PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Deadlock özelliği hangi puntolarda var???

halils2
22/06/2013, 23:15
Başlıkta da belirttiğim gibi arkadaşlar deadlock özelliği (punto, punto evolar) hangi serilerde ve paketlerde var acaba???

halils2
23/06/2013, 00:13
yok mu deneyen arkadaşlar??? merak ettiğim sadece kapıları içerden kilitlediğimizde herhangibir kapı kolu çekildiğinde kapının açılıp açılmadığı gp emotionlarda olduğunu biliyorum ama diğer puntolar hakkında bilgim yok

Akbulut
23/06/2013, 00:16
ben içerden kapıları kilitleyince herhangi kapı kolundan kapıyı açabiliyorum

halils2
23/06/2013, 00:29
teşekkürler benim araç da active bu donanımda yok emotionlarda var ama evoları ve yeni puntoları bilmiyorum

erenemre
23/06/2013, 01:52
bende 2008 dynamic var ve bu özellik mevcut

mucar
23/06/2013, 08:49
2012 lounge'da da yok

malebow
23/06/2013, 09:37
2011 evo da'da var

halils2
23/06/2013, 12:59
var diyen arkadaşların araçları paketli mi yoksa stock dinamik mi ayrıca 2012 lounge da olmaması da tuhafıma gitti seneye araç değiştirmek istiyorum kısmetse ve almaya niyetli olduğum araçlarda aradığım bazı özellikler var bu nedenle böyle bir konu açma gereği duydum arkadaşlar ilgilenenlere teşekkür ederim

dimetokavi
23/06/2013, 13:32
Deadlock dediğiniz özelliğin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ancak 2012 model Punto'mda (Lounge) kapılar kilitlendikten sonra dışarıdan açılamıyor; Dışarıdan kapıların açılması için içerideki düğmeden kilidi açmanız lâzım. Ancak kapılar kitli iken içeriden açılabiliyor.

halils2
23/06/2013, 13:40
Deadlock dediğiniz özelliğin tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ancak 2012 model Punto'mda (Lounge) kapılar kilitlendikten sonra dışarıdan açılamıyor; Dışarıdan kapıların açılması için içerideki düğmeden kilidi açmanız lâzım. Ancak kapılar kitli iken içeriden açılabiliyor.

deadlock sizin bahsettiğiniz kapılar kilitli iken içeriden açılamamasıdır konsoldan kilitler açılacak sonra kapılar içerden açılacak. dediği gibi ben kapılar kilitli iken içerden açılmamasını istiyorum daha 7 aylık çocuğum var 1 2 yaşına geldi mi kapı kollarını kurcalayacak Allah korusun seyir halinde açarsa düşme tehlikesi var nitekim geçenlerde arkadaşımın başına gelmiş bereket ışıklarda duruyormuş 1,5 yaşındaki kızı kapıyı açmış bu yüzden çocuk kilidi haricinde kapılar açılmasın istiyorum

dimetokavi
23/06/2013, 13:54
deadlock sizin bahsettiğiniz kapılar kilitli iken içeriden açılamamasıdır konsoldan kilitler açılacak sonra kapılar içerden açılacak. dediği gibi ben kapılar kilitli iken içerden açılmamasını istiyorum daha 7 aylık çocuğum var 1 2 yaşına geldi mi kapı kollarını kurcalayacak Allah korusun seyir halinde açarsa düşme tehlikesi var nitekim geçenlerde arkadaşımın başına gelmiş bereket ışıklarda duruyormuş 1,5 yaşındaki kızı kapıyı açmış bu yüzden çocuk kilidi haricinde kapılar açılmasın istiyorum

Maalesef içeriden açılabiliyor kapılar; Hattâ aracımı ilk aldığımda bu durumu biraz tuhaf bulduğum için servise gidip arıza olup olmadığını sormuştum ama kilitlerin içeriden açılabildiği ancak dışarıdan açılamadığı bilgisini -tekrar- almıştım.

