PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir "insan" niye bunu yapar? Ön plakam çalındı.

grpuntocu
10/06/2013, 14:14
Artık arabamızı sokaklara bırakmaya korkar olduk. Geçen gece eve geldiğimde her zaman park ettiğim yere evimin önüne park ettim ve eve girdim. Sabah uyanınca bir de ne göreyim? Ön plakamı çalmışlar. Plakanın vidaları tamponda duruyor, kırarak almışlar (plaka altlığı vardı). Arka plaka duruyor sadece önü çalmışlar. Nasıl sinir oldum. Emeklerimizle aldığımız arabalarımıza böyle zarar verenlerin Allah belasını versin diyorum.

Hem sizinle dertleşmek istedim hem de bir hırsız neden sadece palakanın birini çalar belki sizin fikriniz vardır merak ediyorum. Düşündüm düşündüm kasıtlı zarar vermekten başka bir sebep bulamıyorum...

Herkese huzurlu, kazasız yolculuklar..

cck1
10/06/2013, 14:15
Yok artık, art niyet vardır yada hasta ruhlu biridir

SaLDo
10/06/2013, 14:16
Kasıt olabilir. Ancak durumu derhal polise bildirmenizde fayda var. Zira yolda bazı araçlar tek plaka geziyor cama falan koyuyorlar. Başınıza iş gelebilir. Tıpkı nufus kağıdıyla basınıza gelebilecek durumlar gibi.

outlife
10/06/2013, 14:26
kesinlikle. hemen polise bildirin. tutanak tutturun. en azından bugünden sonra plakanızla herhangi birşey olursa tutanağınız olur elinizde. yoksa sıkıntı çıkabilir.

çok geçmiş olsun. geçen gece de biladerin arabasının üstüne çay bardağı atmış ********ler. millet normal değil ki psikopat. saygı yok.

herşey beklenir oldu. kapımızın önündeki arabalardan ki kendi mahallemiz, kendi sokağımız komşular tanıdık vs korkar olduk başına bişey gelecek diye.

OzzY
10/06/2013, 14:28
düşmüş olmasın?

Castell
10/06/2013, 14:36
Vidalı şekilde tampona tutturduğuna göre öyle kolayca düşecek bir şey olmasa gerek........ Bence de polise bildirin derim, başka araca sahte plana olarak takarlar kazaya belaya karışır sizin başınız yanar........

MethyLen
10/06/2013, 14:36
Kesin İstanbul Maltepe'de oturuyorsunuz :)

grpuntocu
10/06/2013, 14:59
Çoğu arkadaş polise başvur dediği için ne yaptığımı kısaca açıklayayım.

Allah korusun arkadaşlar ama başınıza gelirse bilginiz olsun. Eğer tek plaka çalındıysa veya düştüyse polis KESİNLİKLE tek plaka için işlem yapmıyor.

Sabah çalındığını farkeder farketmez hemen arabayla birlikte karakola gittim. Durumu anlattım. İlgili polis tek plaka için işlem yapmıyoruz dedi. Ben de peki çalan adam bu plakayla bir suça karışırsa ne olacak dedim. Birşey olmaz plakanın teki sende ya diye komik bir cevap verdi. İçim rahat etmediği için bu sefer de plakamın tescilli olduğu şubeye gittim. Cumartesi günü olduğundan trafik şube kapalıydı. Müdürlükteki nöbetçi polisler de aynı şekilde tek plaka için işlem yapılamayacağını söylediler. Ve dönmek zorunda kaldım.

Ben de kendime göre bir çözüm üretip en azından resmi olarak durumu bildirmiş olayım diye emniyetin internet sitesinden durumu anlatan bir yazı yazıp resim ekleyerek ihbar/şikayet bildirimi yaptım. Ardından da telefonlar kaydedildiği için 155'i arayıp durumu anlatınca 10 dk sonra bir ekip geldi. Arabaya baktı. Plakanız anons edildi içiniz rahat olsun dedi. Biraz sonra da sabah işlem yapmayan karakoldan aradılar ve ifade için çağırdılar. Gittiğimde emniyete yapmış olduğum bildirinin çıktısı polisin önündeydi. Biraz kızıp fırçaladıktan sonra tek plaka çalıntı veya kayıp işlemi yapamadıkları için "kayıp eşya" tutanağı tuttular. Ne olursa olsun sonuç olarak olayı belgeleyen, durumu anlatan resmi bir tutanağım olmuş oldu.

Ben çok uğraştım, üzüldüm ve yoruldum. Allah sizin başınıza vermesin arkadaşlar.

grpuntocu
10/06/2013, 15:01
düşmüş olmasın?

Düşme ihtimali yok. Hem tamponda vidalar duruyordu hem de plaka altlığını bir alt sokakta bulduk. Plaka altlığını kırıp atmış; plakayı almış.

grpuntocu
10/06/2013, 15:02
Kesin İstanbul Maltepe'de oturuyorsunuz :)

Yok kardeşim maltepe'de oturmuyorum. Hayırdır bu aralar orada çok mu yaşandı böyle vakalar?

MethyLen
10/06/2013, 15:07
Yok kardeşim maltepe'de oturmuyorum. Hayırdır bu aralar orada çok mu yaşandı böyle vakalar?

