelince.. bagajda her ihtimale karşı 1 değil 3 stepne taşıyorum :P

Büyüksün herapla :P ne diyim telle bağlantı filan ben mesela su deposuna belediye havuzlarındaki sulardan koyıyorum nasıl olsa belediyede su bitmez yağmurdan sonra çim sulayan belediyenin suyumu biter :D:D:D

Bagajdaki stepneye gelince 3 tane tamamda araçta 4 lastik var naberrrrr :P:P:P

hera
06/09/2007, 16:20
Büyüksün herapla :P ne diyim telle bağlantı filan ben mesela su deposuna belediye havuzlarındaki sulardan koyıyorum nasıl olsa belediyede su bitmez yağmurdan sonra çim sulayan belediyenin suyumu biter :D

Bagajdaki stepneye gelince 3 tane tamamda araçta 4 lastik var naberrrrr :P:P

444 22 55 diye bir numara var biliyorsun Mr Femoli :D 365 gün-24 saat ;) 4. lastik de onlardan olur..naaapıym, sığmadı bagaja 4. :D
forumda neden acil yardım telefonları yokkk :(

dagored
06/09/2007, 16:23
süpper fikir.. sağa çeker,kaputu açar beklerim yağmur başladığı anda :D

Bugün yarın yaptın yaptın, sonrasında 5 gün yapamazsın ona göre :D:D:D:D:D:D

hera
06/09/2007, 16:27
Bugün yarın yaptın yaptın, sonrasında 5 gün yapamazsın ona göre :D:D:D:D

hava kapalı ama damla yağmur yok :( öğlene kadar lodos esti, şimdi ise birden sıcaklık düştü ve bulutlandı, hemen inip açayım kaputu :D bi formül daha geldi aklıma, şirketin atık su arıtma havuzunu kullanablirim :D hatta tüm site için dolum yapabilirim :D:D

femoli
06/09/2007, 16:31
444 22 55 diye bir numara var biliyorsun Mr Femoli :D 365 gün-24 saat 4. lastik de onlardan olur..naaapıym, sığmadı bagaja 4. :D
forumda neden acil yardım telefonları yokkk :(

Var sen bilmiyorsun hepimizde var demekki forumu sen takip etmiyorsun miss hera :P:P:P

birde o verdiğin numara yanlış çıkıyor nerenin numarasını verdin :D:D:D:D

anvil
06/09/2007, 16:32
Konu anlaşıldığına göre geyiğe açılmıştır

https://img205.imageshack.us/img205/8415/anvillinv9mg5.gif (https://imageshack.us)

ufukbzk84
06/09/2007, 16:34

en güzel öneri bu bence yağmur yağarkende avuçlarımızı açıp içine doldurup o silecek suyu deposuna aktarabiliriz... :D (hayal gücü işte sınır tanımıyo)

femoli
06/09/2007, 16:41
Maşallah öneriler de çok canlı bu arada anvil sen baya iyi hazırlanmışsın geyiğe :D:D:D:D

Şimdi bazı üyelerimize aslında yeni bir konu açsak mesela acemiler için ondakikada araç bakımı diye ...

akşam akşam foruma can getirdin miss hera teşekkürler allahtan debriyajın yeri veya elfreni nasıl çekilir diye sormuyorsun :P:P:P

anvil
06/09/2007, 16:46
bizim altyapı sağlam mehmet bildiğin gibi değil :siritma:

gogigogi
06/09/2007, 16:51
bence bunlara gerek yok ist. taksime gitsin lambada durunca dilenci çocuklar camı siler eee 3 5 kuruş verilir artır

hera
06/09/2007, 19:17
Maşallah öneriler de çok canlı bu arada anvil sen baya iyi hazırlanmışsın geyiğe :D:D

Şimdi bazı üyelerimize aslında yeni bir konu açsak mesela acemiler için ondakikada araç bakımı diye ...

akşam akşam foruma can getirdin miss hera teşekkürler allahtan debriyajın yeri veya elfreni nasıl çekilir diye sormuyorsun :P

rica ederim Mr Femoli :D hareket gelsin diye açtım bu konuyu zaten :D teknik konularda sizi sulu götürür susuz getiririm ;) ama kibar arkadaşlar beni utandırmadan cevaplar verdi , teşekkür ediyorum onlara :D öneriler haaarika :D
aaa bi soru daha arabayı çalıştırıken debriyaja basmalımıyım :P:P

femoli
06/09/2007, 19:48
rica ederim Mr Femoli hareket gelsin diye açtım bu konuyu zaten teknik konularda sizi sulu götürür susuz getiririm ama kibar arkadaşlar beni utandırmadan cevaplar verdi , teşekkür ediyorum onlara :D öneriler haaarika
aaa bi soru daha arabayı çalıştırıken debriyaja basmalımıyım :P

