PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boya koruma şaka gibi!

Puntist
08/06/2013, 01:13
Boya koruma yaptırma amaçlı epeydir araştırıyordum. Bir bakım forumunda gördüm bu ürünü. Sipariş verdim bir kaç ürününden artık kendim uygulayacam.

Kaportanın anası ağlıyor

Nasiol ZR53 Dayanıklılık - YouTube (https://youtu.be/MeIhgNDl7Ho)

halils2
08/06/2013, 04:21
ürün güzele benziyor bir kurşun geçirmezlik testi yapmadı adam psikolojik problemleri var sanırsam :)
bu kadar etkili bir ürünse kullanmak lazım sokaktaki çocuklar da benim aracın anasını ağlattı :(
siz nerden ve ne kadara sipariş ettiniz acaba

Puntist
08/06/2013, 08:01
Hehe balyozla girmedi adam sadece. çok ağır şeylere de dayanamaz sanırım o kadar değil.

kendi web satislari var, siparis ettim ertesi gun geldi.

Oto bakim seti ve bocek zift tas izleri icin bir urunu de var bugfilm diye o da cok enteresan bir urun. yapişan böcek izleri bir perde su ile iniyor.

Nasiol - Love and Protect the Original (https://www.nasiol.com) adresinden aldim bundan sonra da siparisim olur sanirim. Bakım forumunda çok tutulan profesyonel bir marka.

Jan1690
08/06/2013, 09:38
Kullandığında sonuçlarını da yazarsan iyi olur.

fotobelit
08/06/2013, 11:11
İnsanın inanası gelmiyor..

mucar
08/06/2013, 12:23
ecnebilerin "gerçek olamayacak kadar iyi" dedikleri şey :) ben de boya koruma yapmayı düşünüyorum, uygulama sonuçlarını paylaşırsanız sevinirim.

Puntist
09/06/2013, 11:47
Uygulamayı yaptım. Firma yetkilileri ile görüştüm önce, çok ilgilendiler gerçekten. Uygulama merkezlerine de yönlendirebiliriz dediler dilerseniz. Ürün sağladıkları epey bir yer varmış.
Web sitesinde ayrıntılı şekilde anlatmışlar nasıl yapılacağını. Ona göre uyguladım, altına meguiars Scratchx'i elle attım. Sonra güzelce bir daha yıkadım ve tamamen kuruttum otomobili. Kuru olması çok önemliymiş. Üzerine Nasiol ZR53'ü yaptım. Bir buçuk saat kadar sürdü. Yüzey çok pürüzsüz hale geldi ve de küçük çizikleri de kapattı. Cayır cayır yanıyor şimdi. Üç dört ayda bir bakım şeklinde uygulanacak MetalCoat diye bir ürününden de aldım, hızlı şekile uygulanıyor ve yine nano koruma. Düzgün kullanırsam bir yıl boyadan yana derdim olmayacak artık umarım.
Yağmur kaydırıcılarından ve koltuk koruma da almıştım, araştırmalarıma göre onlar da çok iyiymiş. 10 dakikada da onları uyguladım. Komple koruma sağlamış oldum.

Zevkli ve basit geçti, aracı koruyor olcağını bilmek ve de aracın sanki yeni haline döndüğünü görmek insanı heyecanlandırıyor. Bir kaç yaş gençleşti araç.

mucar
09/06/2013, 12:13
Yağmur kaydırıcının da videosu etkileyici görünüyor, ama metalcoat'tan emin olamadım. En önemlisi de bunlar ne kadar süre boyunca etkili kalıyor..

OzzY
09/06/2013, 13:36
bende geçen gün gördüm ve uygulamaya karar verdim, yalnız metal coat mı ZR53mü yoksa 2si birdenmi ona karar veremedim, detailingturkeyde sordum bakalım ne dicekler.