EvoKoray
23/06/2013, 16:44
arka kapılarda çocuk kilidi var , arka kapıların yan tarafından ayarı yapılıyor , kapılar kitlenince arkalar içerden de açılmıyor

biancoangelo
23/06/2013, 19:25
arka kapılarda çocuk kilidi var , arka kapıların yan tarafından ayarı yapılıyor , kapılar kitlenince arkalar içerden de açılmıyor

Aynen

motor delisi
23/06/2013, 20:17
Bende cocuk kilidi mevcut.. araç 2012 evo fakat çocuk kilidini açıyorum camları açıp kapatamıyor benim dışımda kimse elleyemıyor fakat işin tuhaf yanı kilit açıkkende kapalıykende içeriden kapıyı açabiliyorsunuz arka kapılar için konuşuyorum bu çok saçma bir olay. Arkadaşımda juke var kilitlediği anda sağ sürücü koltuğu bile içeriden açamıyor.

Nerde kaldı o eski türk filmlerindeki kız kaçırma sahneleri bu puntoyla asla mümkün değil :D

EvoKoray
23/06/2013, 21:06
Bende cocuk kilidi mevcut.. araç 2012 evo fakat çocuk kilidini açıyorum camları açıp kapatamıyor benim dışımda kimse elleyemıyor fakat işin tuhaf yanı kilit açıkkende kapalıykende içeriden kapıyı açabiliyorsunuz arka kapılar için konuşuyorum bu çok saçma bir olay. Arkadaşımda juke var kilitlediği anda sağ sürücü koltuğu bile içeriden açamıyor.

Nerde kaldı o eski türk filmlerindeki kız kaçırma sahneleri bu puntoyla asla mümkün değil :D

biz cam kilidinden değil kapı kilidinden bahsediyoruz :) arka kapının açtığınız kısmına bakarsanız görürsünüz

https://i.imgur.com/FPx3G.jpg

https://www.fiatia.com/images/books/428/3/page.h67.gif

SUADOW
23/06/2013, 22:05

2011 Grande Puntomda aynı özellik mevcut

mucar
23/06/2013, 22:40
Deadlock, tüm kapıların içerden ve dışardan açılmasını engelleyen sistem. Kitapçıktan kopyalayayım dedim Türkçe karakterler çıkmıyor.

Devreye alındığında kapı iç açma kolları ve kilitleme/kilit açma butonu (radyonun ordaki) çalışmıyormuş. Uzaktan kumandanın kapatma düğmesine 2 kez basınca devreye giriyormuş ve sinyaller 3 defa yanıp sönüyormuş.

Kapatma düğmesine 2 defa bastığımda tek sefer basmışım gibi 2 kez yanıp sönüyor, 3 değil. Bunu yapıp içerden açmayı hiç denemedim ama bu özellik olsa 3 defa yanması gerekir.

@EvoKoray'ın da bahsettiği ve fotoğrafını koyduğu şeyin adı çocuk kilidi. Hangi düğmeden nasıl kilitlerseniz kilitleyin ya da açın, işlemi yaptığınız arka kapı(lar) içerden açılmaz. Kilitli olmadığında dışardan açılır. Bu özellik 92 model Doğan SL'de bile vardı, yeni nesil tüm araçlarda vardır diye tahmin ediyorum :)

halils2
23/06/2013, 23:03
bende de çocuk kilidi var bunu biliyorum ama benim amacım çocuk kilidi değil ben aracımı içerden kilitledikten sonra benden başka kimse açamasın istiyorum yetişkinler bile bazen araç durmadan kapıyı açıp inmek istiyor bir kaç defa aracın arkasını yola yanaştıramadan yanımdaki kapıyı açtı inmeye çalışıyor bu sefer dar yolda yolu kapamak durumunda kaldım mecburen hem bu nedenle hemde araçta çocuk varken istem dışı kapıları açmasın istiyorum kayınpederin 2006 1.4 astrasında da var bu özellik ama astralarda kilit dili dışarda olduğu için dili çekip kapıyı açıyorlar yine ama puntolarda bana göre daha kullanışlı bir özellik çünkü kapılarda dil yok ve bu nedenle şoför açmadan içerdekiler dışarı çıkamaz.

