PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TV Konusunda öneri

sedini
27/07/2013, 09:27
arkadaşlar onlarca fikirden sonra tv konusunda 3 seçeneğe indim.. Fakat kararsız kaldım.. Philipsin ambilight özelliği harika fakat SEG le aynı menüde olması ve bariz Çin üretimi olması onun ihtimalinide biraz düşürdü açıkcası..
Aramızda bu konudan ciddi olarak anlayan arkadaşlarımız varsa..

Philips 42PFL5028
LG LA640S
Samsung 40F6470

ahmet4646
27/07/2013, 10:49
hocam bende tv araştırıyorum
bu ürünüde incele eski seri ama özellikleri daha iyi birde 40F6470 mediamarkt de indirimde idi bir bak istersen orda inceledim 3D olarak samsung daha iyi geldi bana
42LM640S LG Led Tv En Ucuz Fiyatı (https://www.istanbulbilisim.com.tr/lg-42lm640s-led-tv-fiyati-en-ucuz-uygun-televizyon-modelleri-indirimli-taksitli-kampanyalari-fiyatlari-taksit-avantajlari-servis,33744.html)

tayfux
27/07/2013, 17:23
bildiğim kadarıyla iç üniteleri hepsinin samsung yada lg bu ikisinden başka iç ünite yapan firma yok..

dexter
27/07/2013, 18:31
3D izleyeceksen 47' veya 55'inç al,samsung ile lg gözlükleri de çok farklı biliyorsun..

ibrahim06
27/07/2013, 19:08
Üçü de iyidir. Gözünüzü kapatın kura çekin bence.

1923qw
27/07/2013, 19:49
Samsungdan kaçında hocam öbürleri iyidir Samsungdan 2 adet televizyonum oldu biri Led biri Lcd ikisindede zamanla anakartları iptal oldu 500 TL fiyat çekti servis.

faraday77
27/07/2013, 22:05
Ben lg 42lm760 kullanıyorum. 10 numara cihaz. Samsungun gözlükleri aktif oluyor haliyle pahalı. Lg nin ise sinemalarda kullanılan gözlüklerden. İstediğiniz kadar edinirsin. :) Lglerde akıllı kumanda çıkıyordu sanırım. O olayda çok iyi. Bence lg almak için tek başına sebep. :)

Sent from my Nexus 4 using 2

didi77
27/07/2013, 22:22
bildiğim kadarıyla iç üniteleri hepsinin samsung yada lg bu ikisinden başka iç ünite yapan firma yok..

Türkiye'de hangi cihazı alırsan al. Samsun ve lg panel kullanır evinizdeki lcd led plazma olan tv lerinizde menüsünden bunu kolaylıkla görürsünüz ekonomik anlamda iyiyse durum sony ve panasonic harikadır 3d içinse 55 inç ve yukarısı şiddetle tavsiye edilir ayrıca cihazın fiyatını etkileyen en önemli faktör mhz hızıdır cogu cihazın 100 mhz bazıları 200 mhz olur fiyat arttıkça 400 mhz kadar çıkar Buda ekrandaki yenileme hızını oldukça artırır şayet 3d alıpda ister aktif ister pasif gözlük olsun mhz hızı düşükse hareketli görüntülerde aksiyonlarda bariz kendini belli eder ama sadece görüntü olsun derseniz verilen örnek cihazlar oldukça yeterli

tyilgin
28/07/2013, 00:02
yaklaşık 3-4 ay kadar araştırma yaptıktan sonra lg nin fpr teknolojisinin hiç bir 3d ye değiştirilmemesi gerektiğine karar vererek 7 ay önce LG 42LM640S aldım ve son derece memnunum. Ancak şimdiki aklım ve bütçem ( :D ) olsaydı 42" ten daha büyük bir ekran alırdım. Zira ekran ne kadar büyük olursa 3d seyretme açısıda o derece geniş oluyor. Önceleri samsungların ekranları daha parlak ve güzel görünüyordu ancak LG nin parlaklığının koruma camının daha kalın olmasından dolayı çok parlak olamadığını öğrendim.
Aşağıdaki video, size FPR teknolojisi hakkında biraz bilgi verecektir.