Mjet
09/06/2013, 14:59
Ozan ZR53 ü uygulayacaksın. Metalcoat 2 var onunla da ürünün ömrünü uzatmak istersen belirli aralıklarla (2-3 ayda bir yeterli bence) onu uygulayacaksın. Araç üzerinde 1 yıl etkisini kaybetmeden dayanıyor.

OzzY
09/06/2013, 18:09
Ozan ZR53 ü uygulayacaksın. Metalcoat 2 var onunla da ürünün ömrünü uzatmak istersen belirli aralıklarla (2-3 ayda bir yeterli bence) onu uygulayacaksın. Araç üzerinde 1 yıl etkisini kaybetmeden dayanıyor.

ZR53ün özelliklerinde "Derin Parlaklık" yazmıyor, metal coattada çizikleri maskeleme ve dayanıklılık yazmıyor o yüzden kafam karıştı.

Castell
11/06/2013, 07:56
Videoya bakılırsa artık kaput filmine bile gerek yok gibi ama yine de hile hurdası olabilirr........

must82
11/06/2013, 09:53
uygulayan arkadaşlar; bu 49 tl lik küçük şişe araba için yeterli bir büyüklük mü yoksa 2 adet mi aldınız?

OzzY
11/06/2013, 11:34
uygulayan arkadaşlar; bu 49 tl lik küçük şişe araba için yeterli bir büyüklük mü yoksa 2 adet mi aldınız?

Ben henüz uygulamayı yapmadım ancak, C-D sınıfı araçlar için 35-40ml olarak yazılmış şişe ise 50ml. Yani Doğru kullanımla fazla fazla yeter.

atlatma
11/06/2013, 13:43
Çok ilginç ürünler.
Ben üsküdar ziebarta arabam için fiyat sormaya girdiğimde adam arabanın kumaş koltuğuna içtiği 1 bardak sıcak şekerli çayı boca etmişti. Bende ağzım 2 karış açık bakakalmıştım adamın yaptığına ve çayın kumaşta top gibi durmasına. Ben özellikle iç döşemeler için Nasiol cabincare düşünüyorum. herkes bana katılırmı bilemiyorum ama mevsim yaz olunca benim şöför ve yolcu tarafı kol dayama yerindeki döşeme kumaşım(kırmızı ) leş gibi oluyor. koymayayım elimi diyorum ama yinede unutup koyuyorum terli terli oda orayı berbat hale getiriyor. İğrenç bir görüntü oluyor. buna karşı çok merak ettim ürünü. hadi kullanan arkadaşlar yazsın da bizde ona göre alalım yada almayalım.

msi
12/06/2013, 12:03
arkadaşlar merhaba nasiol shopun sitesinden nasıl sipariş veriliyo çözemedim bi türlü yardımcı olursanız sevinirim.Bnaka havale numaraları filan vermiş ama herhangi bir açıklama yok.

OzzY
12/06/2013, 13:57
arkadaşlar merhaba nasiol shopun sitesinden nasıl sipariş veriliyo çözemedim bi türlü yardımcı olursanız sevinirim.Bnaka havale numaraları filan vermiş ama herhangi bir açıklama yok.

almak istediğiniz ürünleri açın, hepsi için sepete ekle dedikten sonra sağ üstten sepete girin gerisini halledersiniz.

msi
12/06/2013, 15:56
almak istediğiniz ürünleri açın, hepsi için sepete ekle dedikten sonra sağ üstten sepete girin gerisini halledersiniz.

Sağolun halletim müşteri hizmetleride yardımcı oldu :)

must82
12/06/2013, 21:59
merakla uygulama sonuçlarını bekliyorum arkadaşlar...

