PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Panelden gelen cızırtı!!

mrvirtue
21/07/2013, 22:41
herkese hayırlı ramazanlar..arkadaşlar arac belli bir yol titresiminde rezonansa girdiginde ortaya cikiyor ve yolun durumuna gore özellikle parke yolda dakikalarca suruyor. Araci cok farkli zeminlerde test ettim, bu ses belli frekanslarda mutlaka cikiyor. Kaynagi ise tahminime göre aracın gosterge tablosunun etrafindaki puruzsuz siyah plastik cerceve yada gösterge panelinden geliyor. bu sorundan nasıl kurtulabilirim??

1923qw
21/07/2013, 23:05
Eğer bahsettiğiniz parça gösterge şapkası ise o parçayı söküp yola çıkın eğer hala ses geliyorsa ve kaynağın genel olarak göstergelerin ordan geldiğini düşünüyorsanız tekrar bi ayrıntılı kontrol edin

orkun09
22/07/2013, 02:14
Göstergenin sağ tarafına doğru olan uzantıdan bende muzdaribim. Ama çok minik bir şey sıkıştırsan bile kesiliyor ses. Birde gösterge paneli önündeki şeffaf parçada sallanıyor olabilir.

dincsoy16
22/07/2013, 02:55
Söküp içerisini süngerle kaplayın.

Sent from my iPhone using

yusuff06
22/07/2013, 03:49
Benzer ses benim aractanda gelmekyedi.hatta gogusun icinde vida varmis gibi ses yapiyordu.sorun cama hava veren ust izgaradan oldugunu tespit ettim

GT-I8190 cihazımdan 2 ile gönderildi

aaaccc
22/07/2013, 07:09
Bahsettiğiniz sorun benimde başıma gelmişti. Araç 3500 devire geldiğinde garip bir cızırtı sesi geliyor. Gösterge panelini söktüm yapışkanlı sünger ile kenarlarını kapladım. Bütün vidaları tek tek sıkladım. Paneli yerleştirdim ve bütün ses gitti.

PuntoMan
22/07/2013, 17:18
Bahsettiğiniz sorun benimde başıma gelmişti. Araç 3500 devire geldiğinde garip bir cızırtı sesi geliyor. Gösterge panelini söktüm yapışkanlı sünger ile kenarlarını kapladım. Bütün vidaları tek tek sıkladım. Paneli yerleştirdim ve bütün ses gitti.

Paneli nasil soktunuz acaba?

ykaya1983
22/07/2013, 21:08
Benzer ses benim aractanda gelmekyedi.hatta gogusun icinde vida varmis gibi ses yapiyordu.sorun cama hava veren ust izgaradan oldugunu tespit ettim

GT-I8190 cihazımdan 2 ile gönderildi

+1

Bence de sorunun asıl kaynağı burası.Gösterge paneli ile alakası yok çünkü aynı sorun benim önceki puntomda da vardı.

Arrest
22/07/2013, 21:14
ya kardeşim bendede vardı o sıkıntı. Camın önündeki havalandırmanın boydan boya gelmesi tırnaklarının tutmamasına neden oluyor ilk önce salak gibi japonladım leke oldu sonradan japon izi gitti ama tutturamadım o zımbırtıyı oraya. Sonradan tırnağı attı. Ustama götürdüm oda siyah silikonla yapıştırdı ( sol tarafı ) aradan 1 yıl geçti şimdide sağ taraf fırlıcak sanırım yakında öylede bi tırnak atması oluyoki bummm diye sanki airbag patladı sandım :)) ondan geliyor olabilir.