LG FPR Technology Demo - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=CXMYuZfaAVA)

dexter
28/07/2013, 00:25
ben samsung 47' aldım görüntü harika ama 55' almadığıma çok pişmanım

juventude
28/07/2013, 14:52
selam,
ben samsung yada lg derim. üretici olan iki firma. kendime samsung , pedere lg aldık. 3d olarak lg daha iyi bence. ama kesin düşündüğünden bir büyüğünü al derim. sonra ufak gelmesin.

tayfux
28/07/2013, 14:56
Türkiye'de hangi cihazı alırsan al. Samsun ve lg panel kullanır evinizdeki lcd led plazma olan tv lerinizde menüsünden bunu kolaylıkla görürsünüz ekonomik anlamda iyiyse durum sony ve panasonic harikadır 3d içinse 55 inç ve yukarısı şiddetle tavsiye edilir ayrıca cihazın fiyatını etkileyen en önemli faktör mhz hızıdır cogu cihazın 100 mhz bazıları 200 mhz olur fiyat arttıkça 400 mhz kadar çıkar Buda ekrandaki yenileme hızını oldukça artırır şayet 3d alıpda ister aktif ister pasif gözlük olsun mhz hızı düşükse hareketli görüntülerde aksiyonlarda bariz kendini belli eder ama sadece görüntü olsun derseniz verilen örnek cihazlar oldukça yeterli
ilker bey ülkemizde en yüksek yayın 50 hertz diye biliyorum doğru mudur?

didi77
28/07/2013, 15:44
Tayfun bey lcd alıp yayınları sd alırsanız dediğiniz gibi 50 60 hertz geçmez son yıllarda HD yayın yapan kanallar full HD yayınla 200 hertz e dayandı ama bluray izlerseniz sorun olmuyor tv ne kadar hertz desteklerse o derece etkilenir maalesef cogumuz lcd led plazma alınca sanıyoruzki hemen HD görüntü alırız bunun için önce HD yayın yapan kanal bunu çözecek gercek anlamda HD özellikli recevır hdmı kablosu bu yan ürünler olunca tam bir görüntü keyfi alınır özellikle 2d 3d çevirisi olan tv ler 3d yayın yapar ama tam bir 3d zevki vermez bunun içinde 3d bluray film bluray oynatıcı hdmı kablo kabloda 100 tl civarı olacakki gelen görüntüde kayıp olmasın

aykut_1914
28/07/2013, 16:03
mhz nedir

karakushasan
28/07/2013, 16:27
lg yi tek geçerim:)

tayfux
28/07/2013, 17:23
Tayfun bey lcd alıp yayınları sd alırsanız dediğiniz gibi 50 60 hertz geçmez son yıllarda HD yayın yapan kanallar full HD yayınla 200 hertz e dayandı ama bluray izlerseniz sorun olmuyor tv ne kadar hertz desteklerse o derece etkilenir maalesef cogumuz lcd led plazma alınca sanıyoruzki hemen HD görüntü alırız bunun için önce HD yayın yapan kanal bunu çözecek gercek anlamda HD özellikli recevır hdmı kablosu bu yan ürünler olunca tam bir görüntü keyfi alınır özellikle 2d 3d çevirisi olan tv ler 3d yayın yapar ama tam bir 3d zevki vermez bunun içinde 3d bluray film bluray oynatıcı hdmı kablo kabloda 100 tl civarı olacakki gelen görüntüde kayıp olmasın
aynen hocam. ben ona dikkat etmiştim hertz 100 bende uydu alıcım ise nexstar ın full hd makinesi hatta ben alırken hd yayını okuyabilen uydu alıcıları arasında en ucuzu buydu 200 küsür liraya aldım hepsinde hd yayın diyor ama hep yalan..ona dikkat etmek lazım şu anda ben trt ve birkaç kanalın hd yayınını izleyebiliyorum ve gerçekten bariz fark var..bakalım şimdiki televizyonum lcd , led almayı planlıyorum ileride..