atlatma
13/06/2013, 16:48
Uygulamayı yaptım. Firma yetkilileri ile görüştüm önce, çok ilgilendiler gerçekten. Uygulama merkezlerine de yönlendirebiliriz dediler dilerseniz. Ürün sağladıkları epey bir yer varmış.
Web sitesinde ayrıntılı şekilde anlatmışlar nasıl yapılacağını. Ona göre uyguladım, altına meguiars Scratchx'i elle attım. Sonra güzelce bir daha yıkadım ve tamamen kuruttum otomobili. Kuru olması çok önemliymiş. Üzerine Nasiol ZR53'ü yaptım. Bir buçuk saat kadar sürdü. Yüzey çok pürüzsüz hale geldi ve de küçük çizikleri de kapattı. Cayır cayır yanıyor şimdi. Üç dört ayda bir bakım şeklinde uygulanacak MetalCoat diye bir ürününden de aldım, hızlı şekile uygulanıyor ve yine nano koruma. Düzgün kullanırsam bir yıl boyadan yana derdim olmayacak artık umarım.
Yağmur kaydırıcılarından ve koltuk koruma da almıştım, araştırmalarıma göre onlar da çok iyiymiş. 10 dakikada da onları uyguladım. Komple koruma sağlamış oldum.

Zevkli ve basit geçti, aracı koruyor olcağını bilmek ve de aracın sanki yeni haline döndüğünü görmek insanı heyecanlandırıyor. Bir kaç yaş gençleşti araç.

sn:puntist

koltuk ve döşeme için olandan da uyguladım diyorsun. Kendi sitelerindeki videoadaki etkiyi aldın mı.
Yani işe yaradımı. cevap verirsen sevinirim.

OzzY
13/06/2013, 17:38
bugun kili yaptım, yalnız şampuandan heralde kil parçalanmaya başladı sonlara doğru. jantlarıda fırçaladım ama hala leş gibi, yarın yıkama öncesi sonax jant temizleyici ile temizlemeyi deneyeceğim. Şuan arabanın üzerinde epeyce sonax şampuan var(kili uygulamak için kullandım) yarın sabahtan iyice yıkatıp akaşama kadar kurumasını bekleyip akşam üzeride nasiol clean sonrasında zr53 uygulayacağım umarım sorunsuz yapabilirim.

sansarkk
13/06/2013, 21:12
yıllar önce ford tanunus aracıma yapmıştık bunu benzeri..
- leri ;
seffaf bir flim oluşturuyor aracın üstüne boyayı koruyor ama güneş yagmur derken yıllar içinde o şeffaf flim parça parça dagılmaya başlıyor ve güneş yanıgı gibi istemedigimiz bir görüntü çıkıyor elinizle çektiginizde bile flim atmaya başlıyor.. o flimide komple çıkartmak ayrı iş neyle nasıl çıkar bilmiyorum ben yeniden boyatmıştım Aracı ilk anda güzel ama ilerisinde nasıl etki yapar ögrenmek lazım.

OzzY
14/06/2013, 17:19
Uygulamayı yaptık, kayganlık hissi mükemmel, parlaklık olarak çok birşey fark etmedi zaten parlak olduğundan heralde Uygulama gayet kolay oldu ben bi taraftan ürünü yaydım arkadaşım silip parlattı. Nasiol Clean + GlasShiled + ZR53 yaklaşık 2 saat sürdü.

GlasShileld ise tam tersine zor oldu daha ön camın 2. yarısına geçmiştim ki fıs fıs mekanizmasında arıza oldu sprey olarak değil damla damla atmaya başladı(bi kaç parça fırladı) Nasiol Bez ile uygulama yaptım ancak hare kaldı epey sanırım sprey olarak atamayınca tam yayılmadı. Kürleşme sonrası düzeltmeye çalışacağım artık.

ZR53ü zor yetirdim(biraz bol kullanıyorum sanırım) en son arka tamponu bitirdiğimde (ki ön tamponada az kullandım) bir damla filan kalmıştı şişede onuda pede döküp kapı içlerine filan sürdüm. ZR53ün tamamını kullandım yani focusta, jantlara damla bile kalmadı

Puntist
14/06/2013, 22:24
sn:puntist

koltuk ve döşeme için olandan da uyguladım diyorsun. Kendi sitelerindeki videoadaki etkiyi aldın mı.
Yani işe yaradımı. cevap verirsen sevinirim.

