PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun farlar

fensinn
21/07/2013, 11:52
Arkadaşlar aracı alalı 1 aydan fazla oldu ama şu uzun farları yakamıyorum.uzunları yakınca(kolu kendime doğru çekiyorum) sağ ya da sol sinyal yanmaya başlıyor.o sinyali kapatmaya uğraşırken kaza yapacam birgün.acaba araçta mı bir sıkıntı var.

hknpal
21/07/2013, 12:05
İlk aracınız sanırım.. Ben ilk aracımı aldığımda ilk yaptığım kullanma kılavuzunu okumak olmuştu.. Size de tavsiye ederim. Sorunuza gelirsek; kolu kendinize çekmeniz selektör yaparken kullanılan bir hareket. Kısa farları yakmak için bir kere döndürüyoruz, uzun farlar içinse 2 kez döndürme hareketi yaparsanız sabit kalır. Bir de sol yandaki far düğmeleri ile destek farları yakabilirsiniz.

fensinn
21/07/2013, 12:12
İlk aracınız sanırım.. Ben ilk aracımı aldığımda ilk yaptığım kullanma kılavuzunu okumak olmuştu.. Size de tavsiye ederim. Sorunuza gelirsek; kolu kendinize çekmeniz selektör yaparken kullanılan bir hareket. Kısa farları yakmak için bir kere döndürüyoruz, uzun farlar içinse 2 kez döndürme hareketi yaparsanız sabit kalır. Bir de sol yandaki far düğmeleri ile destek farları yakabilirsiniz.

Daha önce albea vardı bende böyle bir sorun olmuyordu.Kullanma klavuzundan okumuştum orda uzunları yakmak için direksiyona doğru kolu çekiniz diyor.Aslında sorunum uzunları yakmak değil uzunlar yanıyor fakat uzunları yakarken ya da kısaya geçiş yaparken sinyal lambalarının yanması.Elimin alışması lazım ya da yanlış yaptığım bir şey var

atlatma
24/07/2013, 17:16
Bunun el alışkanlığınız yüzünden olduğunu sanmıyorum.
Direksiyonun sol alt tarafında bulunan menuden eğer gündüz farlarınız açık değilse
kol üzerinde de far durumu kapalıysa hiçbir farınız yanmaz 1 kere göstergelere doğru çevirirseniz park lambaları yanar. 2. kere daha çevirirseniz de kısa hüzmeli farlarınız yanar.
kolu direksiyona yani kendinize doğru çekerseniz selektör atar. Eğer az değilde çok çekerseniz buradada uzunlar sürekli yanar. tekrar kendinize az çekerseniz yine kısalara geçersiniz. Yani bunda sizin elinizin yaptığı bir yanlış olmaz. Fakat kol grubunda bir hata varsa bu sebep bence daha ağır basıyor arızanızla ilgili

fensinn
25/07/2013, 01:01
Bunun el alışkanlığınız yüzünden olduğunu sanmıyorum.
Direksiyonun sol alt tarafında bulunan menuden eğer gündüz farlarınız açık değilse
kol üzerinde de far durumu kapalıysa hiçbir farınız yanmaz 1 kere göstergelere doğru çevirirseniz park lambaları yanar. 2. kere daha çevirirseniz de kısa hüzmeli farlarınız yanar.
kolu direksiyona yani kendinize doğru çekerseniz selektör atar. Eğer az değilde çok çekerseniz buradada uzunlar sürekli yanar. tekrar kendinize az çekerseniz yine kısalara geçersiniz. Yani bunda sizin elinizin yaptığı bir yanlış olmaz. Fakat kol grubunda bir hata varsa bu sebep bence daha ağır basıyor arızanızla ilgili

albea da tam tersiydi hocacm.uzunları yakmak için kolu ters tarafa itiyorduk.puntoda ise kendimize doğru çekiyoruz.Bir kaç gün önce araç dururken bir kaç defa uzunları yakıp söndürdüm sorun çıkmadı.Büyük ihtimal sorun bende elim alışmadığı için oldu :)