didi77
28/07/2013, 17:44
mhz nedir

Panel yenileme hızıdır orta seviye bir lcd 50 60 hertz dir ama 100 diye geçer 200 hertz olan asıl 100 hertz dir 50 mhz tv saniyede 50 resim gösterir yenileme hızı arttıkça daha keskin ve daha net bir görüntü ortaya çıkar normal filmlerde anlaşılmaz ama hareketi bol aksiyonlarda görüntüler gerçekçi ve gözler daha az yorulur

didi77
28/07/2013, 17:52
aynen hocam. ben ona dikkat etmiştim hertz 100 bende uydu alıcım ise nexstar ın full hd makinesi hatta ben alırken hd yayını okuyabilen uydu alıcıları arasında en ucuzu buydu 200 küsür liraya aldım hepsinde hd yayın diyor ama hep yalan..ona dikkat etmek lazım şu anda ben trt ve birkaç kanalın hd yayınını izleyebiliyorum ve gerçekten bariz fark var..bakalım şimdiki televizyonum lcd , led almayı planlıyorum ileride..

Bende dsmart ve digitürk var ikiside HD paketli dsmart su an en cok HD yayın yapan platform olmasına rağmen digitürk deki HD yayın daha canlı daha parlak ve net bende panasonic 65 inç smart viera e60 var net 240 mhz görüntü hızı öyle uydu cihazı almaktansa bir platform alın çünkü trt hariç sanırım diğer HD yayınlar ücretli zaten

yavuzselim
28/07/2013, 18:48
bende 42LM620S var çok memnunum. 42LM640S'dan tek farkı kablosuz internet olmaması. kablo ile bağlıyorsun. 1500'e almıştım ben. ancak sihirli kumanda istiyorsanız 42LM660s bakınız. tek farkı sihirli kumanda olması yanında sihirli kumanda hediye ediliyor.
ben internetimi kablo çekerim diyorsan ve sihirli kumanda istemem diyorsan 42LM620S almanı tavsiye ederim. ben kablosuz klavye ve maus aldım 40tl'ye smart tvde bilgisayardaymış gibi dolaşıyorum.

aykut_1914
28/07/2013, 19:29
Panel yenileme hızıdır orta seviye bir lcd 50 60 hertz dir ama 100 diye geçer 200 hertz olan asıl 100 hertz dir 50 mhz tv saniyede 50 resim gösterir yenileme hızı arttıkça daha keskin ve daha net bir görüntü ortaya çıkar normal filmlerde anlaşılmaz ama hareketi bol aksiyonlarda görüntüler gerçekçi ve gözler daha az yorulur
yok ben biliyorumda, m nedir ona takıldım :) ezbere yazılmış bir birim

didi77
28/07/2013, 22:41
yok ben biliyorumda, m nedir ona takıldım :) ezbere yazılmış bir birim

Şeytan ayrıntıda gizlidir ::))) ezber mezber bilmem madem birim verilmiş bizde yorumlamak düşer ::)))

tyilgin
28/07/2013, 23:37
Şeytan ayrıntıda gizlidir ::))) ezber mezber bilmem madem birim verilmiş bizde yorumlamak düşer ::)))

"m" MegaHertz, yani hertz'in 1.000.000 katı demektir. ;)

aykut_1914
29/07/2013, 00:47
"m" MegaHertz, yani hertz'in 1000 katı demektir. ;)

