PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu aileye yeni katılmak üzereyim yardım edin lütfen.

KemalDaglar
26/06/2013, 20:24
Grande 1.4 Fire Active alcam inşallah. araç 2008 tüplü 95Binde 51-75 Hp
Araçta değişen yok sadece tavan hariç komple boyalı diyor. şase ve motor numarasını'da verdi istediğin yere sorgulatabilirsin diyor. plaka'da hasar kaydı yok. 17.500'e anlaşırım en son bu adamla. ama sıkıntı boya'da arkadaşlar napmalıyım ?

burhankutlu
26/06/2013, 20:42
Ağır hasarı yoksa şahsen ben boya takıntısı yapmam km düşük olsun motor sıhhatli ve önden darbe almamış olsun sorun yapmaz kaldı artık araç sayısı çoğaldı patlamaya hazır bomba gibi giden sürücü sayısı da bir o kadar orijinal olsa için gidiyor en azından fiyatı biraz daha düşürerek uzun bir süre binilebilir kaldı zaten düşük fiyatla alıyorsun en kötü onun altı fiyata gitmez :) Allah hayırlı etsin şimdiden. Son olarak dipnot o fiyata 2008 araca bineceksin 5 yaşında. başka araç alacaksın o fiyata en az 12-13 yaşında :)

KemalDaglar
26/06/2013, 20:48
2'nci sahibiymiş zaten. ilk sahibinin eşi ön tamponu vurmuş ama değişeni yok. sadece boya var araçta. kırmızı punto hastasıyım. her kafadan bir ses çıkıyor kafayı yemek üzereyim. aracı alıp fiat yetkili servis'te 101 expertiz yaptırsam ne var ne yok cıkar mı piyasaya ?

SaLDo
26/06/2013, 20:53
Tavan hariç boya diyor. mezaradan cıkmıs bir arac alıyorsunuz hadi hayırlısı. aynı özelliklerde hatta daha dusuk aracı gecen arkadasa aldık 18.900 e. araçta sadece arka camurlukta lokal boya vardı.

burhankutlu
26/06/2013, 20:53
dediğim gibi 12-13 yaşında araba almak ne kadar mantıklı bilemiyorum yeni araba yenidir şahsen ben boya aramam ama herkes bir değil kaldı boyasız araba arıyorsan servisten alırsın ancak, çünkü yok denecek kadar az sayıda; yokmu var ama parası da bir o kadar oluyor. sonuçta yıpranmamış yeni model araba orijinal boyasız olsa o paraya imkan yok alamazsın kafan rahat etmesi için iyi bir kaportacı ve yetkili servis her konuda yardımcı olur zaten serviste en son ne zaman kaç km de bakıma girmiş hepsini görebilirsin.

KemalDaglar
26/06/2013, 20:55
Sonuçta İstanbul gibi bir yerde yaşıyoruz. ve boyasız araba bulması bide punto bulması zor baya bi. Expertiz fiyatlarından haberiniz varmı kaça mal olur bana ?

burhankutlu
26/06/2013, 21:04
Şu an burada 96-97 doğan slx ler 11-12 bin lira arasında, 99-2000 megane ler 20-22 bin aarsında gidiyor takdir sizin arkadaşımız demiş bu fiyata aldım diye binde bir kez 3 ayda bir kez denk gelirse uygun fiyata güzel araba denk gelir o da şansına kalmış zaten temiz arabayı çevreden kimseye uygun fiyata düşürmezler. Evet uygun araba bulursunuz ama şansınıza denk gelirse. herkesin şahsi görüşüdür ama dediğim gibi sahibindene girip diğer araç fiyatlarına bakın ona göre çabuk karar verirsiniz :)

alixxx
26/06/2013, 21:05
Aydındaki fiat bayii sözle olursa yanlış hatırlamıyorsam 100-150 arası birşey demişti ama bunu belge olarak almak istediğinizde 300 Tl yi geçiyor demişti.

hanbjk
26/06/2013, 21:15
Şahsi fikrim bu arabadan uzak durulması gerekli. Tavan hariç komple boya varmış durduk yere boyanmadı heralde. Paranıza yazık satarkende zorlanırsınız. Biraz daha sabredip biraz daha paranızın üstüne 1-2 bin TL civarı koyup temiz bi araç alırsınız.
Not: Arabada illaki boya olabilir neticede sıfır araba alınmıyor ama bu boyalar tolere edilebilir yerlerde olmalı ( Çamurluk, Tampon, Kapıda falan çiziklerden dolayı lokal boya v.s.)

