PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aramızda hacker varmı?

görkem koçsan
03/07/2013, 16:52
arkadaşlar mrb. birileri nişanlımın facesindeki fotoları çalmış başka isimle sahte hesap açmış.ve ayrıca pkk lehine bişeyler paylaşmış bilişim suçlarına şikayet ettik e posta adresi bulunursa buluruz dediler bu mevzu nasıl çözülür acil yardım...

Kriminal
03/07/2013, 16:54
IP adresınden yer tespiti yapılan program vardı sanırım..

Araştıracağım...

femoli
03/07/2013, 16:57
face linkni ver hepimiz dalalım .

görkem koçsan
03/07/2013, 17:00
https://www.facebook.com/nergiz.budak.33?fref=ts

görkem koçsan
03/07/2013, 17:04
abi polisler face ıp adresi vermiyo dediler acaba aslı varmı ya bilişim suçları bürosu. bize e posta adresi bul dediler delirdim dünden beri. bulursanız çok büyük iyiliğiniz olur bana.valllahi kafayı yicem.

Kriminal
03/07/2013, 17:20
Facebook bilgileri vermez IP numarasını bulmak kolay diye biliyordum..

Aslında tanısma bahanesıyle zarf atsak nolur kı acaba...

görkem koçsan
03/07/2013, 17:21
valla biz çok denedik cvp yazmıyor. bi sürü sayfalarda açmış.

OzzY
03/07/2013, 17:24
herkes şikayet ederse kısa sürede profil kapanır.

cihankardes
03/07/2013, 17:30
ben ettim bile. sahte hesap dedim

evo_dynmc
03/07/2013, 17:33
facebook'a sahte hesap olduğu belirtin bence en iyisi o olur. oradaki fotoğrafların sahibinin hesabının aslında bu olduğunu ve açılan hesabın sahte olduğunu yazın. facebook'a şikayet için yazıyı yazan kişi hesabı izinsiz çoğaltılan yani nişanlınız olursa daha faydalı olabilir. ondan sonra bütün akraba tanıdık kim varsa o sahte hesabın linkini gönderin burada yazdığınız gibi herkes sahte hesap rapor etsin ve şikayet etsin. faydası olacağını ümit ediyorum.

görkem koçsan
03/07/2013, 17:41
valla işte tanıdıklara söyledim pc den anlayan arkadaşlara biraz bekliycem belki bulunur.

OzzY
03/07/2013, 17:49
n***********k@hotmail.com
olarak görünüyor mail adresi
ya nergizbudak@hotmail.com yada nergiz.budak@hotmail.com dur

görkem koçsan
03/07/2013, 17:54
ikisinide denedim tutmuyor abi ya.

cdogu
03/07/2013, 21:15
Canınızı sıkmayın. Bilişim suçlarına şikayette bulunduysanız,IP adresi seve seve gelecektir ellerine zaten.

Zaten IP adresi Facebook'tan alınmıyor. Bilişim Suçları eğer ip'yi almak isterse,alır. Facebook'un vermeme gibi bir lüksü de yok. Sonuçta suç bu..

Olur ki bu konuyla ilgili dava açarsanız da,adres tespiti yapılır.

ligdevi
03/07/2013, 21:50
Bende şikayette bulundum. Muhtemelen adı meçhul zat içinde virüs (robot) olan bi uygulama yaptı ve feceye koydu, uygulamayı net üzerinde oynamak isteyen kişilerde profiline erişime izin veri tıkladı ve eleman milletin hesaplarını patlattı ...Aklıma bu geliyor. bu arada facede bi uygulama açmak istediğinizde bazılarında size soru sorar "İZİN VER" ve "REDDET" ben çoğunlukla reddederim çünkü profiline girmek için izin istiyo, arkadaşlarında dediği gibi ip adresi tek çözüm ...

cemdogu
03/07/2013, 22:46
hocam daha önce bu işlerle ilgilenen ve birçok kez başı yanan biri olarak.

Öncelikle savcılığa suç duyurusunda bulunacaksınız.Suç duyurusunu kabul edecekler.Facebook, mahkeme açılmadan hiçbir bilgi paylaşmaz.Mahkeme açılması için yeterli delil lazım ki, Yengenin fotoğraflarını kullanması ve terör örgütü sempatizanı olması buna yeterli delil.Bunlarla ilgili bir döküm hazırlanır savcılıkta, suç duyurusunda bulunduğunla ilgili olan belgeyi de Facebook'a gönderirsin.Onlar sana mail adresi verirler.Yer tespiti için IP bile verebilirler.

Herkes şikayet etse bile, adam örgütü kurmuş orda.gönderdiği post'lara onlarca adam yazıyor.Spam'in bi mantığı var.Spam kabul edilmesi için öncelikle çok fazla sayıda şikayet olması lazım.Yazdığı status'lere like ve yorum almaması lazım.Bu durumda, adamın spam'den kapanması zor. Tüm forum yüklenirsek bi nebze.