Aynen :) yanlış bilgi vermiyelim bu yüzden, megahertz seviyesinde yok daha tv :) max gördüğüm 400 Hz lik ve onlarda zaten full hd denilen fhd teknolijîsi

yusuf28
29/07/2013, 00:54
Ben onu veya bunu al dıyemem ama sunu soyleyebılırım ındırımlerı takıp et ben lg tv aldım ındırımlı baya bı hemde aynı tv teknoasada 2.200 ıken bımekte 1600 aldım hatta alırken adam sunu dedı abı dedı son bır tane kaldı bugune ozel ındırım dedı alırken vatan bılg. dıkkat et hafta sonu cok fena ınd yapıyorlar bırde bu aralar tum magzalar gezı parkı olayından sonra nerdeyse bedava dıyebılecegım ındırımler yapmaya basladı ınt basındasın ustat almadan bır ıkı gun once veya 1 hafta oncesınden ınt fıyatlara bak alacagın gunde tabı ozellıkle hafta sonu vatan bak derım

didi77
29/07/2013, 13:58
Aynen :) yanlış bilgi vermiyelim bu yüzden, megahertz seviyesinde yok daha tv :) max gördüğüm 400 Hz lik ve onlarda zaten full hd denilen fhd teknolijîsi

Aklımda megahertz kalmış genede tv alırken fiyattan ziyade ne amaçla kullanacağınız önemli ben sd yayın izlerim sadece klip haber bakacam dersen zaten su anda tüm karasal yayınlar zaten 60 hertz olur yeter ama ben HD yayın seyredecem mac film seyredecem derseniz o zaman tv nizin desteklediği en fazla hertz olanı alın derim ilerde ne kadar mantıklı iş yapıtınızı anlarsınız zaten

dimetokavi
29/07/2013, 14:04
Hemen hemen bir buçuk sene evvel LG aldım; 47" ve 3B'li. Pasif gözlük kullanım ve görüş açısı yönünden akranlarından çok iyi. Güneş gözlüğü kullanır gibi kullanabiliyorsunuz. Ben aldıktan sonraki sene içerisinde LG tasarım yönünden de ciddî düzenlemeler yaptı ve cihazlarının şeklini-şemâlini düzeltti. Hatırladığım kadarıyla, LG ekran aydınlatmasında -çoğunlukla- yandan aydınlatma kullanıyor; Samsung ise, yine hatırladığım kadarıyla ve çoğunlukla arkadan aydınlatma kullanıyor ki bu Samsung'un renklerinin -özellikle siyah- bir nebze daha belirgin olmasına sebep oluyor. Ama farkı anlar mısınız? Anlarsınız şüphesiz ama çok dikkât ediyorsanız; Yoksa rahatsızlık verecek bir durum değildir.

Aklınızı karıştırmak istemem ancak (gerçi hangi tür gözlük kullandıklarını bilmiyorum) yeni nesil, dört renkli Sharp'lar ile yine yeni nesil Panasonic neoPlazma'lara da bakabilirsiniz. Bulunduğum ilde servis sıkıntısı olmasa idi muhtemelen Panasonic neoPlazma bir TV sahibi idim.

Kolay gelsin.

sedini
31/07/2013, 15:51
LG almaya gittim samsung 46 " indirimdeydi 42 alıcam LG alıcam derken aynı fiyata samsung 46 " aldım :) Birde smart klavye aldım tadından yenmez oldu :D

hakanka
31/07/2013, 16:18
samsung,lg,philips hepsi aynı bence

outlife
31/07/2013, 17:38
biladerde 46" philips var 3D. çok şahane. kendi dahili modemi ve uydusu var. fakat yavaş. bilgisayar monitörü olarak kulllanmak istediğinde illa kablo vs istiyor. dahili uydu alıcısı olanlarda da güncelleme sıkıntısı oluyor diye duydum o sebebpten çok tavsiye etmem.

bana gelince ben samsung aldım. bende 3d yoktu ama samsung smart tv konusunda aşmış bi marka. kendi işletim sisteminde menüsü kumandası klavyesi vs çok kullanışlı ve hızlı. çeşitli uygulamalar ve kanallarda yüklü. görüntü kaliteside çok iyi. servis ve teknik ekipte keza öyle.

sonuç mu 2 ay önce eve hırsız girdi borcu yeni bitmiş led tv mi aldı götürdü piç...

ne alırsan al (ki tavsiyem samsungdur) sigortalattır. yıllık 200 tl gibi bir fiyata evin tüm eşyasını sigortalıyorlar. nerden 1500 tl vereceksin en az. az para değil.