KemalDaglar
26/06/2013, 23:42
anlaşılan oki bu araçtan vazgeçip daha temizini bulmam gerekir ****

sundown
27/06/2013, 08:02
araç çiziklerden dolayıda lokal boyalı olabilir zira tramerde kaydı yok diyorsunuz.
bence ufak bir fiyat indirimi ile araba çok rahat alınabilir
Piyasada ne arabalar satılıyor bu araba yanında çok masum. Bence satarkende biraz yavaş gider ama yinede gider araba. Araç temiz ise alın gitsin derim

KemalDaglar
27/06/2013, 18:28
vallahi bugün bi adamla görüştüm. 2006 model orjinal değişensiz 48.000 km'de benzin'li sadece bi kapısında boya var oda park halindeyken bisikletin çizmesi sonucu oluşmuş bir boyaymış. 15cm lik bir boyaymış. hayırlısıyla hafta başında alıp göstercem arabayı adam cok güveniyor arabasına. 20bin tl fiyat istiyor düşmüyorda hiç bir şekilde. 3 kuruş fazlasını verip daha iyi bi araba almak daha mantıklı değilmi ?

hanbjk
27/06/2013, 18:47
vallahi bugün bi adamla görüştüm. 2006 model orjinal değişensiz 48.000 km'de benzin'li sadece bi kapısında boya var oda park halindeyken bisikletin çizmesi sonucu oluşmuş bir boyaymış. 15cm lik bir boyaymış. hayırlısıyla hafta başında alıp göstercem arabayı adam cok güveniyor arabasına. 20bin tl fiyat istiyor düşmüyorda hiç bir şekilde. 3 kuruş fazlasını verip daha iyi bi araba almak daha mantıklı değilmi ?

Kesinlikle...

japon07
28/06/2013, 00:34
Lokal Boya olsa neysede.. TAvan hariç boya demek tehlikeli bencede.Bu araç kesinlikle 17Bin TL falan etmez. etsede uzak durulmalı daha temizi bulunabilir.Hem sonra satılacağında çok sıkıntı yaratır bu. Ekspertize gelirsek Birmotta 100 TL verdim ben ekspertize. 101 nokta muhabbeti biraz pahalıydı ben sordugumda 200-250TL gibi bir rakam telaffuz edilmişti yaptırmadım.

CoachK
28/06/2013, 10:02
tavan hariç boya olması biraz düşündürücü...

ama boya işine çok da takılmamak lazım, aracın ciğeri sağlam olsun / şasesi sağlam olsun yeter....

KemalDaglar
28/06/2013, 19:06
istanbul pendik'te buldum birtane adamla konuştum 19.900'e anlaştık. pazartesi expertiz yaptırıp satış işlemlerini yaptırcaz hayırlısıyla. adam nuh diyor peygamber demiyor fiyat konusunda. kaza yok değişen yok boya yok sade bir kırmızı punto 2006 model 48 binde

reddragon
29/06/2013, 19:27
Fiyat uygun. Değişen olup olmaması da çok önemli değil. EXPERTİZ araç sağlam derse alınabilir. Fakat ben zannetmiyorum bu tarz bir aracın expertizden sağlam çıkacağını...

KemalDaglar
30/06/2013, 12:47
vallahi sigorta şirketinden motor no ile şaşe no'sunu sorgulattım. sıkıntı yok gibi adamda cok güveniyor arabasına bakalım yarın belli olcak herşey işte hayırlısıyla

therasmus
30/06/2013, 13:32
vallahi sigorta şirketinden motor no ile şaşe no'sunu sorgulattım. sıkıntı yok gibi adamda cok güveniyor arabasına bakalım yarın belli olcak herşey işte hayırlısıyla

Moralinizi bozmak istemem ama 2006 model benzinli araba için 20.000 tl biraz fazla değilmi? 1-2 daha ekleyip daha yüksek model dizel alabilirsiniz.

KemalDaglar
30/06/2013, 18:05
işte sıkıntım'da orada başlıyor 1-2 ekliyemiyorum sorunda orada ****

tserce
02/07/2013, 09:26
2'nci sahibiymiş zaten. ilk sahibinin eşi ön tamponu vurmuş ama değişeni yok. sadece boya var araçta. kırmızı punto hastasıyım. her kafadan bir ses çıkıyor kafayı yemek üzereyim. aracı alıp fiat yetkili servis'te 101 expertiz yaptırsam ne var ne yok cıkar mı piyasaya ?

punto kullanmak bir keyfdir, umarım bir punto sahibi olursun, tavan hariç komple boyalı olması mide bulandırıcı, fakat sorgulamada hasar kaydının çıkmaması kazasız anlamına gelmez , çok samimi arkadaşıma 2004 Corsa dizel almıştık 4-5 yıl önce çok uygun fiyata, plakayı şaseyi sorgulattığımızda hasar kaydı çıkmadı, götürdüğümüz usta sadece arkadan darbesinin olduğunu söyledi bizde aldık, bir yıl sonra sanırım satarken alan başka bir ustaya götürdü detaylı bir incelemeden sonra aracın arka kapıya kadar olan kısmına kadar darbe aldığını güzel bir işçilikle yapılmış olduğunu söyledi, aracı sattı sattı ama satana kadar göbeğimiz çatlamıştı, yani en güzeli fiat yetkili servisine götürüp 100-150 tl expertiz ücretine kıyıp içinin rahat olması, gönlüne göre olsun