Su ile denedim, videodakinden daha şaşırtıcı sonuçları. Sıcak çayı da deneyeyim dedim gözümü karartıp onda da sıkıntı yok.

Nasiol bilim adamlarına bu ürünleri Türkiye'de üretip bizlere sundukları için binlerce teşekkür ediyorum bu arada. 100 yıldır kullanılan anadan babadan kalma yöntemlerinden ve yabancı markalardan bizi kurtardıkları için.

zr ürünü ilk yıkamasını geçirdi bu arada. Suyu vur geç ve su ile kurula oldu ilk yıkama. Bundan sonraki 20 yılın teknolojisi artık nanoteknoloji belli oldu.

mucar
20/06/2013, 22:40
Olumlu yorumlardan sonra ben de kullanmaya karar verdim ama bir sorum var. Araba daha 10 aylık, fırçayla hiç yıkanmadı, 3-4 defa yıkamacıda yıkandı, onun haricinde süngerle yıkadım. Dolayısıyla gözüme batan kılcal çizikler yok ama uzun yolda oluşmuş, süngerle çok zor çıkan lekeler var. Her yıkamada biraz çıkıyor. Ama ben bunların üzerine bu ürünü uygularsam çıkması çok daha zor mu olur? Bu ve benzeri ürünleri kullanmadan önce kil vs. ile her şeyi çıkartmak şart mıdır?

OzzY
21/06/2013, 16:19
bugun arabanın üzerinde kuş pisliği gördüm, elimle hafif ittirince bütün olarak yere düştü, boyaya yapışamamış :D

Olumlu yorumlardan sonra ben de kullanmaya karar verdim ama bir sorum var. Araba daha 10 aylık, fırçayla hiç yıkanmadı, 3-4 defa yıkamacıda yıkandı, onun haricinde süngerle yıkadım. Dolayısıyla gözüme batan kılcal çizikler yok ama uzun yolda oluşmuş, süngerle çok zor çıkan lekeler var. Her yıkamada biraz çıkıyor. Ama ben bunların üzerine bu ürünü uygularsam çıkması çok daha zor mu olur? Bu ve benzeri ürünleri kullanmadan önce kil vs. ile her şeyi çıkartmak şart mıdır?

teorik olarak altta kalan kirlerin çıkması çok zor, kil gerekirse başka temizlik malzemeleri ile temizleme iyi olur.

elbruz
21/06/2013, 17:20
Ozan, makinesiniz elle yapıldığına göre, makine ile yapılan kadar boya koruma denilebilecek etkisi oluyor mu sence..

elbruz
21/06/2013, 17:38
yıllar önce ford tanunus aracıma yapmıştık bunu benzeri..
- leri ;
seffaf bir flim oluşturuyor aracın üstüne boyayı koruyor ama güneş yagmur derken yıllar içinde o şeffaf flim parça parça dagılmaya başlıyor ve güneş yanıgı gibi istemedigimiz bir görüntü çıkıyor elinizle çektiginizde bile flim atmaya başlıyor.. o flimide komple çıkartmak ayrı iş neyle nasıl çıkar bilmiyorum ben yeniden boyatmıştım Aracı ilk anda güzel ama ilerisinde nasıl etki yapar ögrenmek lazım.
Arkadaşın dediği gibi bir şey bence uzak durmak lazım böyle olacaksa sonradan boya...

OzzY
21/06/2013, 20:56
Arkadaşın dediği gibi bir şey bence uzak durmak lazım böyle olacaksa sonradan boya...

1 mikron kalınlığındaki birşeyin gözle görülür biçimde kalkması mümkün değil. bahsedilen tamamen farklı bir ürün bence. zaten yıllar önce yazılmış.

mucar
22/06/2013, 12:20
teorik olarak altta kalan kirlerin çıkması çok zor, kil gerekirse başka temizlik malzemeleri ile temizleme iyi olur.

kil pahalı geliyordu da aynı markanın 6,5 liraya temizleyicisi varmış, onu da alayım en iyisi.

mrvirtue
22/06/2013, 13:04
arkadaşlar arabam siyah ve her tarafında kılcak ve ufak çizikler mevcut!! önerilerinizi bekliyorum...

