PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ogs ve hgs geçişleri dikkat

didi77
26/05/2013, 13:07
Köprü ve otoyollarda bu yıl başlatılan Hızlı Geçiş Sistemi'nde (HGS) Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) üyesi olup HGS'den, HGS üyesi olup OGS'den yapılan geçişler hazirandan itibaren cezalı geçiş sayılacak.

Bu şekilde yapılan geçişlerde sistemin otomatik olarak var olan OGS hesabından geçiş ücreti aldığını, ceza yazılmadığını belirten yetkililer, hazirandan sonra uygulamanın değişeceğini belirtti.

Yani hazirandan sonra yapılan hatalı geçişlerde HGS hesabına normal geçiş ücretinin 11 katı kadar ceza yazılacak. Konu ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada yer alan ifade şu şekilde: "Sürücü, İdare tarafından kurulmuş sistemlerde kendisinin kullandığı sisteme ait giriş ve çıkışta bulunan şeritleri, kurallara uygun kullanmak zorundadır. Bu şeritlerin dışındaki çıkış şeritlerinden geçiş yapılması halinde cezalı geçiş ücreti tahakkuk ettirilir."

Sabah okudum bilginize sunulur ::((((

reddragon
26/05/2013, 17:13
Milliyette de çıkmış bu haber. Hani OGS kalkacaktı HGS olacaktı heryer...

breko52
26/05/2013, 17:25
Milliyette de çıkmış bu haber. Hani OGS kalkacaktı HGS olacaktı heryer...

az önce haberde dinledim 4 ay içinde tüm OGS gişeleri kaldırılacak dedi
OGS devri de bitiyor.

outlife
27/05/2013, 09:14
bende hem ogs alayım hem hgs alayım diyodum. o zaman gerek yok. sadece hgs alsam yeter. lakin şehirlerarası yollarda hgs var mı kullanabiliyor muyuz? atıyorum samsuna, izmire gideceğim zaman hgs kullanabiliyor muyum?

kanky54
27/05/2013, 13:35
saçmalık bende ogs var geçenlerde hgs den geçtim. ceza sorgulatıyorum 48tl ceza yazmışlar. yok ogs var ordan düşsün , yok hgs var ordan alsınlar olmuyo. yapıştırıyorlar cezayı her türlü

blackpunt006
04/07/2013, 13:35
Dün çamlıdere gişelerinde hgsden geçiş yapıp otoyola girdim. akıncı gişelerinden çıkarken her zaman geçtiğim hızla normal bir şekilde geçtim ama 165 TL yazdı. Hgs'yi okuyamadığı için ceza mı yazmış oldu?

atlatma
04/07/2013, 13:46
Arkadaşlar ne kadar çok sistem olursa insanların hata şansı çok olur.
OGS de sıkıntı makinelerin depozito parası. Onu iade etmeye yanaşmıyorlar o sebeple sıkıntı yaşıyor kullanıcılar. pili biter dert okumaz dert vs.vs.
sanki HGS dert değil. cama yapıştır 2 kere yıkamacıya ver bakalım ne yapıyo. şimdiden dikkat ediyorum araçların camlarına orası burası yıpranmış ucu kalkmış bi sürü hgs var piyasada.
2 sene sonrada başka bi sistem icat ederler. DGS(dertsiz geçiş sistemi)

outlife
04/07/2013, 13:58
Arkadaşlar ne kadar çok sistem olursa insanların hata şansı çok olur.
OGS de sıkıntı makinelerin depozito parası. Onu iade etmeye yanaşmıyorlar o sebeple sıkıntı yaşıyor kullanıcılar. pili biter dert okumaz dert vs.vs.
sanki HGS dert değil. cama yapıştır 2 kere yıkamacıya ver bakalım ne yapıyo. şimdiden dikkat ediyorum araçların camlarına orası burası yıpranmış ucu kalkmış bi sürü hgs var piyasada.
2 sene sonrada başka bi sistem icat ederler. DGS(dertsiz geçiş sistemi)

dertsiz geçiş sistemi çok iyiyimiş :) ama mümkün mü para lazım devlete... her hgs için 5 tl alındı. maliyeti ne 1 tl bile değil. e yıpranma vs de yenileme yapılacak o da para... e okumayacak caart ceza gelecek o da para... dgs icat olmaz olursa devlet nerden para kazanacak. mümkün mü öyle bişey... bak ehliyet değişiminde alınacak haraca... tefeciler bile devletten daha vicdanlı ****..

blackpunt006
04/07/2013, 17:00
benim soru arada kaynadı :)

OzzY
04/07/2013, 17:33
Dün çamlıdere gişelerinde hgsden geçiş yapıp otoyola girdim. akıncı gişelerinden çıkarken her zaman geçtiğim hızla normal bir şekilde geçtim ama 165 TL yazdı. Hgs'yi okuyamadığı için ceza mı yazmış oldu?

bunun yeri burası değil.
plakayı okuyup normal olarak kesmiştir büyük ihtimalle. aksi durumda mail atmak yada telefon etmek lazım.
hgsmusteri.ptt.gov.tr den üye olup bakılabilir.

outlife
04/07/2013, 17:34
:) valla bende hgs yi yeni aldım. sadece 2 kez geçiş yaptım. yanıt vermek isterdim. muhtemelen okumamıştır ve ceza miktarı yazmıştır dye düşünüyorum.

Seronet
04/07/2013, 17:51
Epeydir OGS kullanıyorum, hiç aklıma gelmedi HGS den geçmek :) Konu benim için dert değil ama OGS nin kaldırılması hakikaten büyük sorun olur.

evo_dynmc
04/07/2013, 17:54
:) valla bende hgs yi yeni aldım. sadece 2 kez geçiş yaptım. yanıt vermek isterdim. muhtemelen okumamıştır ve ceza miktarı yazmıştır dye düşünüyorum.

hgs'yi tanımladığın hesabın internet bankacılığını kullanıyorsan oradan geçişlerini kontrol edebilirsin. ben beylikdüzüne gidiş gelişte iki defa geçtim eve geldiğimde hgs geçişlerimi kontrol ettim sorunsuz çalışıyor...

Mjet
04/07/2013, 19:39
Psikolojimi bozdu bu hgs. tatildeki bütün geçişlerimi okumadı lanet olası. Her geçişim 165 TL :D Sistemlerindeki bokluktan kaynaklanıyomuş bakiyemiz varsa bir sorun olmazmış. Normal ücret düşümünü yapıyorlarmış. Hgs için aradığım müşteri hizmetleri bunları dedi. Bende canımı sıksam nolucak dedim öyle bekliyorum yapacak pek bişey yok :)

taipen71
04/07/2013, 19:41
Bende 1 ay önce aydına otobanında korkarak gişeden geçtim sorun olmadan düştü bakiye

fatihhhh
08/07/2013, 13:53
ogs ler hangi zamana kadar kullanılabilecek?

rafetkurt
08/07/2013, 14:24

aynen geçen geçtim ama kalkıcakmı hgs'den bide kimse memnun degil artı olarak tip olarakda hosuma gitmiyor camın ortasında sap sarı bişey..

evo_dynmc
08/07/2013, 14:50

normal süresi 6 ay, eylül gibi laflar dolanıyor ortalıkta ama son günde süreyi birkaç ay uzatırlar mı bilinmez tabi...