PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç temizliği hakkında

fensinn
25/05/2013, 21:25
arkadaşlar aracı yıkarken fırça mı sünger mi kullanayım ? fırça ile temizlemek daha kolay.birde şu ürünleri kullanlar var mı ?
E-Max Pro Cilalı Yıkama Şampuanı 1 KG KONSANTRE | hızlıal.com (https://www.hizlial.com/e-max-pro-cilali-yikama-sampuani-1-kg-konsantre/31.713.7466.0051)

E-Max Mikrolif Oto Yıkama-Cilalama Kurulama Süngeri | hızlıal.com (https://www.hizlial.com/e-max-mikrolif-oto-yikama-cilalama-kurulama-sungeri/31.713.7466.0028)

E-max Pro ISLAK,SİMSİYAH Lastik Parlatıcı 8 Gün Max !!! 500ML | hızlıal.com (https://www.hizlial.com/e-max-pro-islaksimsiyah-lastik-parlatici-8-gun-max-500ml/31.713.7466.0011)

kovboy
26/05/2013, 08:54
sünger kesinlikle.aracı yıkarken öncelikle tozdan arındırmalıyızki boyaya zarar vermeyelim.dairesel hareketler yerine yatay hareketlerle kibar davranalım.dış faktörlerden daha fazla kendimizin zarar verdiğini unutmayalım.sünger,mikrofiber bez,oto şampuanı araç yıkama üçlüsüdür(ucuz saç şampuanıda olabilir).

Gorky
26/05/2013, 10:28
Linkteki ürünler oldukça amatör. Bi işi yaramayacaktır . Ne fırça ne sünger. Yıkama eldiveniyle yıkayın.

Meguiars Wash Mitt Yıkama Eldiveni | Bezler Pedler | Otogold... Oto Aksesuar ve Bakım Ürünleri (https://www.otogold.com/?urun-311-Meguiars-Wash-Mitt-Yikama-Eldiveni.html)

fensinn
26/05/2013, 12:15
Linkteki ürünler oldukça amatör. Bi işi yaramayacaktır . Ne fırça ne sünger. Yıkama eldiveniyle yıkayın.

Meguiars Wash Mitt Yıkama Eldiveni | Bezler Pedler | Otogold... Oto Aksesuar ve Bakım Ürünleri (https://www.otogold.com/?urun-311-Meguiars-Wash-Mitt-Yikama-Eldiveni.html)
hocam bu marka kalitelidir fakat ürünleri çok pahalı değil mi.Bence bir eldivene bu kadar para gereksiz.

Gorky
26/05/2013, 12:23
hocam bu marka kalitelidir fakat ürünleri çok pahalı değil mi.Bence bir eldivene bu kadar para gereksiz.

Karşılığını her türlü alırsınız. Gereksiz değil malesef :)

fensinn
26/05/2013, 13:03
Karşılığını her türlü alırsınız. Gereksiz değil malesef :)

Sonax Cilalı Şampuan wach wax , bunu tavsiye edermisin

fensinn
26/05/2013, 13:21
Sonax Cilalı Şampuan wach wax , bunu tavsiye edermisin

Sonax Konsantre Şampuan +Sonax Hızlı Cila mı alsam ayrı ayrı...cilalı şampuan pek köpürmüyormuş

hangisini tercih edeyim

Gorky
26/05/2013, 16:02
Sonax Konsantre Şampuan +Sonax Hızlı Cila mı alsam ayrı ayrı...cilalı şampuan pek köpürmüyormuş

hangisini tercih edeyim

Sonax'ın nadir güzel ürünlerinden biri cilalı şampuan. Tavsiye ederim. Hızlı cila pek işe yaramaz parlasın istiyorsanız sıvı cila olarak Meguiars Nxt Wax öneririm :)

taret
26/05/2013, 20:15
bende sonax'ın şampuanını kullanıyorum süper köpürüyor ve belli bir süre sonra arabada ciddi parlaklık sağlıyor. hızlı cilasınıda denedim 1-2 saatte yapılıyor ama çok kısa sürede etkisini kaybediyor hiç tavsiye etmem boşuna zaman kaybı.

fensinn
26/05/2013, 22:55
bende sonax'ın şampuanını kullanıyorum süper köpürüyor ve belli bir süre sonra arabada ciddi parlaklık sağlıyor. hızlı cilasınıda denedim 1-2 saatte yapılıyor ama çok kısa sürede etkisini kaybediyor hiç tavsiye etmem boşuna zaman kaybı.

