PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OGS ne zaman sona erecek?

fatihhhh
10/07/2013, 10:43
OGS kalkacak ve her yer HGS olacak deniliyor.
bu ne zaman olacak?
aracımdaki OGS yi en son ne zaman iptal ettireyim?
ogs mi iş bankası aracılığı ile almıştım,
iptal edildiğinde bakiyem bana geri iade edilirmiş.
hgs yi de işbankası aracılığı ile alamk istiyorum, çok uzun sürer mi?
bu konularda tecrübesi, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa memnunun olurum.

ykaya1983
10/07/2013, 11:25
Ogs bu yıl sonunda iptal olacakmış.Bugün garanti bankasından söylediler.Ben ziraatten ogs mi iptal ettirdim.Cihaz ücretini vermiyorlar.Depozito ve bakiyeyi 1 ay sonra veriyorlar.

motor delisi
10/07/2013, 13:11
Ogs bu yıl sonunda iptal olacakmış.Bugün garanti bankasından söylediler.Ben ziraatten ogs mi iptal ettirdim.Cihaz ücretini vermiyorlar.Depozito ve bakiyeyi 1 ay sonra veriyorlar.
devlet onun parasını iade etmez tabi,, 55 er tl den milyonlarca insanlara geçirdi kaç trilyon kar etti kgs aldırttı iptal ettirdi ogs yi iptal ettirdi, şimdi ise hgs çıkardı hgs yide 2 yıl sonra bitirir başka abuk sabuk ags falan çıkarır bu iş böyledir. Oysaki iptal olucağı zaman sorulan sorulara ogs ücretleri iade edilecek denmişti..

teacherofenglish
10/07/2013, 17:25
Konuyla tam ilgili değilde yine de OGS ile ilgili bir problem yaşadım.
Dün İstanbul'da köprüden geçerek Mahmutbey'den Edirne yönüne çıktım.Saat 18-18.30 sıraları çok yoğunluk vardı.Herhalde öndeki araca çok yakın geçtim girerken beni okumadı bu yüzden de çıkarken 79 tl kaçak geçiş falan deyip zırladı. Acaba sıkıntı oldumu ki? Hesabımdan normal tahsil edilir herhalde dimi?
Çok sık kullanmıyorum bu cihazı ancak memlekete giderken yılda 2 kere. Şimdi de HGS'ye geçireceklermiş...

fatihhhh
12/07/2013, 12:23
bendse, istanbul tatilinde felan, yılda 1-2 kez kullanıyorum.
daha 2011 de almıştım, 2 yıl olm adan değiştirmek zorunda kalacağım.
ne kadar da memnundum halbuki.