PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites geçişinde gaz yememe

ahmert
18/07/2013, 10:28
Merhabalar arkadaşlar 2012 model 1,3 75 multijet 26.000km.de punto aracımda 4-5 sefer vites geçişinde gaz yememe sorunu oldu. özellikle 3. vitesten 4.vitese geçişte oluyor gaza basıyorum araç tepki vermiyor gibi sonra tekrar 3.vitese alıyorum araç bağırıyor bi daha 4. vitese attığımda hafif silkeleyerek gazı yiyip toparlanıyor. dikkat ettim aracın devirimi düşük diye ama devir 2500'ün üstü hızımda 80 civarında. servise gittim test sürüşü yapıldı bilgisayara bağlandı ama hata yada arıza vermedi. 2 sefer bilmediğim Opet istasyondan mazot aldım acaba mazottan kaynaklı olabilirmi diye . haziran 15'inde şehirler arası yolculuğa çıkarken würth mazot katkısı ilave ettim pislik falan varsa temizlesin diye bilmem faydası olmuşmudur ama bu sabah tekrar yaşadım aynı sorunu. Sizce neden böyle birşey oluyor yada sizlerinde başında böyle bir sıkıntı varmıdır.

Bursa'dan Gemlik'e giderkende şöyle bir sıkıntım olmuştu hafif rampada araçta eşim çocuk var klima 1. seviyede açık 4. vitesten 5. vitese attım gaza basıyorum gaza pedalı titriyor ve araç çok zor hızlanıyor ve hızımda 4. viteste 100 - 110 civarındaydı.

ahmert
18/07/2013, 16:11
Bugün öğlen çalışkanel fiat servisine gittim durumu anlattım ve yukardaki sorunu tekrar yaşadım servise giderken. manifolt temizliği ve carbon clean yapalım dediler. sizce 26000 km. deki araç için bu işlemlerin yapılmasına gerek varmıdır. fiyat olarak 100 liraya yapıcaklar.

fotobelit
18/07/2013, 17:58
Bence yaptırmayın..Sizin yakıt ile ilgili bir sıkıntınız olabilir...

therasmus
18/07/2013, 19:49
Normalde o km lerde sıkıntı olmaması lazım lakin kullanıdığınız yakıt kötüyse manifold temizliği,c.clean çözüm olabilir.Sanayii'de c.clean 50 tl civarında yapılıyor.

ayola
22/07/2013, 13:39
hava akış metresi doğru ölçüm yapmıyor olabilir .turbo hortumlarınıda kontrol edin.gevşeklik olmasın.bunlardan önce yağ,filitrelerin değişimini bir yaptırın.