sonaxın normal şampuanı mı kullandığınız ? normal şampuan 1000L 10 lira felan çok uygun.cilalı şampuan 500ml ise 20LİRA.cilalı olan pek köpürmüyormuş

fensinn
26/05/2013, 22:59
Sonax'ın nadir güzel ürünlerinden biri cilalı şampuan. Tavsiye ederim. Hızlı cila pek işe yaramaz parlasın istiyorsanız sıvı cila olarak Meguiars Nxt Wax öneririm :)

peki torpido için ne tavsiye edersiniz.benim araç evo mat olanından mı alayım.yada tavsiye edeceğiniz başka bir ürün var mı

etikEtEvo
26/05/2013, 23:13

Arkadaşlar ben Megurias in cilali sampuanini kullaniyorum. ve Sonaxin Hizli Cilasini
aldiğim gnden beri değişmedi bu tavsiye ederim..

fensinn
26/05/2013, 23:19
birde lastiklerin kenarının siyah gözükmesi için ne önerirsiniz

outlife
27/05/2013, 09:02
geçenlerde ikitelli de bir sanayi sitesinde ustaya gittiğimde sohbet ederken laf arasında bahsetti. müşterilerinden biri kimya firması sahibiymiş. ve 16 tane aracını bu ustaya getiriyormuş. adam merdiven altı bir yerde 2. 3. kalite oto şampuanları vs üretiyormuş ve en büyük müşterisi sonaxmış. ve aynı ürünleri çok zaman etiketsiz bir sürü oto yıkamacıya pazarlıyorlarmış... bu ürünleri diğer sonax ürünleri ile karıştırıp kullanıyorlarmış. sonax ın ürünlerine çok fazla güvenmeyin dedi. ben ustanın yalancısıyım. sadece bir bilgi olarak paylaşayım dedim. berbere gittiğimizde panten şampuanın şişesinin içinde ne idüğü belirsiz şampuan koyan berberler gibi bişey işte...
ha sonuçtan memnunsak sorun yok tabi :)

kovboy
27/05/2013, 09:03
torpido için sadece nemli bez,lastikler içinde kaliteli köpükler(sonax,arexons)uygulayabilirsiniz.gerçi ben aldım,kimyasal olduğu için kullanma taraftarı değilim.

Evren_c
27/05/2013, 09:07
Sorduğunuz her şey için Meguiars derim. Meguiars'a "gereksiz" diyen taş olur :p Basit bir yıkama eldiveni, ne kadar fark yaratabilir ki diyorsanız denemesi bedava.

fensinn
27/05/2013, 11:01
Sorduğunuz her şey için Meguiars derim. Meguiars'a "gereksiz" diyen taş olur :p Basit bir yıkama eldiveni, ne kadar fark yaratabilir ki diyorsanız denemesi bedava.

Denemesi bedava:) sadece eldiven 30 lira. yok arkadaş ben o kadar veremem

Evren_c
27/05/2013, 11:11
Denemesi bedava:) sadece eldiven 30 lira. yok arkadaş ben o kadar veremem

:) Biraz abartmışım evet. Şaka bir yana, her kuruşunu hakediyor. Bence 5 liraya sünger alacağınıza, bir kere alın, kalitelisini alın.

biancoangelo
27/05/2013, 12:00
bi eldivene 24 tl verilmez.Amerikadamıyız.

Evren_c
27/05/2013, 13:41
Amerika'yla ne alakası var, çözemedim ama keyfiniz bilir, benden tavsiye etmesi.

biancoangelo
27/05/2013, 16:38
Amerika'yla ne alakası var, çözemedim ama keyfiniz bilir, benden tavsiye etmesi.

Pahalı diyorum pahalı. Gayet açık Amerikada değiliz. Türkiyede bi eldivene süngere 24-30 Tl verirsem açım diye dilenmem gerekir heralde.

cihankardes
27/05/2013, 17:07
Abi ama cidden hakediyor ya. 200 liraya tam takımı düzeceksin sonra da keyfini süreceksin. Az önce protectant plastik parlatıcıyı aracımın göğüs ve kaput üstündeki parçalara sürdüm. Elle uygulama süngerimde meguiar's, azcık ürünü tamamen göğüse sürebiliyorsunuz.

Arkadaşım yanımdan geçerken "hacı plastiği mi değiştirdin, sürekli değiştircem diyordun" dedi :)

Evren_c
27/05/2013, 17:23
Pahalı diyorum pahalı. Gayet açık Amerikada değiliz. Türkiyede bi eldivene süngere 24-30 Tl verirsem açım diye dilenmem gerekir heralde.

Ne demek istediğinizi anladım, ironi yapıyorum. Üsluba da dikkat, beraber askere gittiğimizi hatırlamıyorum.

"O para verilmez" diyerek herkes adına kesin bir yargı belirtmişsiniz. Kime göre, neye göre pahalı?

Her neyse, Meguiars parasının hakkını sonuna kadar veren bir marka. Bütçesine uyan varsa, düşünmeden alabilir.

Evren_c
27/05/2013, 17:25
Abi ama cidden hakediyor ya. 200 liraya tam takımı düzeceksin sonra da keyfini süreceksin. Az önce protectant plastik parlatıcıyı aracımın göğüs ve kaput üstündeki parçalara sürdüm. Elle uygulama süngerimde meguiar's, azcık ürünü tamamen göğüse sürebiliyorsunuz.