OzzY
22/06/2013, 13:41
Ozan, makinesiniz elle yapıldığına göre, makine ile yapılan kadar boya koruma denilebilecek etkisi oluyor mu sence..
Bu mesajı yeni gördüm, boya korumanın makine ile yapılan kısmı polish(pasta) amatör uygulamada genelde atlanıyor, bu işlem yüzey hazırlama işlemi kılcal çizikleri vs giderip pürüzsüz bir yüzey hazırlayarak waxın tutunmasını ve parlaklığını arttırıyor. sonrasında esas koruma işlemi olan wax ellede atılabilir fark etmez. bu ürün wax yerine kullanılıyor yani. Bu ürün içinde öncesinde polish ürünün verimliliğini arttırır.

kil pahalı geliyordu da aynı markanın 6,5 liraya temizleyicisi varmış, onu da alayım en iyisi.

nasiol clean temizlemeyebilir, daha çok deterjan ve wax kalıntıları için, gazyağı deneyebilirsiniz.

elbruz
02/07/2013, 17:53
Kullananlar öneriyor mu Ozan ne dersin....

OzzY
02/07/2013, 22:04
henüz 2 hafta oldu hiç yıkatmadım ama memnunum, çamurmu yağdı yoksa çimleri suladıkları sumu geldi bilmiyorum ama benek benek çamur var şuan arabanın üzerinde bir noktada denedim elimle hafif silince hemen temizleniyor.

takres
02/07/2013, 23:40
henüz 2 hafta oldu hiç yıkatmadım ama memnunum, çamurmu yağdı yoksa çimleri suladıkları sumu geldi bilmiyorum ama benek benek çamur var şuan arabanın üzerinde bir noktada denedim elimle hafif silince hemen temizleniyor.

Ozan bende boya koruma yaptırmayı düşünüyordum iyi bir yerde ? ne diyorsun bunu uygulayalım mı ? İlerde bir sorun olur mu?

OzzY
02/07/2013, 23:58
Ozan bende boya koruma yaptırmayı düşünüyordum iyi bir yerde ? ne diyorsun bunu uygulayalım mı ? İlerde bir sorun olur mu?

ben memnunum, uygulama konusunda dikkatli olmak lazım yalnız zerre kadar su kalmaması gerekiyor yoksa iz yapıyor pasta veya zımpara gerekiyor. aynı şekilde cila kalıntısıda olmaması gerekiyor. bende bir arka kelebek camın krom çıtasında birde kapı direğindeki parlak siyah noktada iz olmuş, su kalmış olacağını düşünmüyorum yıkattıktan sonra bilkentten birlike gittim orada biraz bekledim sonra bi parti daha sildim sonra uyguladım, muhtemelen silmeyi unuttuk :)

gözün yiyorsa uygulamayı bence uygula yoksa adres Müslüm abi :D

ileride bir sorun olacağını sanmıyorum.

Seronet
04/07/2013, 19:19
Daha önce Nasiol GlasShield ürününü kullanmıştım, ilk uygulamada harika sonuç verdi ancak söylendiği gibi (min. 1 yıl) uzun ömürlü olmadı. 3 ayda yok olup gitti.

elbruz
04/07/2013, 21:26
Daha önce Nasiol GlasShield ürününü kullanmıştım, ilk uygulamada harika sonuç verdi ancak söylendiği gibi (min. 1 yıl) uzun ömürlü olmadı. 3 ayda yok olup gitti.

Dediğiniz gibi bir yıl parlaklık koruma demesi biraz iddialı olmuş...

Castell
06/07/2013, 12:28

İmkanın varsa düzenli olarak her yıl yaptırman en güzelii....... Sorun olacak bir durum yok faydalı aksinee........