Bir ara oraya iyi dadanmışlardı. Sadece ön plakaları çalıp araç sahiplerini yeni plaka çıkarmaya mecbur etmişlerdi. Yeni çıkarılan plakaları da çalmışlardı.

Bazıları civardaki trafik müşavirlerinden bazıları da hurdacılardan şüphelenmişti. Enteresan bir durum geçmiş olsun.

grpuntocu
10/06/2013, 15:55
Bir ara oraya iyi dadanmışlardı. Sadece ön plakaları çalıp araç sahiplerini yeni plaka çıkarmaya mecbur etmişlerdi. Yeni çıkarılan plakaları da çalmışlardı.

Bazıları civardaki trafik müşavirlerinden bazıları da hurdacılardan şüphelenmişti. Enteresan bir durum geçmiş olsun.

Yeni takılan plakaları da mı alıyorlar. Allah korusun. İnsanın psikolojisi bozulur ya. Ben de bu olayda sonra gece 4-5 kere uyanıp camdan arabaya bakıyorum. İnşallah bu paranoyaklığı atarım kısa sürede.

Jose
10/06/2013, 16:04
plakalar aliminyum olduğundan bölgede hurdacılar dadanabiliyor bazen.Daha önce ben ön plakamı düşürmüştüm.Karakola gittiğimde gayet kayıp işlemi yapıp bir tutanak düzenlediler yenisi içinde 40 tl falan ödemiştim sanırım

grpuntocu
10/06/2013, 16:21
plakalar aliminyum olduğundan bölgede hurdacılar dadanabiliyor bazen.Daha önce ben ön plakamı düşürmüştüm.Karakola gittiğimde gayet kayıp işlemi yapıp bir tutanak düzenlediler yenisi içinde 40 tl falan ödemiştim sanırım

Kardeşim İnternette de araştırdığımda tek plaka için çalınma işlemi yapılmadığını gördüm. Sanırım sana da benimki gimi kayıp eşya tutanağı tutmuşlardır.

AloAzrail
10/06/2013, 18:54
Arkadaş plakan çalınsada çalınmasada kötü bişe yapmak isteyen zaten yeni bir plaka dışarda bastırtabilir.Çalan kişi değilde çocuklar almış olmasın.Şimdiki nesli çok fırlama

hanbjk
16/06/2013, 19:19
Geçmiş olsun böyle durumlarda Kamu kurumlarına yazılı dilekçe verip evrak kayıtttan geçirmek lazım. Siz en iyisini yapmışsınız bildirim yaparak. Allah beterinden korusun.

murat17
16/06/2013, 19:48
gecmıs olsun hemen karakola gıdın tutamak tutturun benım iki plaka calındı

shellcininabisi
16/06/2013, 19:54
Çoğu arkadaş polise başvur dediği için ne yaptığımı kısaca açıklayayım.

Allah korusun arkadaşlar ama başınıza gelirse bilginiz olsun. Eğer tek plaka çalındıysa veya düştüyse polis KESİNLİKLE tek plaka için işlem yapmıyor.

Sabah çalındığını farkeder farketmez hemen arabayla birlikte karakola gittim. Durumu anlattım. İlgili polis tek plaka için işlem yapmıyoruz dedi. Ben de peki çalan adam bu plakayla bir suça karışırsa ne olacak dedim. Birşey olmaz plakanın teki sende ya diye komik bir cevap verdi. İçim rahat etmediği için bu sefer de plakamın tescilli olduğu şubeye gittim. Cumartesi günü olduğundan trafik şube kapalıydı. Müdürlükteki nöbetçi polisler de aynı şekilde tek plaka için işlem yapılamayacağını söylediler. Ve dönmek zorunda kaldım.

Ben de kendime göre bir çözüm üretip en azından resmi olarak durumu bildirmiş olayım diye emniyetin internet sitesinden durumu anlatan bir yazı yazıp resim ekleyerek ihbar/şikayet bildirimi yaptım. Ardından da telefonlar kaydedildiği için 155'i arayıp durumu anlatınca 10 dk sonra bir ekip geldi. Arabaya baktı. Plakanız anons edildi içiniz rahat olsun dedi. Biraz sonra da sabah işlem yapmayan karakoldan aradılar ve ifade için çağırdılar. Gittiğimde emniyete yapmış olduğum bildirinin çıktısı polisin önündeydi. Biraz kızıp fırçaladıktan sonra tek plaka çalıntı veya kayıp işlemi yapamadıkları için "kayıp eşya" tutanağı tuttular. Ne olursa olsun sonuç olarak olayı belgeleyen, durumu anlatan resmi bir tutanağım olmuş oldu.

Ben çok uğraştım, üzüldüm ve yoruldum. Allah sizin başınıza vermesin arkadaşlar.

hocam geçmiş olsun... bu arada TEŞEKKÜRLER çok iyi bilgi vermişsiniz , demekki başımıza gelirse arka plakayı da biz söküp gideceğiz ve 2 Sİ DE ÇALINMIŞ DİYECEĞİZ... tekrar teşekkürler.

biancoangelo
16/06/2013, 20:10
Polise baş vurun.....

buraku
16/06/2013, 20:57
Üzücü bir durum olmuş. Durduk yere nelerle uğraşmışsınız. Çok geçmiş olsun.

sehzadeamasya
16/06/2013, 21:45
bende kesinlikle polise bildirn