Aaaaaa olurmu öyle marşa basarken silecek kolunu aşağı indirip iki kere sellektör yaptıktan sonra sol ayağınızı havaya kaldırıp sol elinizle burnunuzu sıktıktan sonra marşa basaçaksınız aksi taktirde araca zarar verirsiniz :P:P:P:D:D

teknik konulardada bizi geçeceğinizede eminim sizin elinize kim su dökebilir ... miss hera :D:D:D

h k
06/09/2007, 20:31
kitapta fiskiye su haznesinin yerini gösteriyor olmasi lazim , yerine bakip su koyabilirsiniz.

olmaz ama radyatör genlesme kabinin kapagini acmaya calismayin , ikisi birbirine yakin. fiskiye su kabinin kapagi mavi renkli.

gogigogi
06/09/2007, 21:40
kitapta fiskiye su haznesinin yerini gösteriyor olmasi lazim , yerine bakip su koyabilirsiniz.

olmaz ama radyatör genlesme kabinin kapagini acmaya calismayin , ikisi birbirine yakin. fiskiye su kabinin kapagi mavi renkli.
su haznesi aracın önündemi arkasındamı:dj:

tempesty
07/09/2007, 01:29
Ben arabayı ilk aldığımda aynen arka cama su gidiyordu fakat ön cam su fıskiyesi çalışmıyordu hatta pompa sesi bile gelmiyordu..direk servise götürdüm silecek kolu arızalıymış garantiden değiştirdiler..ilk ciddi cevp :)

misafir3
07/09/2007, 01:39
Aaaaaa olurmu öyle marşa basarken silecek kolunu aşağı indirip iki kere sellektör yaptıktan sonra sol ayağınızı havaya kaldırıp sol elinizle burnunuzu sıktıktan sonra marşa basaçaksınız aksi taktirde araca zarar verirsiniz :P:P:P:D:D

teknik konulardada bizi geçeceğinizede eminim sizin elinize kim su dökebilir ... miss hera :D:D:D

ya mehmet abicim yine herablamla ugrasıyosun bakıyorum ıstanbulumuzun bıtanecık herablasına bu sekılde davranmayın aksı takdırde herablam cok kızar...dış işlerle ugrasıyo kendısı dısardan adam fılan transfer eder ankarayı ayaga kaldırırı haberın olsun derım...onun ıcın bole seyler sorun degıl koskoca herablam benım ...

hera
07/09/2007, 09:19
Aaaaaa olurmu öyle marşa basarken silecek kolunu aşağı indirip iki kere sellektör yaptıktan sonra sol ayağınızı havaya kaldırıp sol elinizle burnunuzu sıktıktan sonra marşa basaçaksınız aksi taktirde araca zarar verirsiniz :P:D

teknik konulardada bizi geçeceğinizede eminim sizin elinize kim su dökebilir ... miss hera :D:D

rica ederim efendim, utandırıyorsunuz :D
dün yaptığım yağmur duaları tutttuuuu:w00t2000: :D açtım bütün kapakları bekledim :D:D
sorun çözüldü, yardımlarınız için teşekkür ederim ;)

misafir3
07/09/2007, 09:26
herabla vurmusun valla darbayii..yakısırrr nasıld amagmur yagdı ama..

femoli
07/09/2007, 09:27
Biz ne yaptık herapla allaha şükret biz nacizane fikirlerimizi sunduk taktir allahtan ....

Ama yinede yağmuru bagaja felan doldursaydın ileride yine problem yaşama diye :P:P:P:P

hera
07/09/2007, 09:36
Biz ne yaptık herapla allaha şükret biz nacizane fikirlerimizi sunduk taktir allahtan ....

Ama yinede yağmuru bagaja felan doldursaydın ileride yine problem yaşama diye :P:P:P:P
doldurmammıı , arabada nekadar delik var hepsinin kapağını açtım :D herkese öneririm :P suyumuzu dikkatli kullanmalıyız :D

ufukbzk84
07/09/2007, 14:00
ozaman gp ailesi olarak şöle bi önerim var bence aramızda imza toplayıp fiata gönderielim arabaya su tahliye kanalları yapılıp bir depoda toplanması için bu depodanda arabanın ihtiyaç duyduğu yerlere gönderilmesi için mesela silecek suyu :D .... bu şekilde su tasarrafuda yapmış oluruz...