Arkadaşım yanımdan geçerken "hacı plastiği mi değiştirdin, sürekli değiştircem diyordun" dedi :)

Bende de bir parlatıcı/plastik koruyucu var. Üzerinde tam olarak ne yazıyor hatırlamıyorum ama gerçekten süpermiş. Nerdeyse 1 ay oldu, hala pasparlak, toz tutmuyor ve kokmuyor :)

Gorky
27/05/2013, 17:26
peki torpido için ne tavsiye edersiniz.benim araç evo mat olanından mı alayım.yada tavsiye edeceğiniz başka bir ürün var mı

Parlasın istiyorsanız Atas Plak2r ürününü tavsiye ederim. Tüm plastiklerde tavsiye ederim sıfır gibi yapar. Motoru bile. :)

birde lastiklerin kenarının siyah gözükmesi için ne önerirsiniz

Meguiars Endurence öneririm. En az 2-3 hafta gidiyor :)

bi eldivene 24 tl verilmez.Amerikadamıyız.

sadece adı eldiven. eldivene hiç benzemiyor sadece elinizi içine sokabiliyorsunuz. aracı minimum çizikle yıkamak için gerekiyor. bu ayrımcılığınızıda anlamadım amerikada olsa nolur. türkiyede 200 tlye kuzu tüyü yıkama eldiveni kullananlar da var :)

fensinn
27/05/2013, 18:01
siparişleri verdim.Memur işi oldu biraz.kullanınca yorum yaparım
Autokit 20 Cm - Eko Camsil
Sonax Cilalı Şampuan 313200 500ML
SONAX MULTI SÜNGER
BTCar Araç İçi Temizleme ve Yıkama Süngeri 3'lü Ekonomik Paket 541003
Sonax Araç İçi Temizleyici 321200 500ML
Space Simsiyah Lastik Parlatıcı 090302

biancoangelo
29/05/2013, 02:18
siparişleri verdim.Memur işi oldu biraz.kullanınca yorum yaparım
Autokit 20 Cm - Eko Camsil
Sonax Cilalı Şampuan 313200 500ML
SONAX MULTI SÜNGER
BTCar Araç İçi Temizleme ve Yıkama Süngeri 3'lü Ekonomik Paket 541003
Sonax Araç İçi Temizleyici 321200 500ML
Space Simsiyah Lastik Parlatıcı 090302

Vallahi bravo..... Uçak yıkamıcaz ki araba yıkıcaz. :lamo0000:

biancoangelo
29/05/2013, 02:22
Ne demek istediğinizi anladım, ironi yapıyorum. Üsluba da dikkat, beraber askere gittiğimizi hatırlamıyorum.

"O para verilmez" diyerek herkes adına kesin bir yargı belirtmişsiniz. Kime göre, neye göre pahalı?

Her neyse, Meguiars parasının hakkını sonuna kadar veren bir marka. Bütçesine uyan varsa, düşünmeden alabilir.

Beraber askere gidemeyiz zaten. :D Tevellüt yetmez. Neyse öyle dikkat mikkat çekme istersen güzel güzel tatlı talı yazalım.... Bura Türkiye ortalama gelir düzeyi belli zaten çok zengin adamda tutup Puntoya kolay kolay binmez. Sen 25 binlik arabaya 50 binlik malzemede kullanabilirsin bu senin tercihin... ( Üslüpdan dem vuruyosun çaktırmadan giydirmeye çalışıon olmuyo )

biancoangelo
29/05/2013, 02:24
sadece adı eldiven. eldivene hiç benzemiyor sadece elinizi içine sokabiliyorsunuz. aracı minimum çizikle yıkamak için gerekiyor. bu ayrımcılığınızıda anlamadım amerikada olsa nolur. türkiyede 200 tlye kuzu tüyü yıkama eldiveni kullananlar da var :)[/QUOTE]

Sen kullan kolay gelsin kardeş ben kullanmam.

BugattiV
29/05/2013, 16:21
Eldiven güzel gerçekten ama 30-TL çok. Aracınızı kendiniz yıkamadığınızda nereye yıkatıyorsunuz arkadaşlar?

Evren_c
29/05/2013, 17:15
Ben hep kendim yıkıyorum. Kullandıkları kimyasalları da bilmiyorum, o yüzden içime sinmiyor dışarda yapılan yıkamalar.

fensinn
29/05/2013, 17:22
Eldiven güzel gerçekten ama 30-TL çok. Aracınızı kendiniz yıkamadığınızda nereye yıkatıyorsunuz arkadaşlar?

elinizden geldiğince kendiniz yıkayın.eğer oturduğunuz yer müsait değilse çek bir istasyona yine kendin yeter.çok nadir olarak 2-3 ayda bir yıkamacıya detaylı temizlik yaptırırsın.