PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağlanan Kararan Motor Suyu

onurunlu
27/05/2013, 13:02
Merhaba arkadaslar,

son 1-2 aydır motor suyundaki kararma dikkatimi çekiyordu, öncelerde su biraz kirli gibiydi, dün tekrardan bakınca haznenin içinin balçık gibi siyah yağ ile kaplandığını suyla karışık siyah bir yağ tabakası olduğunu gördüm,
forumda benzer bir konu bulamadım, 120bin km civarında puntom, hissedilir herhangi bir problemide yok gayet rahat kullanıyorum çok sukur.

yağdada az bi eksilme var ama 10 bin bakımına bin km kaldı ona bağlıyorum,

Neden kaynaklanabileceğini bilen arkadaslar yardım ederseniz savinirim, hafta sonu götürücem ustaya .

cihankardes
27/05/2013, 13:11
Contalarda bi kaçırma söz konusu olabilir.

culudamar
27/05/2013, 19:26
Motor yağı soğutma suyuna karışmış. Aynı sorunu yaşadım, konusunu da açtım. Yazışmalarımda görüyor olmanız lazım.

GP'lerin kronik sorunlarından biri bence.. Derhal servise götürün.. Kalorifer sistemine kadar uzanan sorunlara yol açıyor..

onurunlu
27/05/2013, 21:44
nasıl çözdüler olayı hocam, değişen parça vs. oldumu masrafı ne olur bana ?

brembo1
27/05/2013, 22:28
Yag sogutucunuz patlamış derhal servise cekin aracınızı kullanmayın cokdaha büyük masraf acabilir.

onurunlu
27/05/2013, 22:42
Evet hocam sanırım öyle bir şey, burda buldum konuyu (https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/18335-motor-yagi-radyator-suyuna-karismis-2.html) c.tesiye kadar mecbur kullanıcam inşl. bişey olmaz, yağı kontrol ettiğimde yarı çizginin biraz altındaydı