sayal
24/06/2013, 00:37
daha önceden sitilo modelinde vardı fakat türkiyedeki punto ların hiç birinde bu özellik mevcut değil buda tofaşın ayıbı kendine göre donanım belirlemiş onun haricinde arabaya hiç bir özellik ekletemiyorsun her geçen gün bazı donanımları eksiltiyor

halils2
24/06/2013, 01:01
daha önceden sitilo modelinde vardı fakat türkiyedeki punto ların hiç birinde bu özellik mevcut değil buda tofaşın ayıbı kendine göre donanım belirlemiş onun haricinde arabaya hiç bir özellik ekletemiyorsun her geçen gün bazı donanımları eksiltiyor

deadlock olan arkadaşlarımız var gp emotionlarda olduğunu biliyorum şuana kadar yazan arkadaşların araçları gördüğüm kadarıyla full kitli dinamik bile olsa kitsiz olanlarında deadlock yok gördüğüm kadarıyla dediğiniz gbi tofaşın ayıbı aslında çok da zor bir özellik değil ama koymuyorlar işte

motor delisi
24/06/2013, 08:16
biz cam kilidinden değil kapı kilidinden bahsediyoruz :) arka kapının açtığınız kısmına bakarsanız görürsünüz

https://i.imgur.com/FPx3G.jpg

https://www.fiatia.com/images/books/428/3/page.h67.gif
pekı bu manuel olarakmı yapılıyor ? içeriden bir tuş vs ile olmuyormu, ve ön kapıdada mevcutmu ? :)

halils2
24/06/2013, 09:32
sadece arka kapılarda ve manuel olarak yapılıyor dili çevirirseniz kapı içerden açılmaz

ahmet4646
24/06/2013, 09:52
stilo da 2 kez üst üste kumandadan kilitlediğinizde içeridende açılmıyor bu hareket halinde olacak bir şey değil araç park halindeyken olan bir özellik Allah göstermesin kaza durumuna açılmama ihtimalini düşünmek lazım çocuk için arkadaşlarında dediği gibi çocuk kilidini kullanmak mantıklı...

Evren_c
24/06/2013, 09:55
Manuel olarak ve sadece arka kapılardan yapılıyor olması lazım.

coskun alkan
25/06/2013, 16:39
Fiat'ı anlamak mümkün değil.bende 2008 bacanağımda 2009 active var.onun digital ekranı 3 satır ve göstergeleri krom çemberlerle çevrilmiş.daha güzel bir görünümü var.fakat 2012 model 2. ellere bakıyorum onlarda da benim gösterge tipi kullanılmış.bunlar tamamen çalıp çırpma.bir otomobile eklenmiş bir donanımı yeni modellere koymamak çok yanlış.

reddragon
25/06/2013, 22:59
2010 active dualogic - dead lock var. Kumandadan iki kez kilitleye basınca ışık alarm tarzı yanıp sönmeye başlıyor konsolda. Kapılar içeriden açılamıyor. Bu fonksiyon cam kıran hırsızlara karşı önlem
Çocuk güvenliği için belirtildiği gibi manuel kiliti aktif hala getirmek gerekiyor.

halils2
26/06/2013, 00:17
2010 active dualogic - dead lock var. Kumandadan iki kez kilitleye basınca ışık alarm tarzı yanıp sönmeye başlıyor konsolda. Kapılar içeriden açılamıyor. Bu fonksiyon cam kıran hırsızlara karşı önlem
Çocuk güvenliği için belirtildiği gibi manuel kiliti aktif hala getirmek gerekiyor.

active dualogic die var sanırım benim aracım da active ama bende yok tabi aracım manuel.