Eşinin bu duruma alet olmasına üzüldüm hocam.Umarım yardımcı olmuşumdur.Sen bi savcılığa uğra istersen.Bizim polisimiz Facebook'tan IP alıp yer tespiti yapmak yerine, Yüz tanıma sistemi kullanarak insanlara ulaşıyor.Sıkıntı çıkarır ilerde kayıtsız kalırsanız...

japon07
04/07/2013, 01:54
Hem ağır sövdüm Hem şikayet ettim.Keşke elimden fazlası gelse..

RecepBursa
04/07/2013, 03:10
Bende şikayet ettim. Şerefsiz bunların hepsi

görkem koçsan
04/07/2013, 03:42
hepiniz çok sağ olun elinizden gelini yaptınız burdan da ben de çalışıyorum ancak pılislerde özellikle zonguldak eminyet müdürlüğünün bileşim suçlarında internet dahi yok sizler daha çok yardımcı oldunuz teşekkürler

femoli
04/07/2013, 09:46
bende spam yapmtım tüm forum yaparsa mutlak kapanır .

tserce
04/07/2013, 10:07
bende şikayette bulundum, geçmiş olsun

fotobelit
04/07/2013, 11:31
Nergiz.Budak.33 yazıyor zaten mail adresi..Gmail,hotmail veya outlook vs.gibi herhangi biri olabilir..
Buarada bende şikayet ettim..

magneta
04/07/2013, 12:59
şikayet etmiştim dün, sahte profil olarak.
resimleri kaldırmış sanırım

atlatma
04/07/2013, 14:10
resimleri kaldırmış tüm yazdıklarını spam şikayet et ile şikayet edin.
bende şikayet ettim.

beatbox87
04/07/2013, 15:05
arkadaşlar mrb. birileri nişanlımın facesindeki fotoları çalmış başka isimle sahte hesap açmış.ve ayrıca pkk lehine bişeyler paylaşmış bilişim suçlarına şikayet ettik e posta adresi bulunursa buluruz dediler bu mevzu nasıl çözülür acil yardım...

dostum benim adımada açılan bir fake hesabı facebook a kendi facemin kopyası oldugunu ve eşime dostuma akrabalarıma sarkıntılık yaptıgını ve beni zor durumda bıraktıgını bu duruma acil el atmaları gerektiği ile alakadar mail attım 15 dk içinde telefonla dönüş saglandı bana ve sahte facebook adresini anında kapattılar..facebookta herkesin gördüğü herkese açık olan bir resmi karşı şahıs indirdi diye bir ceza alacagını sanmıyorum sonuçta sanal ortam boşa kürek çekmiş olursunuz

OzzY
04/07/2013, 17:36
Nergiz.Budak.33 yazıyor zaten mail adresi..Gmail,hotmail veya outlook vs.gibi herhangi biri olabilir..
Buarada bende şikayet ettim..

o mail adresi değil facebook kullanıcı adı facebook mail adresi olarak kullanılabilir ancak gerekli olan o değil.

fotobelit
04/07/2013, 17:41
o mail adresi değil facebook kullanıcı adı facebook mail adresi olarak kullanılabilir ancak gerekli olan o değil.
ozan bu konuyuda diğeri gibi uzatmıycam..Mail(face e giriş adresi) o görünüyor kardeşim..

fotobelit
04/07/2013, 17:45
Yapması gereken şifresini kırmak..Genelde 123456/654321/654123/123654/321456/ gibi kombinasyon denerler..Daha önce tavla sitelerinden böyleydi...Belki bukadar saftır veya öenmsemeden şifre girmiştir..Birdene..

cemdogu
04/07/2013, 17:46
ozan bu konuyuda diğeri gibi uzatmıycam..Mail(face e giriş adresi) o görünüyor kardeşim..

uzantısını buldum.Bu isimle 3 hesap var.

@gmail.com
@messenger.com
@mynet.com olarak 3 uzantı buldum. hangisi olduğunu mail atarak öğrenmek mümkün değil ama bu 3 hesaba bişey gönderdiğinizde iletimle ilgili olumsuz sonuç gelmiyor.yani bu 3 hesap açık...

fotobelit
04/07/2013, 17:48
Gmail olma ihtimali çok yüksek..Bence onun üzerinde dur..

OzzY
04/07/2013, 19:57

ben doğru bildiğimi anlatmaktan çekinmem,
öncelikle açıklarmısınız o adresi nasıl aldınız?

ben açıklıyım şifremi unuttum kısmında hesabımı tanımla diyip onu yazınca şifre sıfırlama yönergelerini göndereceği adresi yazıyor ancak yazdığım gibi sadece başı ve sonu var gerisi yıldızlı.

yada şöyle yapalım benim facebookum: https://www.facebook.com/karsavuran/ söyleyin bakalım mailim neymiş? ki mailimi doğru ve tam olarak yazmanız mümkün değil.

görkem koçsan
05/07/2013, 01:39
fotoları kaldırmış arkadaşlar hepinizden allah razı olsun sağolun var olun.